Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniono szczegóły płatności Hellgate: London

59 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2007 o 13:03, roos- napisał:

Troche pozniej byla sobie inna gierka - Guild Wars. Calkiem popularna w pewnych kregach. W
sieci gralo sie w nia za darmo. Calkiem sporo ludzi sie w to zagrywalo.


No, no :) .
W Guild Wars się nie "grało" czy "zagrywało"-robi się to nadal, GWEN nadchodzi a i GW2 na horyzoncie :P . To taka manifestacja poparcia dla mojej ulubionej gry, można mi to chyba wybaczyć :) .

A poważnie: mechanizm, jaki proponuje Flagship to niemalże to samo, co typowe dla wieeelu MMO "Premium" czy "Item Mall". Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wysokość abonamentu zostanie dopasowana do danego rynku i możliwości finansowych obywateli danego kraju" - nie no GENIALNE !! nie chce nic mowic ale jakby Blizzard wpadl na taki pomys to mialby z 15mln graczy teraz :P no ale ... marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miało być za free... Ale w sumie na szczęście "darmowi" gracze tak wiele nie tracą. Sama sprawa mnie wkurza - bo roos- ma rację, to czysty skok na kasę. Chociaż niech jak się to ukaże będzie godne określenia "f***ing good", jak to na uciekinierów z Blizzarda wypadałoby*.

Bo ten tytuł wygląda bardzo ciekawie - zwłaszcza że jego premiera jest przeciągana prawie jak ta z gier Blizza ;D

A co do innych uciekinierów - jasne, GW jest b. dobre, ale H:L jeszcze nie wyszło i oczywiste jest, że potrafi ono (Hellgate właśnie) budzić większe emocje niż wydana już, nawet b. dobra (choć nie genialna, niestety) gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze wielu graczy po prostu chyba nie pamieta np. Diablo na darmowym Battlenecie. A dla gracza wychowanego na czyms takim darmowy tryb MP to normalnosc. To jest cos, co sie po prostu nalezy kazdemu, kto kupi gre w sklepie. W koncu to nie zaden MMORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze to dostosowanie cenowe bedzie wyglada tak:
- USA - 10 USD
- Europa - 10 Euro
- Azja - hmm nie znam ich kursow ale pewnie jakies 60% amerykanskiej ceny.
Nie liczylbym na podzial na kraje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens płatnych gier MMO dowiedziałem się, gdy grałem w EvE. Tak samo jak w pomyśle Flagship, gracze płacący miesięcznie za grę to elita i jak elita są traktowani. Sprawiedliwe? Nie, bo dostęp i radość z rozrywki jest określana grubością portfela. Z drugiej strony świat w którym, żyjemy pełen jest podziałów opartych właśnie na zasobności majątkowej i choć należy dążyć do ich zniesienia nie ma się co dziwić ich istnieniu, nawet w świecie gier (a może szczególnie, bo rozrywka to świetny biznes). GW nie wymaga opłat, bo jest grą nie wymagającą takiej aktywności modów jak np: EvE, gdzie codziennie jest godzinny downtime, wprowadzający zmiany i ulepszenia w grze. Różnica między PvP, a PvE.
Co do samego H:L to chciałbym zauważyć, że jedyne ważne punkty, gdzie gracze abonamentowi mają więcej możliwości to przechowywanie większej liczby przedmiotów i zajmowanie stanowisk w gildiach/corpach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś wyraźnie czuć w tym artykule, że CDP ma zamiar tą grę wydać i próbę wyciągnięcia dodatkowej kasy od graczy przedstawia tak, że gracze powinnie producentowi dziękować :P A to po to, żeby w perspektywie więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 zł, może być, na wowa troche mi szkoda było kasy, jeśli będzie się fajnie na necie grało to a jakże nawet można będzie spróbować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pomysł jest dobry. Ktoś pisze, że na przykład takie GW jest darmowe. Zgoda - nie ma abonamentu. Ale co pewien okres czasu wychodzą do niego płatne dodatki i to właśnie z nich twórcy ciągną kasę. Co za różnica czy płacimy 40 zł miesięcznie (w przypadku Hellgate będzie jeszcze taniej) i mamy ciągłe updejty, czy też raz na 3 miesiące płacimy 120 zł i dostajemy za to "duży" dodatek? Co więcej - przy Hellgacie (omg jak to odmienić :D) wcale tego abonamentu płacić nie musimy. Załóżmy, że kupie grę i szalenie mi się ona spodoba. Płacę wtedy te 30 zł i jestem pro-wymiataczem ze specjalną skrytką. Jeśli nie spodoba mi się zbytnio - no cóż - wtedy gram sobie na zwykłym koncie, nie płacę abonamentu i po sprawie.
Zastanówcie się - kto chciałby z własnej kieszeni utrzymywać serwery do gry która dla niego nie zarabia?
Święty Mikołaj? Być może, ale to inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że Guild Wars 2 wprowadzi nową ere tańszych mmo. Okazało się że to jest LOTR online którego abonament nei jest 50-60zł a 35zł. Teraz Hellgate: London. Tańsze opłaty. Troche poza tematem ale multyplayer rozbudowane niczym MMO lub gry z gatunku MMO stają się tańsze!:) a za tym pójdzie reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to 28zl to juz jest podane na nasz rynek??? Bo nie do konca jest to jasno w newsie napisane... jesli tak by bylo to i tak za drogo jak na taka gre... przeciez to powinno byc za free... Bardzo nisko upadli byli pracownicy Blizza chcac w ten smieszny sposob zarabiac... niemniej i tak dobry pomysl z dostosowaniem do danego rynku oplaty... tak powinno byc z kazda platna gre... jednakze ta gra nie powinna byc platna :-/ Bo to nie jest przeciez MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 14:01, Morfieusz napisał:

"Wysokość abonamentu zostanie dopasowana do danego rynku i możliwości finansowych obywateli
danego kraju" - nie no GENIALNE !! nie chce nic mowic ale jakby Blizzard wpadl na taki pomys
to mialby z 15mln graczy teraz :P no ale ... marzenia


Tylko nie mow, ze chcialbys grac w ta idiotyczna gre jaka jest WoW... Nawet zeby za darmo bylo to bym nie gral...

BTW Niedlugo to wszystkie gry beda mialy takie "super" platne dodatki... gruby skok na szmal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować