Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2011 o 20:11, zerohunter napisał:

Wyszedł, stabilny bardzo, ma parę błędów, np. wziąłem sprzęt i armię warta 480 k orenów,
więc chyba coś nie blanga.


Dzięki, że pamiętałeś, a jak oceniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:49, zerohunter napisał:

No to już po modzie, pożyczał się od innych, bez znaczenia czy się zgodzili czy nie,
autor został zbanowany linki usunięte.

Nie śledziłem tego zbyt uważnie, ale z tego co pamiętam, to po ostrej kłótni skonsultował się z twórcami rzeczy, które wrzucił i dostał pozwolenia na ich użycie... A jeśli został zbanowany, to tylko za swoje zachowanie, które było naganne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:49, zerohunter napisał:

No to już po modzie, pożyczał się od innych, bez znaczenia czy się zgodzili czy nie,
autor został zbanowany linki usunięte.

Heh na szczęście jeszcze się zdążyło.
Trochę pograłem i bardzo mi się mod spodobał, mimo to parę rzeczy jest zdecydowanie słabych.
Zauważyłem też to o czym już była mowa - zadłużanie się, a prócz tego niemożliwość wjechania do dwóch lasów (choć może tak ma być), niedokończone/niezmienione jeszcze linie dialogowe i slaby balans w kilku wypadkach - błędni rycerze to istne terminatory, a Dziki Gon pojawia się ciągle i jest w zasadzie najsłabszym przeciwnikiem, co wydaje mi się mało logiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 19:30, Katucha napisał:

Mam pytanie :
Czy dodatek Warband działa samodzielnie , czy trzeba mieć podstawkę?

Działa samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 08:48, KuroNeko napisał:

> Mam pytanie :
> Czy dodatek Warband działa samodzielnie , czy trzeba mieć podstawkę?
Działa samodzielnie.

Wielkie dzięki , uchroniłeś mnie od większej dziury w portfelu (mimo niskiej ceny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio stałem się posiadaczem Warband''a i zassałem do niego Floris Mod 2.54 i mam pytanko. Czy muszę do niego zasysać spolszczenie popełnione przez moderów z tawerny. Bo niby po Polsku jest, ale część opcji i zakładek dalej jest po angielsku, a te spolszczenie w ver 0.95 to nie wiem, czy czasem nie jest starsze od tego już zaimplementowanego, bo nigdzie nie mogę znaleźć ani strony ani readme bezpośrednio go dotyczącego?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli jestem na usługach jakiegoś królestwa i zdobywając zamek odmówię przekazania nad nim zwierzchnictwa królowi (wezmę go dla siebie), jest to równoznaczne z wypowiedzeniem wojny przez mnie z tym królestwem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o taką sytuację, kiedy król przekaże zwierzchnictwo nad zamkiem który zdobyłeś innemu lordowi?
Jeżeli dobrze pamiętam, to w takiej sytuacji wypowiadasz automatycznie posłuszeństwo władcy, zostajesz panem tego zamku, a przy okazji królem nowego państwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś szybkich sposobów na zwiększenie wartości relacji z daną postacią ? Bo w czasie gdy "moja" Swadiia, była w rozejmie z Nordami, najechałem ich kilka wiosek i moje relacje (w sumie w uzasadniony sposób) poszły w dół. Chcę zostać Wasalem, a z tego co pamiętam trzeba mieć sporo na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 14:34, Farimato napisał:

ok, ktoś jeszcze gra w Warband po sieci? Są jakieś sojusze, klany polskie? Odezwijcie
się - czy gra żyje?

Mody żyją. Czy native żyje to nie wiem. Radze Ci odwiedzić Tawerne Four Ways jeśli jesteś zainteresowany polską sceną gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno gra tak mnie nie wessała.
Mam pytania.
Jak zostać czyimś lennikiem?
Lepiej skupić się na zdobywaniu szacunku jednego królestwa i wszystkich okolicznych wsi? Przyniesie mi to zysk w jakiejkolwiek postaci?
jakie są lepsze składy- małe, ale dobrzy wojownicy, czy duże, ale różnorodne? grałem tym drugim i dostawałem baty od jeźdźców.
Wygrałem dwa turnieje ale poza kasą i sławą (nie wiem na co może mi się przydać) nie mam żadnych korzyści. Jak to zmienić?
Jak mogę wybrać damę serca i kiedy mnie zechce?
Jak wejść w łaski jakiegoś lorda?
Opłaca się sprzedawać więźniów w tawernie?
Na razie tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Jak zostać czyimś lennikiem?

Jak dobrze się orientuję, to należy mieć chyba 200 punktów renomy. W sumie nawet nigdy na to nie zwracałem uwagi na to. Wystarczy wygrać kilka turniejów, wykonać kilka zadań od lordów i sami proponują Ci dołączenie do frakcji.

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Lepiej skupić się na zdobywaniu szacunku jednego królestwa i wszystkich okolicznych wsi?
Przyniesie mi to zysk w jakiejkolwiek postaci?

Według mnie warto zdobywać szacunek tylko w tych miejscach które do Ciebie należą. Wysoki szacunek przekłada się na wyższe podatki i niższe ceny w sklepach. No i we wioskach masz więcej chętnych rekrutów gotowych do Ciebie dołączyć.

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

jakie są lepsze składy- małe, ale dobrzy wojownicy, czy duże, ale różnorodne? grałem
tym drugim i dostawałem baty od jeźdźców.

Cóż. Nie wiem jak inni gracze, ale ja dopóki nie dostaję w posiadanie jakiegoś lenna, to staram się grać w miarę ekonomicznie. Staram utrzymywać się stałą liczbę osób w oddziale i nie tworzyć sytuacji, w której nie mam pieniędzy na zakup prowiantu i zapłaty żołdu. Po zdobyciu majątku ziemskiego lub/i założeniu swojego interesu można popuścić sobie pasa i rekrutować większą ilość osób do oddziału. Trzeba po prostu zachować rozsądek.
A jeźdźcy są mocni (szczególnie uciążliwie walczy się z tymi z Khanatu). Taka ich specyfika. Zawsze możesz zainwestować w pikinierów.

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Wygrałem dwa turnieje ale poza kasą i sławą (nie wiem na co może mi się przydać) nie
mam żadnych korzyści. Jak to zmienić?

Pieniądze zawsze się przydają. ^^ A oprócz nich zyskujesz także renomę. Oprócz tego, że ludzie tak jakby "bardziej o Tobie słyszą" (dzięki czemu masz większe wsparcie u lordów) , to renoma oprócz honoru, charyzmy i dowodzenia jest jednym z modyfikatorów zwiększających maksymalną liczbę osób w Twoim oddziale. Także najlepiej podbijać tak mocno jak się da.

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Jak mogę wybrać damę serca i kiedy mnie zechce?

Kiedy wygrasz jakiś turniej proponuję udać się do zamku (bo zazwyczaj wraz z turniejem odbywa się uczta) i powiedzieć wybranej przez Ciebie pannie, że zwycięstwo dedykujesz właśnie jej i przy okazji mówisz jej, że jesteś jej najżarliwszym wielbicielem. Potem przy zaaranżowanych spotkaniach deklamujesz jej wiersze nauczone u bardów/skaldów/trubadurów, aż wreszcie zgodzi się za Ciebie wyjść.
To taki najłatwiejszy sposób. :-)

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Jak wejść w łaski jakiegoś lorda?

Wykonywać dla niego zadania. Jak będziesz już lordem, to wpadać do niego na uczty. Poza tym, dostajesz plusy u lordów jeżeli pomożesz im w bitwie.

Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Opłaca się sprzedawać więźniów w tawernie?

Jak na samym początku nie ma się dochodów, to myślę, że się opłaca. Jednak później w trakcie gry staje się to dość nieopłacalne. Szkoda zachodu. No chyba, że będziesz miał dobrze rozwiniętą umiejętność zarządzania więźniami. Wtedy i może da się coś zarobić sprzedając ich hurtowo. Tylko pamiętaj, że cena więźnia zależy od jego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:17, Accid napisał:

Dawno gra tak mnie nie wessała.
Mam pytania.
Jak zostać czyimś lennikiem?
Lepiej skupić się na zdobywaniu szacunku jednego królestwa i wszystkich okolicznych wsi?
Przyniesie mi to zysk w jakiejkolwiek postaci?
jakie są lepsze składy- małe, ale dobrzy wojownicy, czy duże, ale różnorodne? grałem
tym drugim i dostawałem baty od jeźdźców.
Wygrałem dwa turnieje ale poza kasą i sławą (nie wiem na co może mi się przydać) nie
mam żadnych korzyści. Jak to zmienić?
Jak mogę wybrać damę serca i kiedy mnie zechce?
Jak wejść w łaski jakiegoś lorda?
Opłaca się sprzedawać więźniów w tawernie?
Na razie tyle:)


1. Możesz zacząć od zostania najemnikiem, dostaniesz jakieś grosze i prawdopodobnie polepszysz sobie stosunki z danym państwem. :) Po jakimś czasie, jak będziesz miał sporo renomy to król może sam zaoferować Ci wasalstwo.

2. Ja zawsze wybieram jedno królestwo, i pracuję głównie dla króla i jednego z lordów, najczęściej ojca/brata damy, którą chcę sobie "kupić" ;p

3. Dobre relacje z wioskami dają więcej ochotników do werbunku oraz troszkę lepsze ceny w handlu z nimi.

4. Mała armia ale elitarna, najlepiej konni zawsze pokona duży motłoch. Zawsze.

5. Różnorodność nie jest za dobra. Zwłaszcza pomiędzy nacjami. Najlepiej jest skupić się na żołnierzach jednej frakcji i tylko ich rekrutować. Twoja armia dostaje minus do morale jeśli są w niej żołnierze przeciwnego kraju. (Mogą też zacząć dezerterować)
Ogólnie polecam skupić się na kawalerii. Jedyne, w czym n ie jest dobra to zdobywanie zamków/miast. (dość oczywiste, nie?) Ma znacznie lepsza przeżywalność, mobilność oraz potencjał do ataku. Do tego armia składająca się w 100% z kawalerii o wiele szybciej porusza się po mapie.

6. Zmienić tego nie zmienisz, to są jedyne perki brania udziału w turniejach. Poza oczywiście tym, że wygrany turniej możesz dedykować damie, którą starasz się do siebie przekonać.

7. Do polityki najlepiej się zabrać gdy ma się już zaplecze finansowe i jest się znanym, bycie wasalem jest niemal wymogiem. jak wybrać? Wejdź w listę postaci i znajdź sobie jakąś, która Co się podoba i nie ma męża, wtedy zjednaj sobie jej ojca lub brata i jeśli się z nim zaprzyjaźnisz, to zaproponuj swoją kandydaturę. (najlepiej najpierw zapytać ojca)
Przy okazji warto też nauczyć się od bardów jakichś piosenek, damy lubią poezję. ;) )
Tutaj musisz wiedzieć, że damy są różne i mają różne gusta. jedna pójdzie na romantyka, a inna na wojownika. Dobrze jest zapytać się tawernianego barda co wie na temat Twojej wybranki. ;) (Od tego też zależy jaki typ poezji jej się spodoba i czy dedykowanie jej turnieju to dobry pomysł)

8. Wykonuj dla niego misje, może pomóż mu w bitwie jeśli trzeba.

9. Jeśli masz jakichś i nadarzy się okazja, to tak, zawsze dodatkowy hajs. :) Pamiętaj, że więźniowie wyższego poziomu (Elitarne oddziały państw, takie jak rycerze lub sierżanci) zawsze dają większy zysk.

Jeśli masz więcej pytań to strzelaj. :)
Przy okazji polecam stronę oraz forum o nazwie Tawerna 4 ways, jest to spore polskie community poświęcone serii gier Mount&Blade. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARDZO wam dziękuję i na pewno napiszę. Gra mnie pochłonęła, jest pięknie prosta, a szczerze mówiąc walki w innych grach (Wiedźminie np.) nie absorbowały mnie jak starcia na turniejach w M&B. Żałuję, że nie zacząłem grać przed rokiem akademickim trochę wcześniej..

A co z tymi specjalnymi osobami, które możemy nabyć w tawernach? po co nam taka kuchta albo służka? A czy najemnicy robią różnicę w walce czy po prostu kosztują fortunę a są średni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować