Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dobra mi demko nie działa twierdzi, ze ma złą konfiguracje czy coś, więc teraz już wiem, by gry nie kupować. Oj się postarali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobra mi demko nie działa twierdzi, ze ma złą konfiguracje czy coś, więc teraz już wiem,

Dnia 25.09.2010 o 20:28, Isildur napisał:

by gry nie kupować. Oj się postarali ;)


Zaaktualizuj jeszcze sterowniki do karty dźwiękowej. Na forach pisza, że to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:14, Lordpilot napisał:

Zaaktualizuj jeszcze sterowniki do karty dźwiękowej. Na forach pisza, że to pomaga.


Ok spróbuję, zobaczymy czy się coś zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem demo.
I w moim odczuciu jest to po prostu zwykły h''n''s z elementami rpg. Nijak ma się do poprzednich Gothiców (z wyjątkiem bardzo mylącej nazwy) i jest Arcania grą kiepską.

Ok, ok, wiem, że to dopiero demo i nie można sobie całego obrazu przedstawić, ale zdanie jako takie można sobie wyrobić.

Gra jest przełatwa. Grałem na poziomie Hard i praktycznie żadem przeciwnik nie był wyzwaniem. Z łezką w oku wspominam czasy kiedy jako wielki kozak wyszedłem z wieży Xardasa w NK i nadziałem się na goblina koło stawu. Goblin zmasakrował mnie w 3 sekundy a ja nie wiedziałem co się dzieje. Do lasu bałem się zapuszczać, bo a nuż mnie wilki zjedzą, nie mówiąc już o worgach czy orkach. Ech, to były czasy.

A w Arcanii prowadzeni jesteśmy za rączkę jak czterolatki: "Tu nie wolno, tam niebezpiecznie, musisz być grzecznym chłopczykiem i zasłużyć na kluczyk". Kaszana...

Interakcja z otoczeniem to jakieś kpiny. Dlaczego nie można spać? Dlaczego nie można gadać z kim się chce? Dlaczego 20-centymetrowy strumyczek jest zabójczy? Dlaczego wszędzie są niewidzialne ściany?

Na samym początku gry jestem w stanie rozwalać 6 przeciwników równocześnie, co w poprzednich częściach było nie do pomyślenia. Jak sobie pomyślę o autentycznym strachu kiedy wchodziłem do Wieży Mgieł w G1 to znów się łezka w oku kręci. W Arcanii idzie się po prostu i kosi wszystko na swej drodze (zwłaszcza, że butelki są zawsze pod ręką i można się leczyć nawet podczas walki - co ciekawe nawet nie ma animacji picia mikstury, która by taką akcję uwiarygodniła).

Ogólnie rzecz biorąc jest to gra dla niedzielnych graczy, takich 13-latków z konsolami (nie obrażając użytkowników konsol).

Podsumowując:
- za łatwa
- bez klimatu
- głupie ograniczenia
- beznadziejna interakcja
- aha, za łatwa ;)

Jedyny plus to optymalizacja. Gra chodziła mi ze wszystkim na maksa bez żadnych ścinek i artefaktów graficznych. A taki Gothic 3 na tym samym kompie jest nie do zagrania (nawet z ostatnimi patchami).

Gry na pewno nie kupię, no chyba, że zejdzie do jakiejś taniutkiej serii lub ukaże się z jakimś czasopismem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2010 o 21:22, Abi_Dalzim napisał:

Gry na pewno nie kupię, no chyba, że zejdzie do jakiejś taniutkiej serii lub ukaże się
z jakimś czasopismem.


To sobie trochę poczekasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh a mi gothic 3 smiga na max detalach a Arcania na najnizszych lub srednich bo na wysokich muli heh ale to wina karty graficznej bo mam troche stara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:34, hagen321 napisał:

heh a mi gothic 3 smiga na max detalach a Arcania na najnizszych lub srednich bo na wysokich
muli heh ale to wina karty graficznej bo mam troche stara ;)


Ale zauważ też, że Gothic 3 jest z 2007 roku, więc się nie dziw :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:41, DambialkoX napisał:

Ale zauważ też, że Gothic 3 jest z 2007 roku, więc się nie dziw :D.

Rzekłbym nawet, że 2006 chyba, że mówimy o dacie wydania w Chinach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:14, Lordpilot napisał:

Zaaktualizuj jeszcze sterowniki do karty dźwiękowej. Na forach pisza, że to pomaga.


Zainstalowałem i nadal nic, może to wina systemu operacyjnego bo mam Windows 7 x64
Dobra daje sobie spokój z tą produkcją przynajmniej na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujecie z tym narzekaniem na grę! Dla mnie bomba, grafika świetna, chodzi mi w HD i max ustawieniach beż żadnych przycięć (Gothic 3 nie działał)... O fabule nie będę się wypowiadał bo to na razie demo nie wiele ukazuje, ale sama mechanika gry mi się bardzo podoba. Walka sprawia satysfakcję, jest dużo lepsza niż w 3, a te piruety które wykonuje główny bohater - dla mnie bomba, bardzo lubię taki styl. Kamera to jest jak w polskim Wiedźminie i trochę odjeżdża przy walce, ale ja z tym żadnych problemów nie miałem, nawet bym nie zauważył gdybyście tak o to nie płakali. ;P Nie zniechęcajcie się tymi narzekaniami i ściągajcie demko naprawdę warto, gra wd. mnie MA klimat poprzednich części. I ta muzyka, jak ja nie znoszę epickich motywów to tutaj jest bardzo spokojna, świetnie się przy niej przemierza świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:48, Isildur napisał:

> Zaaktualizuj jeszcze sterowniki do karty dźwiękowej. Na forach pisza, że
to pomaga.

Zainstalowałem i nadal nic, może to wina systemu operacyjnego bo mam Windows 7 x64
Dobra daje sobie spokój z tą produkcją przynajmniej na jakiś czas.


Na forum gry-online pisali że demo nie działa na w7 64 bit,mój znajomy który zamówił razem ze mną kolekcjonerkę też nie może zainstalować dema na swojej siódemce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:48, Isildur napisał:

Zainstalowałem i nadal nic, może to wina systemu operacyjnego bo mam Windows 7 x64


Ja mam W7 64 bit i działa bez problemu. To nie wina systemu, że u Ciebie nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:48, Isildur napisał:

Zainstalowałem i nadal nic, może to wina systemu operacyjnego bo mam Windows 7 x64
Dobra daje sobie spokój z tą produkcją przynajmniej na jakiś czas.


Mam tego samego windowsa co Ty i wszystko działa jak należy. Spróbuj zainstalować najnowszą wersję directx''a. Słyszałem że pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no raczej to też nie będzie to, sam mam windowsa 7 x64 i moje demo nie uświadczyło żadnych problemów, do tego karta graficzna Geforce GT 240M - śmiga sobie miło, nie mogę ustawić na max detalach ale nie jest tak źle jak na rok starym laptopie można sobie jeszcze pograć, proponuję się nie poddawać i sprawdzić jak producentom udało się zrobić grę dla Casual playerów, coś mi się wydaje, że prawdziwe cRpg-i na komputery po prostu powoli umierają przydeptane chęcią zrobienia gry dla 12 latka - tak by się z niej mógł cieszyć i nie napawała go strachem przed zbyt trudną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie demo też nie działa. Pobierałem z FileFront. Mam angielski Win7 Pro 32bit, Radeona HD4830 na sterach 10.8. Wszystko się poprawnie zainstalowało, ale po kliknięciu ikonki wyskakuje komunikat "aplikacja przestała odpowiadać" czy coś w tym stylu. Próbowałem jako admin uruchomić itp, i nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wczoraj ściągnąłem demo Gothic''a 4 na x36. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to rozdzielczość która jest za duża. Nie widzę żadnych napisów(literki są tak malutkie). W innych grach wszystko ok tylko tutaj takie coś.
Kolejna rzecz to gra strasznie się przycina co zdziwiło mnie bo w końcu na konsoli nie powinno się takie coś pojawić. Czy wam też tak się dzieje? Bo jeśli gra w finalnej wersji będzie się tak zacinać to muszę odwołać swoje zamówienie.
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem co się dzieje, czyżby mój lapek był za słaby na tę grę? ;/
no cóż poczekam na wersję finalną jak ktoś ze znajomych kupi wtedy spróbuję uruchomić, nie będę walczył z demem zwłaszcza, że premiera gry jest już niedługo.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować