Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Starzy ludzie - czy macie dla nich szacunek, co o nich myślicie.

176 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2007 o 20:42, Saref napisał:

Po pierwsze:Twója babcia i twój dziadek to też są starsi ludzie. Więc nie masz do nich szacunku
i nigdy im nie ustąpisz.
Po drugie: Nic nie mówił,że ich nienawidzisz ty to powiedziałeś a on tylko powiedział,że nie
masz do nich szacunku
Po trzecie: Nie przyczepiliśmy się do ciebie tylko po prostu mówimy,że twoje rozumowanie jest
złe.

Mógłbyś nie naruszać tematu o mojej babci i dziadku bo oni już DEAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdej osobie należy jako taki:P szacunek, ale to inna sprawa...
Heh widzę, że sprawa ustępowania miejsc (w autobusach i nie tylko) budzi pewne "poruszenie"? Ja osobiście niechętnie ustępuje, choć jak widzę matkę z dzieckiem to bez zbędnych ceregiel wstaje. Najlepszym wyjściem jest siedzenie przy oknie;* - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz co? Ja bym na twoim miejscu się wstydził...wykręcać się z swoich słów zmarłymi dziadkami ? Jednak nie będę mówił o nich dlaczego ? Bo szanuje takich ludzi jak ty bo mi też zmarli dziadkowie, jednak pomyśl czy jak umrzesz to czy będą cię inni starsi szanować choć ty ich nie szanowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacunek do starszych mam zawsze.Jednak najbardziej mnie denerwuje jak ktoś sie z nich nabija. Podchodzi do jakiegoś dziadziusia i popycha,zagaduje głupio :/ Kilka razy nie mogłem wytrzymać, tylko co mam zrobić jak tam dresy babcie biedne atakują albo dziadków? Szacunek tracą alkoholicy. Tylko zła opinia się wyrabia. W sumie to mi ich bardziej szkoda, że nałóg ich wciągnął i nie potrafią sie wydostać :(
Jak coś to ustąpię miejsce itp. Bardzo lubię jak moja ciocia(starsza od babci) opowiada o Drugiej Wojnie Światowej Nawet moja babcia sie dziwi, że pamięta wszystko w najmniejszym szczególe! Czasami sie wkurzam na przykład kiedyś była taka sytuacja w kościele.Ławka zajęta na maks. Po drugiej stronie trochę miejsca. Przychodzi starsza pani no i stoi. Już miałem jej powiedzieć żeby sobie tam usiadła a ona wepchała się na chama do ławki. Wszyscy byli ściśnięci jak sardynki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak kiedyś byłem na pasterce to jedna starsza pani podeszła

Dnia 11.05.2007 o 19:51, Gracz 23 napisał:

do mnie i się spytała czy jej nie zejdę z ławki bo nie było miejsc no ja zeszłem a potem myślałem
że będzie ona się ze mną zmieniać co jakiś czasa tu nie siedziałą całą pasterkę.Więc sobie
powiedziałem że już nigdy nie ustąpie w niczym starszemu człowiekowi


No LOL! Załamałem się. Ten post, to nadaje się na Basha.
Masz 14 lat i chciałeś się zmieniać z babulką na pasterce? xD Zmiażdżyłeś...

Co do tematu. Szacunek do starszych mam połowiczny. Spotkałem rzeczowych starszych ludzi, z którymi można się dogadać i są w porządku, że tak powiem. Ale jednak mohery, to mnie denerwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że starsze osoby wymagają (słusznie) od nas szacunku, żebyśmy i my na starość mieli się o co upominać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 19:51, Gracz 23 napisał:

Ja nie mam do nich szacunku ale nie że bym ich od razu nienawidził po prostu proszą się żeby
im ustąpić miejsca w autobusie itp. Jak kiedyś byłem na pasterce to jedna starsza pani podeszła
do mnie i się spytała czy jej nie zejdę z ławki bo nie było miejsc no ja zeszłem a potem myślałem
że będzie ona się ze mną zmieniać co jakiś czasa tu nie siedziałą całą pasterkę.Więc sobie
powiedziałem że już nigdy nie ustąpie w niczym starszemu człowiekowi

Bo jesteś tak wychowany! Na chuligana jakiegoś, który nie ustąpi miejsca ledwo trzymającemu się na nogach człowiekowi!
Chamstwo w państwie panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omal się nie przewróciłem czytając ten motyw siedzącej pasterki na zmianę...

Odnosząc się ogólnie do tematu, jako że mieszkam na Śląsku, gdzie znajduje się prawdopodobnie największe stężenie rodzin wielopokoleniowych w Polsce, pozwolę się krótko i treściwie odnieść do starszych ludzi w sposób bliski większości z nas. Mówię tu o instytucji babci i dziadka. Dlaczego? Ponieważ województwo śląskie, cokolwiek by nie mówić, charakteryzuje się najmniejszą ilością prób samobójczych podejmowanych przez młode pokolenie. Dlatego głównie w ten sposób odbieram starszych ludzi - potencjalnie każde z nich może cieszyć się posiadaniem wnuków i wnuczek, i często być dla nich podporą, osobą z którą można porozmawiać, co cholernie przydatne jest w społeczeństwie, w którym ponad jedna czwarta młodzieży już w szkole podstawowej nie widzi sensu życia.
Zjechałem trochę z tematu - osobiście wyjątkowo rzadko miałem do czynienia ze starszymi osobami, które byłyby w jakiś sposób przykre, choć wątpliwości co do występowania osób z tego przedziału wiekowego charakteryzujących się stosunkowo niską kulturą osobistą nie mam.
Starość nas wszystkich czeka. I coś czuję, ze to będzie starość stania w zatłoczonym autobusie. "Niech sobie siedzą, na starość postoją"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale wyrażamy tutaj swoje opinie. Jeżeli będziecie jechać tak po innych jak po Graczu 23, to inni o podobnych poglądach nie będą chcieli sie tu wypowiadać. Co nie zmienia faktu, że nie pochwalam jego zachowaniu.

A nawiązując do opowieści z czasów II wojny, to ja za dużo od dziadka (tylko on mi został) się nie dowiedziałem, bo był jeszcze za młody (góra 4 latka), aby teraz cokolwiek pamiętać. Ale luzak jest z niego niesamowity!
Najlepsze są jednak kłótnie o bezsensowne rzeczy babci i dziadka kuzynów. Nie, że jakoś mocno na siebie jadą, ale niektóre teksty wymiatają i trafiły do naszego codziennego słownika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 21:17, xbit71 napisał:

> Ja nie mam do nich szacunku ale nie że bym ich od razu nienawidził po prostu proszą się
żeby
> im ustąpić miejsca w autobusie itp. Jak kiedyś byłem na pasterce to jedna starsza pani
podeszła
> do mnie i się spytała czy jej nie zejdę z ławki bo nie było miejsc no ja zeszłem a potem
myślałem
> że będzie ona się ze mną zmieniać co jakiś czasa tu nie siedziałą całą pasterkę.Więc sobie

> powiedziałem że już nigdy nie ustąpie w niczym starszemu człowiekowi
Bo jesteś tak wychowany! Na chuligana jakiegoś, który nie ustąpi miejsca ledwo trzymającemu
się na nogach człowiekowi!
Chamstwo w państwie panie!

Dzięki że mnie obrażasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2007 o 21:17, xbit71 napisał:

Bo jesteś tak wychowany! Na chuligana jakiegoś, który nie ustąpi miejsca ledwo trzymającemu
się na nogach człowiekowi!

Przepraszam za 2 post ale według mnie obrażanie drugiego forumowicza powinno być odpowiednio ukarane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 21:25, Lesz3yk napisał:

Dobra, ale wyrażamy tutaj swoje opinie. Jeżeli będziecie jechać tak po innych jak po Graczu
23, to inni o podobnych poglądach nie będą chcieli sie tu wypowiadać. Co nie zmienia faktu,
że nie pochwalam jego zachowaniu.

A nawiązując do opowieści z czasów II wojny, to ja za dużo od dziadka (tylko on mi został)
się nie dowiedziałem, bo był jeszcze za młody (góra 4 latka), aby teraz cokolwiek pamiętać.
Ale luzak jest z niego niesamowity!
Najlepsze są jednak kłótnie o bezsensowne rzeczy babci i dziadka kuzynów. Nie, że jakoś mocno
na siebie jadą, ale niektóre teksty wymiatają i trafiły do naszego codziennego słownika :D

Masz rację prawie ciągle jadą po mnie te same osoby bo chcą sobie postów nabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam nie szanować obcych ludzi, zwłaszcza starszych? W każdym wieku trafiają się różni ludzie. Autor postu też kiedyś (mam nadzieję, życzę długiego życia) będzie starszym człowiekiem i na pewno będzie oczekiwał szacunku, tak jak oczekuje go teraz. Co za głupota twierdzić, że starsi ludzie przynudzają. Wszyscy?! W każdym wieku są nudni i ciekawi ludzie, co to za stereotypy?
To ze zmienianiem się podczas pasterki muszę koniecznie gdzieś zapisać. Jak byłem mały to nauczono mnie (dzięki Bogu) że starszym ludziom/niepełnosprawnym powinno się ustępować miejsca. Dzisiaj zanikający zwyczaj. Teraz w planach jest wysyłanie starym ludziom na urodziny pigułek śmierci, żeby mogli ze sobą skończyć i odciążyć system emerytalny (vide propozycje sędziego sądu najwyższego Holandii Hiuba Driona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale tylko dla moich dziadków i babci bo do reszty ludzi starszych raczej mam średni respect :P. Mnie jedna stara nauczycielka z histry denerwuje ciągle gada o tym jak była młoda i musiała przeżyć 2 wojną światowe i zadawała po kilkanaście str. w ćwiczeniówce do domu :/ a na lekcji nic nie robiliśmy oprócz słuchania jej wyżaleń jak to było w 2 wojnie światowej żal.pl takich starców chętnie bym kopnoł z całej siły!. I mnie jeszcze zawsze ośmieszała przed całą klasą :/ ehh... dobrze że już ona nie uczy w Gimnazjum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogę
Powiedziałem swoją opinię na ten temat a każdym temacie wyrażam i tutaj jak wyraziłem swoją opinię to zaraz wszyscy na mnie naskakuję

Mam radę dla tych co mają podobną opinę do mojej
Nie udzielajcie się tutaj bo zaraz będa na was naskakiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:23, Gracz 23 napisał:

No ja nie mogę
Powiedziałem swoją opinię na ten temat a każdym temacie wyrażam i tutaj jak wyraziłem swoją
opinię to zaraz wszyscy na mnie naskakuję

Mam radę dla tych co mają podobną opinę do mojej
Nie udzielajcie się tutaj bo zaraz będa na was naskakiwać


no i mają racje jak naskakują, bo to co mówisz momentami jest niesmaczne aż... Sorry, ale pomyśl sobie ile ci ludzie przeszli w życiu i o tym, że to siedzenia na pasterce im się należy... Twoje problemy w stylu "noga mnie boli" są niczym przy czymś takim. Jesteś młody (po poziomie postów wnioskuje, że bardzo) no i sorry powiesz "boli mnie noga od stania" i co z tego poczekasz chwile i już będzie po kłopocie, a dla takich starszych ludzi to na prawdę czasami jest wielki problem. Co do fragmentu o babci i dziadku: poprosiłeś innego forumowicza, żeby sobie odpuścił w dość "bardzo cierpiący po stracie rodziny" sposób, słowo dead dużymi literami naprawdę oddaje twoje podejście do sprawy... Mówisz, że każdy po tobie jedzie za te słowa, a ja ci powiem tak: ty masz prawo wyrażać opinie do tematu, a ja mam prawo nie zgodzić się z twoją opinią i próbuje wytłumaczyć ci co robisz źle, ale pewnikiem nic z tego co napisałem do ciebie nie dotrze, bo przecież przez 10 min po pasterce, czy czym tam bolały cię nogi, bo wredna starsza pani ci usiadła na miejscu no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No to na tym temacie muszą być tylko pozytywne opinie bo jak ktoś napiszę opinię podobną do mojej to zaraz będą o tym dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 21:55, Gracz 23 napisał:

Masz rację prawie ciągle jadą po mnie te same osoby bo chcą sobie postów nabić


Z tego co widze to Ty sobie nabijasz posty jednozdaniowymi wypowiedziami. Wiec uwazaj, bo moderatorzy czuwaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować