Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 19:21, JaqbD napisał:

Armagan, developer gry, jakiś czas temu ujawnił rąbka tajemnicy na temat M&B v1.0. Nie
pisałem wcześniej, bo mi się nie chciało ^^
Dziś powiem Wam, że oficjalna premiera wersji 1.0 będzie jutro, 16.09.08 !


O.o... ale ja mam w co grać:P Chociaż pewnie i tak zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, który już zaczyna mnie irytować. Otóż mam problem z kolorami. Oto linki:
http://img502.imageshack.us/my.php?image=beztytuuio1.jpg
http://img142.imag eshack.us/my.php?image=beztytuu1qx1.jpg
Intel(R) 82945G Express Chipset Family - moja karta graficzna. Czy właśnie ona może powodować te błędy?
19 września będzie w Europie premiera, a kiedy u nas? Mam nadzieję, że długo nie trzeba będzie czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:27, Rokuto napisał:

Mam pewien problem, który już zaczyna mnie irytować. Otóż mam problem z kolorami


Uuuaa !
Wygląda trochę jak zdjęcie satelitarne w termowizji ^^
Sądząc po nazwie, Twoja karta graficzna jest zintegrowana, a większość gier gryzie się z nimi.
Polecałbym zmianę ustawień graficznych ( w wybierałce przed uruchomieniem "gry właściwej") albo zainstalowanie nowego DirectX albo sterowników do karty (o ile takowe do zintegrowanych istnieją - nie znam się na tym za bardzo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją, istnieją:) W sumie to o nich zapomniałem :P Będę musiał potem popatrzyć, a Directa instalowałem nie dawno (ze 3 h temu?). No nic poszperam coś tam jeszcze. Mam nadzieję że w pełnej wersji takich kłopotów nie będę miał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 2 post pod rząd, ale udało mi się rozwiązać mój problem! Nareszcie! Zmieniłem z directa 9 na 7 i śmiga :), więc problemik nieaktualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zarwanej nocce nad Mount&Blade v1.003 przedstawię Wam zmiany i wrażenia ;))
Na pierwszy rzut oka widać zmienione menusy, otwierając ekwipunek widać naszą postać - jak wygląda z "wierzchu". Zaraz po tym jak otworzycie okno handlu widać zmienione i poprawione tekstury na pancerzach i niektórych broniach. Doszło również kilka nowych. Znalazłem też kilka nowych "prefixów" do pancerzy i broni (np. lordly, masterwork).
Zebrałem sobie ekipę (nowe artworki przy różnych zdarzeniach) i ruszyłem na grupkę looterów. Zakochałem się... Zmieniono, to co najbardziej w grze bolało. Poprawiono całkowicie wszelkie animacje postaci. Tego nie da się opisać, Zmieniono każdą animację. Od trzymania kuszy do biegu. Zauważyć też można zupełnie nowe dźwięki - napinania cięciwy, upadania ciał ^^, jak i poprawienie starych, niedopracowanych.
Gra zrobiła wielki krok i rzeczywiście gotowa jest do wędrówki na półki sklepowe.
Wszyscy ci, którzy posiadają stare kody aktywacyjne, mogą bezproblemowo aktywować także tę wersję.
Pozdrawiam i zapraszam do Caldarii ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 17:38, JaqbD napisał:

Po zarwanej nocce nad Mount&Blade v1.003 przedstawię Wam zmiany i wrażenia ;))
Na pierwszy rzut oka widać zmienione menusy, otwierając ekwipunek widać naszą postać
- jak wygląda z "wierzchu". Zaraz po tym jak otworzycie okno handlu widać zmienione
i poprawione tekstury
na pancerzach i niektórych broniach. Doszło również kilka nowych.
Znalazłem też kilka nowych "prefixów" do pancerzy i broni (np. lordly, masterwork).
Zebrałem sobie ekipę (nowe artworki przy różnych zdarzeniach) i ruszyłem na grupkę
looterów. Zakochałem się... Zmieniono, to co najbardziej w grze bolało. Poprawiono
całkowicie wszelkie animacje postaci.
Tego nie da się opisać, Zmieniono każdą animację.
Od trzymania kuszy do biegu. Zauważyć też można zupełnie nowe dźwięki - napinania
cięciwy, upadania ciał ^^, jak i poprawienie starych, niedopracowanych.
Gra zrobiła wielki krok i rzeczywiście gotowa jest do wędrówki na półki sklepowe.
Wszyscy ci, którzy posiadają stare kody aktywacyjne, mogą bezproblemowo aktywować także
tę wersję.
Pozdrawiam i zapraszam do Caldarii ^^


grrr... przez ciebie muszę ściągnąć już teraz!!!! (:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 15:07, Rokuto napisał:

A czy oblężenia nadal wyglądaj tak...dziwnie? Tzn. drabina\kładka na murach? Mam wielką
nadzieję że to zmienili

Oblężenia ?
Znowu to samo...
Ulepszyli jednak "desant na mury" i ludzie nie blokują się na drabinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 05:29, Be3mart napisał:

Śliczna sprawa, nie mogę się doczekać polskiej wersji. BTW. A czy pod względem zadań
coś się zmieniło?

Zadania, tylko trochę.
Dodano inną melodię po wykonaniu questa ^^, doszło chyba parę nowych zadań, ale wielkich zmian nie zauważyłem. Gra ma jeszcze przed sobą na pewno kilka patchy, addonów, nie zapominając o modach. Także ewentualne braki można zapełnić. Niestety kod wersji 1.003 nie jest jeszcze dostępny co zatrzymało prace nad modami do nowej wersji. Niedługo powinien zostać jednak zamieszczony.
BTW: Nieoficjalne spolszczenie jest dostępne:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=6&lid= 546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania są troszkę dziwne, ale niech tak zostanie. Oby tylko nie dodali fabuły bo to zepsułoby całą grę:/ W tej grze w końcu nie chodzi o rozwiązywanie zadań;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 17:49, Rokuto napisał:

Zadania są troszkę dziwne, ale niech tak zostanie. Oby tylko nie dodali fabuły bo to
zepsułoby całą grę:/ W tej grze w końcu nie chodzi o rozwiązywanie zadań;>


Zadania przede wszystkim. A fabuła opcjonalna byłaby przyjemnym elementem. W tej grze jest użyty bardzo rozbudowany język i z przyjemnością się czyta większość dialogów (i sięga po słownik, bo słownictwo jest dość trudne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:49, tomoliop napisał:

> Zadania są troszkę dziwne, ale niech tak zostanie. Oby tylko nie dodali fabuły bo
to
> zepsułoby całą grę:/ W tej grze w końcu nie chodzi o rozwiązywanie zadań;>


A ja bym nie narzekał gdyby pojawiła się fabuła, zawsze tryb który znamy obecnie może być jedną z opcji grania. A granie z fabułą jako standardowy tryb. Lubie gdy coś się w grach robi po coś, dla czegoś, gdzie otrzymuje się coś i ma się świadomość że to przybliża do celu :P Poza tym poszerzyło by trochę możliwości robienia modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:34, Be3mart napisał:

A ja bym nie narzekał gdyby pojawiła się fabuła, zawsze tryb który znamy obecnie może
być jedną z opcji grania. A granie z fabułą jako standardowy tryb. Lubie gdy coś się
w grach robi po coś, dla czegoś, gdzie otrzymuje się coś i ma się świadomość że to przybliża
do celu :P Poza tym poszerzyło by trochę możliwości robienia modów.


Zawsze własny cel można sobie samemu obrać, a narzucony przez twórców ograniczałby nam możliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:34, Be3mart napisał:

> > Zadania są troszkę dziwne, ale niech tak zostanie. Oby tylko nie dodali fabuły
bo
> to
> > zepsułoby całą grę:/ W tej grze w końcu nie chodzi o rozwiązywanie zadań;>


A ja bym nie narzekał gdyby pojawiła się fabuła, zawsze tryb który znamy obecnie może
być jedną z opcji grania. A granie z fabułą jako standardowy tryb. Lubie gdy coś się
w grach robi po coś, dla czegoś, gdzie otrzymuje się coś i ma się świadomość że to przybliża
do celu :P Poza tym poszerzyło by trochę możliwości robienia modów.


Ta odpowiedź chyba nie do mnie powinna być skierowana, tylko post wyżej... ja też napisałem, że nie miałbym nic przeciwko fabule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu uzywa battlesizera? Dzisiaj sciagnalem i uruchomilem, 2 razy juz mi sie gra wywalila do pulpitu.. i tak dumam czy to przez to, czy tak juz ta produkcja ma (gram od 3dni). Jako ze wyszla gdy bylem na mapie swiata, nie jestem do konca pewny czy to przez to. Swoja droga nie powinni tej gry wydawac dopoki nie naprawia problemow z kartami ATI. Widac ze to niskobudzetowa-polamatorska produkcja z nastawieniem, my robimy silnik wy sobie robcie reszte sami, no ale gierka jest wielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować