Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 11:31, Koleś22 napisał:

a mój jedyny mod to to drzewce i enty z bety bo oginalne wyglądają jak patyczaki :]


Nawet jeden błachy mod, sprawia że nie możesz grać przez ubi.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytalem pare stron te,u nt. odpalenia heroesow na laptopie i uzycia w tym celu jakiegos programu. 3d analyzer.chcialbym wiedziec co da ten progrmik.czy on poprostu obcina efekty i robi low detale.jak odpalilem heroesow na lapku w 1024 na high to w sumie chodzilo ok i dlatego jestem ciekaw czy da sie cos jeszcze poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie trochę dziwne pytanie, ale bardzo mnie ono nurtuje. Grałem w demo HoMMV, ale nie ma tam szkolenia. Zagrałem w kampanię w demo i był tam jakiś podział na tury. I teraz pytanie: O co w tym wszystkim chodzi? Gra mi się (z tego, co mogłem zobaczyć) podoba, ale nie wiem, czy kupować pełną wersję, jeżeli nie wiem o co w niej chodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:15, lewak napisał:

Może to będzie trochę dziwne pytanie, ale bardzo mnie ono nurtuje. Grałem w demo HoMMV, ale
nie ma tam szkolenia. Zagrałem w kampanię w demo i był tam jakiś podział na tury. I teraz pytanie:
O co w tym wszystkim chodzi? Gra mi się (z tego, co mogłem zobaczyć) podoba, ale nie wiem,
czy kupować pełną wersję, jeżeli nie wiem o co w niej chodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dziwne że o tym nie wiedziałes , ale Herosi TO GRA TUROWA. Wykonujesz ruchy na zmianę z przeciwnikami. W grze najcześciej chodzi o zebranie armii i podbicia zamków wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:18, Asthariel napisał:

Dziwne że o tym nie wiedziałes , ale Herosi TO GRA TUROWA. Wykonujesz ruchy na zmianę z przeciwnikami.
W grze najcześciej chodzi o zebranie armii i podbicia zamków wroga.


Chodzi mi o chodzenie po świecie, a nie o walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:19, lewak napisał:

> Dziwne że o tym nie wiedziałes , ale Herosi TO GRA TUROWA. Wykonujesz ruchy na zmianę
z przeciwnikami.
> W grze najcześciej chodzi o zebranie armii i podbicia zamków wroga.

Chodzi mi o chodzenie po świecie, a nie o walkę.

PO świecie też rusza się w turach. Kkiedy skończą ci się punkty ruchu , naciskasz ikonę klepsydry , swoje ruchy wykonują wrogowie , a ty znowu masz kolejkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:15, lewak napisał:

Może to będzie trochę dziwne pytanie, ale bardzo mnie ono nurtuje. Grałem w demo HoMMV, ale
nie ma tam szkolenia. Zagrałem w kampanię w demo i był tam jakiś podział na tury. I teraz pytanie:
O co w tym wszystkim chodzi? Gra mi się (z tego, co mogłem zobaczyć) podoba, ale nie wiem,
czy kupować pełną wersję, jeżeli nie wiem o co w niej chodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ta gra przypomina trochę planszówkę, najpierw ty wykonujesz ruch a potem inni gracze. Gdy oni też się ruszą wtedy przychodzi znów twoja kolej. W czasie swojej tury prowadzisz eksplorację terenu, zajmowanie kopalń i innych budynków na mapie przygody, zbieranie surowców, skrzyń i artefaktów rozrzuconych po mapie, walkę z przeciwnikami (wrogimi bohaterami oraz jednostkami neutralnymi), rozbudowę zamku i zdobywanie zamków wroga. Koniec swojej tury oznajmiasz przez wciśnięcie przycisku koniec tury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze kilka pytań. Ta gra to bardziej RPG, czy strategia? Czy gra nie jest za trudna (w takie gry nigdy nie grałem, nie chcę, aby pierwszy mój kontakt był szokiem :D)? I czy po prostu się opłaca ją kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:34, lewak napisał:

To teraz jeszcze kilka pytań. Ta gra to bardziej RPG, czy strategia? Czy gra nie jest za trudna
(w takie gry nigdy nie grałem, nie chcę, aby pierwszy mój kontakt był szokiem :D)? I czy po
prostu się opłaca ją kupić?


Jest to strategiczna gra turowa z mocno zaznaczonym rozwojem bohatera (nie nazwał bym tego RPG bo brakuje tego co w tym najważniejsze czyli odgrywania roli). Gra moim zdaniem trudna nie jest. Podstawy jest bardzo łatwo opanować, ale żeby stać się w niej mistrzem trzeba włożyć dużo pracy. Moim zdaniem gra jest warta pieniędzy, które na nią trzeba wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:34, lewak napisał:

To teraz jeszcze kilka pytań. Ta gra to bardziej RPG, czy strategia? Czy gra nie jest za trudna
(w takie gry nigdy nie grałem, nie chcę, aby pierwszy mój kontakt był szokiem :D)? I czy po
prostu się opłaca ją kupić?

Strategia , pierwsze 2 kampanie sa banalne , dalej schody , poczekaj z kupnem , bo pewnie niedługo bedzie w jakiejś taniej edycji ( dodatek do niej ma byc podbno w TopSellerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:39, Nufiko napisał:

Jest to strategiczna gra turowa z mocno zaznaczonym rozwojem bohatera (nie nazwał bym tego
RPG bo brakuje tego co w tym najważniejsze czyli odgrywania roli). Gra moim zdaniem trudna
nie jest. Podstawy jest bardzo łatwo opanować, ale żeby stać się w niej mistrzem trzeba włożyć
dużo pracy. Moim zdaniem gra jest warta pieniędzy, które na nią trzeba wydać.


Dzięki, ale co to znaczy ,,stać się mistrzem''''? Czy jest tu jakiś podział na poziomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:41, lewak napisał:

> Jest to strategiczna gra turowa z mocno zaznaczonym rozwojem bohatera (nie nazwał bym
tego
> RPG bo brakuje tego co w tym najważniejsze czyli odgrywania roli). Gra moim zdaniem trudna

> nie jest. Podstawy jest bardzo łatwo opanować, ale żeby stać się w niej mistrzem trzeba
włożyć
> dużo pracy. Moim zdaniem gra jest warta pieniędzy, które na nią trzeba wydać.

Dzięki, ale co to znaczy ,,stać się mistrzem''''? Czy jest tu jakiś podział na poziomy?

Tak , zdobywa się poziomy doświadczenia i nowe umiejętności. Jemu raczej chodzi o znajomosc taktyki , rzeczy w które warto inwestowac itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:41, lewak napisał:

Dzięki, ale co to znaczy ,,stać się mistrzem''''? Czy jest tu jakiś podział na poziomy?


Chodzi o to, że aby wygrywać nie trzeba gry znać na wylot, ale żeby pokonywać większość ludzi bez dogłębnej znajomości gry się nie obejdzie. Ja bym porównał to do matematyki, żeby rozwiązać podstawowe problemy pojawiające się w życiu codziennym wystarczy na ogół znajomość dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, ale jeśli chcesz policzyć np zysk jaki możesz mieć po włożeniu pieniędzy na konto to musisz już znać procenty i potęgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:51, Nufiko napisał:

Chodzi o to, że aby wygrywać nie trzeba gry znać na wylot, ale żeby pokonywać większość ludzi
bez dogłębnej znajomości gry się nie obejdzie. Ja bym porównał to do matematyki, żeby rozwiązać
podstawowe problemy pojawiające się w życiu codziennym wystarczy na ogół znajomość dodawania,
odejmowania, mnożenia i dzielenia, ale jeśli chcesz policzyć np zysk jaki możesz mieć po włożeniu
pieniędzy na konto to musisz już znać procenty i potęgi.


A jak jest z linią fabularną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:01, lewak napisał:

> Chodzi o to, że aby wygrywać nie trzeba gry znać na wylot, ale żeby pokonywać większość
ludzi
> bez dogłębnej znajomości gry się nie obejdzie. Ja bym porównał to do matematyki, żeby
rozwiązać
> podstawowe problemy pojawiające się w życiu codziennym wystarczy na ogół znajomość dodawania,

> odejmowania, mnożenia i dzielenia, ale jeśli chcesz policzyć np zysk jaki możesz mieć
po włożeniu
> pieniędzy na konto to musisz już znać procenty i potęgi.

A jak jest z linią fabularną?

Fabuła jest w najlpeszym razie przeciętna , kiedy Agrael podał swoje motywy aż mnie zęby rozbolały z żałości scenarzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:01, lewak napisał:

A jak jest z linią fabularną?


Jak gdzieś przeczytałem więc mniej więcej przytoczę: fabuła jest jak w brazylijskiej telenoweli, ale o dziwo całkiem dobrze się sprawdza w grze komputerowej. Czyli mówiąc inaczej, bez rewelacji, ale coś tam człowieka kusi żeby grać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 13:01, Asthariel napisał:

Zaciałem się na 3 misji 4 kampanii , zaczynałem juz z 3 razy od nowa ,iw ciąż nie umiem pokonac
wszystkich wrogów. Macie jakies rady co do tej misji?


tez mialem problem z tą misją - wynikał on z nieprzemyślanego rozwoju Raelaga w poprzednich dwóch misjach.
Zacząłem kampanię od początku stawiając w skrócie na magię zniszczenia - poźniej miałem zero problemów z tą misją - grałem na poziomie ciężkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować