Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Starzy ludzie - czy macie dla nich szacunek, co o nich myślicie.

176 postów w tym temacie

Mam szacunek do większości starszych ludzi. Wyjątkami są ci, którzy np. albo są upierdliwi, albo gdy coś im nie wychodzi to zwalają winę na tych którzy nie mają z ich porażką nic wspólnego. ;O
Ale ogólnie są OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szacunek zasługuje się jako osoba, nie zaś za to, że należy się do jakiejś grupy. Nie zasługuję się na szacunek czy pogardę z automatu. Na szacunek trzeba zasłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:04, AgayKhan napisał:

Na szacunek zasługuje się jako osoba, nie zaś za to, że należy się do jakiejś grupy. Nie zasługuję
się na szacunek czy pogardę z automatu. Na szacunek trzeba zasłużyć.


Zgadzam się z tobą." Na szacunek trzeba ciężko pracowac , a nie jak wy gnoje obijac się i nic nie robic. Jazda zanim skopię wam d***!" Powiedział z szacunkiem do dzieci dziadziuś... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla nich taki szacunek, że aż proszą o więcej;) To żart, a tak poważnie to nad tematem trzeba się zastanowić czy wszyscy "starzy ludzi" godni są szaczunku tylko ze wzgledu na wiek? Czy np. starszy pan J. Stalin godny byłby szacunku?
Miałem kiedyś taką sytuacje, że jak to zawsze ustąpiłem babuleńce mijsca w autobusie, nagle czuje, że mi coś do ręki wkłada, wystraszyłem się co jest grane, a ona dawała mi cukierka, ale ja nie chciałem, bo nie mam 5 lat, aby mnie cukierkiem wynagradzać...efekt był taki, że obgadały mnie z inną struszką w taki sposób" Widzi pani jacy to są młodzi dzisiaj, cukierka to nie chcą, ale piwo to by wziął pewnie"...Takie było podziękowanie za ustąpienie miejsca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 22:41, Fleming08 napisał:

Ja mam dla nich taki szacunek, że aż proszą o więcej;) To żart, a tak poważnie to nad tematem
trzeba się zastanowić czy wszyscy "starzy ludzi" godni są szaczunku tylko ze wzgledu na wiek?
Czy np. starszy pan J. Stalin godny byłby szacunku?


Cóż... Stalin też był przez wielu szanowany, ale jeszcze wiecęj go nie szanowało. :)

Dnia 23.09.2007 o 22:41, Fleming08 napisał:

Miałem kiedyś taką sytuacje, że jak to zawsze ustąpiłem babuleńce mijsca w autobusie, nagle
czuje, że mi coś do ręki wkłada, wystraszyłem się co jest grane, a ona dawała mi cukierka,
ale ja nie chciałem, bo nie mam 5 lat, aby mnie cukierkiem wynagradzać...efekt był taki, że
obgadały mnie z inną struszką w taki sposób" Widzi pani jacy to są młodzi dzisiaj, cukierka
to nie chcą, ale piwo to by wziął pewnie"...Takie było podziękowanie za ustąpienie miejsca;)


Heh... Babunia nie ma pojęcia, że człowiek może odmówic cukierka, bo nie bierze się słodyczy od obcych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh no tez mam taka historyjke... mam szacunek do starszych ludzi ale pewnego razu za siedmioma górami ups nie ta bajka xd.
Pewnego dnia jade sobie autobusem no autobus jak to autobus przeładowany ale ja siedze na nasteppnym przystanku wsiada staruszka no ta ja ustapiłem miejsca i mówie "Prosze niech pani usiadzie" ale ona " Nie siadaj synku" Ja mowie "ale prosze niech pani usiadzie ale ona uparta " Nie dziękuje usiadz sobie a ja postoje" Ja mowie "ale prosze bardzo niech pani siada" No to ona "KUR** SIADAJ" no to wszyscy skierowali wzrok na ta starszą pania a ja usiadlem. I szczerze mówiąc jak powiedziała KUR** SIADAJ to chciałem ja wepchnąc w te siedzienie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 15:52, Rayan77 napisał:

heh no tez mam taka historyjke... mam szacunek do starszych ludzi ale pewnego razu za siedmioma
górami ups nie ta bajka xd.
Pewnego dnia jade sobie autobusem no autobus jak to autobus przeładowany ale ja siedze na nasteppnym
przystanku wsiada staruszka no ta ja ustapiłem miejsca i mówie "Prosze niech pani usiadzie"
ale ona " Nie siadaj synku" Ja mowie "ale prosze niech pani usiadzie ale ona uparta " Nie dziękuje
usiadz sobie a ja postoje" Ja mowie "ale prosze bardzo niech pani siada" No to ona "KUR** SIADAJ"
no to wszyscy skierowali wzrok na ta starszą pania a ja usiadlem. I szczerze mówiąc jak powiedziała
KUR** SIADAJ to chciałem ja wepchnąc w te siedzienie ;d


Ostra babcia. ;) Następnym razem ustępuj starszym ludziom, bo jeszcze cię zabiją. Czasami uprzejmośc nie popłaca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 19:24, Rayan77 napisał:

no tak ;) ale takiej wredej babci to jesze nie widzialem


Więc uważaj, bo napotkasz kiedyś zło tak wielkie, że przerastac będzie ono Radio aAryja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale jak stoje w kolejce w sklepie, a starsza osoba 15 min. wybiera jaką czekoladę ma kupić, a przy tym gada o pogodzie to czasem można się wkurzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj spotkałem spoko dziadka w busie jak jechałem do domu ze szkoły. Wchodzę, siadam i puszczam muzyczkę w słuchawkach. Przejechaliśmy kawałek i już prawie zasypiałem, gdy nagle ktoś mnie zaczął stukac w rękę. Patrzę, a to dziadek stoi i mówi: "Możesz ustąpic miejsca (do tego momentu myślałem, że jemu) tej pani." (obok niego stała młoda kobieta). Ustąpiłem i ledwo (nadal słuchałem muzyki) usłyszałem jak mówi coś w tym rodzaju: "Spoko kolego!" i pokazuje uniesiony kciuk, a sam stał do końca drogi. To jest dopiero fajny dziadek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam szacunek ale nie lubie jak jaks X pani i Z pan sie mnie czapia za nic np.Ze jezdze po ulice dekorolka...ale znam taką jedną "siwą" z bramy kolegi,co biega z nozem i szczuje ludzi pudelkiem,takich ludzi mi poprostu ZAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam starsze osoby zwłaszcza te co przeżyły wojnę. A ostatnio to nawet miałem śmieszną historię z taką starszą osóbką. A mianowicie ustąpiłe jej miejsca w autobusie. I podziękowała oczywiście i zaczęła mi mówić że życzy mi dużo pieniędzy, spełnienia marzeń, dobrej pracy i pięknej żony.I to tylko za głupie ustąpienie miejsca. Ale cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 21:07, Coxsik napisał:

Ja doceniam starsze osoby zwłaszcza te co przeżyły wojnę. A ostatnio to nawet miałem śmieszną
historię z taką starszą osóbką. A mianowicie ustąpiłe jej miejsca w autobusie. I podziękowała
oczywiście i zaczęła mi mówić że życzy mi dużo pieniędzy, spełnienia marzeń, dobrej pracy i
pięknej żony.I to tylko za głupie ustąpienie miejsca. Ale cóż


To miło z jej strony. Za to ja nie wiem czy mam szacunek do pewnej starszej pani, która zawsze chodzi po przystanku i mówi: "Życzę wam szczęścia. Modlę się za was. Mam syna i córke... Mój syn... itp. itd." Mówi tak do wszystkich, których napotka. Szczególnie, że się za nich modli. Mnie się wydaje, że albo jest bardzo samotna albo psychicznie chora... Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować