Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Już wiadomo jaka będzie polska edycja Wiedźmina!

362 postów w tym temacie

Ah! Juz czuc ze gra tuz tuz! :D

Pudelko tak myslalem ze tak wlasnie bedzie wygladalo. Proste i fajne :). Za to sama edycja? Kurde...To prawie jak kolekcjonerka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ostro, będzie ostro, będzie ostro!

Jutro wszytkiego sie dowiemy:) Mam nadzieję, że od razu bedzie można zamówić EK:P Ja zamawiam już, jako pierwszy! Niech kosztuje i 1000 zł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydanie zaje*iste, no bo kto dałby w zwykłej edycji muzykę Scorpica i opowiadanie Sapka???

Co do 18+ - wy się nie spodziewacie chyba że tu o brutalność chodzi? Przecież świat Wiedźmina jest pełen zboków, seksu i ofiar gwałtu, i raczej o to się boją... Przecież w książkach Geralt też sie bombał, nie?

No i mamy nadzieję, że gra zmiecie inneRPGi (poza Tormentem, bo to dawno przestało być realne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:43, Vaxinar napisał:

Mam pytanie.

Opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego to znaczy, że będzie książka?


Jak na moje oczy opowiadanie to opowiadanie, książka to książka. Będzie opowiadanie (jedno z opowiadań z któregoś z dwóch zbiorów zapewne), jak wspomniano, zapewne okraszone komentarzem Sapka. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że cena EK nie będzie dużo wyższa od ceny edycji podstawowej, ponieważ otrzymałem zapewnienie, iż mogę liczyć na drobne dofinansowanie - co poniekąd zwiększa szanse na zakup EK. Wcześniej deklarowałem wprawdzie, że edycja podstawowa mi wystarczy, nie miałem jednak informacji o dofinanosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę oryginalny i powiem że pudełko średnio mi sie podoba.Moim zdaniem jest troche bardzo okrojone....zero jakiej kolwiek dynamiki,i mało kolorowe.Oczywiście pudełko to nie wszystko,wiec na Wiedźmina znajdzie sie napewno miejsce na mojej półce.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:11, xippon napisał:

Jestem ciekaw czy w edycji kolekcjonerskiej znajdzie się mini miecz/nożyk do listów :)

Nie, tu masz odpowiedź: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24377&pid=252
Co do pudełka: świetnie wygląda, dzięki pewnemu ascetyzmowi widać, że gra jest mroczna, poważna i to tylko dobrze o niej świadczy; poza tym dobrze będzie się prezentować na półce :) A zawartość... robi jeszcze lepsze wrażenie, aż trudno nie zastanawiać się, co w takim razie będzie w EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 01:20, EmperorKaligula napisał:

heheheeh gram.pl chyba bedzie sprzedawa gre po poadniu pesela i veryfikacji wieku :D gierka
nie dla najmlodszych ;)


Mnie osobiście bardzo usatysfakcjonowałoby takie rozwiązanie.
Mogłoby to wyznaczyć granicę między pełnoletnimi graczami a wszędobylskimi, natarczywymi dziećmi z których zachowaniem w Internecie borykamy się codziennie...

Czcze marzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie mogą zrobić trzech edycji ? Np: EK za 139zł, Edycja powyższa za 99zł i na koniec Edycja goła z wszelki dodatków, tylko płyta z grą w zwykłym boksie dvd, powiedzmy za 59zł. Dla niektórych nie liczą się dodatki do gry tylko on sama i cena za którą można ją kupić. Ja chciałbym mieć wpływ na to co chcę kupić, a nie przepłacać bo spece od marketingu właśnie wpadli na genialny pomysł; do pudełka z grą dodajemy zbyteczne( czyt niepotrzebne) rzeczy, które będą się walać na półkach. Bez płyt making off i saundracku, bez mapki i plakatu gra byłaby o wiele tańsza i większa ilość osób by Wiedźmina kupiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra edycja. Czemu już z 20 osób mówi o Gothicu? Tamten symbol był beznadziejny i bezkształtny. Tu mamy wilka ;] Dobrze autorzy zrobili, że nie wzięli tamtego konceptu ostatniego z Geraltem i Strzygą. W ogóle mogłoby być poste pudełko z napisem "Wiedźmin" i i tak bym kupił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 07:50, rzuf-malachor napisał:

A nie mogą zrobić trzech edycji ?


Moglibyśmy pewnie i pięć zrobić i wymyśleć. Ale to kosztuje, pracę, wysiłek, czas i nakłady produkcyjne. Dlatego staramy się nie mnożyć bytów bez potrzeby.

Dnia 20.06.2007 o 07:50, rzuf-malachor napisał:

Np: EK za 139zł, Edycja powyższa za 99zł i na koniec Edycja
goła z wszelki dodatków, tylko płyta z grą w zwykłym boksie dvd, powiedzmy za 59zł.


Problem polaga na tym, że edycja "goła" też by musiała kosztować około 100 złotych a nie wspomniane 59. Dlaczego? Dlatego, że tyle są warte premierowe wydanie dobrych gier (a tak naprawdę warte są więcej co widać po cenach od 99-140 plnów).

To, że wydania te są bogatsze, nie gołe, bierze się stąd, że różnymi sposobami staramy się zmieścić w rachunku kosztów gry o określonej cenie detalicznej jak najwięcej dodatków. Sposoby są różne. Negocjujemy dlugoterminowe kontrakty z tłoczniami, drukarniami aby koszt produkcji był jak najniższy. Wykorzystujemy materiały do których mamy już nabyte prawa autorskie (muzyka) lub zgodę na ich wykorzystanie (opowiadanie), lub ktorych koszt wytworzenia (dvd making of..) rozłoży się na duży nakład gry i wiele krajów. To samo
dotyczy opracowań poradników czy map, im większy nakład tym bardziej koszt ich opracowania rozłoży
się na ilość egzemplarzy.

W przypadku gier i całej twórczości przecież nie fizyczny koszty produkcji są istotne, ale prawa autorskie
i zawartość. I jeśli udało się nam znaleźć sposób aby tak czy inaczej zmieścić się w normalnej cenie detalicznej
to super (i to w dodatku raczej w ich niższym pułapie;).

>Dla niektórych

Dnia 20.06.2007 o 07:50, rzuf-malachor napisał:

nie liczą się dodatki do gry tylko on sama i cena za którą można ją kupić.


Jasne rozumiem, to ale mam nadz, ze Ci wytlumaczylem, dobre gry premierowe nie kosztuja ponizej 99 plnow. Zauwaz, ze jest rownie duzo gier premierowych "golych" za 99-139.90 plnow. Gdyz tak jak pisalem placi sie
za gre. Dodatki to jest "bonus" ktory jesli danej firmie bardzo zalezy i bardzo sie nakombinuje udaje sie zmiescic w cenie, lub nie...

>Ja chciałbym mieć

Dnia 20.06.2007 o 07:50, rzuf-malachor napisał:

wpływ na to co chcę kupić, a nie przepłacać bo spece od marketingu właśnie wpadli na genialny
pomysł; do pudełka z grą dodajemy zbyteczne( czyt niepotrzebne) rzeczy, które będą się walać
na półkach. Bez płyt making off i saundracku, bez mapki i plakatu gra byłaby o wiele tańsza
i większa ilość osób by Wiedźmina kupiła.


Wiesz co jest zbyteczne co nie to kwestia bardzo subiektywna. Bo reakcji większości osób, sądzę, że nie traktują tych dodatków jako niepotrzebnych. Oczywiście jednym przypadną do gustu bardziej innym mniej.

Warto pamiętać, że gry RPG powinny, jednak nie być wydawane na "goło". W RPG wchodzisz w inną postać, świat. Bogate wydanie gry ma wzmocnić to przeżycie. Wiele osób nie zgodzi się np. że papierowe mapy są zbędne. Pomagają one znacząco poruszać się po świecie gry i po jego metropolii Wizimie. Opowiadanie zaś wprowadza w klimat. Ja na przykład zawsze oglądam dodatkowe materiały na filmach DVD, z tych pozycji które naprawdę cenię. Jestem ciekaw kulis, tego co wyleciało w montażu i komentarzy ludzi którzy dane dzieło tworzyli. W przypadku gry to tym fajniesze, że DVD making of będzie można sobie obejrzeć na normalnym sprzęcie rtv, nawet bez włączania kompa.. więc naprawdę to sprawa gustu i spojrzenia na sprawę.

Mam nadz, ze nieco wyjaśniłem "kulisy" bogatych wydań;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórzy by chcieli grę prawie za friko... a wszelkie dodatki są bonusem do GRY, za które nie płacimy. A chyba lepiej dostać, jak już powiedział Mike, wydanie bogate (nawet ze zbędnymi dodatkami) niż samą instrukcję i płytkę, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować