Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2009 o 10:00, Master_J napisał:


> Może grasz na modzie ?
Nie, gram na Native. Właśnie na modzie...bodajże tym z polską i teutonikami znalazłem
ją od razu a na native znaleźć nie mogę.
> W każdym razie, zamieść screena, proszę.
Ale się naszukałem...Chodzi mi o tą zbroję.

http://img29.imageshack.us/img29/7113/beztytuunsc.png
Coś nie chciało mi do posta obrazka dołączyć.


Z tego co pamiętam tą zbroje dało się mieć po lordzie który ja nosił :)
I chyba również nie było jej w sklepie.

Najlepiej jednak spróbuj z editorem, bo szansa że na nią trafisz w łupach to marna szansa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 21:08, miCHolo_PL napisał:

Ostatnio przemierzam Calradię w poszukiwaniu dobrego pancerza i mam takie pytanie: Jaka
zbroja jest najmocniejsza?

Najwięcej obrony wcale nie oznacza, że zbroja jest lepsza, ale podam te najlepiej chroniące.
W Native Plate Armor (Zbroja Płytowa).
Przed wycofaniem tzw. Black Knightów ich pancerze - Black Plate Armor miały największą obronę. Wydaje mi się, że można je wprowadzić do sklepów za pomocą edytora przedmiotów, ale głowy nie dam, bo możliwe, że wpis o tych zbrojach został usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 22:05, nov_pl napisał:

Sluchajcie, lepsze miecze pojawiaja sie w miare wzrostu poziomu postaci czy wzrostu ktorejs
z umiejetnosci?

W M&B nie ma level-scalingu na przedmioty. Jest to, co widzisz.
Jedynie wraz ze wzrostem poziomu twej postaci pojawia się coraz więcej jednostek w armiach.
Być może istnieją jakiś mody, które wprowadzają level-scaling na przedmioty, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie państwo jest najmocniejsze? Bo nie wiem komu robić questy ;]
Grałem nordami ale wypowiedzieli wojnę 3 państwom, więc nie było sensu dalej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 23:14, Adamo55 napisał:

Jakie państwo jest najmocniejsze? Bo nie wiem komu robić questy ;]
Grałem nordami ale wypowiedzieli wojnę 3 państwom, więc nie było sensu dalej grać.

To zależy jaką taktykę obierasz.
Norskie formacje ustawione na szczycie góry lub w ciasnym szyku są nie do zatrzymania, ale Khergici z łukami mogą ją zniszczyć. Z kolei na Khergitów niezła jest ciężka swadiańska kawaleria. Z punktu widzenia historycznego, na tych dobrzy powinni być Rhodocy, ale wychodzi na to, że są najsłabsi z całej stawki.
Z pewnością najmocniejsi są Swadianie, dobrze poprowadzona ekipa 40 - 50 konnych może się rozprawić bez problemu z 200 - 300. Ale i tak w większości wszystko zależy od gracza.
Ja osobiście nie mam większych problemów w walce Nordami ze Swadianami czy Khergitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 01:45, JaqbD napisał:

> Jakie państwo jest najmocniejsze? Bo nie wiem komu robić questy ;]
> Grałem nordami ale wypowiedzieli wojnę 3 państwom, więc nie było sensu dalej grać.

To zależy jaką taktykę obierasz.
Norskie formacje ustawione na szczycie góry lub w ciasnym szyku są nie do zatrzymania,
ale Khergici z łukami mogą ją zniszczyć. Z kolei na Khergitów niezła jest ciężka swadiańska
kawaleria. Z punktu widzenia historycznego, na tych dobrzy powinni być Rhodocy, ale wychodzi
na to, że są najsłabsi z całej stawki.
Z pewnością najmocniejsi są Swadianie, dobrze poprowadzona ekipa 40 - 50 konnych może
się rozprawić bez problemu z 200 - 300. Ale i tak w większości wszystko zależy od gracza.
Ja osobiście nie mam większych problemów w walce Nordami ze Swadianami czy Khergitami.


Dzięki i jeszcze jedno.
Lepiej najmować sobie najemników, czy rekrutować z wiosek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:21, Adamo55 napisał:

Lepiej najmować sobie najemników, czy rekrutować z wiosek??


Lepiej jest brać najemników, bo potem możesz szybciej ich awansować do maksymalnej rangi. Zwykli chłopi są tańsi, ale niedostatecznie silni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:52, miCHolo_PL napisał:

> Lepiej najmować sobie najemników, czy rekrutować z wiosek??

Lepiej jest brać najemników, bo potem możesz szybciej ich awansować do maksymalnej rangi.
Zwykli chłopi są tańsi, ale niedostatecznie silni.


Tylko że końcowe rangi najemników są gorsze od końcowych etapów chłopów.
Najemnicy jak najemnicy za zwyczaj tylko koło 3 etapów rozwoju, ciągną pełno siana i nie są tak silni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 12:05, KrzyniuBDG napisał:

Tylko że końcowe rangi najemników są gorsze od końcowych etapów chłopów.
Najemnicy jak najemnicy za zwyczaj tylko koło 3 etapów rozwoju, ciągną pełno siana i
nie są tak silni...


Wiem o tym, dlatego sam werbuję chłopów, choć czasami zdarza mi się wziąć jakiegoś najemnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"TaleWorlds poinformowało, że rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do testów Warband, pierwszego dodatku do gry Mount & Blade, powszechnie nazywanej symulacją rycerza." Nareście...tylko na to czekałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 21:57, Infes napisał:

"TaleWorlds poinformowało, że rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do testów Warband, pierwszego
dodatku do gry Mount & Blade, powszechnie nazywanej symulacją rycerza." Nareście...tylko
na to czekałem :D


Szkoda, że nawet nie dostałem potwierdzenia na maila :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie ale w najbliższym czasie na pewno dostaniemy pytanie czy zostaniemy wybrani jednakże cieszy mnie już sam fakt że bety już ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 23:50, Eregion napisał:

jest mozliwosc aby krol krolestwa z ktorym wspolpracuje zmarl??


Nie ma takiej możliwości, nie da się go nawet ubić tak jak nikogo z możnowładców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W M&B zagrywałem się przez długi czas już pół roku temu, ale grałem w zwykłą wersję gry. Teraz naszła mnie ochota na powrót do gry, ale z chęcią skorzystałbym z modów. Jakie polecacie? Interesują mnie nie tylko zmiany w mechanice, ale także w grafice. Czy warto zainteresować się Graphical Enhancement 2,5 (3 chyba jeszcze się nie pojawiło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 14:54, LESZ3u napisał:

Jakie
polecacie? Interesują mnie nie tylko zmiany w mechanice, ale także w grafice. Czy warto
zainteresować się Graphical Enhancement 2,5 (3 chyba jeszcze się nie pojawiło)?


Na zmianę grafiki jak najbardziej - gra wygląda o wiele ładniej :) Do tego mod na zwiększanie ilości jednostek na ekranie - do 1000 na raz - wtedy jest porządna sieka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować