Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2009 o 11:44, KrzyniuBDG napisał:

Wiesz moim zdaniem patrząc na gameplaye które już są z Warbanda to i tak sporo zrobili,
sporo. A ja jako fan CSa zauważam także liczne podobieństwa, nawet w konstrukcji map
:) A chyba nie ma bardziej długowiecznej gry multiplayer niż Counter Strike ;)

Pewnie. Oby tylko to sprawdziło się w średniowiecznych klimatach M&B xD

Dnia 26.08.2009 o 11:44, KrzyniuBDG napisał:

Po zastanowieniu się jednak męczy mnie tylko fakt, że jest możliwe iż gra nie będzie
przystosowane na walkę gracz vs. gracz. Bo choćby blokowanie ciosów jest domyślnie automatyczne
(kierunek bloku), a postać z tarczą z przodu jest 100% chroniona, puki tarcza nie pójdzie
w drzazgi. Tak więc obawiam się, że jedyną skuteczna bronią mogą okazać się łuki i kusze,
bo zawodowcy (jak Ty :) w tej dziedzinie będą robić co zechcą. A jeśli jeszcze obrażenia
będą realistyczne (co chcę oczywiście) to spotkanie z rozpędzonym bełtem nie wróży dobrze...

Wydaje mi się, że bloki zostaną zmienione na manualne. Aktualnie staram się nauczyć tej techniki, jest ciężko, ale idzie ;] Tarcze IMHO powinny być ''osłabione'', bo na wysokim skillu Shield, mocniejsze pawęże są nie do przebicia. Zawodowcem to bym się nie nazwał xD, jak czytam opowieści tych świrów z forum TW, to mnie zaczyna przerażać, jak wiele czasu muszą oni nad tym spędzać...

Dnia 26.08.2009 o 11:44, KrzyniuBDG napisał:

A i coś mi się zdaje, że walka pieszo będzie korzystniejsza...

Zdaje mi się po prostu, że będzie znacznie bardziej emocjonująca, bo konno to w sumie można uciec, zawrócić. Na piechotę nie zwiejemy przez łucznikiem czy nawet zwykłym wojownikiem z kosą. Dlatego czekam, czekam za tym dodatkiem i tylko będę siedział na serwerach pieszych i będę robić młócki z toporami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 12:19, JaqbD napisał:

> Wiesz moim zdaniem patrząc na gameplaye które już są z Warbanda to i tak sporo zrobili,

> sporo. A ja jako fan CSa zauważam także liczne podobieństwa, nawet w konstrukcji
map
> :) A chyba nie ma bardziej długowiecznej gry multiplayer niż Counter Strike ;)
Pewnie. Oby tylko to sprawdziło się w średniowiecznych klimatach M&B xD

Tylko właśnie tego się boje, że się nie sprawdzi...

Dnia 26.08.2009 o 12:19, JaqbD napisał:

Wydaje mi się, że bloki zostaną zmienione na manualne. Aktualnie staram się nauczyć tej
techniki, jest ciężko, ale idzie ;] Tarcze IMHO powinny być ''osłabione'', bo na wysokim
skillu Shield, mocniejsze pawęże są nie do przebicia. Zawodowcem to bym się nie nazwał
xD, jak czytam opowieści tych świrów z forum TW, to mnie zaczyna przerażać, jak wiele
czasu muszą oni nad tym spędzać...

Tylko, ze nie wydaje mi się by były jakieś skille w ogóle w MP ;/ W każdym razie nie wiem, ale jak widziałeś te filmiki to tam nic ze skillami nie było, a raczej postać nie była z nativa eksportowana, bo przecież taka gra nie miałaby sensu, powiedźmy nowy gracz a starzy wyjadacze. Zero szans. Będzie nowy piecek też popróbuje obrony ręcznej i w ogóle wszystko ustawie na super-mega a zwłaszcza realistycznie :D

Dnia 26.08.2009 o 12:19, JaqbD napisał:

Zdaje mi się po prostu, że będzie znacznie bardziej emocjonująca, bo konno to w sumie
można uciec, zawrócić. Na piechotę nie zwiejemy przez łucznikiem czy nawet zwykłym wojownikiem
z kosą. Dlatego czekam, czekam za tym dodatkiem i tylko będę siedział na serwerach pieszych
i będę robić młócki z toporami xD

Wiesz tylko jak się jest pieszo to łatwiej wyminąć, zrobić nawrót i konnego "wyśmiać" bo nawet żywy gracz konno w miejscu nie nawróci. A jak konia zabijesz to postać chwile leży na glebie, turla się, a ja bym takiemu typowi podnieść się z ziemi już nie dał :)
A z resztą jak widziałeś już zrobione mapy to można przykampić z kusza za drzewem, drzwiami, albo wleźć na wieżę i konny nie złapie :P
Z chęcią pomłócę niewiernych z tobą lub pomłócę Ciebie, jeśli oczywiście starczy mi umiejętności ;)

@Xlol1
Witam ponownie i życzę miłego nadrabiania zaległości w tym temacie.
Linki kawałek wyżej, ale powtórzę, to już jest w multi ;)
http://www.youtube.com/watch?v=aS3G93YXh4Q
http://www.youtube.com/watch?v=4wslNOGXe3Q
http://www.youtube.com/watch?v=xeFmbNOUxZg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 10:37, KrzyniuBDG napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=tfxlX2gQk80 :D Nie ma to jak narozrabiać w wiosce
:D

Byś się wstydził tak biednych chłopów wyżynać :) Sam też zawsze wszystko plądrowałem,
tylko lipa jest potem, jak pół mapy Cie nienawidzi ;/ I np. dostaniesz w posiadanie wioskę,
a tam lubią Cie na -20 ;/


To było w momencie jak sie bawiłem po wyrżnięciu mi 80 woja zostało mi 10 to plądrowałem wioski i sie na mnie rzucało 60 chłopów xD

Dnia 26.08.2009 o 10:37, KrzyniuBDG napisał:


Ogólnie to bardzo dobra jakość filmiku, czym nagrywałeś? Mogłeś tylko napisy wyłączyć,
bo są na pół ekranu, ale mi osobiście to nie przeszkadza ;)


Xfire nagrywałem z połową rozdzielczości rzeczywistej.

Dnia 26.08.2009 o 10:37, KrzyniuBDG napisał:

To wyglądało, jak dobry stary native, ale jakoś zbroje były "lustrzane" (wyglądały jak
metal) mod na realistyczność uzbrojenia, czy tak jest jak się ma detale dobrze ogarnięte
:P


Mam mody na polepszenie grafiki otoczenia i modeli postaci oraz na rozmiar bitew (ilość woja naraz na ekranie)

Dnia 26.08.2009 o 10:37, KrzyniuBDG napisał:


PS. Walczysz kusza konno? Z tego co pamiętam tylko najsłabszą dało się z konia pomykać...


Najsłabsza jak najsłabsza.. ale dość dobrą znalazłem i dało się wymiatać nią.. dodatkowo jeszcze z mieczem i tarczą jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 21:12, Kapas napisał:

Najsłabsza jak najsłabsza.. ale dość dobrą znalazłem i dało się wymiatać nią.. dodatkowo
jeszcze z mieczem i tarczą jeżdżę.


Tak widziałem z czym jeździsz ;)
A z tą kuszą to chodziło mi o to, że z tego co pamiętam tylko kusza o najmniejszych obrażeniach mogła być używana konno, ale może jest jakaś inną, bo nigdy w świat strzelców się nie zagłębiałem, gdyż wolałem pieszo z toporem lub konno z lancą niszczyć wrogów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 00:18, Kapas napisał:

Sprawdziłem .. jeżdżę z lekką kuszą zadającą 34 czy 37 obrażeń...

Zdecydowanie najlepsza z kusz na konia. Jak zdobędziesz jeszcze lekką kuszę z przedrostkiem Masterwork (pl - mistrzowska ?), będzie szybsza i bardziej zabójcza.
Kolejną postać spróbuj zrobić na łuki. Ten jest dużo skuteczniejszy z wierzchowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 00:18, Kapas napisał:

Sprawdziłem .. jeżdżę z lekką kuszą zadającą 34 czy 37 obrażeń...

http://screenshot.xfire.com/screenshot/large/c1912fcb8034ef25c98fc08b6b43be43a7f111e0.jpg
jakiego screena strzeliłem :D


Wiesz problemy z kompem więc ostatnio nie jestem na bieżąco, więc ni jak nie pamiętam jakie co miało obrażenia.
To jest kusza o najniższych obrażeniach (ta co masz), czy są gorsze?
Jest kilka kusz na konia?
Tylko to chcę wiedzieć, bo po prostu w temat się nie zagłębiałem nigdy, a wydawało mi się, że tylko jeden model jest dla kawalerzysty w native.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 11:59, KrzyniuBDG napisał:

To jest kusza o najniższych obrażeniach (ta co masz), czy są gorsze?

Lekka kusza, to chyba następna po pierwszej, łowieckiej kuszy, która zadaje najmniejsze obrażenia.

Dnia 27.08.2009 o 11:59, KrzyniuBDG napisał:

Jest kilka kusz na konia?

Dwie, w.w.

Dnia 27.08.2009 o 11:59, KrzyniuBDG napisał:

Tylko to chcę wiedzieć, bo po prostu w temat się nie zagłębiałem nigdy, a wydawało mi
się, że tylko jeden model jest dla kawalerzysty w native.

Modeli kawalerzysty jest kilka:
lanca, miecz, tarcza + oszczep
miecz, tarcza, łuk/kusza/2x oszczepy
dwuręczna + łuk/kusza
Z resztą można je przecież dowolnie modyfikować.
Osobiście najlepiej gra mi się ostatnim, chociaż ostatnio w modzie Prophesy of Pendor odkryłem potęgę halabardy. Możesz nią ''lancować'' a nawet jak zbiją nas z konia nie musisz zmieniać broni. Niezastąpiona na oblężenia, kolosalne obrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 12:57, JaqbD napisał:

> Tylko to chcę wiedzieć, bo po prostu w temat się nie zagłębiałem nigdy, a wydawało
mi
> się, że tylko jeden model jest dla kawalerzysty w native.
Modeli kawalerzysty jest kilka:
lanca, miecz, tarcza + oszczep
miecz, tarcza, łuk/kusza/2x oszczepy
dwuręczna + łuk/kusza
Z resztą można je przecież dowolnie modyfikować.
Osobiście najlepiej gra mi się ostatnim, chociaż ostatnio w modzie Prophesy of Pendor
odkryłem potęgę halabardy. Możesz nią ''lancować'' a nawet jak zbiją nas z konia nie
musisz zmieniać broni. Niezastąpiona na oblężenia, kolosalne obrażenia.


Chodziło mi o model kuszy, nie kawalerzysty :]
Ja najczęściej walczyłem kopijnikiem. Rozpędzasz się i jest pozamiatane ;P A jeśli bron nie tylko kuje, ale i tnie, czyli da się zamachnąć z boku to i pieszo wycina, bo ma ogromny zasięg, zresztą chyba o to samo Ci chodziło mówiąc o halabardach.
Później jeszcze bawiłem się w berserka z toporem dwuręcznym i toporami do rzucania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 16:48, KrzyniuBDG napisał:

Później jeszcze bawiłem się w berserka z toporem dwuręcznym i toporami do rzucania.

Jak dla mnie, największy fun.
Jest do tego fajny mod, Roots of Yggdrasil, kasujący konie i kusze (oczywiście masa innych, dodatkowych rzeczy). W końcu można dobrze zabawić się, jako pieszy wojownik, nie obawiając się Khergitów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grałem Rhodokami ale wg. mnie trochę trudno ich wyexpić na początku więc wziąłem troop editor i dałem im toporaski. A później to już khergitów ciąłem jak. Znów później zacząłem z khergitami zacząłem grać. Nie są tacy źli tylko życia mało mają. Wg. mnie to bardzo fajna gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 19:37, necron1501 napisał:

Pytanie, jak tam fallout mod? Bo nie wiem czy warto ściągać.

Sorki za opóźnienia.
Nie zagrałem w niego zbyt dużo.
Sporo się zmieniło od ostatniej wersji, dodano nowe bronie itd. - ogromna poprawa, jednak...
Powiem krótko - jeśli chcesz spluwy i Fallouta - warto brać, jednak hardcorowi maniacy Fallouta mogą się lekko zawieść. To w sumie ciągle beta, dużo jest do poprawy, ale ważne, że zmiany zachodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za takiego gotowca, ale czasu jakoś braknie, więc tylko link do newsa podam, tam już wszystko jest.
Na sklepowe półki trafi M&B: Ogniem i Mieczem. Z mojej strony tylko tyle, że się nie jaram bo wydaje mi się to upychane na siłę, a na dodatek jest robiony taki am amatorski mod i w dodatku podobno lepszy, sam nie wiem nie obserwuje prac nad tym dziełem.
http://www.mountblade.info/newsy.php?id=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dla was bardzo ważną wiadomość. CDP przegięło pałę na całej linii.... Są uwikłani w tworzenie dodatku "Mount&Blade: Ogniem i mieczem". Co w tym złego? Ano to, że od dobrych 3 lat powstaje mod o DOKŁADNIE TEJ SAMEJ NAZWIE! Tyle, że po angielsku. Oczywiście, tworzy go nasz rodak, znany jako "Tul". Modyfikacja ma nawet własne forum. Sam Tul powiedział, że CDP kontaktowało się z nim w tej sprawie z pytaniem o treści brzmiącej mniej więcej: "kiedy wydasz swojego moda"? Ten, odpowiedział, że około listopada. No to ciach, i okazuje się, że w/w dodatek powstanie jesienią 2009. Nie wiem jak Wy, ale Ja uważam, że to jest wbicie noża w plecy polskiej sceny modderskiej.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2009 o 23:08, KuroNeko napisał:

Co o tym sądzicie?


Kiedyś byłą podobna sytuacja z grą Silent Hunter III - wydano raz dodatek który jak się okazało nie był dziełem autorów, tylko po prostu zbiorem fanowskich modów, na dodatek użytych bez wiedzy i zgody autorów (de facto - piractwo). Po "Kieszonkowym piekle" i akcji fanów "Storpedować piratów"dodatek został wycofany po 2 miesiącach. A Ubi Soft musiał się często i gęsto tłumaczyć, bić w pierś itp. Więc nie jest to najlepsza droga do robienia dodatków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
po pochlebnych rekomendacjach przymierzam się do zakupu tej gierki
ze wstępnego rozeznania natrafiłem na dwie edycje:
1. premierowa
2. Platynowa Kolekcja

w podobnych cenach.
która ma "bogatszą" zawartość? która jest w nowszej wersji (patch)? itd.
czy różnią się może tylko pudełkiem?

edit: a może są jeszcze inne edycje? albo szykuje się kolejna reedycja w tańszej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się (poczekaj na innych forumowiczów), że jedyna i najnowsza wersja polskiego M&B to 1.010, czyli edycje te niczym się nie różnią. Możliwe, że premierowa obszerniejszą instrukcję na papierze, ale jakieś dodatkowe informacje w wersji elektronicznej prawdopodobnie będą większe w wersji platynowej.
Sam nie jestem pewny, mój M&B został wykupiony jeszcze dla wersji 0.784 - bety, nie wiem, jak jest dokładnie z tymi polskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować