Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2006 o 21:49, Bosper napisał:

Miałem to samo, ale to w późnych etapach gry kiedy zarówno ty jak i Nicolaj macie duże armie,
tylko wtedy tak się robi. Ja musiałem zresetować komputer i wczytać ostatniego save lub nawet
wcześniejszego jeżeli ostatni powodował to samo. Niestety misjii nie przeszedłem jeszcze i
nie wiem czy i w jakich etapach gry moze się to pojawiać, jednak myśle iż zależy to głównie
od wielkości armi jak napisałem wyżej.


zrobilem tak jak napisales i niestety nadal jest ten sam problem...:( kurde...a taka fajna armie uzbieralem i juz szedlem na niego :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przechodziłem drugą misję Akademii. Ponieważ denerwowały mnie najazdy z dołu mapy, a przede mną czekało zdobycie Al Safir (dwa pozostałe już miałem), skierowałem się ku Newpost. Zdobyłem Newpost a następnie Lorekeep (skoro już tam byłem ;)). No i włączyła mi się końcowa animacja. To było interesujące, gdy Zehir wygłosił mowę o wyruszeniu w drogę, a ja dalej na tej mapie z nim siedziałem. Chyba twórcy nie przewidzieli, wykonywania misji, których tak na dobrą sprawę się nie dostało ;)

A poniżej zobaczcie ciekawe zdarzenie w życiu Hydry.
A oto jak do tego doszło: sytuacja jest wynikiem działania zdolności Zabójcy i oczywiście wspomnianej już Hydry.
Na polu walki pozostało już tylko dwie Hydry (lub jedna, już nie pamiętam), niestety biedna hydra została trafiona wcześniej pociskiem Zabójcy, no i oczywiście trucizną. Pech chiał, że nadeszła jej kolej. Biedna chiała się popisać, jednak trucizna krążąca w jej ciele, zadziałała. Padła biedaczka. Jendak jak wiadomo wszystkim Hydry nie tak łatwo zabić, zregenerowała się. Cudem ożyła. Jednak nadal leżała. I tak oto mamy przepis na zmartwychwstającą Hydrę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 22:05, Symphorce napisał:

gdzie jest ten portal, ktory przenosi mnie do Nikolaja bo
nie chce mi sie szukac? ;)


Oj nie ładnie, leniuszku ;)
Podziemia, okolice górnego prawego rogu mapy. Portal przeniesie cię na powierzchnię patrolowaną przez Nikolaja i jego nieumarłe sługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2006 o 21:59, Symphorce napisał:

zrobilem tak jak napisales i niestety nadal jest ten sam problem...:( kurde...a taka fajna
armie uzbieralem i juz szedlem na niego :((


Być moze właśnie zbyt długo czekałeś z tą armią i w efekcie tego po obu stronach (Twojej i kompa) porobiły się takie wielkie armie, ze program tego nie zdzierżył :) i padł podczas tury komputera... Chyba : ), bo w koncu nie wszyscy mają ten problem, wiec to nie jest bezposrednio wina gry. Tak myślę.
Proponuje zacząć misję od nowa (niestety) lecz tym razem nie czekać pół roku z atakiem tylko atakować juz po kilku tygodniach (4-6 lub nawet wcześniej ;)). Wtedy wszystko powinno pojść gładko, przynajmniej od strony technicznej ; ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też nie moge przejśc tej ,misji ale nie z powodu tego e mi ię komp wiesza tylko Nikolaj gdy mnie atakuje pierwszy raz przegrywa a niestety za drugim razem przychodzi z armia 2 razy wieksza i po mnie;/ (Cały czas rekrutuje armie poprzez czar przyzwanie istot;/) a W podziemu buszuje żeby zebrać 4 artefakty i dostać te feniksy jednak nigdy nie udało mi się zebrać wzystkich bo mnie atakował i miadzył;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem. Gdy znudzil/wkurzyl mnie heroes usunalem go zostawiajac plik save, ktory odpowiadal za "drabinke kampani"(nie zalezalo mi na dokaldnym save byle tylko moc grac od danej misji)

Dzis zainstalowalem ponownie, wgralem save i dupa :}

Czy sam ten plik pozowli mi garc od danej misji? Jesli tak to jak "wgrac" ten save?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

************* spoiler ******************

5 misja 4 kampanii... koncowy filmik - Raelag, Izka (i znowu ta beznadziejna foremniakowa) i Markal.
Raelag mowi do Izki, zeby jechala z nim do Irollan... jednak Markal ja przekonuje, ze musza jechac wskrzesic Nikolaja.

Po co Raelag mial zabrac Izke do Irollan?... troche mi ta fabula ucieka.. moze dlatego, ze gram sporadycznie. W ogole ta misja jakas taka latwa byla... zaglebilem sie w podziemia i wylazlem tuz obok granic Imperium :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dopisze.... tak sie domyslam, a raczej fabula gry podpowada ze Raelag czyli ex Agrael zabujal sie w Izce, no i chce ja bronic... tylko czemu do Irrolan... skoro jest teraz mrocznym elfem... mogl juz do swoich czyli do Ygg Chall - czy ten caly elf Tieru czy jak mu tam, ktory dokonal przemiany - kazal mu przyprowadzic Izke?

a tak BTW: to kampania Lochu jest obok kampanii Inferno jedna z ciekawszych i klimatycznych... ciekawe jak mi podpasuja dwie pozostale... chyba zdaze ukonczyc przed Epoka Lodowcowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mnie trafia z tym patch`em 1.3 - kiedy on wyjdzie. Miał wyjść z końcem lipca a tu w tym terminie wychodzi dopiero patch 1.2. Potem się okaże, że patch 1.3 wyjdzie pod koniec roku i do tego jeszcze bez edytora map a my czekamy na niego jak jacyś idioci. Z CD Projekt przydałaby się chociaż informacja na jakim etapie są i jakie są choć przewidywalne terminy wydania tego patch`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 08:54, Jarys napisał:

Już mnie trafia z tym patch`em 1.3 - kiedy on wyjdzie. Miał wyjść z końcem lipca a tu w tym
terminie wychodzi dopiero patch 1.2. Potem się okaże, że patch 1.3 wyjdzie pod koniec roku
i do tego jeszcze bez edytora map a my czekamy na niego jak jacyś idioci. Z CD Projekt przydałaby
się chociaż informacja na jakim etapie są i jakie są choć przewidywalne terminy wydania tego
patch`a.


podobno po 20 wrzesnia, tak twierdza w Jaskinii, informacja jest nieoficjalna i przez nikogo nie potwierdzona:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 08:59, Krejt napisał:

Kilka postów wyżej było podane, że być może ukaże się on po 20 września. Wystarczyło poczytać.


Jak również Ty mogłeś przeczytać z mojego postu, że nie interesują mnie pogłoski o wydaniu patch`a tylko konkretne informacje z CD Projekt a w Jaskini bohemota nie podają z jakiego źródła ona pochodzi.
Wiem, że pracownicy CD Projekt czytają forum (jak również ten wątek) więc może w jakiś sposób mogliby się ustosunkować do tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 23:29, Lailonn napisał:

mam maly problem. Gdy znudzil/wkurzyl mnie heroes usunalem go zostawiajac plik save, ktory
odpowiadal za "drabinke kampani"(nie zalezalo mi na dokaldnym save byle tylko moc grac od danej
misji)

Dzis zainstalowalem ponownie, wgralem save i dupa :}

Czy sam ten plik pozowli mi garc od danej misji? Jesli tak to jak "wgrac" ten save?


save odpowiedzialny za ''drabinke'' kampanii - jak napisales to plik campaign.sav - tylko, ze tego pliku sie nie wgrywa... umieszczony w folderze z Twoim profilem - odblokowuje odpowiednie kampanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 21:44, Symphorce napisał:

Witam!
Mam pytanie...jestem w ostatniej misji Sylvan (tam gdzie trzeba zabic Nikolaja) i w pewnym
momencie gra mi sie po prostu zawiesza tj. komputer wykonuje swoj ruch w nieskonczonosc...jakby
sie zawiesil: jego ruch stnal w polowie kreski i ani mysli drgnac...mieliscie podobny problem?
jak z tym sobie poradzic? Widzialem, ze ktos wczesniej pytal, ale nie dostal odpowiedzi. mam
nadzieje, ze mi sie uda :)
Czekam na odp. i z gory dzieki.

PZD.


Ja się też o to pytałem tu i odpowiedź dostałem. Sprawdź czy ci się gra zaweiesza czy tylko tura nie chce przeskoczyć (normalnie podczas paska możesz w miarę przesuwać obraz i ja tak mogłem). Jeśli tylko tak jakby tura się zawiesza to zostaw tak jak jest i idź sobie herbatkę zrobić, poczytaj coś, pobiegaj. Mi chyba robił turę przez 5 minut. I tak 4 tury pod rząd, ale potem wszystko wróciło do normy i mogłem normalnie grać. Potem miałem jeszcze jedną taką turę w drugiej misji następnej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą grę trzeba wygrać podejrzewam, ze szybkim atakiem jak ty masz fajna armie to on ma 5 razy fajniejszą, ze nie wspomne o 20000 szkieletów(lub wiecej) i widomowych smokach, które sie do niego przyłaczyły jakieś 4000, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 10:34, Lailonn napisał:

W tym rzecz, ze po dodaniu go do folderu wcale nie odblokowala mi sie drabinka ;]


to cos robisz nie tak... bo ja juz kilka razy tak robilem, nawet udostepnialem swoj plik qmplom...

nie jestem teraz przy kompie z h5...

ale ten plik z campaign.sav trzeba wrzucic (pisze z pamieci) tu:
c:\Documents and Settings\NAZWA_PROFILU_KOMP\Moje dokumenty\my games\heroesV\NAZWA_PROFILU_GRY\saves\

no i pozniej bez wczytywania - nowa gra - jednoosobowa - kampania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować