Zaloguj się, aby obserwować  
slaweglewicz

Western, Dziki Zachód

1388 postów w tym temacie

Poniedziałek 24 listopada

Zone Europa 10.45 - 12.35 Żywi, a najlepiej martwi

Wtorek 25 listopada

MGM 22.35 - 0.15 Ziemia Chato

Środa 26 listopada

Filmbox 16.45 -17.45 Poranny jeździec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwartek 27 listopada

Tcm 22.45 - 1.15 Jak zdobywano dziki zachód

MGM 8.20 - 10.25 Przełomy Missouri

MGM 17.30 - 19.30 Za kilka dolarów więcej

Filmbox 9.00 - 10.20 W poszukiwaniu zemsty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piątek 28 listopada

Ale kino 22.20 - 0.30 Królowie życia

Tcm 6.25 - 8.30 Północno - zachodnie przejście

Tcm 12.30 - 15.00 Jak zdobywano Dziki Zachód

Tcm 16.55 - 19.00 Północno - zachodnie przejście

MGM 7.10 - 8.45 Powrót siedmiu wspaniałych

MGM 17.25 - 19.00 Powrót siedmiu wspaniałych

Filmbox 10.15 - 11.20 Poranny jeżdziec

Niedziela 30 listopada


Tvp1 13.55 - 15.35 Winnetou i Old Surehand

Tvn7 15.05 - 17.00 Rewolwer

Filmbox 9.50 - 10.45 Poranny jeżdziec

Filmbox 20.05 - 21.00 Dyliżans

Poniedziałek 1 grudnia

HBO comedy 14.25 - 15.55 W obronie ziemi

HBO comedy 19.00 - 20.30 W obronie ziemi

Ale kino 20.00 - 21.55 W kraju komanczów

Cinemax 7.45 - 9.20 Narzeczona Zandy''ego

Cinemax 18.25 - 20.00 Narzeczona Zandy''ego

Tcm 17.00 - 19.00 Conagher

Tcm 0.50 - 2.55 Pat Garrett i Billy Kid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 22:40, ak.47 napisał:

O, może Ty mi pomożesz. Szukam wszędzie takiego cholernie znanego westernowego motywu
gwizdanego, nie zaprezentuję Ci go raczej, ale może kojarzysz coś? :]


Nie znam się zbytnio na westernach, ale najbardziej rozpoznawalny westernowy motyw muzyczny jak dla mnie, to chyba jednak z "The Good, The Bad and The Ugly". Zresztą kerkas już o tym wspominał.
Nie trzeba tu nawet oglądać westernów. Wystarczy popatrzeć, ile razy jest on wykorzystywany w innych, przeróżnych gatunkach filmowych, kiedy to bohaterowie w jakiś sposób pojedynkują się (niekoniecznie na rewolwery ;-)) lub coś w tym stylu.
A czy jest to motyw gwizdany ? Myślę, że jak najbardziej.
W każdym razie nie powinno stanowić problemu odnalezienie tego motywu na Youtube albo na podobnych portalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 10:49, edeusz napisał:

Ok fajnie, ale leci coś na polsacie?Albo na innych podstawowyco programach?Bo HBO, TVN7
i tych innych nie mam :/


Proszę bardzo:

Niedziela 30 listopada

Tvp1 13.55 - 15.35 Winnetou i Old Surehand

Z racji tego iż zbliżają się święta westernów na podstawowych programach będzie więcej , dam znać z wyprzedzeniem.

Ps. Zachęcam do zapoznania się z listą około 50 gier których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie zawartą w tym temacie na 1 stronie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 11:25, Dann napisał:

> O, może Ty mi pomożesz. Szukam wszędzie takiego cholernie znanego westernowego motywu

> gwizdanego, nie zaprezentuję Ci go raczej, ale może kojarzysz coś? :]

Nie znam się zbytnio na westernach, ale najbardziej rozpoznawalny westernowy motyw muzyczny
jak dla mnie, to chyba jednak z "The Good, The Bad and The Ugly". Zresztą kerkas już
o tym wspominał.


/ciach/

Już nieaktualne ak.47 odpowiedział poza forum iż o motyw z "The Good, The Bad and The Ugly" mu chodziło.

Ps. Zachęcam do zapoznania się z listą około 30 gier których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie zawartą w tym temacie na 1 stronie , oraz literaturą dotycząca gatunku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtorek 2 grudnia

Cinemax 2 7.45 - 9.20 Narzeczona Zandy''ego

Cinemax 2 18.25 - 20.00 Narzeczona Zandy''ego

Tcm 11.15 - 13.10 Conagher

Tcm 15.00 - 17.30 Jak zdobywano Dziki Zachód

Tcm 22.50 - 1.20 Jak zdobywano Dziki Zachód

MGM 12.05 - 14.10 Przełomy Missouri

Filmbox 9.00 - 9.55 Błękitna stal

Filmbox 20.00 - 20.55 Dyliżans

Środa 3 grudnia

Zone Europa 9.50 - 11.40 John Bękart

MGM 10.40 - 12.15 Doc

Czwartek 4 grudnia

Tcm 16.40 - 19.00 Przyjacielska perswazja

MGM 11.00 - 12.35 Powrót siedmiu wspaniałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2008 o 12:56, kerkas napisał:

Ps. Zachęcam do zapoznania się z listą około 50 gier których akcja toczy się na Dzikim
Zachodzie zawartą w tym temacie na 1 stronie.


A które z tych gier szczególnie byś polecił ? Grałem już w American Conquest , Call of Juarez , Desperados , Gun oraz No Man''s Land , nie dużo tego , ale te gry mi się nawet podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:28, Sebat1 napisał:


> Ps. Zachęcam do zapoznania się z listą około 50 gier których akcja toczy się na
Dzikim
> Zachodzie zawartą w tym temacie na 1 stronie.

A które z tych gier szczególnie byś polecił ? Grałem już w American Conquest , Call
of Juarez , Desperados , Gun oraz No Man''s Land , nie dużo tego , ale te gry mi się
nawet podobały.


Mad Dog McCree , Far West , Red Dead Revolver , Dead man,s hand , Darkwatch te mogę polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 13:10, kerkas napisał:

Już nieaktualne ak.47 odpowiedział poza forum iż o motyw z "The Good, The Bad and The
Ugly" mu chodziło.


W sumie nie dziwne, wszak jego post był dość stary.
A co do samego motywu, to jak pisałem - wcale nie trzeba być znawcą westernów, aby na to wpaść. Ba, nawet nie trzeba oglądać westernów.
Ja np. ten motyw usłyszałem w zupełnie innym filmie, nie mającym z westernami kompletnie nic wspólnego i tak mnie on zainteresował, że postanowiłem odnaleźć autora. A okazał się nim być sam Ennio Morricone.
Przy okazji dowiedziałem się, dla potrzeb jakiego filmu pierwotnie był komponowany.

Dnia 25.11.2008 o 13:10, kerkas napisał:

Ps. Zachęcam do zapoznania się z listą około 30 gier których akcja toczy się na Dzikim
Zachodzie zawartą w tym temacie na 1 stronie , oraz literaturą dotycząca gatunku.


Dzięki za zwrócenie uwagi, ale na ogół westerny, to jednak nie moje klimaty. Jedynie właśnie ten westernowy utwór w.w. Pana zwrócił moją uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2008 o 20:40, kerkas napisał:

Mad Dog McCree , Far West , Red Dead Revolver , Dead man,s hand , Darkwatch te mogę polecić
z czystym sumieniem.


Dzięki , raczej nie zagram w te gry w najbliższym czasie , bo pewnie bardzo ciężko je zdobyć , ale jak pojawią się w jakimś czasopiśmie to na pewno wtedy zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:42, Sebat1 napisał:


> Mad Dog McCree , Far West , Red Dead Revolver , Dead man,s hand , Darkwatch te mogę
polecić
> z czystym sumieniem.

Dzięki , raczej nie zagram w te gry w najbliższym czasie , bo pewnie bardzo ciężko je
zdobyć , ale jak pojawią się w jakimś czasopiśmie to na pewno wtedy zagram.



Allegro sprawdziłem przed chwilą

Far West 8,79zł

Dead Man''s Hand 19,80zł

Red Dead Revolver 20zł

Darkwatch 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie klasyką gatunku są filmy Sergio Leone;) oraz baardzo piękny film "Mały wielki człowiek"
Sergio Leone w dolarowej trylogii świetnie przerysowywał biblijne postacie- bohater wjeżdżający do miasta na osiołku...prawdy przeróżne ...

A mały wielki człowiek to po prostu kaawał pieknej historii....

a gra McDog McFree hehe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 23:20, czaja24 napisał:

dla mnie klasyką gatunku są filmy Sergio Leone;) oraz baardzo piękny film "Mały wielki
człowiek"
Sergio Leone w dolarowej trylogii świetnie przerysowywał biblijne postacie- bohater wjeżdżający
do miasta na osiołku...prawdy przeróżne ...

A mały wielki człowiek to po prostu kaawał pieknej historii....

a gra McDog McFree hehe ....


Z westernów Leone lubię Dobry zły i brzydki oraz Za garść dolarów innych jego westernów nie jestem w stanie obejrzeć.
Zastanawiające że Ludzie uznają jego filmy za klasykę gatunku a W samo południe , Santee , Człowiek z Alamo , Rewolwer westerny w reżyserii Anthony Manna , Budd-a Boetticher-a , Sam-a Peckinpah-a to pies?.

Mały wielki człowiek , lubię ten western chociaż książka lepsza.

Co do gry są gusta i guściki , mnie się tam gra podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też się podobała tylko,że w czasie gdy sie ukazała w naszym kraju mało kto miał CD a instalacja z 56 floppów można uznać za klasykę dyskoteki;)

Co do westernów , kiedyś z gałęzi spagetti się śmiano a teraz przeżywają swój renesans... po prostu bardziej odpowiadają standardom dzisiejszej kinematografii, w kinie amerykańskim przelewał się patos opowieści(nie zawsze), czarno biały świat. W filmach Sergio Leone nawet dobry był troche zły, no i świetnie przedstawiony sarkazm sytuacji: Brzydki padający gębą w złoto , itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 23:55, czaja24 napisał:

mi też się podobała tylko,że w czasie gdy sie ukazała w naszym kraju mało kto miał CD
a instalacja z 56 floppów można uznać za klasykę dyskoteki;)


Kupiłem na Allegro za 20zł wersja na PS2

Dnia 25.11.2008 o 23:55, czaja24 napisał:

Co do westernów , kiedyś z gałęzi spagetti się śmiano a teraz przeżywają swój renesans...
po prostu bardziej odpowiadają standardom dzisiejszej kinematografii, w kinie amerykańskim
przelewał się patos opowieści(nie zawsze), czarno biały świat. W filmach Sergio Leone
nawet dobry był troche zły, no i świetnie przedstawiony sarkazm sytuacji: Brzydki padający
gębą w złoto , itd...


Gwarantuję że filmy i reżyserów których wymieniłem dalekie są od przedstawiania świata w kategoriach czarno białych np. Dzika Banda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A WILD BUNCH to się zgadzam;)

a gra się ukazała po raz pierwszy w czasach 386 gdy mało kto miał napęd CD? bo już nie pamiętam nawet, ale wtedy filmowa animacja robiła wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 00:19, czaja24 napisał:

A WILD BUNCH to się zgadzam;)


Cieszę się , na S.Leone western się nie kończy.

Dnia 26.11.2008 o 00:19, czaja24 napisał:

a gra się ukazała po raz pierwszy w czasach 386 gdy mało kto miał napęd CD? bo już nie
pamiętam nawet, ale wtedy filmowa animacja robiła wrażenie.


Tak daleko to ja pamięcią nie sięgam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 23:55, czaja24 napisał:

czarno biały świat. W filmach Sergio Leone nawet dobry był troche zły,

Ale western swój sukces osiągnął właśnie na tym, że miałeś wyraźnie określone charaktery. Czarny i biały, czyli zły i dobry!
W dobie indolencji sądów, policji itd. ludzie chcieli chociaż w kinie zobaczyć, że zło jednak przegrywa.
Skąd się wzięła popularność komiksów z różnymi herosami wymierzającymi na własną rękę sprawiedliwość? Skąd popularność (swego czasu) naszej, polskiej powieści "Zły"? Właśnie z tęsknoty za tym, żeby ci wyraźnie źli dostali wreszcie baty.
Gdy do westernu zaczęto wprowadzać postacie niejednoznaczne, to IMHO własne od tego momentu zaczął on tracić swoją dawną popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować