Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Ok, to ja kupiłem właśnie M&B i jest tam klucz rejestracyjny. Więc jeśli wpisze go na moim kompie a potem będe musial go np. zformatować to kiedy wpisze znowu ten sam klucz będe mogł grać w full wersię, czy nie? Czy jeśli chcę wbić go jeszcze raz muszę kupić nowy klucz?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może już w mod "Western Invaders"?
Jak wrażenia?
Opowiedzcie możliwe najdokładniej o nim (nie chodzi o klimat państwa itd, bo to wiem. Chodzi o samą grywalność z waszego punktu widzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:39, KrzyniuBDG napisał:

Grał ktoś może już w mod "Western Invaders"?
Jak wrażenia?
Opowiedzcie możliwe najdokładniej o nim (nie chodzi o klimat państwa itd, bo to wiem.
Chodzi o samą grywalność z waszego punktu widzenia)


A wyszedł już? (Ostatnio nie mogłem monitorować pracy nad nim bo mnie zbanowali na tamtym forum ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w innym miejscu na innym komputerze w M&B, ale mam problem, nie widzę w folderze z grą żadnych folderów z sejwami. Co mam zrobić żeby przenieść swoją postać i osiągnięcia do innego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 18:51, Fatal-X napisał:

Chciałbym zagrać w innym miejscu na innym komputerze w M&B, ale mam problem, nie widzę
w folderze z grą żadnych folderów z sejwami. Co mam zrobić żeby przenieść swoją postać
i osiągnięcia do innego kompa?

Documents and settings/nazwa użytkownika/Moje dokumenty i tam Mount&Blade savegames

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jednak jeden problem. Udało mi się pochwycić wrogiego Lorda...i właśnie, co mam z nim robić? :P

Wykupicie nie daje ani grosza...a szlachcic, powinien być coś wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 00:36, Fatal-X napisał:

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jednak jeden problem. Udało mi się pochwycić wrogiego Lorda...i
właśnie, co mam z nim robić? :P

Wykupicie nie daje ani grosza...a szlachcic, powinien być coś wart.

Trzeba czekać aż jego frakcja zaoferuje okup. Radzę tylko uważać, bo tacy kolesie lubią uciekać z więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 00:36, Fatal-X napisał:

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jednak jeden problem. Udało mi się pochwycić wrogiego Lorda...i
właśnie, co mam z nim robić? :P

Wykupicie nie daje ani grosza...a szlachcic, powinien być coś wart.


Najlepiej jest go dać do zamkowego/miejskiego lochu z dużym garnizonem, wtedy jest mniejsza szansa że ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 14:34, KuroNeko napisał:

> Grał ktoś może już w mod "Western Invaders"?
> Jak wrażenia?
> Opowiedzcie możliwe najdokładniej o nim (nie chodzi o klimat państwa itd, bo to
wiem.
> Chodzi o samą grywalność z waszego punktu widzenia)

A wyszedł już? (Ostatnio nie mogłem monitorować pracy nad nim bo mnie zbanowali na tamtym
forum ^^)


Ukończona wersja jeszcze nie, ale jakąś wczesna wersję można już sprawdzać na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 00:36, Fatal-X napisał:

Udało mi się pochwycić wrogiego Lorda...i
właśnie, co mam z nim robić? :P


Oprócz czekania na okup wrogiej frakcji, często możemy natrafić na zadanie zleconego przez przychylnego nam lorda, z prośbą o pochwycenie jakiegoś szlachcica z danej frakcji. Wtedy co prawda nie dostajemy kasy, jednak polepsza to stosunki z danym lordem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co to właściwie za gra ten M&B. O co w niej chodzi. Co to za gatunek? Szukałem czegos w necie, ale nic ciekawego nie znalazłem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:48, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Co to właściwie za gra ten M&B. O co w niej chodzi. Co to za gatunek? Szukałem
czegos w necie, ale nic ciekawego nie znalazłem. :/


To popatrz na filmiki na youtube, recenzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że po przeczytaniu tego powinno Cię to zachęcić,do tego dorzucę gameplay ;)

"[...]Mount & Blade łączy w sobie elementy gier akcji, RPG oraz strategii. Rozgrywka prowadzona jest na dwóch płaszczyznach - w trybie mapy, po której poruszamy się naszą drużyną oraz w trybie akcji, do którego przechodzimy w momencie wkroczenia do miasta lub napotkania zagrożenia. W tym trybie naszą postać kontrolujemy z widoku pierwszej lub trzeciej osoby. Drużynę, która będzie nam towarzyszyć podczas rozgrywki możemy komponować w dowolny sposób, proponując przyłączenie się do nas napotkanym osobom lub też najmując żołnierzy w odwiedzanych miastach.
Zarządzanie drużyną to strategiczny aspekt rozgrywki w Mount & Blade. Sami musimy troszczyć się o logistykę i finanse oraz decydować czy zaatakować wroga w danym momencie czy też po prostu uciec z pola walki i ocalić życie swoich żołnierzy. System walk w przeciwieństwie do innych gier tego gatunku, opiera się na refleksie i koordynacji. Aby uwiarygodnić rozgrywane walki twórcy gry nie przewidzieli czegoś takiego jak uzdrawiające napoje. Kilka celnych uderzeń miecza może pozbawić nas życia, tak więc bardzo ważnym elementem walki, oczywiście oprócz ataku, jest także umiejętność blokowania i parowania ciosów. Oprócz walk w Mount & Blade możemy również konwersować z napotkanymi, przyjaznymi mieszkańcami Calardii, a także handlować z kupcami w odwiedzanych miastach."

http://www.youtube.com/watch?v=P6z2t1S5GSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze nativ mi sie juz nudzi to sie rozgladam za jakims modem szukam szukam ale nie moge znalesc wiec pytam jaki mod polecacie taki zeby byl po polsku mozna bylo byc krolem i miec pod wladaniem lordow jakas nowa mapka najlepiej prawdziwa nic wymyslonego lepsze jednostki mozliwosci rozwoju swojego krulestwa i takie tam fajne inne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 14:59, Eregion napisał:

z racji tego ze nativ mi sie juz nudzi to sie rozgladam za jakims modem szukam szukam
ale nie moge znalesc wiec pytam jaki mod polecacie taki zeby byl po polsku mozna bylo
byc krolem i miec pod wladaniem lordow jakas nowa mapka najlepiej prawdziwa nic wymyslonego
lepsze jednostki mozliwosci rozwoju swojego krulestwa i takie tam fajne inne.....

Takich modów po polsku jeszcze nie ma, ale:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,56748.0.html
prawdopodobnie niedługo się pojawi.
Z anglojęzycznych modów polecę nieśmiertelnego Native Expansion (duży nacisk na królestwo w późniejszym okresie) oraz Prophesy of Pendor (dopiero go odpaliłem, ale jest kozacki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2009 o 15:12, JaqbD napisał:

Z anglojęzycznych modów polecę nieśmiertelnego Native Expansion (duży nacisk na królestwo
w późniejszym okresie) oraz Prophesy of Pendor (dopiero go odpaliłem, ale jest kozacki).

co kryje sie pod stwierdzeniem "kozacki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:40, Eregion napisał:

co kryje sie pod stwierdzeniem "kozacki"

Całkowita zmiana klimatów, dodana fabuła, masa nowego sprzętu, jednostek, zwiększony poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:43, JaqbD napisał:

> co kryje sie pod stwierdzeniem "kozacki"
Całkowita zmiana klimatów, dodana fabuła, masa nowego sprzętu, jednostek, zwiększony
poziom trudności.

fabuła??? w modzie wystepuje cos takiego bo w nativie chyba nie ale ja szukam modow ktore dodaja nie jakies tam jednostki tyulko nowa mapa wiecej opcji zarzadzania krolestwem i tego podpobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować