Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

z gory przepraszam ..jesli juz takie pytanie bylo...chodzi mi o dzielenie jednostek..jak sie dzieli jednostki?np.mam 100 chlopow i chce podzielic ich dwa razy po 50...troche mnie ten problem irytuje...z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 20:46, danuss16 napisał:

z gory przepraszam ..jesli juz takie pytanie bylo...chodzi mi o dzielenie jednostek..jak sie
dzieli jednostki?np.mam 100 chlopow i chce podzielic ich dwa razy po 50...troche mnie ten problem
irytuje...z gory dzieki za pomoc


[SHIFT]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz...swojego czasu problem z dzieleniem jednostek byl w herosach 1 - wtedyez nikt nie wiedzial jak sie dzieli jednostki a wystarczylo zajrzec do instrukcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 20:51, morthi napisał:

a nie masz instrukcji do gry ? przeciez to jest w instrukcji napisane...


Odpowiedziałem na post Danuss16, bo uważam, że instrukcja jest do kitu i nie dla ludzi napisana, niestety. Twórcy chyba przyjęli, że jeżeli ktoś tę grę kupił, to jest otrzaskany z terminologią i ma przynajmnije blade pojęcie o interfejsie na podstawie HOMM III. A tak wcale być nie musi. Gdyby to była moja pierwsza gra, to też miałbym problemy. Zamiast kredowego papieru wolałbym większy druk, więcej ilustracji za pomocą zrzutów ekranu (dużych i jasnych) i bardziej szczegółowe opisy. Jakość papieru jest to sprawą absolutnie drugorzędną. Dla ładnego wyglądu wystarzczyłyby kredowe okładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam zawsze zabawe z gra od przeczytania instrukcji :) wlasnie by wszystko wiedziec :) i nie zadawac dziwnych pytan kiedy wszystkojest napisane - a to czego nie wiem bo nie ma nigdzie wyszczegolnione to wtedy o to pytam :)

lenistwo to straszna cecha...

uwazaszze instrukcja jest do kitu bo ja rpzeczytales, rzejrzales pobieznie zatrzymujac sie na najwazniejszych jak dla Cibeie rozdzialach badz tych ktore Cie po prostu zaciekawily...

Danuss16 nie otworzyl instrukcji - ba mam nadzieje ze nie pojawi sie z pytaniem gdzie mozna znalesc kod internetowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przeczytalem całą instrukcję i uważam, że jest do kitu (i to delikatnie mówiąć).

a poza tym, jest karta skrótów klawiaturowych i najważniejsze rzeczy zostały na niej pominięte - shift, w itd.

morthi - Tobie ktos placi za bronienie w zaparte - rzeczy ktore zostaly totalnie spartolone?

przeciez ta instrukcja i karta pomocy sa do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:10, morthi napisał:

a ja zaczynam zawsze zabawe z gra od przeczytania instrukcji :) wlasnie by wszystko wiedziec
:) i nie zadawac dziwnych pytan kiedy wszystkojest napisane - a to czego nie wiem bo nie ma
nigdzie wyszczegolnione to wtedy o to pytam :)

lenistwo to straszna cecha...

uwazaszze instrukcja jest do kitu bo ja rpzeczytales, rzejrzales pobieznie zatrzymujac sie
na najwazniejszych jak dla Cibeie rozdzialach badz tych ktore Cie po prostu zaciekawily...

Danuss16 nie otworzyl instrukcji - ba mam nadzieje ze nie pojawi sie z pytaniem gdzie mozna
znalesc kod internetowy


Widzisz, to niekoniecznie tak. Ja przejrzałem instrukcję z tego samego powodu, co i Ty oraz żeby zobaczyć, czy są jakieś istotne zmiany w stosunku do III jeżeli chodzi o samą grę. Plus zainteresował mnie wariant gry w sieci. Powiem jednak jeszcze raz: gdyby to była moja pierwsza gra to miałbym nieco problemów. Nie zapominaj, że dzisiejsze społeczeństwo jest coraz bardziej obrazkowe, dlatego nawet taka bzdura jak podział jednostek powinien być pokazany, a nawet wymieniony w spisie treści jako podpunkt opisu ekranu bohatera. A te mizerne obrazeczki naprawdę niewiele pomagają, bo są małe i ciemne, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja znasz :) zajrzales do niej :) ja nie mowie ze jest dobra - ale o rozdzielaniu oddzialow jestnapisane w niej bardzo wyraznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:19, morthi napisał:

ale ja znasz :) zajrzales do niej :) ja nie mowie ze jest dobra - ale o rozdzielaniu oddzialow
jestnapisane w niej bardzo wyraznie :)


a powinno być WYRAZNIE zaznaczone na karcie pomocy podrecznej z rozrysowana klawiatura...

sa rzeczy w h5 ktorych nie mozna zalatwic kliknieciem, np. podzial wojska, czekanie w czasie walki, atak ''strzelajacych'' wrecz itd. - i tych skrotow brakuje na tej zwalonej karcie... jest za to kupa innych zbednych rzeczy...

ja sie nie dziwie tym pytaniom.. wkurza mnie tylko struktura forum.. bo musze zagladac do jedynego slusznego watku widzac nowe posty... juz dawno widac, ze struktura sie nie sprawdza.. a jak ktos zalozy temat.. to mody i pretendenci do moda odsylalaja do tego śmieciowego topicu... marnosc i srom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta pomocy podrecznej zostala iscie po mistrzowsku zawalona - byl odpowiedzialny za nia jakis komplenty ignoratn ktory powinien poniesc konsekwencje powazne za swoje zaniechanie...ale zapewe nie poniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:20, morthi napisał:

jest pokazany bardzo wyraznie - strona 17 :)


Zgadza się. Tyle tylko, że trzeba instrukcję kartkować, żeby znaleźć. Mnie chodzi o to, że takie elementy powinny były w spisie treści się znaleźć.

Sugeruję EOT, żeby nie brnąć dalej w niepotrzebne rozważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować