Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Demo ukończone. Może miejsce w rankingu nie najwyższe, ale za to ile przyjemności z rzucania goblinami i kradzenia ogromnych ilości many Verminami (ciekawe swoją drogą czy w polskiej wersji skończą jako Szkodniki :) )
Wszystko jest w miarę czytelne, jasne...

Pozostaje dla mnie nie do końca zrozumiałą kwestia jednej umiejętności. Mam na myśli goblińskiego znachora i jego Defile Magic. Z opisu wynika, że w przypadku niewypalenia tej zdolności znachor zostanie potraktowany czarem który próbował "zepsuć". Jednak mowa jest tylko efektach negatywnych. Czy należy przez to rozumieć tylko klątwy? A może także czary ofensywne? Aż strach pomyśleć o porażce przy próbie zablokowania deszczu meteorów :) No i dlaczego Defile Magic nie obejmuje swoim działaniem buffów ;P

A skoro i tak już się wypowiadam to rzeknę jeszcze słówko na temat innej zdolności (choć może sprawa bardziej dotyczy podejścia i niekonsekwencji autora opisów). Chodzi o Purge Zealota/ Fanatyka (aka Mrocznego Kapłana :P)
Okej, zdejmuje pozytywne efekty przy trafieniu. Tylko po co w takim razie umieszczać w opisie Evil Eye krwawookiego cyklopa, że można je rozproszyć właśnie Purge''em?? Złe Oko to nie efekt pozytywny.
No a poza tym jakoś nie wydaje mi się, żeby istniała możliwość zaatakowania fanatykiem innej własnej jednostki żeby zdjąć z niej efekt ataku cyklopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 14:21, Napek napisał:

Okej, zdejmuje pozytywne efekty przy trafieniu. Tylko po co w takim razie umieszczać w opisie
Evil Eye krwawookiego cyklopa, że można je rozproszyć właśnie Purge''em?? Złe Oko to nie efekt
pozytywny.


Taka mała dygresja - evil eye cyklopa to nie "złe oko" ale "zauroczenie/przeklęcie" (chodzi głównie o porównanie do wiedź, które rzucają zły urok swoim okiem - czy jakoś tak). Mam nadzieję, że tłumacze będą o tym pamiętać.

Napek - jak zapewne zauważyłeś na AoH, niektóre ze zdolności jednostek mają tam pozmieniane efekty działania. Coś mi sie wydaje, że opisy w grze, a rzeczywiste efekty zdolności, to dwie różne sprawy.


Co do mojej oceny dema - to spełniło ono swoją rolę idealnie. Nie ma błędów (przynajmniej nie zauważyłem, a napradę się starałem ;) i zachęca do zakupu pełnej gry. Ale z tym poczekam, aż wyjdzie pełna wersja, bo już nieraz się zdarzało, iż demo pełna wersja to dwie różne sprawy (na niekorzyść pełnej wersji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 14:28, Sheltem napisał:

Taka mała dygresja - evil eye cyklopa to nie "złe oko" ale "zauroczenie/przeklęcie" (chodzi
głównie o porównanie do wiedź, które rzucają zły urok swoim okiem - czy jakoś tak). Mam nadzieję,
że tłumacze będą o tym pamiętać.

Ja również mam taką nadzieję :) Przyjmijmy, że zależało mi na podkolorowaniu tego elementu (na takiej samej zasadzie, jak nazywanie krasnoludów krasnalami itp.) ;)

Swoją drogą, będę musiał rozegrać jeszcze z jedną partię Orkami, żeby pobawić się Defile Magic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro udostępnię kilkanaście mapek kompatybilnych z Demkiem ToE. Jeśli ktoś odpalił udostępnioną próbnie przeze mnie mapę "Arrogance", zauważył, że stwory nie zostały wygenerowane prawidłowo - wszystkie oddziały na mapie przygody to 1 chłop ;P.

Przez to gra na nowych mapach była bez sensu. Powodem tego jest brak randomizacji ddziałów w Demku ToE (opcja chyba specjalnie usunięta, by ludzie nie kombinowali, jednak trafił się im mocniejszy przeciwnik :D). Udało mi się jednak stworzyć programik, który sam sztucznie Randomizuje mapę, dzięki czemu gra na mapach w Demku ToE nie będzie się różnić od gry w pełnej wersji gry. Nowe mapki, sztucznie "zrandomizowane", będę udostępnię jutro na stronie Unofficial Patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:37, DiDivor napisał:

Witam. Jutro udostępnię kilkanaście mapek kompatybilnych z Demkiem ToE. Jeśli ktoś odpalił
udostępnioną próbnie przeze mnie mapę "Arrogance", zauważył, że stwory nie zostały wygenerowane
prawidłowo - wszystkie oddziały na mapie przygody to 1 chłop ;P.

Przez to gra na nowych mapach była bez sensu. Powodem tego jest brak randomizacji ddziałów
w Demku ToE (opcja chyba specjalnie usunięta, by ludzie nie kombinowali, jednak trafił się
im mocniejszy przeciwnik :D). Udało mi się jednak stworzyć programik, który sam sztucznie Randomizuje
mapę, dzięki czemu gra na mapach w Demku ToE nie będzie się różnić od gry w pełnej wersji gry.
Nowe mapki, sztucznie "zrandomizowane", będę udostępnię jutro na stronie Unofficial Patcha.


Widze, że się wziąłes porządnie za robote. Już nie mogę się doczekać kiedy udostępnisz te mapki. A mam jedno pytanko. Czy grając w jedną tych mapek będzie można wybrać dowolny zamek? Jeśli tak to czy będą dostępne w nim alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy, a jeśli tak to gdzie można znaleźć bonusy za kolejne poziomy Rage Blood dla poszczególnych jednostek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w drugiej misji czwartej kampanii , gdzie mam znalexć Łzę Ashy. Zdobyłem mape , ale nie rozpoznaję miejsca. MOże ktoś , kto teraz gra w ten etap rozpoznaje , gdzie to jest?

20070930092312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 09:23, Asthariel napisał:

Mam problem w drugiej misji czwartej kampanii , gdzie mam znalexć Łzę Ashy. Zdobyłem mape ,
ale nie rozpoznaję miejsca. MOże ktoś , kto teraz gra w ten etap rozpoznaje , gdzie to jest?


Mi się wydaje, że będzie to we wschodniej części mapy przy drodze oddzielającej góry zwykłe od wulkanicznych. W pobliżu powinien być oddział furii lub dziewic z tego co widziałem na obrazku. Jak chcesz to tu: http://www.celestialheavens.com/features/walkthroughs/homm5/megamaps/c4m2.jpg masz zdjęcie całej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie otóż używam pierwszy raz generaqtora losowych map w Kuźni Przeznaczenia i czy po stworzeniu mapy i rozpoczęciu gry wam również strasznie się przycina? Zaznaczę, że na normalnych mapach jest wszystko w porządku wszystko działa płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh pamiętacie błąd w Hammers of Fate, podczas przerywników gdzie imię postaci niebyło wyszczególnione, coś mi się wisi że ta sama niedoróbka/błąd będzie w Tribes of the East, w Demie imiona niebyły wyszczególnione często, w pełnej wersji (znając życie) też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj jest ostatni dzień września, a jak się nie mylę <sprawdzałem nawet na forum> to w tym jeszcze miesiącu mieliśmy ujrzeć patcha 1.6 dla podstawki. A na stronie z patchami jeszcze go nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś namierzyć pliki dds (graficzne) w folderze data

chodzi mi konkretnie o tę czaszkę bawoła (orkowy odpowiednik przystaniowego gryfa oraz krasnoludzkiego smoka - przy wczytywaniu mapy Agrael Trials)

i pliki z portretami orków (te większe), inne namierzyłem, ale orków jakoś nie mogłem znaleźć

TIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 15:42, moonman napisał:

chodzi mi konkretnie o tę czaszkę bawoła


UI\pwlscreen\FrontA2.(Texture).dds :)

>i pliki z portretami orków

UI\H5A2\Icons\Heroes\Portrets128x128\
UI\H52A\Icons\512x256\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obiecałem nowe Mapki do Dema, i oto są :D. Udało mi się przerobić 7 map, by były kompatybilne z Demkiem. Pozwoli to na myślę kilkanaście godzin świetnej, świeżej zabawy z Demem oraz zgłębianie tajników od początku rozwoju bohatera Barbarzyńcy.

Mapki oraz instrukcja instalacji są dostępne tutaj:
http://members.lycos.co.uk/homam/MapsTotE.htm

Mapy oczywiście zostały w przystosowane do Demka. W razie problemów pisać, postaram się odpowiedzieć. Map byłoby więcej, jednak demko jest dosyć "wybredne" i nie akceptuje wszystkich map.

Zapraszam do ściągania i testowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was ponieważ jesteście doświadczonymi graczmi Heroes V;) gram zawsze rasą nieumarłych i od dana dręczy mnie pytanie czy zdolność absolutna ochrona działa na nieumarłych:) na HOMM5 pisze że trucizny morale umysł nie działa ale nie ma wymienionego szczęścia ale osobiście kiedy gram tą rasą nigdy nie miałem pechowego szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować