Zaloguj się, aby obserwować  
ma5b

Opakowania na gry

27 postów w tym temacie

Zakładam ten temat bo nie znalazłem niczego podobnego(oprócz jednej skarżącej sie osoby na nalepke na opakowaniu;p). Mianowicie chodzi mi o opakowania na gry. Większość gier teraz wydawana jest w małych opakowaniach DVD/CD (takie bardzo podobne do tych w jakich wydawane są filmy). Piszę o tym ponieważ dzisiaj poraz kolejny instalowałem kultowa gierkę (Planscape: Torment) i jakoś mi się tak żal zrobiło, że nie robią juz takich opakowań jak kiedyś. Jak by na to nie patrzeć te co są teraz są bardziej praktyczne itd., ale ja tam wolę te stare "duże pudła" :P Fajnie patrzeć sobie na swoją kolekcje wielkich pudeł na półce :) O wiele bardziej podobaja mi sie "wymyślne" opakowania na same płyty (np. te od BG II lub wspomnianego Planscape:T. ) niż ciągle takie same opakowania DVD ;p Może CDP wyda jeszcze kiedyś jakąś grę w takim duuuużym opakowaniu ? Co wy na to ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 gry w takim wielkim pudełku: Chicago 1930 za 5,90 :D i Traffic Giant Gold za 20zł w Extra Grze kilka lat temu :P Nie wiem czy o takie pudełka Ci chodzi, ale ja wolę te mniejsze jakie są teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No o takie mi własnie chodzi :D Te pudełka są "wypaśne" ;p Ja mam ich dosc sporo :D Pamiętam kiedyś nawet jak kupowałem Giganci:Obywatel Kabuto to pudełko trzeba bylo sobie samemu złożyć :D to jest klimat;p nie to co teraz(oczywiscie teraz NIE jest zle:) jest jak DLA MNIE gorzej niż kiedyś;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich pudlach mialem (pisze mialem, bo nigdzie juz tych pudelek nie ma, chyba wyrzucilem:( ) raymana 2 i wyspe 7 skarbow:P I zgadzam sie, fajne byly:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile same pudła były w miarę ok (mam ich jeszcze kilkanaście) to już opakowanie na płyty nie bardzo (zwykły case). Obecne opakowania podobają mi się o wiele bardziej (szczególnie te nieco grubsze boxy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh... pamiętne czasy gier w tekturowych pudełeczkach na półkach. ;) Aż się łezka zakręciła..... Pamiętam, że mam gdzieś pudęłko po Piratach z Karaibów i Airline Tycoon. I po GTA III..... nie ma jak antyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem potwierdzającym regułę są wydania kolekcjonerskie. Fakt jest to świetnie prezentujący się przedmiot do kolekcji np. na półce takich boxów. Ale popatrz z perspektywy 2 osoby, czyli wydającego. On na tym traci bo nmie dość żę pudło i karton usztywniający są drogie w eksporacji to na dodatek jest prktycznie to samo co kiedyś. Druga sprawa to samna wielkość. Gdy nie było jeszcze takich małych, poręcznych i przyjemnych pudełek jak dziś, tylko boxy to ktoś kto zamawiał przez neta za grę płacił nie jak za przesyłkę tylko już jako paczka. Ale pocieszę Cię że wydawcy też mają wyobraźnie i czasem dają coś orginalnego. Weźmy na przykład Edycję Kolekcjonerską S.T.A.L.K.E.R.A. - jest wydana w puszcze po odpadach radioaktywnych, a w środku znajdujemy cukierki pomarańczowe w orginalnym opakowaniu leków antyradioaktywnych wudawanych podczas tragedii w czarnobylu. Jest to prawdziwy dowód fantazji wydawców. Gdyby były 3 wydania:
1.Box 2.Pudełko DVD 3.Beczka rarioaktywna
Każdy wybierze 3. a czemu to się opłaca wydawcą ? Bo wiedzą że taki bajer się sprzeda i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezle jest opakowanie edycji kolekcjonerskiej Medievala (ze skóry) i od Morrowinda9z podwójną klapą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja was rozumiem, i wcale nie mowie ze te stare opakowania byly w jakikolwiek sposob praktyczne...ale wtedy gry sie kupowalo w empiku a nie na gram.pl ;p (wiekszosc osob nie mialo jeszcze internetu;p nie byl tak popularny. Poza tym samego gram.pl nie bylo;p) Co jak co ale ja to uwielbiam te stare opakowania. Co do samych pudelek na plyty to jak ktos ma BG II i Planscape:Torment czy inne tym podobne starsze gry to wie o co mi chodzi jak mowie, ze taki opakowania byly super:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt zgadzam się, że mogłyby być duże pudła czy też te składane to tak jakby rytuał przed wyciągnieciem swojej gry świeżynki hehe :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kiedy gry są pakowane w "cieniutkie" opakowania DVD box. Takie jak na filmy. Kiedy patrze np: na Lost Planet to na takie "grube" pudło mi się patrzeć nie chce. Wiem ok. jest poradnik i instrukcja, ale po co mi poradnik?
Skoro kupuje gre to chcę ja sama przejść (po co mi ten zbędny dodatek) niektórym sie być może przyda, ale w takiej sytuacji może sam poszukać w necie czy zapytać się na forum gdzie ma problem. A instrukcja do pudełka niech idzie.
Denerwujące są również te dwuwarstwowe opakowania. Są (jeśli nie ma dodatków) zbędne,a jeśli wyjmujesz wkółko grę, bo grasz w nią np: codziennie to można sie wściec. Co prawda można wyrzucić.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się podobały te duże "kartony" , ale jednak dziś zdecydowanie wole standardowe pudełka DVD, które są w sam raz :)
Te duże pudełka i tak po paru dniach wyrzucałem ;p, choc na początku zawsze mi sie podobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże pudła... omg to było coś! One bardzo fajne były, mam kilka, z tego co teraz pamiętam to z Gothic''a, Majesty oraz Red Alert. Pewnie jakiś tytuł by się znalazł, ale szperać mi się nie chce o tej godzinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować