Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 14:55, necron1501 napisał:

> A pod jaka wersje jest ten mod na Dzikim Zachodzie?

Przecież napisał że na 1.01... Jeszcze nie wyszedł i o ile wiem to chyba go zawiesili.


Czytaj ze zrozumieniem...Jemu zapewne chodziło o wersję M&B a nie moda.... Zapewne na 1.011, nie znam się na modach bo od jakiegoś czasu w nich nie siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie sprostować, bo wynikło zamieszanie nie potrzebne.

Chodziło mi o wersje gry, napisałem 1.01, a nie 1.011 lub 1.010 bo to żadna na dobrą sprawę różnica co jest po drugiej jedynce, zwłaszcza, że wersja polska pudełkowa jest 1.010.

Mod chyba po prostu nazywał się Western Mod, na jaką wersje był nie pamiętam, ale jakąś starą. Co do robienia jego lub innego na dzikim zachodzie na finalną wersje M&B to nic nie wiem, ale pomarzyć można ;)

Filmik z tego moda:
http://www.youtube.com/watch?v=hca1ezN9tdg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 15:15, KuroNeko napisał:

> > A pod jaka wersje jest ten mod na Dzikim Zachodzie?
>
> Przecież napisał że na 1.01... Jeszcze nie wyszedł i o ile wiem to chyba go zawiesili.


Czytaj ze zrozumieniem...Jemu zapewne chodziło o wersję M&B a nie moda.... Zapewne na
1.011, nie znam się na modach bo od jakiegoś czasu w nich nie siedzę.


To ty zacznij czytać ze zrozumieniem: odpowiadam jak tam było napisane a czarno na białym pisze: Pod jaką wersję jest ten mod".. Nie widzę problemu z tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz problemy :) Ale bez urazy.

KrzyniuBDG napisał że nadal czeka na moda osadzonego na dzikim zachodzie na wersję 1.01.

To zdanie oznacza, że taki mod już istnieje, ale pod inną wersjśą. Dlatego też zapytałem pod jaką istnieje teraz, a nie pod jaką KrzyniuBDG ma nadzieje.

Jeśli nadal nie chcesz przyznać się do błędu spójrz na post nad Twoim, gdzie KrzyniuBDG mówi że nie pamięta na jaką wersję ale na jakąś wersję M&B był :)

> a czarno na białym pisze: Pod jaką wersję jest ten mod
jest napisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 19:59, necron1501 napisał:

To ty zacznij czytać ze zrozumieniem: odpowiadam jak tam było napisane a czarno na białym
pisze: Pod jaką wersję jest ten mod".. Nie widzę problemu z tekstem.


Ale to nie zmienia faktu że nie ma M&B w wersji 1.01...Jak już coś pisać, to do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 08:21, KuroNeko napisał:

Ale to nie zmienia faktu że nie ma M&B w wersji 1.01...Jak już coś pisać, to do końca.

Jest.
Wersja 1.010 = 1.01
To dokładnie to samo. A nawet zaryzykuję mówiąc, że 1.011=1.010.
Zostały wprowadzone tam tak kosmetyczne zmiany, że mody pod 1.011 również działają pod 1.010 bez żadnych kłopotów.
EDIT:
Możesz sobie przeczytać o tym tutaj:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,45208.0.html
patch 1.011 wprowadził kompatybilność z save'ami z 1.0 oraz 1.003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KuroNeko od pewnego czasu szuka kłótni i dziur w całym, więc skończcie już.

Chodziło o wersje FINALNA gry i o to że moda na tą wersje nie ma.
Mod nazywa się Western Mod i o tego mi chodziło, a na temat czegokolwiek podobnego robionego na FINALNA wersje gry mi nie wiadomo.
Na jaką wersje GRY wyszedł mod tego nie pamiętam a nie będę specjalnie szukał, ale było to chyba 0.5costam.
W każdym razie tylko na tamtą i tyle. nie ma go teraz, nawet chyba bym go nie znalazł, więc koniec tematu, sprawa zamknięta nie ma co więcej dyskutować w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki epytanie, bo jestem wasalem króla Nordów i mam już wioskę itp. podbiłem SAM już 3 zamki i żaden nie trafił pod moje panowanie... czemu? Co zrobić żeby król nadał mi zamek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 14:13, kuki288 napisał:

Ja mam taki epytanie, bo jestem wasalem króla Nordów i mam już wioskę itp. podbiłem SAM
już 3 zamki i żaden nie trafił pod moje panowanie... czemu? Co zrobić żeby król nadał
mi zamek?


Musisz tak zrobić aby jak najbardziej Cię król lubił, reputacja rzędu 80% i niemal każdy zamek twój. Przydał oby się też sporo punktów sławy. Ostatecznie jak Cię naprawdę wkurzy o wymów mu posłuszeństwo i zacznij wspierać jego rywala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 14:13, kuki288 napisał:

Ja mam taki epytanie, bo jestem wasalem króla Nordów i mam już wioskę itp. podbiłem SAM
już 3 zamki i żaden nie trafił pod moje panowanie... czemu? Co zrobić żeby król nadał
mi zamek?


Jak masz czasu sporo, a jesteś uzbrojony w cierpliwość to wyślij mu prośbę, zapisuj regularnie i w razie odmowy wczytaj i czekaj aż się uda, jeśli jednak chcesz zrobić to uczciwiej to opracuj nad reputacją, bo jak będziesz miał jej więcej niż każdy wasal twojego królestwa, to komu król podaruje zameczek? :D
Generalnie jak to zrobić? Jak wszystko w tej grze walcz, walcz i jeszcze raz walczy.
Niepotwierdzone naukowo, ale wydaje mi się, że kontakty personalne z królem mają też znaczenie.

PS:
Czasem dobrze też o nic nie prosić i okazać trochę skromności. Jak kiedyś tak robiłem to pamiętam, że wszystko co zdobyłem król chciał mi wcisnąć...
A co do pobicia 3 zamków (nie chodzi o to, że mało) to w późniejszym etapie gry zdobywałem każdy po drodze i nie raz nic mi nie chciał władca dać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam Szukam i jeszcze raz Szukam, i znaleść nie mogę, moda co dodaje 999 bełtów, strzał ITD, miałem taki pliczek tekstowy ale gdzieś mi zapodział, chce od wersji 1.08 do obecnej 1.11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w folder z grą i dalej modules i wybierz mod lub podstawkę (native) wejdź w plik item_kinds1.txt(lub coś w podobie) i poszukaj strzał na liście.
Na końcu linijki są liczby.
Poszukaj 30-ek bądź, 29 w przypadku strzał przebijających.
Zmień na dowolna wartość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 19:28, kuki288 napisał:

Ok. no to spoko. Tylko co robić by tą reputacje zdobyć? konkretnie?

1. Walczyć
2. Wygrywać turnieje na arenach
3. Walczyć
4. Podbijać nowe posesje
5. Walczyć
Walka to podstawowa możliwość zdobycia sławy, szczególnie szybko można sobie ją nabić "solując" armie. Wtedy za każdą pojedynczą potyczkę mamy 50 sławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej walczyć jak najmniejszą ilości wojska z jak najliczniejszym wrogiem ;) Pamiętam jak w modzie Western Invaders (Beta) broniłem miasta. Moja załoga: około 70 samurajów łuczników kontra około 540 żołnierzy z imperium Xiao ;p To była prawdziwa masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:33, JaqbD napisał:

> Ok. no to spoko. Tylko co robić by tą reputacje zdobyć? konkretnie?
1. Walczyć
2. Wygrywać turnieje na arenach
3. Walczyć
4. Podbijać nowe posesje
5. Walczyć
Walka to podstawowa możliwość zdobycia sławy, szczególnie szybko można sobie ją nabić
"solując" armie. Wtedy za każdą pojedynczą potyczkę mamy 50 sławy.


Ok, a mam jeszcze takie zapytanie, jak mozna zmienić stan wioski np. z ubogiego na biedny? Moja wiocha jest uboga, i chcę coś z tym zrobić, narazie buduje młyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 15:09, kuki288 napisał:

Ok, a mam jeszcze takie zapytanie, jak mozna zmienić stan wioski np. z ubogiego na biedny?
Moja wiocha jest uboga, i chcę coś z tym zrobić, narazie buduje młyn.

Raz - budowanie ulepszeń w wiochach.
Dwa - pilnowanie, żeby nie były plądrowane przez wrogie armie.
Trzy - czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I cztery, wykonywanie misji zlecanych przez sołtysa w stylu potrzeba 5 worków zboża do zasiewu i 10 krów, żeby dawały mleko muuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 18:53, JaqbD napisał:

> Ok, a mam jeszcze takie zapytanie, jak mozna zmienić stan wioski np. z ubogiego
na biedny?
> Moja wiocha jest uboga, i chcę coś z tym zrobić, narazie buduje młyn.
Raz - budowanie ulepszeń w wiochach.
Dwa - pilnowanie, żeby nie były plądrowane przez wrogie armie.
Trzy - czas.



Ok, to dzięx. Jeszcze mam jedno pytanie jak mnie rozwalił teraz król Swadii jak plądrowałem jego wioche, to straciłem Lordowski Przedmiot: Wspaniały hełm z skrzydłami, to jak go mogę odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 19:57, kuki288 napisał:

> > Ok, a mam jeszcze takie zapytanie, jak mozna zmienić stan wioski np. z ubogiego

> na biedny?
> > Moja wiocha jest uboga, i chcę coś z tym zrobić, narazie buduje młyn.
> Raz - budowanie ulepszeń w wiochach.
> Dwa - pilnowanie, żeby nie były plądrowane przez wrogie armie.
> Trzy - czas.


Ok, to dzięx. Jeszcze mam jedno pytanie jak mnie rozwalił teraz król Swadii jak plądrowałem
jego wioche, to straciłem Lordowski Przedmiot: Wspaniały hełm z skrzydłami, to jak go
mogę odzyskać?


Musisz kupić nowy ;p Straconych itemków nie można odzyskać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować