Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

A nordowie mogą jeździć na koniach? Bo sprawdziłem ścieżkę rozwoju Nord Recruit''a i nie było horsemanów. Czy mają umiejętność riding?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 18:48, Jane95 napisał:

A nordowie mogą jeździć na koniach? Bo sprawdziłem ścieżkę rozwoju Nord Recruit''a i
nie było horsemanów. Czy mają umiejętność riding?


Jeśli masz 0.95x to zdaje się tak, chyba każda nacja posiada konnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 18:48, Jane95 napisał:

A nordowie mogą jeździć na koniach? Bo sprawdziłem ścieżkę rozwoju Nord Recruit''a i
nie było horsemanów. Czy mają umiejętność riding?

Może i norscy wojownicy posiadają umiejętność jeździectwa, ale nie mają jednostki konnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:
1. Czy ta gra ma koniec czy cały czas się udoskonalasz itd.? Bo fabuły w niej nie widzę.
2. Kiedy, jak i kogo będę mógł zdobyć zamek?
3. Jak najlepeij zarobić kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 20:08, Gothic 12 napisał:

Kilka pytań:
1. Czy ta gra ma koniec czy cały czas się udoskonalasz itd.? Bo fabuły w niej nie widzę.

ciągle się udoskonalasz, fabułą jest samorozwój ;))

Dnia 06.06.2008 o 20:08, Gothic 12 napisał:

2. Kiedy, jak i kogo będę mógł zdobyć zamek?

w każdej chwili atakując zamek frakcji, która jest do Ciebie wrogo nastawiona, lub należąc do frakcji atakując zamek przeciwników twojej frakcji :P

Dnia 06.06.2008 o 20:08, Gothic 12 napisał:

3. Jak najlepeij zarobić kase?

Walczyć, walczyć walczyć - sprzedawać looty i więźniów - walczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2008 o 20:08, Gothic 12 napisał:

3. Jak najlepeij zarobić kase?


Turnieje - jeśli stawiasz na siebie w każdej rundzie to wygrywasz ok 4 tysiące, poza tym jak złapiesz w walce władcę wrogiej frakcji to można go nawet za 9 tysiaków sprzedać^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 17:43, Gothic 12 napisał:

> twojej frakcji :P
A jak mogę do frakcji dołączyć i do której najlepiej?

zależy jaki styl walki preferujesz
Jeśli lubisz wesołą, acz trudną rzeź w walce wręcz i padanie od strzał wybierz Nordów
Jeśli zawsze kochałeś średniowiecze ze swymi rycerzami - Swadianie
Jeśli marzyłeś o artylerii samobieżnej (konni łucznicy) i lubisz Tatarów lub/i Mongołów - Khergici
Jeśli chcesz grać wyważoną frakcją z niezłą piechotą i łucznikami ze wsparciem dosyć słabej konnicy polecam Vaegirów
Jeśli chcesz prowadzić armię chłopków - roztropków z kuszami i włóczniami - Rhodocy - najłatwiejsza frakcja do zniszczenia.
Osobiście, zawsze lubiłem wikingów, dlatego najczęściej gram Nordami, ale całkiem fajnie gra się Swadianami, choć trochę za łatwo.
Vaegirskie i Khergickie zamki są najtrudniejsze do zdobycia,przez masy łuczników.
Żadna frakcja nie ma szans w zwarciu z Nordami
Khergici są silną frakcją, dzięki konnym łucznikom.
Swadiańska piechota jest wolna, ale silnie opancerzona.
Rhodocy mają jedną mocną stronę - duże tarcze piechoty mogą zapewnić osłonę strzelcom
Jako bardzo dobrą jedostkę wsparcia można używać Slave Chefów (rozwinięci na maxa Manhunterzy). Ich dobry pancerz z wielkimi młotami tworzą świetną jednostkę do rozbijania skupionych dużych formacji wroga, w szczególności dużych grup Sea Riderów lub Nordów.
Hired Blades to najlepsza konnica, w dodatku można szybko ją zdobyć werbując ich w tawernach.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 18:13, Gothic 12 napisał:

Chyba wybiorę Nordów. Ale jak tam dołączyć?Zabić tego Lorda czy tam kogoś?

Jak chcesz dołączyć do jakiejkolwiek frakcji, musisz udać się do siedziby króla danej frakcji:
Praven - Swadians
Revyadin - Vaegirs
Sargoth - Nords
Tulga - Khergits
Jekalla - Rhodoks
I porozmawiać z królem.
Jeśli będziesz odpowiednio znany (czyt. będziesz mieć wysoki poziom "renown" - sławy) król poprosi Cię o złożenie przysięgi. Jeśli będziesz mieć mało sławy, powie, abyś się rozsławił (czyt. walczył więcej, wygrywał turnieje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:54, dominik713 napisał:

Mam pytanie... Wie ktoś jak tworzyć mody do tej gry? Tj. jakie narzędzia są potrzebne
itd...

najprostszego moda możesz stworzyć za pomocą edytorów broni i jednostek, które znajdują się tutaj:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/
Jeśli chciałbyś zabawić się w nowe questy/miasta itp. musiałbyś się zaopatrzyć w wiele cierpliwości i umiejętności - kod gry - "python" może i jest podatny na zmiany, ale jest strasznie trudny w obsłudze, trzeba mieć dużo doświadczenia i samozaparcia. Są dostępne edytory kodu "python" ale nie udostępniają one wszystkiego, co można zrobić tym kodem. Edytor można znaleźć na tej samej stronie. Nazywa się "Pythonic Module Editor 0.8.7"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 01:50, dominikańczyk napisał:

Ściągnąłem sobie tą grę ale skasowałem bo chyba instalka była zawirusowana :/

niemożliwe. Chyba, że ściągałeś z jakichś bittorrentów czy czegoś takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra.... Na początek chciałem spróbować z Item Editorem,ale gdy chcę go uruchomić wyskakuje mi,że ''''aplikacja nie została właściwie zainicjowana''''... Co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 10:49, dominik713 napisał:

Dobra.... Na początek chciałem spróbować z Item Editorem,ale gdy chcę go uruchomić wyskakuje
mi,że ''''aplikacja nie została właściwie zainicjowana''''... Co to jest?


Może pobierz jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie tego nie rozumiem... Mam wersję 0.808 i nie wiem jak oblegać zamki... Choć mam do siebie wrogo nastawionych Swadianów,to mogę tylko przekraść się do miasta... Jak je oblegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 13:08, dominik713 napisał:

A ja właśnie tego nie rozumiem... Mam wersję 0.808 i nie wiem jak oblegać zamki... Choć
mam do siebie wrogo nastawionych Swadianów,to mogę tylko przekraść się do miasta... Jak
je oblegać?

W wersji 0.808 nie można oblegać niczego. Są chyba tylko 2 neutralne zamki na północy.
EDIT: Na Twoim kompie bez problemu pójdzie wersja 0.955 ;)), nie baw się w stare wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra,może jest lepsza,ale tutaj zdobyłem już wysoki poziom,poza tym,czy jak kupiłem licencję w wersji 0.808 to czy mogę też grać na tej samej licencji w innych wersjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować