Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Ja sie zdenerwowalem troche bo otwieram pudelko i widze ze plyta nie byla w tym miejscu co trzeba latala luzno po pudelku ale na szczescie dziala i ta instrukcja troche taka cienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:30, Rafal G napisał:

Jedna rzecz, która zaskakuje od razu na starcie. Dodatek działa na zasadzie odrębnej gry -
uruchamiając dodatek (który ma osobny plik startowy od podstawki) nie mogę wybrać, czy chcę
grać w kampanię podstawową czy z dodatku... I na odwrót:/ Nigdy czegoś takie nie było:/ Sytuacja
dokładnie taka sama jak z Warcrat 3 i dodatkiem Frozen Throne - jeśli ktoś ma - wie o czym
mówie. Szkoda...


ale chyba pojedyncze scenariusze sa dostepne z podstawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie właśnie odwidził kurier i dostałem w swoje rączki dodatek do H5 i na samym początku mam problem, po 25% instalacji wyskakuje mi błąd:
Błąd transeru składnika

Składnik:Polski
Grupa Pliku: [anhg,pl]texts
plik: G:\data2.cab
błąd: Nie można wykonać żądania z powodu błędu użądzenia we/wy


spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:38, moonman napisał:

ale chyba pojedyncze scenariusze sa dostepne z podstawki?


Tak, te akurat są dostępne, ale i tak cała sytuacja jest troszeczkę dziwna. Pytałeś wcześniej o ruszanie ustami... No cóż - ruszają, ale to ruszanie wygląda tak, że pożall się boże:/ Można odnieść wrażenie, że ten element został przez UBI zrobiony "na odpieprz"...
I jeszcze jedna sprawa - kto ma EK może zapomnieć o specjalnym śladzie bohatera w misjach z dodatku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i oto moje odczucia:
Pudełko - jak mówili ludzie wcześniej - jakieś takie biedne :/
Instrukcja - n/c (opis karawan, losowego generatora map i tur symultanicznych i to koniec nowości -,-
Menu główne - tu jest dużo lepiej :) wygląda fajnie i menu theme jest b. dobry (w podstawce było lepsze, ale to plasuje się na drugim miejscu, jeśli chodzi o dźwięki w grze)
Pierwszy scenariusz - niezły, taki bardziej RPG-owaty (IMO plus)
Speeche - dwie kwestie są po czesku !!!! (czekam na poprawke lokalizacyjną), a poza tym całkiem nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:51, windows00 napisał:

Instrukcja - n/c (opis karawan, losowego generatora map i tur symultanicznych i to koniec nowości


Tylko mi nie mówcie, że to jest oficjalne tłumaczenie, bo stracę resztki wiary w umiejętności tłumaczenia gier przez CDP (nawet do słownika tłumaczowi nie chciało się zajrzeć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kurier już był, ale pech chciał że akurat mnie nie było. No cóż będzie jutro.
A co do Waszych recenzji to dodatek chyba nie wyszedł za dobrze. No cóż, zawsze można liczyć na "patche", które oprócz poprawiania błędów będą je dodawać. Czy mi się tylko wydaje czy UBI naprawdę niezależy na fanach serii MIGHT & MAGIC(podobno Dark Messiah też niewyszedł najlepiej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:55, AniaN. napisał:

Dlaczego nie można na początku gry ustawić sobie miasta i bohatera ?

Kampania różni się od zwykłego scenariusza. W kampanii musimy grać w/g zasad, jakie ustalili twórcy historii. Jeśli chcesz wybrać miasto i bohatera zagraj w pojedynczy scenariusz i będziesz miała wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam błąd i liczę, że dodatek go naprawi lub kolejny patch. A Tobie jedynie mogę polecić odinstalowanie Heroes V, usunięcie wszystkich plików z nim związanych, co pozostaną po instalacji(czyli również tych z rejestru), zainstalowanie na nowo i potem patche w takiej kolejności: 1.1, poprawka lokalizacyjna 1.11 i patch 1.4. Jak to nie pomoże to może nowy patch lub właśnie dodatek. A ciekawe czy teraz patch będą wychodzić i do podstawej wersji i z dodatkiem, czy już osmolą tych co nie kupili dodatku? Znając UBI/NIVAL to to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:04, Maestro1992 napisał:

Na czym polega ten tryb tur? Mogłbyś mi to wytłumaczyć?:)

Mógłbym ;]
Zaczyna się gra i jest pierwsza tura. Wszyscy gracze odbywają turę w tym samym momencie. Gdy któryś skończy, wciska odpowiedni klawisz i czeka, aż wszyscy inni gracze zakończą turę. Druga tura zaczyna się, gdy wszyscy wcisną klawisz końca tury.
Dzieje się tak do momentu "pierwszego konfliktu". Jest to sytuacja, w której MOŻE dojść do spotkania dwóch lub więcej graczy podczas tury. Komp przed każdą turą oblicza prawdopodobieństwo takiej możliwości i jeżeli może ona nastąpić gra przechodzi do normalnego trybu turowego (i w takiej odgrywa się gra do końca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Myślałem, że tylko pierwszy tydzień tak jest. Miłe zaskoczenie ze strony NIVAL. A mam kilka pytań do tego trybu jeszcze:
1) Czy można ustalić ile minut trwają tury w tym trybie?
2) Wiadomo że jak trwa ten tryb to nie może trwać również tryb ducha. Ale czy można ustalić, że gdy się skończy ten tryb tur symultanicznych, czyli jak dojdzie do tego spotkania graczy, to włączy się tryb ducha????? Oby tak ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może dlaczego nie ma zadnego intra??

PS lowsys masz tu screeny:D (apropo screenów to czy znacie jakis dobry do tego program?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:18, Erwin160 napisał:

A wie ktoś może dlaczego nie ma zadnego intra??

Ogólnie rzadko w dodatkach dają nowe intro. No chyba, że fabuła odgrywa w tej grze znaczącą rolę, jak np. grywalności. A w Heroes to nie jest ta "magia" co przyciąga wszystkich na tą jeszcze jedną turę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:22, 4YoU napisał:

> A wie ktoś może dlaczego nie ma zadnego intra??
Ogólnie rzadko w dodatkach dają nowe intro. No chyba, że fabuła odgrywa w tej grze znaczącą
rolę, jak np. grywalności. A w Heroes to nie jest ta "magia" co przyciąga wszystkich na tą
jeszcze jedną turę/


Może to nie jest to samo co Heroes III, ale mnie osobiście Heroes V wciągnęło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:18, 4YoU napisał:

1) Czy można ustalić ile minut trwają tury w tym trybie?

Tego nie wiem.

Dnia 04.12.2006 o 16:18, 4YoU napisał:

2) Wiadomo że jak trwa ten tryb to nie może trwać również tryb ducha. Ale czy można ustalić,
że gdy się skończy ten tryb tur symultanicznych, czyli jak dojdzie do tego spotkania graczy,
to włączy się tryb ducha?????

A to wiem :D
Tryb ducha jest aktywny od początku gry. Jak tylko skończysz swój ruch i wciśniesz przycisk końca tury, przechodzisz w tryb ducha i do końca tury (czyli do czasu aż wszyscy skończą swoje ruchy) pozostajesz w nim. Kiedy tury symultaniczne skończą się i tury będą normalne, tryb ducha również będzie działał "po staremu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że tryb tur symul.. coś tam jest fajny. :D Dzieki niemu nie trzeba tyle czekać na swój ruch. Podoba mi się to. :) Tylko szkoda, że mój egzemlarz Kuźnie jeszcze nie dotarł. No ale trudno, mogę trochę poczekać. :) Chociaz muszę przyznać, że już chciałbym pograć w dodatek i poznać dalszy ciąg kampanii (która jest, według mnie, bardzo fajna). I nie mogę sie doczekać kolejnej porcji błędów do poprawienia. I tutaj mam pytanie: czy w dodatku można edytować teksty występujące w grze tak samo, jak wyglądało to w podstawce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu piszecie, to gra zapowiada się całkiem ciekawie... trochę mnie zdziwił brak tych "gwiazd", ciekawe czy CDP przejrzało na oczy, że taki dubbing to mierna sprawa, czy po prostu brakło im czasu i pieniędzy ;P
Tak czy inaczej, nie wiem jak to brzmi w praktyce, mam nadzieję że tylko lepiej (bo gorzej to chyba nie może :P)

A ja na dodatek i tak sobie poczekam, bo paczka została wysłana... przed chwilą :( Heh, mam nadzieję że w przyszłości nie będzie takich wpadek z pre-orderami..

Pozdrawiam.. a tym co już szczęśliwie mają, miłej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować