Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie


Następny... Ach... Ten temat smieszy tylko tych którzy wymyślają swoje niestworzone bajki, a dla tych którzy mają jakieś sprzęty i U SIEBIE widziały jak chodzi Gothic III na ich sprzętach nie ma w nim nic śmiesznego. Bo może nie wymagania ale zła opytmalizacja silnika gry wpływa na jakość rozgrywki. Uruchomić można na wielu sprzętach, tylko pytanie ile to będzie FPS? 5? Może jeszcze mnie? Wcale się nie tnie? Cóż przypomnę, że Gothic III tnie na każdym sprzęcie, bez względu na to jaki on by był. Co do filmika to owszem bardzo chętnie ja i inne osoby go zobaczymy. Itak na marginesie, to pisz normalnie -bez włączonego Caps Locka, to jest trochę nie ładnie ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... qumpel kupił sobie ostatnio kompa za 6k i gra mu chodziła tak pięknie... :) Ale fakt: jak się włączało pochodnię, to przycinało, ale jak już się zapaliła to było ok :D A walka w pierwszej wiosce była bardzo płynna, w innych też pewnie taka by była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:48, Ćpunek01 napisał:

Heh... qumpel kupił sobie ostatnio kompa za 6k i gra mu chodziła tak pięknie... :) Ale fakt:
jak się włączało pochodnię, to przycinało, ale jak już się zapaliła to było ok :D A walka w
pierwszej wiosce była bardzo płynna, w innych też pewnie taka by była...

Właśnie, zawsze przycina. http://pl.youtube.com/watch?v=iPAOFMOe9EM na tym filmiku wygląda przepięknie ;) Tak sobie zagrać w Gothica... ach...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:52, boduczek napisał:

Właśnie, zawsze przycina. http://pl.youtube.com/watch?v=iPAOFMOe9EM na tym filmiku wygląda
przepięknie ;) Tak sobie zagrać w Gothica... ach...


Nie zawsze przycina... tylko że trzeba mieć potężną maszynę, a nie każdy taką ma...
______________________________________________


Ćpunek01

Dnia 04.09.2007 o 16:52, boduczek napisał:

Heh... qumpel kupił sobie ostatnio kompa za 6k i gra mu chodziła tak pięknie...


Za 6k kompa i mu tnie? To co to za komp... ja kupiłem za ponad 2 tysiące (no promocja była :P) i G3 chodzi pięknie, grafika zapiera dech w piersiach (choć mam tylko GeForca 8500 GT 512 MB) i nie zacina się (przynajmniej jeszcze się nie zacięło nigdzie). Jak ja bym miał 6 tysięcy do wydania na kompa to normalnie bym miał dosłownie super maszynę... pomarzyć o kasie mozna... :P


Pozdrawiam was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:01, WorldWar3PL napisał:

A grasz na rozdzielczości monitorów z kosmosu i 16xAF ? ;>


Tak jak na tym filmiku? http://www.youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc

Jeszcze nie, ale w tym roku jak nazbieram kasy... to kto wie... a jak nie w tym roku to w następnym, Gothic nie ucieknie i zapewne "ładniejsze" gry się ukażą do tego czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp jest kosmiczny, a przycinało tylko jak się włączało pochodnię... zresztą sprawdź u siebie, też tak masz??

A jego komp to mnie-więcej takie monstrum: 4-rdzeniowy proc intela, 2x GF 8800 GTS 320, 2 GB RAM... o szczegóły pytajcie Arara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:13, Ćpunek01 napisał:

Komp jest kosmiczny, a przycinało tylko jak się włączało pochodnię... zresztą sprawdź u siebie,
też tak masz??


U mnie się pochodnie normalnie palą, jest tylko taka ledwo zauważalna zacinka przy rzucaniu czaru (ale dosłownie mało zauważalna i nie przeszkadzająca w grze). I to tyle "problemów" z G3 ;)

Dnia 04.09.2007 o 17:13, Ćpunek01 napisał:

A jego komp to mnie-więcej takie monstrum: 4-rdzeniowy proc intela, 2x GF 8800 GTS 320, 2 GB
RAM... o szczegóły pytajcie Arara :)


Mam taki sprzęcik: średnio procek Intel Core 2 Duo E6600 (2.40GHz, ale w najbliższym czasie raczej podkręcę do 2.8, 3.0), GeForce 8500 GT 512 MB (czyli taka średnia karta, ale czaję się na GF''a 8800, może jeszcze w tym roku... będzie ;D), 4 GB RAM-u... reszta taka normalna ;) tak czy tak bestyjkę mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:13, Ćpunek01 napisał:

Komp jest kosmiczny, a przycinało tylko jak się włączało pochodnię... zresztą sprawdź u siebie,
też tak masz??

A jego komp to mnie-więcej takie monstrum: 4-rdzeniowy proc intela, 2x GF 8800 GTS 320, 2 GB
RAM... o szczegóły pytajcie Arara :)

super , ale problem w tym ze zadna gra nie wykorzysta tego 4 rdzeniowego monstrum, a juz napewno nie gothic 3, obecnie nie ma zanczenia w grach czy uzywasz c2d e6700 czy core 2 quad, byc moze g3 nie przycina na takim sprzecie zbyt czesto(ale przycina czasami napewno). po co sie niekorzy chwala ze g3 dziala im swietnie na kompie za 5,6 k? co w tym takiego.. to chyba normalne ze na kompie high end gry działają wyśmienicie nawet taki zrypany gothic 3(choc co do niego mam watpliwosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 17:24, hunter22 napisał:

Mam taki sprzęcik: średnio procek Intel Core 2 Duo E6600 (2.40GHz, ale w najbliższym czasie
raczej podkręcę do 2.8, 3.0), GeForce 8500 GT 512 MB (czyli taka średnia karta, ale czaję się
na GF''a 8800, może jeszcze w tym roku... będzie ;D), 4 GB RAM-u... reszta taka normalna ;)
tak czy tak bestyjkę mam :D

ja mam podoby, wrecz lepszy bo mój 7600 jest szybszy od twojego 8500, a i tak podczas wyciagania pochodni mam zwieche na sek czy dwie. no a twoje 4 gb ram to w grach nie sa wykorzystywane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... zapomniałem dodać, że przyjechałem do niego w drugi dzień jak miał tego kompa, więc nawet sterowników nie instalował... najwidoczniej to właśnie z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:26, WorldWar3PL napisał:

A jakiej prędkości dysk jeśli można wiedzieć? Ponoć to ma spore znaczenie ;>


A mozna wiedzieć gdzie to sprawdzić? Zagadnienia techniczne to nie moja mocna strona :P
________________________________________________


danzelmario

Dnia 04.09.2007 o 17:26, WorldWar3PL napisał:

ja mam podoby, wrecz lepszy bo mój 7600 jest szybszy od twojego 8500, a i tak podczas wyciagania pochodni
mam zwieche na sek czy dwie. no a twoje 4 gb ram to w grach nie sa wykorzystywane:)


Nie bój żaby.. może w tym roku będę miał GF 8800 GTX i będę miał lepszy sprzęcik :P

Co do mojego RAM-u tak faktycznie do G3 ze 3 GB potrzebuje... teraz to może 4 GB wydają się przesadzone, ale przyjdzie czas, gdy się będą przydawać... ;D


Pozdrawiam was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:58, Ćpunek01 napisał:

Ach... zapomniałem dodać, że przyjechałem do niego w drugi dzień jak miał tego kompa, więc
nawet sterowników nie instalował... najwidoczniej to właśnie z tego powodu :)


Ja nowego kompa miałem na chodzie po trzech godzinach roboty... a bez zainstalowania sterów to by raczej gra wcale nie ruszyła...


Dobra, to koniec tego offtopa... my tu gadu gadu,a to tymczasem wątek o Gothic''u 3... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas gadamy o G3 :P Zresztą na pewno nie miał streów, bo w innych grach też różne dziwne rzeczy się wyprawiały (np. w demie Drifta cienie były takie... bardzo nieładne....). Ale teraz ma stery i chyba jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 17:00, hunter22 napisał:

Nie zawsze przycina... tylko że trzeba mieć potężną maszynę, a nie każdy taką ma...

Z tego co wiem to prawie zawsze gdzieś się przytnie, nie mówię, że często bo czym lepszy sprzęt tym rzadziej się z tym spotkamy. Swoją drogą masz niezłą maszynę, za dwa tysiące... Spoko :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:11, Ćpunek01 napisał:

Przecież cały czas gadamy o G3 :P Zresztą na pewno nie miał streów, bo w innych grach też różne
dziwne rzeczy się wyprawiały (np. w demie Drifta cienie były takie... bardzo nieładne....).
Ale teraz ma stery i chyba jest ok :D

człowieku zastanów się jak można odpalić cokolwiek bez sterwoników od grafiki .... nie gadaj bzdur bo się słabo robi - może miał starsze albo coś w tym stylu :P
a jak nie wierzysz to wywal wszystkie drivery i sam zobacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 17:24, hunter22 napisał:


Mam taki sprzęcik: średnio procek Intel Core 2 Duo E6600 (2.40GHz, ale w najbliższym czasie
raczej podkręcę do 2.8, 3.0), GeForce 8500 GT 512 MB (czyli taka średnia karta, ale czaję się
na GF''a 8800, może jeszcze w tym roku... będzie ;D), 4 GB RAM-u... reszta taka normalna ;)
tak czy tak bestyjkę mam :D


dobra proszę o filmik bo nie wierzę mam lepszą grafę niż ty i to tak kilka razy lepszą :), procek podobny (bez podkręcania, no może nieco słabszy) i tyle samo ramu i aż tak różowo nie jest :P ..... eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 17:58, hunter22 napisał:

danzelmario

> ja mam podoby, wrecz lepszy bo mój 7600 jest szybszy od twojego 8500, a i tak podczas
wyciagania pochodni
> mam zwieche na sek czy dwie. no a twoje 4 gb ram to w grach nie sa wykorzystywane:)

Nie bój żaby.. może w tym roku będę miał GF 8800 GTX i będę miał lepszy sprzęcik :P

super:) ja mam psp i nei gram na kompie wiec nie czuje sie pokrzywdzony:) bo nie wywale 2k na grafike tylko po to zeby zaraz dowiedziec sie ze wyszedł geforce 10000gtx

Dnia 04.09.2007 o 17:58, hunter22 napisał:


Co do mojego RAM-u tak faktycznie do G3 ze 3 GB potrzebuje...

akurat, mylisz sie kolego:) zadna gra nie potrzebuje i nie bedzie potrzebowac >2 gb ram dopuki nie przesiadziemy sie 100% na viste(i nie wiem czy 64 bitową ale pewnie 32 bitowa tez supportuje > 2 gb tamu dla aplikacji)

Dnia 04.09.2007 o 17:58, hunter22 napisał:

teraz to może 4 GB wydają się
przesadzone, ale przyjdzie czas, gdy się będą przydawać... ;D

tak.. za 3 lata a wtedy twoj sprzet bedzie starym gratem:P

Dnia 04.09.2007 o 17:58, hunter22 napisał:

Pozdrawiam was :D

ja równierz::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

dobra proszę o filmik bo nie wierzę mam lepszą grafę niż ty i to tak kilka razy lepszą :),
procek podobny (bez podkręcania, no może nieco słabszy) i tyle samo ramu i aż tak różowo nie
jest :P ..... eh....


Kolega hunter pisał że mu się wiesza i tak, wiec pewnie też nie ma za różowo.


Słyszałem, że niby to jak Gothic 3 chodzi zalezy także od wersji gry, a dokładniej od każdej sztuki. Wydaje mi sie to niemozliwe, by kazda sztuka gry była inna i inaczej chodziła, choć moze byc w tym troche prawdy.

Mam proca 3.0 GHz, 2 GB ramu, GF 7600 GT chodziło mi na średnich w miare płynnie, znajomy ma podobny sprzet i chodziło mu na średnio-wysokich w miare plynnie.. jak to wyjaśnić? Każdy z nas ma swoją grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować