Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Starzy ludzie - czy macie dla nich szacunek, co o nich myślicie.

176 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2007 o 08:39, Gracz 23 napisał:

Właśnie się mylisz chciała od razu usiąść a ja 2 godziny stałem


Sorry, ale jesteś śmieszny... No i co noga ci odpadła, musieli ci ją przyszyć? Ja kiedyś stałem i 3 godziny i 4 w życiu, a nawet więcej, ale nie narzekam. Narzekać to mogą starsi ludzie na takich jak ty, bo to wstyd aż. Sorry, ale teraz muszę cię o to zapytać: jak cię rodzice wychowywali? A dokładniej: co ci mówili o ustępowaniu miejsca starszym np. w autobusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:39, Gracz 23 napisał:

Właśnie się mylisz chciała od razu usiąść a ja 2 godziny stałem


Jezu, czlowieku pomysl co piszesz....
Ja stalem raz 8 godzin w pociagu jak wracalem z wycieczki i jakos zyje, jak by nie byl starszy czlowiek ale mi nawet jest go szkoada jak stoi np, w autobusie i wtedy ustepuje miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:46, syriusz.b napisał:

> Właśnie się mylisz chciała od razu usiąść a ja 2 godziny stałem

Sorry, ale jesteś śmieszny... No i co noga ci odpadła, musieli ci ją przyszyć? Ja kiedyś stałem
i 3 godziny i 4 w życiu, a nawet więcej, ale nie narzekam. Narzekać to mogą starsi ludzie na
takich jak ty, bo to wstyd aż. Sorry, ale teraz muszę cię o to zapytać: jak cię rodzice wychowywali?
A dokładniej: co ci mówili o ustępowaniu miejsca starszym np. w autobusie

No ja ustępowałem bo ja w jeżdżę do szkoły autobuse i jest taka starsza pani ona też codziennie jeździ i prosiła mnie codziennie żeby jej ustąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam szacunek dla starszych osób(nawet do blisko mieszkającej moherki, która robi nade mną znak krzyża i polewa mnie wodą święconą odkąd zobaczyła mnie na festynie w koszulce Mettalici). Starsi ludzie są ciekawi, potrafia się mądrze i ciekawie wysławiać(a nie ''joł","ziom"). Mój dziadek to po prostu ewenement(jedzie mnie w CoD''a, a wiązki bluzgów ma takie, że nawet oficerowie wysiadają, zresztą sam był w wojsku). A co do ustępowania miejsc to stosuję zasadę "traktuj innych tak, jak byś chciał by ciebie traktowano". Bo za ileś tam lat ty też będziesz miał problem z przestaniem całej, lub połowy pasterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:50, Gracz 23 napisał:

A dokładniej: co ci mówili o ustępowaniu miejsca starszym np. w autobusie
No ja ustępowałem bo ja w jeżdżę do szkoły autobuse i jest taka starsza pani ona też codziennie
jeździ i prosiła mnie codziennie żeby jej ustąpił


Tak jak wcześniej mówiłem: do ciebie nie docierają słowa, które mają na celu uświadomienie ci tego, że robisz źle. A i taka mała rada: wymyślaj jakieś lepsze wymówki na swoje zachowanie, bo mówienie "musiałem stać 2h" jest żałosne. I wiesz co ci powiem: nie jestem starszym człowiekiem, wręcz przeciwnie, ale wiem jak się zachować i co muszę zrobić, a dodam do tego fakt, że przez pewien okres czasu miałem chore nogi i praktycznie powinienem siedzieć, więcej niż chodzić/biegać/stać, ale i tak ustępowałem miejsca starszym, bo wiem, że im się to bardziej należy niż mnie i mam do nich wielki szacunek i wiem co w takich sytuacjach trzeba zrobić - po prostu ustąpić miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:53, Dawid Taal napisał:

Ja tam mam szacunek dla starszych osób(nawet do blisko mieszkającej moherki, która robi nade
mną znak krzyża i polewa mnie wodą święconą odkąd zobaczyła mnie na festynie w koszulce Mettalici).
Starsi ludzie są ciekawi, potrafia się mądrze i ciekawie wysławiać(a nie ''joł","ziom"). Mój
dziadek to po prostu ewenement(jedzie mnie w CoD''a, a wiązki bluzgów ma takie, że nawet oficerowie
wysiadają, zresztą sam był w wojsku). A co do ustępowania miejsc to stosuję zasadę "traktuj
innych tak, jak byś chciał by ciebie traktowano". Bo za ileś tam lat ty też będziesz miał problem
z przestaniem całej, lub połowy pasterki.

Możę ja nienawidzę moherów bo kiedyś im podpadłem i teraz też mnie nie lubią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 08:50, Gracz 23 napisał:

No ja ustępowałem bo ja w jeżdżę do szkoły autobuse i jest taka starsza pani ona też codziennie
jeździ i prosiła mnie codziennie żeby jej ustąpił


Więc jej ustępuj. Młody jesteś? Zdrowy? Zaświadczeń lekarskich na nie-stanie nie masz? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś "TAK" to masz problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:56, Dawid Taal napisał:


> No ja ustępowałem bo ja w jeżdżę do szkoły autobuse i jest taka starsza pani ona też codziennie

> jeździ i prosiła mnie codziennie żeby jej ustąpił

Więc jej ustępuj. Młody jesteś? Zdrowy? Zaświadczeń lekarskich na nie-stanie nie masz? Jeżeli
na wszystkie pytania odpowiedziałeś "TAK" to masz problem z głowy.

No dobra ja jej ustępuje bo ją akurat lubię
Ale czemu w tym temacie mają być tylko pozytywne opinie?Bo dyskutowanie o mojej opini to prawie 3 strony tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 08:54, syriusz.b napisał:

Tak jak wcześniej mówiłem: do ciebie nie docierają słowa, które mają na celu uświadomienie
ci tego, że robisz źle. A i taka mała rada: wymyślaj jakieś lepsze wymówki na swoje zachowanie,
bo mówienie "musiałem stać 2h" jest żałosne. I wiesz co ci powiem: nie jestem starszym człowiekiem,
wręcz przeciwnie, ale wiem jak się zachować i co muszę zrobić, a dodam do tego fakt, że przez
pewien okres czasu miałem chore nogi i praktycznie powinienem siedzieć, więcej niż chodzić/biegać/stać,
ale i tak ustępowałem miejsca starszym, bo wiem, że im się to bardziej należy niż mnie i mam
do nich wielki szacunek i wiem co w takich sytuacjach trzeba zrobić - po prostu ustąpić miejsca.


Gratuluję postawy! Ja osobiście 10h stałem(z przerwą na przesiadki) bo mnie rodzice z babcią wysłali na jakiś zlot do Włoch i dopiero wtedy(w autobusie) okazało się, że to zlot emerytów i rencistów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niemam nic do starszych osób poprostu mi nie przeszkadzaja chyba że jacyś starzy dziadkowie którzy sie upili i robia różne głupie rzeczy , ustapic miejsca w autobusie moge o to za kłopot , teraz słowko do Gracz 23 , jesli jestes chamski to juz twój problem , co ci szkodziło ustapic tego miejsca , napewno gdzie indziej było jakies wolne mogłes sobie poszukac :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 08:58, Gracz 23 napisał:

> na wszystkie pytania odpowiedziałeś "TAK" to masz problem z głowy.
No dobra ja jej ustępuje bo ją akurat lubię
Ale czemu w tym temacie mają być tylko pozytywne opinie?Bo dyskutowanie o mojej opini to prawie
3 strony tego tematu


Na tym polega forum ktoś wystawia opinie inni o niej dyskutują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 08:54, Gracz 23 napisał:

Możę ja nienawidzę moherów bo kiedyś im podpadłem i teraz też mnie nie lubią


OK widze, ze na przyszlosc mam nie dawac slownych ostrzezen, bo sa ignorowane. Po pierwsze traktuj innych w ten sam sposob w jaki ty chcesz byc traktowany. Po drugie degrad -1 za obrazanie innych ludzi. Ze dziadkowie czy babcie nie zagladaja na forum nie oznacza, ze mozesz ich brzydko nazywac. Po trzecie to co ja mowilem wczesniej o tych jednozzdaniowych postach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 08:58, Gracz 23 napisał:

Ale czemu w tym temacie mają być tylko pozytywne opinie?Bo dyskutowanie o mojej opini to prawie
3 strony tego tematu


a ja przepraszam, czy to jest temat: Starzy ludzie - ustępujecie im miejsca w autobusie? Szacunek to nie tylko ustępowanie miejsca w autobusie, a twój przykład był bardzo głupi dlatego wypowiadamy się o twojej "niby negatywnej opinii, negatywnymi odpowiedziami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 09:02, Wojman napisał:

> Możę ja nienawidzę moherów bo kiedyś im podpadłem i teraz też mnie nie lubią

OK widze, ze na przyszlosc mam nie dawac slownych ostrzezen, bo sa ignorowane. Po pierwsze
traktuj innych w ten sam sposob w jaki ty chcesz byc traktowany. Po drugie degrad -1
za obrazanie innych ludzi. Ze dziadkowie czy babcie nie zagladaja na forum nie oznacza, ze
mozesz ich brzydko nazywac. Po trzecie to co ja mowilem wczesniej o tych jednozzdaniowych postach?

Ja obrażam ludzi??Tu niektórzy piszą żę zostałem wychowany na huligana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 09:05, Gracz 23 napisał:

Ja obrażam ludzi??Tu niektórzy piszą żę zostałem wychowany na huligana

No sorry, ale jak tak teraz przeczytałam ten wątek i Twoje wypowiedzi w nim to moja opinia nie różni się za bardzo od zdania chociażby syriusza. Zrozum, że 2 godziny stania to jest nic! Starsi ludzie o wiele więcej się w życiu nastali i robili dużo bardziej wymagające rzeczy. To "głupie" ustąpienie miejsca w autobusie to dla Ciebie jest nic, bo jesteś młody, zdrowy i silny, ale dla takiej emerytki to jest bardzo dużo, bo ona sama momentami już nie daje razy ustać w miejscu. Sama też coś o tym wiem, bo jeszcze nie tak dawno temu miałam dość poważne problemy z kolanami i dłuższe stanie sprawiało mi ból, ale wiem, że to co mi dokuczało to jest absolutnie NIC w porównaniu do tego, co dokucza starszym ludziom. Czy Ty tego naprawdę nie rozumiesz? Czy naprawdę myślisz, że jak Cię troszkę bolą nogi to już jesteś jakimś niedołężnym człowiekiem i musisz koniecznie usiąść bo umrzesz? Nie! Zrozum, że starsi ludzie mają o wiele większe kłopoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 09:13, Magwisienka napisał:

No sorry, ale jak tak teraz przeczytałam ten wątek i Twoje wypowiedzi w nim to moja opinia
nie różni się za bardzo od zdania chociażby syriusza. Zrozum, że 2 godziny stania to jest nic!
Starsi ludzie o wiele więcej się w życiu nastali i robili dużo bardziej wymagające rzeczy.
To "głupie" ustąpienie miejsca w autobusie to dla Ciebie jest nic, bo jesteś młody, zdrowy
i silny, ale dla takiej emerytki to jest bardzo dużo, bo ona sama momentami już nie daje razy
ustać w miejscu. Sama też coś o tym wiem, bo jeszcze nie tak dawno temu miałam dość poważne
problemy z kolanami i dłuższe stanie sprawiało mi ból, ale wiem, że to co mi dokuczało to jest
absolutnie NIC w porównaniu do tego, co dokucza starszym ludziom. Czy Ty tego naprawdę nie
rozumiesz? Czy naprawdę myślisz, że jak Cię troszkę bolą nogi to już jesteś jakimś niedołężnym
człowiekiem i musisz koniecznie usiąść bo umrzesz? Nie! Zrozum, że starsi ludzie mają o wiele
większe kłopoty...


No i tu się zgadam w 100%. A od chodzenia Cię Graczu nogi przypadkiem nie bolą? Może zabierz jakiejś staruszce wózek inwalidzki bo jaj przecież nie trzeba.Może to jest śmieszne/dziwne ale to taka sama sytuacja jak z ustępowaniem miejsc(tylko trochę bardziej hard-corowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 09:05, Gracz 23 napisał:

Ja obrażam ludzi??Tu niektórzy piszą żę zostałem wychowany na huligana


Nie będę tu przesadzał i nie nazwę Cie huliganem ,bo w końcu tych starszych ludzi nie bijesz. Jeszcze. ;-)

Ale tak powaznie to smuci mnie twoje podejście do sprawy i mam nadzieję, ze nie jest ono reprezentatywne w stosunku do dzisiejszej młodzieży. Martwisz się, ze w austobusie do szkoły nie możesz usiaść? A ile czasu codziennie siedzisz w szkole na lekcjach?
Poza tym mnie y było wstyd przyznać się, że codziennie mnie jakaś staruszka (ta sama!) prosi o ustąpienie miejsca. Dla mnie to niewyobrazalne po prostu. Ustąpienie miejsca starszej osobie powinno być czymś tak naturalnym jak nie sikanie w miejscu publicznym, dla kulturalnych ludzi.

Nie kazdy staruszek/staruszka jest "moherem". Oczywiscie często się tak zdaża, ale to nie czyni z tego reguły.

Piszesz, że nie lubisz rozmawiac ze starszymi osobami. Błąd. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu rzeczy mozna się dowiedzieć z takich rozmów i ile przez to rzeczy Cię omija. No ale nie zamierzam Cie do niczego przekonywac, taki masz juz swój urok i nie mam zamiaru niczego nikomu narzucać. Po prostu taka postawa jest dla mnie niezrozumiała. Cieszy mnie tylko to, że masz duże szanse na osiagnięcie wieku podeszłego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat powinien mieć nazwę "Starsi ludzie" a nie Starzy ludzie. Lepiej brzmi. Ja starsze osoby szanuję, ustępuje miejsca (zarówno w autobusie, jak i w kolejce np. w sklepie) chociaż moja babcia czasem trochę za bardzo ''truje'' i zdarza mi się czasem napyskować ... Ale później idę, ładnie babcię przepraszam i jest luz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować