Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 05:31, Morgul napisał:

Ktos tu uzywa battlesizera?


Do nowej wersji nie ma sensu, limit to 100 osób, przy 150 mi się krzaczy, tak czy siak więcej nie potrzebuje.
Używałem go przez pewien czas (od wersji 0.903), problemów nie miałem.

Dnia 02.10.2008 o 05:31, Morgul napisał:

Swoja droga nie powinni tej gry wydawac dopoki nie naprawia problemow z kartami ATI.


Mam Radka x1950 pro, problemu z kartą nie miałem. Od początku z moją grą do teraz, (0.664-1.003) ani jednej zwiechy.

Dnia 02.10.2008 o 05:31, Morgul napisał:

Widac ze to niskobudzetowa-polamatorska produkcja z nastawieniem, my robimy silnik wy
sobie robcie reszte sami, no ale gierka jest wielka :)


Gra jest wielka, owszem, byłaby lepsza gdyby nieznaczna ilość pieniędzy przeznaczona na grę. Samo TW nie jest specjalnie bogatym producentem, bo przypomnę to pierwsza i jedyna gra którą wydali. Dzięki wsparciu Paradoxu otrzymaliśmy dużo bardziej rozbudowaną grę, niż miała z początku być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ? Ta gra chyba dawno wyszła. I mam parę pytań:
- Jest inna kamera niż do pasa postaci ?
- Czy postacie tworzymy sami ?
- Fajna jest walka ?
- Jest tryb multiplayer ?
Gra ma klimat. Ja jako fan RPG i średniowiecza powinienem miec ten tytuł.
A tu pre-order:

http://www.gram.pl/sk7_9wPjJ,3_Mount_Blade.html&utm_source=sklep_gram& utm_medium=spot_promo&utm_content=Mount__Blade&utm_campaign=spoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

O co chodzi ? Ta gra chyba dawno wyszła.


Gra wyszła całkiem niedawno za granicą. Chyba, że chodzi Ci o wersje beta (2005 ?). W Polsce, jak sam napisałeś dopiero jest pre-order. Sam już mam nowego M&B bo jestem posiadaczem kodu aktywacyjnego.

Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

I mam parę pytań:

Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

- Jest inna kamera niż do pasa postaci ?

Są dwie kamery. FPP i TPP. Przełączasz się między nimi za pomocą klawisza R (domyślnie)

Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

- Czy postacie tworzymy sami ?


Oczywiście. Jest rozbudowany tryb tworzenia postaci. Praktycznie od zera.

Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

- Fajna jest walka ?


Walka... Nie było lepszego systemu walki do tej pory. To najmocniejsza strona gry.
W tym aspekcie jest lepsza od każdej innej.

Dnia 06.10.2008 o 14:27, dambialko napisał:

- Jest tryb multiplayer ?


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 14:55, JaqbD napisał:

> O co chodzi ? Ta gra chyba dawno wyszła.

Gra wyszła całkiem niedawno za granicą. Chyba, że chodzi Ci o wersje beta (2005 ?). W
Polsce, jak sam napisałeś dopiero jest pre-order. Sam już mam nowego M&B bo jestem posiadaczem
kodu aktywacyjnego.

> I mam parę pytań:

> - Jest inna kamera niż do pasa postaci ?
Są dwie kamery. FPP i TPP. Przełączasz się między nimi za pomocą klawisza R (domyślnie)

> - Czy postacie tworzymy sami ?

Oczywiście. Jest rozbudowany tryb tworzenia postaci. Praktycznie od zera.

> - Fajna jest walka ?

Walka... Nie było lepszego systemu walki do tej pory. To najmocniejsza strona gry.
W tym aspekcie jest lepsza od każdej innej.

> - Jest tryb multiplayer ?

Nie.


Thx. A jeszcze:
- Handluje się jak w każdych RPG''ach ?
- Konia ma się od początku czy trzeba kupic ?
- Dużo jest miast, wiosek ?
- gilidia tzn w M&B jest coś takiego jak np: Gilidia Templariuszy itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij posty.

Dnia 06.10.2008 o 15:32, dambialko napisał:

- Handluje się jak w każdych RPG''ach ?

Tak. Zależy co masz na myśli. Jest klasyczne okienko z twoim ekwipunkiem i handlarza.

Dnia 06.10.2008 o 15:32, dambialko napisał:

- Konia ma się od początku czy trzeba kupic ?

Konia często ma się na początku, ale bez kupna lepszego się nie obejdzie. Polecam jednak walkę pieszo. Zdecydowanie bardziej wymagająca i daje więcej satysfakcji.

Dnia 06.10.2008 o 15:32, dambialko napisał:

- Dużo jest miast, wiosek ?

około 20 miast, 60 wiosek i 30 zamków. Wszystko można mieć dla siebie.

Dnia 06.10.2008 o 15:32, dambialko napisał:

- gilidia tzn w M&B jest coś takiego jak np: Gilidia Templariuszy itd. ?

Nie.
Ale są frakcje. 5 do wyboru:
Swadians: Mocna konnica, przeciętna piechota, nieźli strzelcy.
Vaegirs: Wyważona frakcja, najmocniejsi strzelcy. Zdobywanie ich zamków to piekło.
Khergit Khanate: Tylko konnica, bardzo potężna i mobilna. Używają strzelectwa konnego.
Rhodoks: Tylko piesi, potężna piechota (ale gorsza od Nordów) i najlepsi strzelcy. Bardzo wzmocnieni od v0.960
Nords: Tylko piesi, piechota w zwarciu nie do pokonania (w dodatku rzucają toporami) ich łucznicy nieźli, ale najsłabsi z całej stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kart ATI to zalezy jakich sterow uzywasz, powyzej 8.5 nie dziala pod dx9 - tylko dx7 (przynajmniej tak pisza na oficjalnym forum) ja mam radka 4870 i pod dx9 sa cuda niewidy. Aczkolwiek grafika i tak mnie w pelni zadowala. Ja gralem z ustawieniami na 200 ale ciut trudniej sie gra, teraz mam 100, najlatwiej to ustawic sobie na min - 25.

Ktos wie jak przestac byc marszalkiem, mozna jakos zrezygnowac z tego przywileju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiam się na zakupem tej gry, ponieważ lubię RPG. I tu pojawia się problem. Gdzieś wyczytałem, że ta gra z czasem przypomina strategię (A strategii nie lubię.) Czy to prawda, że gra zamienia się w strategię?
Czy może jest to normalna gra actionRPG?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:58, junior17 napisał:

Witam!
Zastanawiam się na zakupem tej gry, ponieważ lubię RPG. I tu pojawia się problem. Gdzieś
wyczytałem, że ta gra z czasem przypomina strategię (A strategii nie lubię.) Czy to
prawda, że gra zamienia się w strategię?
Czy może jest to normalna gra actionRPG?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam


Tzn z tą strategią chodzi tak: Dochodzą do Ciebie npc i atakujesz z nimi na wioskę, miasto rozwalasz ich, oni stoją na murach strzelasz do nich z łuku, albo wbijasz się koniem na chama :D. Ale jeżeli chodzi Ci o kamerę to jest jak w typowych RPG czyli TPP, chodź można zmienic na FPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:58, junior17 napisał:

Witam!

Ja również ;))

Dnia 10.10.2008 o 20:58, junior17 napisał:

Zastanawiam się na zakupem tej gry, ponieważ lubię RPG. I tu pojawia się problem. Gdzieś
wyczytałem, że ta gra z czasem przypomina strategię (A strategii nie lubię.) Czy to
prawda, że gra zamienia się w strategię?
Czy może jest to normalna gra actionRPG?

W pewnym momencie może zacząć przypominać strategię (jak będziesz mieć kilkanaście posiadłości lub całe królestwo) i musisz ogarnąć sam całą obronę. Jednak jest to bardzo uproszczone, a cała gra opiera się na "erpegu". Nie ma tutaj surowców (oprócz towarów na handel ;P), cała ekonomia opiera się na pieniądzu, które pozyskujemy ze sprzedaży jeńców, wojennych, ekwipunku lub podatków z wiosek i miast. Zdecydowanie nie jest to strategia, a z nią ma może 10% wspólnego. Ważna jest tu co prawda taktyka na polu bitwy, ale wszystkim sterujemy z FPP lub TPP (kto co woli). Nie ma tu rzutu izometrycznego, prócz podróżowania na mapie co jest wielkim ułatwieniem.
Ja grę polecam, ma najlepiej rozwinięty system walki, sposób "levelowania" jest klasyczny (siekasz wroga i masz punkty doświadczenia). Grafika nie jest może jej mocną stroną, ale jeśli jesteś true gamerem, docenisz jej przejrzystość, a przede wszystkim grywalność całej gry. W dodatku, jeśli będzie gryzła Cię oprawa, możesz wykorzystać masę modów ulepszających grafikę.
Jeśli znudzi Ci się podstawowy "moduł" gry czyli Native, możesz ściągnąć mody tworzone przez fanów (legalnie i darmowo) i bawić się w odmienionych realiach. Są mody typu Star Wars, jak i przenoszące nas w starożytność.
Odsyłam tu:
http://forums.taleworlds.net/index.php/board,9.0.html
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:58, junior17 napisał:

Witam!
Zastanawiam się na zakupem tej gry, ponieważ lubię RPG. I tu pojawia się problem. Gdzieś
wyczytałem, że ta gra z czasem przypomina strategię (A strategii nie lubię.) Czy to
prawda, że gra zamienia się w strategię?
Czy może jest to normalna gra actionRPG?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

Gra przypomina strategię pod względem kierowania swojego wojska/fortu/miasta. Strategia występuje jedynie na ekranie mapy. Według mnie nie warto tej gry kupować bo bardzo szybko się nudzi. Podbijesz wszystkie miasta, forty itp. I gra się kończy... Zostaje ci Arena i walka z bandytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 21:15, junior17 napisał:

A czy walczy się za pomocą kombinacji klawiszy + myszka czy tylko ppm i lpm?
Pozdrawiam.

ppm-obrona lpm-atak + do tego sterowanie kamerą żeby ustawić się odpowiednio do obrony lub ataku. O ile dobrze pamiętam 4 rodzaje ataków gdy jedziesz na koniu i gdy poruszasz się na piechotę
Ja bym poczekał aż stanieje gra bo jednak 79.90 to chyba troszeczkę za dużo:/ (ale możesz ściągnąc wersję beta i sam ocenić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 21:15, junior17 napisał:

A czy walczy się za pomocą kombinacji klawiszy + myszka czy tylko ppm i lpm?
Pozdrawiam.

WSAD + myszka + LPM (atak) + PPM (blok)
EDIT: Dodatkowo używamy kilku innych klawiszy do sterowania wojskiem, zmienianiem kamery, broni itp.

@ Bartek Dudek
Gra wcale szybko się nie nudzi.
Biorąc pod uwagę to, że jest masa nowych modułów do ściągnięcia, jest ciekawie. A wszystkiego na mapie wcale nie jest tak łatwo podbić. Może to zająć kilka tygodni, a w porównaniu do żywotności najnowszych gierek (Crysis, itp.) gra jest długowieczna, przede wszystkim zważając na wielkie community fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 21:24, JaqbD napisał:

Gra wcale szybko się nie nudzi.
Biorąc pod uwagę to, że jest masa nowych modułów do ściągnięcia, jest ciekawie. A wszystkiego
na mapie wcale nie jest tak łatwo podbić. Może to zająć kilka tygodni, a w porównaniu
do żywotności najnowszych gierek (Crysis, itp.) gra jest długowieczna, przede wszystkim
zważając na wielkie community fanów.


Miałem na myśli grę bez modów, bo jednak mody wnoszą nowe rzeczy do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 21:43, Bartek Dudek napisał:

Miałem na myśli grę bez modów, bo jednak mody wnoszą nowe rzeczy do gry.


Mody to w sumie podstawa tej gry, przyznam, że Native, bez urozmaiceń może szybko znudzić się przez monotonność. Gdyby nie to, że open source dla wersji 1.003 nie został jeszcze wypuszczony, co uniemożliwia modowanie gry w większej skali, grałbym teraz bez przerwy w M&B. Takto luki muszę uzupełniać Medievalem II: TW czy Close Combatem III :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tej grze blizej do "strategii" niz crpg (szczerze mowiac dla mnie w ogole to crpg nie jest,crpg to torment, fallout2 itp) - gl elementem gry jest walka, questy(kilka rodzajow na krzyz.. z 10-15?) sa tylko dodatkiem.. gra native na dluzsza mete potrafi znudzic, dosc szybko. Ratunkiem sa mody o ile sa kompatybilne z dana wersja. Czasami patrzac na to co potrafi jedna osoba sama zrobic w danym okresie czasu, mozna sie zastanawiac czym zajmuja sie tworcy przez te lata. Imo gra powinna wyjsc max za 49zeta na dzien dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:39, Morgul napisał:

Moim zdaniem tej grze blizej do "strategii" niz crpg (szczerze mowiac dla mnie w ogole
to crpg nie jest,crpg to torment, fallout2 itp

hahahahaha
wiesz czym jest strategia ? Raczej nie :P. Owszem, do crpg tej grze daleko, ale jest to porządnie wykonany action RPG nastawiony na walkę a nie wykonywanie questów. Tu nie masz uratować świata, czy dowiedzieć się skąd się TU wziąłeś. Tu masz się rozwijać, i walczyć. Podbijać i walczyć. A nie ratować świat. TU przejmujesz się własnym dupskiem, a nie milionów innych ludzi pogrążonych na skraju zagłady atomowej itp.

Dnia 11.10.2008 o 15:39, Morgul napisał:

patrzac na to co potrafi jedna osoba sama zrobic w danym okresie czasu, mozna sie zastanawiac czym
zajmuja sie tworcy przez te lata.


Ta twoja "jedna osoba" pracuje na własny rachunek, nie opłacając nikogo. Na tym świecie istnieje jednak coś takiego jak pieniądz. Ta osoba pracuje sama, korzystając z tego co ma.
Gdybyś się trochę zainteresował, to wiedziałbyś, że grę to z początku tworzyło małżeństwo (2 osoby nie mniej, ni więcej tylko 2 osoby, dziwne, nie ?). Wsparcie pieniężne otrzymało dopiero od kilku sponsorów, aż w końcu od Paradoxu, co umożliwiło im rozwinięcie skrzydeł. Zakupienie lepszego sprzętu, pracowników.

Dnia 11.10.2008 o 15:39, Morgul napisał:

Imo gra powinna wyjsc max za 49zeta na dzien dobry.

Zgodzę się, ale oni potrzebują pieniędzy, żeby rozwijać takie projekty. Pełne potencjału i możliwości, a nie "piękne" Crysis''e które nie oferują nic poza ładną oprawą graficzną etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panie hahaha zauwazyles moze ".." okalajace slowo strategia? nie? ok.. to hahaha dalej.

Ja tu zadnego rpg nie widze w tej grze (rozumiem, ze dla niektorych rpg jest wtedy kiedy sa statystyki postaci)- ciezko mi ja jakos zakwalifikowac ja do konkretnego nurtu, fun mi daje taki sam jak hen dawno temu defender of the crown. "strategia" okreslilem to dlatego, ze jako marszalek dowodze wojskami i powiekszam terytorium nacji do ktorej przynaleze.. nic poza tym. Walka, rozbudowa podbitych wioch(jezeli moje) i walka. W tej grze nie przejmuje sie wlasnym dupskiem w ogole, bo jestem niesmiertelny(takie zalozenie gry).. w ogole niczyim sie nie przejmuje, bo i nie ma czym w tej grze - no chyba tylko przed walka z silniejsza armia - wygram czy nie. Ogolnie troszke mi to przypomina herosow, w sensie - jezdze sobie konikiem po mapie(armia) zbieram i kosze inne armie.. tylko to w sredniowiecznych klimatach(bez magii) i z realtime combat. Dlatego moze gierka mi sie tak podoba.

Wiem jak gra powstawala, ale to bylo kiedys.. teraz jest wydawca, jest kasa, sa pracownicy? ( co prawda amatorka dalej jedzie ). Pomysl fajny, tylko ze tempo w jakim oni to robia to zal, jezeli jakis fan 1h dziennie poswieca na moda i robi cuda niewidy w okreslonym horyzoncie czasowym.. to sie mozna powaznie zastanawiac czym w tym samym czasie oni sie tam zajmuja. Cena powinna byc adekwatna to tego co oferuje produkt, skoro potrzebuja pieniedzy to moze niech walna cene 500zeta.., co ma wspolnego crysis z ta gra? nic.. no chyba poza cena... tylko ze crysis kosztowal grube mln a to jest maksymalna niskobudzetowka.

Ogolnie gra fajna, tylko za droga, za wolno sie rozwija i to w systemie - my robimy silnik i kladziemy lache na reszte, zrobcie se sami mody... troche by przysiedli nad ta produkcja i bylby megahicior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 21:58, Morgul napisał:

panie hahaha zauwazyles moze ".." okalajace slowo strategia? nie? ok.. to hahaha dalej.

Ja tu zadnego rpg nie widze w tej grze (rozumiem, ze dla niektorych rpg jest wtedy kiedy
sa statystyki postaci)- ciezko mi ja jakos zakwalifikowac ja do konkretnego nurtu, fun
mi daje taki sam jak hen dawno temu defender of the crown. "strategia" okreslilem to
dlatego, ze jako marszalek dowodze wojskami i powiekszam terytorium nacji do ktorej przynaleze..
nic poza tym. Walka, rozbudowa podbitych wioch(jezeli moje) i walka. W tej grze nie przejmuje
sie wlasnym dupskiem w ogole, bo jestem niesmiertelny(takie zalozenie gry).. w ogole
niczyim sie nie przejmuje, bo i nie ma czym w tej grze - no chyba tylko przed walka z
silniejsza armia - wygram czy nie. Ogolnie troszke mi to przypomina herosow, w sensie
- jezdze sobie konikiem po mapie(armia) zbieram i kosze inne armie.. tylko to w sredniowiecznych
klimatach(bez magii) i z realtime combat. Dlatego moze gierka mi sie tak podoba.

Wiem jak gra powstawala, ale to bylo kiedys.. teraz jest wydawca, jest kasa, sa pracownicy?
( co prawda amatorka dalej jedzie ). Pomysl fajny, tylko ze tempo w jakim oni to robia
to zal, jezeli jakis fan 1h dziennie poswieca na moda i robi cuda niewidy w okreslonym
horyzoncie czasowym.. to sie mozna powaznie zastanawiac czym w tym samym czasie oni sie
tam zajmuja. Cena powinna byc adekwatna to tego co oferuje produkt, skoro potrzebuja
pieniedzy to moze niech walna cene 500zeta.., co ma wspolnego crysis z ta gra? nic..
no chyba poza cena... tylko ze crysis kosztowal grube mln a to jest maksymalna niskobudzetowka.

Ogolnie gra fajna, tylko za droga, za wolno sie rozwija i to w systemie - my robimy silnik
i kladziemy lache na reszte, zrobcie se sami mody... troche by przysiedli nad ta produkcja
i bylby megahicior.


Uważasz że gra jest za prosta? To może podbij sobie poziom trudności, zobaczysz wtedy... Strategii w tej grze jest niewiele, a pojęcie RPG jako gry, w której wczuwa się w postać, opowiada fabułę zostało już od dawna bardzo rozmyte... Z ceną się zgodzę, ale gra i tak jest tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum o tej grze już od dłuższego czasu i powiem szczerze, że nigdy nie słyszałem tylu dobrych słów i mało negatywów o jednej grze. Mam dwa pytanka. Kiedy premiera w Polsce ( dwie sprzeczne informacje na necie ) i po drugie czy ma ktoś linka do wideoreceznji za wyjątkiem tej co dał gamecorner?
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować