Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2006 o 19:06, karolus1000 napisał:

Dlaczego jeszcze nie ma EDYTORA MAP? Przecież ogłaszano, że ma być najpóźniej w sierpniu.


edytor powinien byc z patchem 1.3 (przynajmniej teoretycznie) ktory najprawdopodobniej ukaze sie po 20 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem heroes v. i co nie idzie. z kompem wszystko wporzadku 100% gra zainstalowana poprawnie, tylko po odpaleniu gry pisze tak" unable to authenticate original disc within time limit.
try again?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zanim napiszesz swoje pytanie skorzystaj z wyszukiwarki w tym watku i z podstawowej pomocy technicznej dla tekj gry - badz przeczytaj dokladnie co jest napisane na pudelku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas brakuje mi jedonstek z bagien, które były fajną innowacją w H3(choć nie wszystkie tam pasowały szczególnie Gorgony i hydry nie pasowały), jednak wiwerny, oślizgi, bazyliszki były super gdyby dodać jeszcze kilka innych jednostek bagien(może z innych gier albo zupełnie nowych) było by super i wreszcie H5 przypominało by H3, chociaż nie wiem czy do końca bo jeszcze znikneły nam Behemoty, ptaki gromu oraz orki, trolle, ogry, gobliny i cała ta chałastra.

zasmuciła mnie troche wieść, że w najbliższym dodatku będzie tylko jedna rasa( bo przy tak małej ich ilości w "podstawce" myślałem, ze dodadzą ze 2 teraz i ze 2 w nastepnym dodatku o ile się taki pokarze) Mam nadzieje, że zrobią jeszcze jeden dodatek, który tym razem wprowadzi nam stare zamki z H3 z nowymi potworami i bohaterami, było by naprawde super. Bo chyba nie da sie już więcej zamków wymysleć prócz jeszcze góra 4 [ orki(orki, gobliny, ogry, trolle, latające bestie itp), bagna( co juz wymieniłem), barbarzyńcy(behemoty, rok i- ptaki gromu) i ewentualnie jeszcze wrota żywiołów], wtedy mielibysmy więcej zamków niż w Herosach 3 i jednoczesnie byłby to maximum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do jaskini behemota gdzie najciekawsze pomysły tydczące się wzbogacenia swiata h5 zostają przedstawione bezpośrednio UBI :) a co za tym idzie jest szansa iż zostaną uwzględnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że dobrze robią, że nie idą na ilość a na jakość. Po co nam 20 zamków jak grywalnych będzie 6.
Lepiej niech dodają zamki pokolei ale niech wszystko będzie dobrze zrównoważone, aby się nieokazało, że niektóre zamki sa niewiadomo po co.
Tak jak właśnie w trójce i zamek bagien którym praktycznie nie grałem (chyba że losowo mi się trafił).
Jestem za jakością a nie ilością.

Podobnie jest tu z czarami. Na początku narzekałem, że ich strasznie mało, ale z drugiej strony jest wszystko co potrzeba i nie ma jak w trójce czy w czwórce, że występują te same czary tylko pod inną nazwą. Jak będą dodawać nowe to raczej będą to czary przemyślane (albo tak jak teraz magia runiczna) niż tylko dodać, żeby dodać a i tak nikt tego używać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 09:37, Feniks napisał:

Jestem za jakością a nie ilością.


Dokładnie, popieram. Mnie od początku nie przeszkadzało, że będzie mniej czarów, bo wiedziałem, że zrobią wszystko aby było maksymalnie dopracowane. Lepiej mieć czegoś mniej a świetnej jakości niż więcej czegoś robionego hurtowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamek bagien to fajny koncet tylko nie wszystkie jednostki pasowały i miał słabe statystyki(przecież w H% tak nie musi być) ale daje nie tylko nowe jednostki ale nowe tereny(obszary), które wprowadzają nowy klimat do gry. Wybacz ale jak zobaczyłem, że w Herosach 5 jest tak mało zamków to sie załamałem, niby czemu nowe zamki nie miały by byc grywalne, dla mnie najmniejgrywalnym zamkiem był zawsze w h3 zamek aniołów bo najnudniejszy a jest przecież podstawowym zamkiem w tej grze. W takiej grze jak Herosi powinno byc zamków tyle conajmniej ile było w H3 bo to daje:
- małe szanse na wylosowanie takiego samego zamku pod rząd
- mozliwości rozwijania fabuły w oparciu o nowe rasy a nie tylko o stare(przechodzone)
- dostosowanie do gustów ludzi( tzn. jeden lubi grac tym to gra tym a drugi tamtym to gra tamtym a trzecie lubi grać wszystkim i ma frajde, że moze odkrywać nowe zdolności itp.

To prawda, że zamek bagienny w H3 był dość słaby ale przecież moze być naprawde mocny wystarczy popatrzeć jak bagna są przedstawione w róznych światach fantasy i na ich podstawie stworzyć super zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos przeslac plik odblokowujacy kampanie? Zalezy mi na tym by odblokowana byla conajmniej misja "szmaragdowe smoki" a najlepiej nawet kolejna.

po_jarek@interia.pl z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 22:56, morthi napisał:

zapraszam do jaskini behemota gdzie najciekawsze pomysły tydczące się wzbogacenia swiata h5
zostają przedstawione bezpośrednio UBI :) a co za tym idzie jest szansa iż zostaną uwzględnione

Nie moge się zarejestrować na jaskini behemota ponieważ nie chce uznać mojego e-maila ani na wp ani na tlenie.

mozesz wiec zaimplementować to co chciałem tam napisać w sprawie zmian do H5 czyli:

Dodanie zamków
1 bagiennego(ze stworami) np
Jaszczuroludzie
wilki(może wilkołaki)
pająki
wiwerny
oslizgi
bazyliszki
węze bagienne

kolejnośc przypadkowa, chodzi tylko o rodzaje możliwych jednostek

2 Zamek orków
gobliny
orki
uruki
trolle
ogry
upadłe skrzydlate bestie
jeżdźcy wargów

3 zamek barbarzyńców

berserkerzy
centaury
ptaki gromu
behemoty
olbrzymy
najemnicy ( specjalne jednostki ludzkie)
To pzrykłady zamków gdyż żywiołaki zostawił bym w spokoju.
-Po za tym jeszcze kilka rodzajów jednostek neutralnych
-map na pojedynczego gracza i multi(szczególnie sojusze)
-wieksza ilość artefaktów( w tym składanych)
- kilka przydatnych czarów(zarówno na mapie przygody jak i bojowych)

To mniej więcej tyle co chciałbym przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kluczem do szukania nowego zamku są Smoczy Bogowie - teraz bogiem krasnali jest Smok Ognia, więc w drugim dodatku spotkamy prawdopodobnie nacje Smoka Wody. A woda = bagno :) Wieć marzenie Bospera może się spełnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 14:02, Huksi napisał:

Moim zdaniem kluczem do szukania nowego zamku są Smoczy Bogowie - teraz bogiem krasnali jest
Smok Ognia, więc w drugim dodatku spotkamy prawdopodobnie nacje Smoka Wody. A woda = bagno
:) Wieć marzenie Bospera może się spełnić :D


Pamiętajmy o Sylath''cie - smoku powietrza, od którego Przystań się odwróciła, a przy którym pozostał odłam z dawnego cesarstwa ludzi, obecnie stojący pod sztandarem Wolnych Miast Wschodu. Także prawdopodobnym jest, że zobaczymy albo Stonehelm i Sylatha, albo Karthal i jakiegoś innego smoka-pewnie wody (nazwy miast wziąłem z mapy, tylko te dwa nie pojawiły się jeszcze w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2006 o 14:15, Napek napisał:


Pamiętajmy o Sylath''cie - smoku powietrza, od którego Przystań się odwróciła, a przy którym
pozostał odłam z dawnego cesarstwa ludzi, obecnie stojący pod sztandarem Wolnych Miast Wschodu.
Także prawdopodobnym jest, że zobaczymy albo Stonehelm i Sylatha, albo Karthal i jakiegoś innego
smoka-pewnie wody (nazwy miast wziąłem z mapy, tylko te dwa nie pojawiły się jeszcze w grze).


Druga nacja ludzi... przyznam, że to było by bardzo ciekawe. Znalazły by się tam Roki - jako dzieci Smoka Powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 13:56, Bosper napisał:

> zapraszam do jaskini behemota gdzie najciekawsze pomysły tydczące się wzbogacenia swiata
h5
> zostają przedstawione bezpośrednio UBI :) a co za tym idzie jest szansa iż zostaną uwzględnione

Nie moge się zarejestrować na jaskini behemota ponieważ nie chce uznać mojego e-maila ani na
wp ani na tlenie.


Mam ten sam problem z rejestracją w Jaskini (nie pasuje tam mój adres, który mam od wielu lat), a skoro Morthi zachęca do pobożnych życzeń, więc pozwolę je sobie tutaj przytoczyć.
1. Czar „czyść teren” (wspominałem już o tym, ale jest to czasami bardzo przydatne, więc to powtórzę). Błędy lokalizacyjne zawsze mogą się zdarzyć (w generatorze map), a pojawianie się co tydzień potworów czasami w niedostępnym lesie lub między skałami zauważył już każdy (niepowetowana strata dla nekromantów – niemożność zwiększenia punktów doświadczenia i liczby łuczników). Taki czar koszący kilka drzew lub kawałek skały rozwiązałby problem z dostępnością do niektórych miejsc (bugi trafiają się też przecież na mapach robionych przez fanów). Mógłby to być czar wysoko-poziomowy, kosztujący np. 100 punktów many i dostępny tylko raz dziennie, tak jak kopanie, aby ograniczyć niszczenie środowiska H5.
2. Dzienna lub tygodniowa opłata za posiadanie woja. Koszty utrzymania zmusiłyby każdego (kompa chyba też) do pomyślunku przy rekrutacji. Byłaby większa swoboda przy eksploracji mapy i brak strachu, że nagle z krzaków wyskoczy jakiś wróg z wielotysięczną armią nie do pokonania.
3. Zniesienie ograniczenia poruszającej się po mapie przygody liczby woja łażącego samodzielnie i herosów. To oni – ich umiejętności, czary i artefakty powinny rządzić w grze, a nie liczebność jednostek. W H4 bardzo często grało się bez woja i jeden goły, ale wypasiony bohater załatwiał większość roboty.
4. Generowane np. co miesiąc agresywne „neutralne” wojo, które nie tylko napadałoby na kopalnie i miasta, ale mogłoby też naparzać się między sobą. Obecna plansza walki na to nie pozwala, ale byłoby fajnie włączać się na trzeciego i dobijać resztki „szarych”. W H5 nie powinno się bezkarnie omijać „szaraków”, których liczebność powinna się zwiększać co tydzień, a jednostki mogłyby się „upgrade’ować”.
5. Możliwość „ześwirowania” w walce, czyli przejęcia na swoją stronę woja, a przede wszystkim herosa zdecydowanie uatrakcyjniałoby grę. Wprawdzie, czasami można kupić ubitego wcześniej wroga, ale złapanie żywcem herosa, to dopiero jest zabawa.
6. Kuźnia artefaktów (za ciężką kasę) dla herosów. Niejedną bitwę można było wygrać dzięki przedniej zabawce, które dałoby się teleportować (np. kosztem many) między bohaterami.

Bardzo przepraszam, za przydługi post, ale od kilku tygodni patrzę smętnie na zakurzone pudełko z H5 na półce, bo nie ma sensownych map do grania, a te generowane są jakieś lipne. Oczywiście, że te punkty powyżej to nie moje pomysły, tylko wzięte z Age of Wonders:Magia Cienia, do której z konieczności, ale z wielką przyjemnością wróciłem. Bardzo trudno jest wymyślić coś rzeczywiście oryginalnego i dlatego goście z Nival/Ubi powinni zaimplementować niektóre pomysły z innych gier, a wtedy z H5 byłby hicior na miarę XXI i następnych wieków. Czego wszystkim nam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no problemo :) juz przekazalem :) swoja droga to dziwne ze Jaskinia nie przyjmuje niektorych adresow - ja sie zarejestrwowalem bez najmniejszego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 14:02, Huksi napisał:

Moim zdaniem kluczem do szukania nowego zamku są Smoczy Bogowie - teraz bogiem krasnali jest
Smok Ognia, więc w drugim dodatku spotkamy prawdopodobnie nacje Smoka Wody. A woda = bagno
:) Wieć marzenie Bospera może się spełnić :D

ej niezłe w sumie moglo by byc a nawet powinno !! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


a jak tam tłumaczenie poradnika ?? (jesli juz jest spolszcznoy i lik jest napisany pare stron wczesniej to sorka ale wiesz... szkoła ;/;/;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze marudze ale moglbys podeslac ten bardziej zaanwansowany save? :P Na mysl o ponownym przechodzeniu 4-5 misji odechciewa sie grac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować