Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2007 o 22:06, Pepper Ronie napisał:

Czy Gothic III pójdzie mi na średnich detalach na takim kompie???:
- AMD Athlon 64 3200+ 3GHZ
- 1 GB RAM
- GeForce 7300 GS 256 MB;

Przy odpowiedniej konfiguracji Ini spokojnie
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:42, WorldWar3PL napisał:

Pomoże Ci użycie jedynie G3Tweak''a
Umieść go proszę w folderze ini, który znajduje się w folderze gry. Dalej powinno pójść z górki
;-)
http://files.filefront.com/Gothic3TWEAKrar/;6072200;;/fileinfo.html - link do Tweak''a .


Witam, mam tego tweaka i jakoś nie zauważyłem poprawy płynności działania gry niestety :/
A mam 7900GS Galaxy i powinno śmigać jak ta lala ... może sterowniki jakieś nieodpowiednie mam ale na rozdziałce 1024 nie ma mowy o płynym działaniu :[
A w sumie czy detale na low czy na medium/high tnie sie podobnie więc już sam nie wiem co z tym gothikiem robic.
Ale mimo ścinek gram i mam juz 30 lvl, regeneracja many, kule ognia, deszcze meteorytów i nie ma na mnie bata hie hie
pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 12:37, Szymon666 napisał:

Witam, mam tego tweaka i jakoś nie zauważyłem poprawy płynności działania gry niestety :/
A mam 7900GS Galaxy i powinno śmigać jak ta lala ... może sterowniki jakieś nieodpowiednie
mam ale na rozdziałce 1024 nie ma mowy o płynym działaniu :[
A w sumie czy detale na low czy na medium/high tnie sie podobnie więc już sam nie wiem co z
tym gothikiem robic.
Ale mimo ścinek gram i mam juz 30 lvl, regeneracja many, kule ognia, deszcze meteorytów i nie
ma na mnie bata hie hie
po


Cóż ja mam athlona 2000XP+ 7600gs i gb ramu i czytałem iż na takiej konfiguracji powinien śmigać ale u mnie też nie ma mowy o płynności. Chyba że ide jakąś łysą polaną. Też mam poziom 30 i wymiatam. Jednak przez te ścinay gra wydaje się znacznie mniej przyjazna. Tweak mi g**** daje, szczerze mówiąc z nim nawet chodzi gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety, gdyby nie to ze przeszedłem kilka razy 1 i 2 wraz z dodatkiem to pewnie odpuściłbym sobie granie w G3. Próbowałem tez innych tweaków, był taki pakiet w którym podmieniało sie plik ini a pozniej mona było wybrac z jakimi detalami i w jakij rozdziałce chce sie grac ale ten tweak to całkiem mi gre wywalił choc inni pisali ze pomaga i to znaczaco.
I po prostu rece mi opadają jak ktos pisze za na FX5200 gra bez wiekszych scinek, bo jeszcze do niedawna miałem taką karte :/
Ehh moze z dodatkiem cos sie zmieni z optymalizacją kodu ... moze
pozdrawiam i miłego grania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:35, Szymon666 napisał:

no niestety, gdyby nie to ze przeszedłem kilka razy 1 i 2 wraz z dodatkiem to pewnie odpuściłbym
sobie granie w G3. Próbowałem tez innych tweaków, był taki pakiet w którym podmieniało sie
plik ini a pozniej mona było wybrac z jakimi detalami i w jakij rozdziałce chce sie grac ale
ten tweak to całkiem mi gre wywalił choc inni pisali ze pomaga i to znaczaco.
I po prostu rece mi opadają jak ktos pisze za na FX5200 gra bez wiekszych scinek, bo jeszcze
do niedawna miałem taką karte :/
Ehh moze z dodatkiem cos sie zmieni z optymalizacją kodu ... moze
pozdrawiam i miłego grania :D



Ja mam tak samo w jedynke dwójke i noc kruka grałem ile popadnie, drugą częśż przeszłem 8 razy. Nie widze także różnicy między 6200 ( niedawno ja taką posiadałem ) a obecną 7600. Czy mam na high czy na low chodzi tak samo.
Próbowałem różnych tweaków i sam konfigurowałem ini ale to nic nie dawało. Najgorsze jest to , ża jak sam powiedzaiłeś nie którym to chodzi na strasznym padle. Mój komputer nie jest pierwszej młodości, ale żeby gra która wcale nie wygląda tak dobrze, nie chodziła mi na low to lekka przesada.
Ja licze na jakiś patch, bo jak narazie mam 30 lvl i nie chce mi się grać dalej.
Taki oblivion wygląda lepiej i śmiga mi z ustawieniami na high. Szkoda że w Gothicu większość poszła w oprawe ( która jak już napisałem wcale nie jest taka super ) zamiast w formułe. Jak dla mnie to trójka mogła by wyglądać jak dwójka, tylko z nową fabyłą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:02, czarek.k napisał:

moja karta graficzna to GeForce NVIDIA 6200 ok.200mb,dvd i 512 mb ram.czy gothic3 będzie działał?


Karta jak karta ale ramu za mało. Ale spróbuj, chodzą legendy iż na niektórych podobnych konfiguracjach Gothic chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:05, TigerXP napisał:

> moja karta graficzna to GeForce NVIDIA 6200 ok.200mb,dvd i 512 mb ram.czy gothic3 będzie
działał?

Karta jak karta ale ramu za mało. Ale spróbuj, chodzą legendy iż na niektórych podobnych konfiguracjach
Gothic chodzi!

znajomy mojej mamy ma znajomego który jest właścicielem sklepu z grami i sprzętem komputerowym.i znojomy mamy powiedział że pożyczył od swojego znajomego gothic 3 i sprawdził na tych wymaganiach czy działa ale mówi że nie.ale niewiem może działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:10, czarek.k napisał:

> > moja karta graficzna to GeForce NVIDIA 6200 ok.200mb,dvd i 512 mb ram.czy gothic3
będzie
> działał?
> > > Karta jak karta ale ramu za mało. Ale spróbuj, chodzą legendy iż na niektórych podobnych
konfiguracjach
> Gothic chodzi!
znajomy mojej mamy ma znajomego który jest właścicielem sklepu z grami i sprzętem komputerowym.i
znojomy mamy powiedział że pożyczył od swojego znajomego gothic 3 i sprawdził na tych wymaganiach
czy działa ale mówi że nie.ale niewiem może działa.



Musiałem sie mocno skupić żeby to wszystko zrozumieć, ale udało się. Najlepiej skołuj sobie demo i sprawdż. Póżniej weż poprawke że pełna wersja chodzi gorzej, i wtedy dopiero decyduj czy kupisz! Chociaż ja na znacznie lepszym konfigu zrezygnowałem z grania ze wzgledu na ścinanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mim zdaniem grafika gothic 3 powinna być jak w g2 tylko troszke lepsza.świat powinien być troche mniejszy żeby niepotrzebnie nie robić takiej dużej swobody która jest o wiele wiekrza od poprzednich części gry i zmniejszyć ilość ludzi bez imion.wtedy wymagania stału by się mniejsze(wiem bo studjowałem tą gre z poradników,internetu i grałem troche u mojego kolegi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację ale gdyby grafika była gorsza od samego początku to znowubyśmy narzekali na to. Tak jak ze śniegiem. Nie ma go jest źle, jest śnieg to też jest źle. Tacy już są ludzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:00, YahooPL napisał:

W sumie masz rację ale gdyby grafika była gorsza od samego początku to znowubyśmy narzekali
na to. Tak jak ze śniegiem. Nie ma go jest źle, jest śnieg to też jest źle. Tacy już są ludzie
...

fajne porównanie z tym śniegiem:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:38, XerkO napisał:

fajne porównanie z tym śniegiem:D:D


Dobre bo prawdziwe :) Ja tam wolałym gdyby gra wyglądała jak Gothic I i chodziłą płynnie niż żeby była ładna i skakała jak Adam Małysz... Ech marzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:45, YahooPL napisał:

> fajne porównanie z tym śniegiem:D:D

Dobre bo prawdziwe :) Ja tam wolałym gdyby gra wyglądała jak Gothic I i chodziłą płynnie niż
żeby była ładna i skakała jak Adam Małysz... Ech marzenia :P

Święte słowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolal zeby mi w gothicu slonce przez sciany nie swiecilo:P Nie powinno bo mam wersje zaaktualniona do ostatniego patcha...zmiana shaderow nie pomaga, a w zasadzie pogarsza bo wolniej chodzi na lepszych:P I tak gram i tak...juz drugi raz przechodze...wersja z Xardasem najlepsza:D
a moj sprzet to laptop Toshiba SMX30 (czy jakos tak)..Pentium Centrino 1,6 Ghz, 1 GB RAM, Radeon 9700 64 MB. I co? Tnie sie jak cholera:P ale po dokupieniu ramu jak nie jestem w miastach gra sie plynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że Gothic 3 będzie tak niezoptymalizowany .... ale po własnoręcznej modyfikacji pliku ini w głównym katalogu z grą ... tak na chybił trafił modyfikowałem :) tak żeby mi te parametry po modyfikacji pasowały do siebie .... :x ..... gram sobie w 1024x768x32 filtrowanie liniowe ... detale na średnie + efekt overglov czy jakoś tak oraz szadery 2.0 ...... zasięgi widoków na średnie ........... Athlon 17000xp ... 768 RAM ... Radeon 9600 128 RAM gra wygląda bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:42, WorldWar3PL napisał:

>(czyli PB oszukała graczy chwaląc się ze gera wspiera X CPU!!!-zreszta to
> nie jedyne..mozna by wymieniac i wymieniac.)
A czy uruchomiłeś programy z płyty które pozwalają Gothic''owi w pełni obsłużyć te nowe procesory?
;-)

moze mi ktos odpowiedziec jaki to program ejst na płycie z Gothic 3 który umozliwia wykorzystanie procesora
Core 2 duo w pełni? bo ja tam zadnego programu nie widze. jest ale to pod AMD!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:10, endrek napisał:

A ja bym wolal zeby mi w gothicu slonce przez sciany nie swiecilo:P Nie powinno bo mam wersje
zaaktualniona do ostatniego patcha...zmiana shaderow nie pomaga, a w zasadzie pogarsza bo wolniej
chodzi na lepszych:P I tak gram i tak...juz drugi raz przechodze...wersja z Xardasem najlepsza:D
a moj sprzet to laptop Toshiba SMX30 (czy jakos tak)..Pentium Centrino 1,6 Ghz, 1 GB RAM, Radeon
9700 64 MB. I co? Tnie sie jak cholera:P ale po dokupieniu ramu jak nie jestem w miastach gra
sie plynnie.

jak mialem takeigo komp jak ty to slonce tez mi przez sciany prezchodzilo bo gralem na low detalch ale gdy zakupilme nowy sprezt i gram na vhigh detalach no to slonce nieprzechodzi wszystko ejst dobrze nie ma bugow graficznych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować