Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Winows vs. Linux

216 postów w tym temacie

To ja może umilkne bo tak możemy się kłucić nawet 30 lat ;). Każdy ma prawo wyboru ja kupiłem system Windows XP za 550 PLN i jestem bardzo zadowolony miałem Schlackware 10.1 i wclae na mnie dużego wrażenia nie zrobił w moim przypadku jest potrzebny prosty system w obsłudze który mi będzie służył do oglądania filmów słuchania gośno muzy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciw Linuxsowi nie jestem bo próbowałem go używać. Poprosiłem kolegę informatyka żeby pokazł mi w jaki sposób zamontować stewownik do karty graficznej i nawet zapisał na kartce jak postępować. W domu kiedy próby moje spełzły na niczym wróciłem do Windowsa i problem z montowaniem zniknął. ALe nie miej jest to ciekawy system tyle, że dla osób bardziej wytrwałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:51, kamilimaciek1 napisał:

To ja może umilkne bo tak możemy się kłucić nawet 30 lat ;). Każdy ma prawo wyboru ja kupiłem
system Windows XP za 550 PLN i jestem bardzo zadowolony miałem Schlackware 10.1 i wclae na
mnie dużego wrażenia nie zrobił w moim przypadku jest potrzebny prosty system w obsłudze który
mi będzie służył do oglądania filmów słuchania gośno muzy itd

Po to jest forum, żeby wymieniać opinie :)
Slackware należy do bardziej wymagających dystrybucji, które wymagają od użytkownika pewnej wiedzy na temat swojego komputera i nie posiada spowalniających system graficznych konfiguratorów. Dystrybucja używana przeze mnie w domu służy mi do: surfowania po sieci, korespondencji e-mailowej, gadania na Skype, słuchania muzyki, oglądania filmów, nagrywania płyt, pogłębiania wiedzy nie tylko na temat systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie proszę już nie odpowiadajcie na moje posty ja mam już dosyć tych kłutni zawsze sie dam wciągnąć w taki tema co lepsze windows czy Linux to to samo co np co lepsze Fiat Punto czy Mercedes S75
i ja powiem ,że Mercedes bo lepszy a inni a fiat bo po mieście spokojnie soie radzi i jest tani i taka gadka a więc dowidzenia panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:36, kamilimaciek1 napisał:

miej stałe łącze z netem i pobieraj łatki i życzymy miłej zabawy;). Masz dużo forsy kup Windowsa

system trzeba akutalizować niezależnie od tego czy to linuks, czy windows czy macos. tyle że autouparagde z windowsa zaktualizuje tylko windowsa oraz te namiastki programów które są z nim dostarczane (dodatkowo niewiadomo czemu trzeba po zainstalowaniu tychże łątek restartwoać system). z kolei pod linuksem może i trzeba kliknąc te pare razy albo wpisać jedno polecenie, ale za to masz w jednym miejscu akutalizacje systemu i CAŁEGO zainstalowanego oprogramowania, dodatkowo restartować nie trzeba (zdażało mi sie już akutalizować uruchomione programy, porblemów żadnych). i na dodatek nie trzeba czekać aż łaskawie przyzają sie do błedu (albo i nie przyznają wtedy trzeba będzie czkeac aż jakiś szkodnik zacznie dziure wykorzystywać), zrobią poprawke i po miesącach/latach łaskawie fixa udostępnią (w systemach z rodzinu linux/bsd są to godziny albo dni i nikt łaski nie robi (w windowsie nei ważne jaka kategoria błedu, zawsze jest to standardowa funcka systemu) żę ewidenty bład poprawi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:24, kamilimaciek1 napisał:

nie umie znaleść błędu ortograficznego , albo wydrukować tekstu. Lepiej mić starego windowsa

hm ciekawe oo.org potrafi sprawdzać pisownie odkąd siegam pamiecią (a jak ci nie pasuje to używaj czegoś innego, to nie widnows i przumusu niema)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:51, kamilimaciek1 napisał:

miałem Schlackware 10.1 i wclae na mnie dużego wrażenia nie zrobił

no cuz jes tez 64 bitowy port Slack''a - Slamd64 i jak masz 64 bitowego procka smiga duuuzo szybciej od Windowsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2005 o 12:07, Venom napisał:


Powiedzmy, że kwestię gustów w sztuce pominę, ale w 100% zgadzam się, że oprogramowanie wymagające
od zwykłego użytkownika jakiejkolwiek wiedzy o komputerze nie ma racji bytu na rynku. Użytkownik
chce na komputerze wykonać pewne zadania a nie pogłębiać swoją wiedzę o dystrybucjach, kompilacjach
jądra i tysiącu wersji do wyboru.

Firmy które rozumieją tę zasadę odnoszą spektakularne sukcesy (Microsoft, Apple). Firmy tworzące
oprogramowanie dla "zaawansowanych użytkowników" po wsze czasy pozostaną w niszy.

I chwałą Bogu. Dzięki temu mogę mniemać, iż jestem zaawansowanym juzerem ;))) ( a że tylko synaptica odpalam i zaznaczam, iż ma aktualizować wszystkie programy, to już insza inszość).
A juzerzy Windowsa , popierajcie Linuksa, bo dzięki temu może Windows będzie lepszy ( konkurencja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2005 o 12:48, Yennefer napisał:

> wurusach na Linuxa. To nie jest kwestia sposobu zapezpieczenia systemu.

Dokładnie.. Wszystkie wirusy powstają na Linux''ie.. A poza tym koleś, który pisze wirusa nie
będzie chciał napisać czegoś co mogłoby zniszczyć system na jakim on działa... Dlatego na Linux''a
znajdzie się może z 2 wirusy..

1. Aby cokolwiek zainstalować, trzeba być rootem, a nie tylko kliknąć.
2. Dużo dystrybucji. Wirus napisany pod MAndrivę może nie działąć pod Debianem ( testowane na nie-wirusach)
3. rodzaj pliku jest rozpoznawany po zawartości, nie rozszerzeniu, w Windowsie zapisz plik html jak pdf a otworzy się on w Adobe, w Linuchu dalej będzie to plik html
4. Wirusów nie ma , są włamania, rootkity itp. Łatwiej si ę włamać, niż zainfekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:24, kamilimaciek1 napisał:

Ha weźcie mnie nie rozśmieszajcie Windows to jest Windows oni idą do przodu są 17 lat przed
linuxem nie poto windows pruje do przodu i jest mulitimedialny by wracać do ery DOSU jak w
linuxie.

Ciekawe, że atrybuty plików jakie ma Xp-ek ma Linux od zawsze? DOS jesr jednowątkowy i 16 bitowy, Linux zawsze był 32 bitowy i wielowątkowy, I Linux jest multimedialny. A Windows dla mnie to OS dla grania.

Dnia 09.02.2006 o 21:24, kamilimaciek1 napisał:

Linux tto stary dobry dos i to wszystko wiecznie kłopoty z zainstalowaniem audio grafiki
gier . /.../ Lepiej mić starego windowsa
98 nież linuxa taka jest prawda !

A kto cię zmusza do instalowania Linucha, nie lubisz nie instaluj. Błędów ortograficznych Ci OO nie sprawdza? Pewnie masz wersję anglojęzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 10:31, GeoT napisał:

A ja przeczytałem dziś takie coś i jestem ciekaw waszych komentarzy:
_______________________________________________
W systemach Unix/Linux znaleziono więcej błędów niż w
Windows

/.../

Dnia 12.01.2006 o 10:31, GeoT napisał:

______________________________________________

Ino tu testowano wszystkie aplikacje pod Linucha, pod Windowsem tylko sam Windows. Trzeba było przetestować też wszelkie babole we wszystkich programach, bo wybacz, ale błąd w ImageMagicu ( program do obróbki grafiki) to nie to samo , co błąd w jajku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:36, kamilimaciek1 napisał:

> Cóż, jeśli już siedzę przy kompie, to nie tylko po to, żeby pograć. A konfigurowanie Linuxa

> to bardzo fajna zabawa. Czasem nie wszystko zadziała, ale taki już urok tego. A co do
firm:
> większość serwerów jest obsługiwanych przez Linuxy.
>
No to zależy komu się co chce :). No linux powstał dla tych uboższych klijętów co nie stać
ich na Windowsa i tyle i to jest podzielone na takie kategorie nie masz dużo forsu ? kup linuxa
miej stałe łącze z netem i pobieraj łatki i życzymy miłej zabawy;).

Bzdura na bzdurze bzdurę pogania. Linux powstał, gdyż
1. nie było Uniksa na peceta a żadna firma nie chciała przenosić Uniksa na Peceta
2. kod Uniksa był zamknięty, więc Linus napisał coś uniksopodobnego
3. Linux powstał jako konkurencja dla Uniksów, nie dla tego śmiesznego 16 bitowego Windowsa
4. Nie śmiej się z systewmu, na którym postawiono 30 z 50 najszybszych komputerów na świecie, ani jeden z nich nie jest na Windowsie
5. zainstaluj windowsa na 6 rdzeniowym procesorze, to pogadamy o amatorskim systemie

Dnia 09.02.2006 o 21:36, kamilimaciek1 napisał:

Masz dużo forsy kup Windowsa
automatyczne aktualizacje zawsze będą się same uzupełniały i jeszcze bardziej polepszały system
Windows :) Dobra kończe już mówić bo coś czuję ,że tu se dużo wrogów narobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 15:34, Mike L napisał:

Nigdy się jakoś nie zmobilizowałem, żeby zainstalować któregoś z bogatej rodziny Linuxów, ale
cóż - leniwy jestem...

1. Może spróbuj od Knoppiksa, jest live, ale do instalki, to raczej nienadaje się.
2. Zaesze można odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 15:34, Mike L napisał:

Nigdy się jakoś nie zmobilizowałem, żeby zainstalować któregoś z bogatej rodziny Linuxów, ale
cóż - leniwy jestem...

Zrozumiałbym to podejście, gdyby chodziło o instalację całego Gentoo ze stage1. Do tego długo się przymierzałem, ale w końcu zrealizowałem (czas kompilacji około 24 godzin). Inne (binarne) dystrybucje można spokojnie zainstalować w ciągu godziny nawet na wolnym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:20, Treant napisał:

Inne (binarne) dystrybucje można spokojnie zainstalować w ciągu godziny nawet na wolnym >sprzęcie.

cuz ja nainstalowalem mandrive z prawie wszystkimi pakietami w 8min
teraz przeymierzam sie do gentoo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:50, Łuk4s2 napisał:

cuz ja nainstalowalem mandrive z prawie wszystkimi pakietami w 8min
teraz przeymierzam sie do gentoo ;)

Niezły wynik. Gentoo teraz zmienili tak, żeby domyślny był stage3 - instalacja binarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux jest dla tych, co nie są konsumentami, nie chcą systemu, który byle działał. Byle szybko, byle jakoby bez problemu. A jak co, to reinstalka. Mam i Windowsa , mam Linuksa, muszę przyznać, iż Linux daje mi więcej satysfakcji, bo ja lubię pogrzebać w OS-ie i Linux jest taki jaki jest, bo jego twórcy takiego chcą, dość trudnego w konfiguracji, modularnego, nie monolitycznego jak Windowsa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować