Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia nowe elementy Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

453 postów w tym temacie

Wybrane produkty, nawet po opuszczeniu sklepu będą na Ciebie czekały w koszyku przez całe 30 dni.

Może ja nie wszystko rozumiem, relatywnie młody jeszcze jestem ;) ale z tego fragmentu wynika, że jeśli coś dodam do koszyka i wyloguję się, a wrócę np. za pół godziny, to towar który do koszyka wrzuciłem, nie zniknie z niego. Nikt mi go nie ukradnie. Będzie na mnie nadal czekał. Niemniej jak już pisałem, skoro nie podpisał się pod tym sam Mike, to ja zwlekał nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, zaznaczam, wg. mnie i ręki sobie uciąć nie dam, pre-ordery mogą zacząć się już... jutro.
Jutro będzie taki punkt kulminacyjny - pokażą zawartość EK - każdy będzie chciał mieć. Zresztą niedawno widziałem posta jednego z "niebieskich" że pre-ordery "zaczną się naprawdę niedługo". A był to post we wczoraj bądź przedwczoraj. Daje do myślenia, nie?
Owszem, mogę się mylić, ale tak by podpowiadała logika - podgrzać atmosferę i w tym momencie dać ludziom możliwość zakupu. Rzucą się jak nic, bez przemyślenia sprawy. Byle tylko mieć swój własny egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:41, Morfieusz napisał:

na moj rozum to Atari ma prawa tylko do dystrybucji GRY na podstawie ksiazkowego Wiedzmina
:P a licencje na robienie gry na podstawie ksiazki wykupione ma CDP ...


No taką mam nadzieję, ale to samo było z Piranha Bytes i Gothic, na początku jak to robili to byli niezależnym studiem dopiero w trakcie prac dorwali wydawcę, a teraz wydawca szuka innego studia do robienia czwórki. I dla tego się martwię o ewentualne sequele Wiedźmina. Bo Wiedźmin jest polskim dziedzictwem i nie widzi mi się by jakieś obce łapy się do niego dobierały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:41, Arclight napisał:

Pamiętam sytuację z Gothic III - też parę osób "koczowało" z nadzieją, że ktoś zrezygnuje.
Co do pre-ordera: Najlepiej, żeby pojawił się w miarę szybko, kiedy jeszcze nie opadły emocje.
Wtedy wszyscy się na EK rzucą - i sukces murowany.

Gothic to pamiętam tuż przed samą premierą to jeszcze było dostępne, sie zastanawiałem... ale uznałem, że tu dodatki pewno będą i fanem wielkim nie jestem więc poczekam na zbiorcze wydanie..
A potem co chwila o EK Gothica w empiku i MM się potykałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie czegoś do koszyka w sklepie internetowym, a zapamiętanie hasła przez cookies, to chyba jednak dwie różne sprawy. To pierwsze zapamiętuje serwer, a tylko to drugie nasz komputer. Być może tak nie jest we wszystkich sklepach, ale robiłem już zakupy przez Internet wiele razy i raz nawet po formacie nie musiałem zaklepywać wszystkiego od nowa. Jednak głowy za to sobie uciąć nie dam, bo być może praktyka jest różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego ile egzemplarzy EK Wiedźmina trafi do sprzedaży. Gothiców było 2000 i leżały. "Wiedźminów" może być mniej, choć nie jestem tego pewny. Jednakże swój egzemplarz wolę zaklepać jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:48, GanD napisał:

Wybrane produkty, nawet po opuszczeniu sklepu będą na Ciebie czekały w koszyku przez całe
30 dni.


Może ja nie wszystko rozumiem, relatywnie młody jeszcze jestem ;) ale z tego fragmentu wynika,
że jeśli coś dodam do koszyka i wyloguję się, a wrócę np. za pół godziny, to towar który do
koszyka wrzuciłem, nie zniknie z niego. Nikt mi go nie ukradnie. Będzie na mnie nadal czekał.
Niemniej jak już pisałem, skoro nie podpisał się pod tym sam Mike, to ja zwlekał nie będę :)

To oznacza tylko i wyłącznie, że produkt nie zniknie ci tylko z koszyka. ale, nie znaczy, że nie braknie go fizycznie... tego nie gwarantują.

Cóż zacytuję tę odpowiedź na mojego maila:
"Sam jednak koszyk przechowywany jest w plikach cookie, usunięcie
plików cookie powoduje usunięcie Pana koszyka, a tym samym usunięcie
informacji o jego zawartości z naszej bazy danych. Umieszczenie danego
produktu w koszyku nie powoduje jego automatycznej rezerwacji. Produkt jest
dla Pana rezerwowany dopiero w momencie złożenia zamówienia. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Wg. mnie, zaznaczam, wg. mnie i ręki sobie uciąć nie dam, pre-ordery mogą zacząć się już...
jutro.
Jutro będzie taki punkt kulminacyjny - pokażą zawartość EK - każdy będzie chciał mieć. Zresztą
niedawno widziałem posta jednego z "niebieskich" że pre-ordery "zaczną się naprawdę niedługo".
A był to post we wczoraj bądź przedwczoraj. Daje do myślenia, nie?
Owszem, mogę się mylić, ale tak by podpowiadała logika - podgrzać atmosferę i w tym momencie
dać ludziom możliwość zakupu. Rzucą się jak nic, bez przemyślenia sprawy. Byle tylko mieć swój
własny egzemplarz.


Tak podadzą informację, że pre-ordery zaczną sie 23,59 a kiedy wszyscy chętni zaczną składać zamówienia wyskoczy wielki napis ZONK pre-ordery zaczynają sie w sierpniu;] i połowa gramowiczów ma zawał czy wylew gwarantowany
Ale, że ja jestem tego już świadomy to nie dam sie tak łatwo załatwić i tak zdobędę swoje EK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Owszem, mogę się mylić, ale tak by podpowiadała logika - podgrzać atmosferę i w tym momencie
dać ludziom możliwość zakupu. Rzucą się jak nic, bez przemyślenia sprawy. Byle tylko mieć swój
własny egzemplarz.


No wiadomo ze bylby to idealny moment na rzucenie krwistego mieska wyglodnialym hieną (ze tak sie wyraze :P) ale byloby wiecej szkody niz pozytku - ludzie jutro pracuja, mlodziez pije na koniec roku (:P) etc a potem przychodza wieczorem i dwa newsy - starszy o pelnej zawartosci EK i ruszeniu pre-orderow, a wyzej swiezszy ze pre-ordery ruszyly i wszyscy maja zonka bo nic juz nie zostalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Wg. mnie, zaznaczam, wg. mnie i ręki sobie uciąć nie dam, pre-ordery mogą zacząć się już...
jutro.

Wątpię. Skład podadzą pewnie dopiero o 16:08, więc raczej w ciągu jakichś 2h nie wrzucą preordera. Prędzej to będzie kwestia dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale news o pre-orderach ma pojawić się w granicach 17-18... Więc ludzie już nie pracują. Młodzież pije? W większości młodzież ma mniej jak 18 lat, więc gra nie jest przeznaczona dla nich. Zresztą wątpię, żeby gry skończyły się aż tak szybko - ile musiałoby być sztuk EK - 200?

Taschon

Dnia 21.06.2007 o 23:57, Morfieusz napisał:

Wątpię. Skład podadzą pewnie dopiero o 16:08, więc raczej w ciągu jakichś 2h nie wrzucą preordera. Prędzej to
będzie kwestia dni.


Ale czemu mają wrzucać po dwóch godzinach? :-) Mogą dać newsa ok. godziny 17 i od razu dać link do sklepu z pre-orderami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 00:01, GanD napisał:

Dobrze wiedzieć. To powinno być w FAQ, a nie fragment który zacytowałem...

Tak sugerowałęm to im w moim emailu:

"Może informacja o tym, że cookies stanowią tak istotny czynnik w przypadku "pamięci" stanu koszyka, powinna się znaleźć się w opisie działania tegoż, obok informacji, że zawartość jest przechowywana 30 dni i ewentualnie sprecyzowanie, jak się ma zawartość koszyka do "zaklepywania" produktu."

z 2006-12-05, zresztą o odpowiedź na mój email musiałem się prosić aż do 2007-04-26...
więc co tu oczekiwać, ze zaktualizują i uściślą definicję koszyka w FAQ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe powiem,jestem zaskoczony.Byłem pewien że tandetna koszulka kolru czarnego z kolorowym prostokątnym badziewnym nadrukiem to już tradycja przy wydawaniu EK. Nie żebym miał coś przeciwko jej brakowi ale uwazam że to "troszke" nie fair play.Jestem prawie pewien że ankiete ogłosiliście wtedy kiedy już poszły zamówienia do odpowiednich firm na odpowiednie komponenty EK i mieliście nadzieje że ankieta wyjdzie po waszemu bo w inny sposób braku koszulki wytłumaczyć sobie nie potrafie.Może ktoś kto potrafi byłby łaskaw mnie oświecić i wyrwać z mej niewiedzy.Chyba że mówiąc "wizualizacja" SzaacH miał na myśli worek na ziemniaki ze zrobionymi dziurami na głowe i ręce który będzie jednocześnie opakowaniem i koszulką.Jeśli tak to gratuluje pomysłowości i jestem pewien że pomysł przyjmie się pośród fanów z równym entuzjazmem co medalion :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 00:02, Arclight napisał:

Ale news o pre-orderach ma pojawić się w granicach 17-18... Więc ludzie już nie pracują. Młodzież
pije? W większości młodzież ma mniej jak 18 lat, więc gra nie jest przeznaczona dla nich.


Sorry myslalem o sobie piszac ze mlodziez ;-) :P :D niby pelnoletni ale czuje sie mlodo.
Taka smutna prawda ze wiekszosc EK trafi do ludzi ponizej 18 :P jak i w ogole Wiedzmina...
BTW niektorzy pracuja na 2 zmiane albo w ogole po nocy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 23:39, otc napisał:

A ja mam takie pytanie do CDP odnośnie praw do gry. Gdybyście po wydaniu gry zerwali kontrakt
z Atari to czy dalej Wy będziecie mieli prawa do ewentualnego sequela czy może Atari? Bo ta
myśl nie daje mi spokoju.


My, CDP jest włąscicielem wyłącdznym praw do marki Wiedzmin i wszytskiego co z nia zwiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 00:02, Arclight napisał:

Ale news o pre-orderach ma pojawić się w granicach 17-18... Więc ludzie już nie pracują. Młodzież
pije? W większości młodzież ma mniej jak 18 lat, więc gra nie jest przeznaczona dla nich. Zresztą
wątpię, żeby gry skończyły się aż tak szybko - ile musiałoby być sztuk EK - 200?

Polacy piją w każdym wieku :D
I kto się przejmuje tym oznaczeniem PEGI? W GTA3 grałem w wieku 12 lat i jakoś jestem normalny (chyba).
I niestety, może być tak, że będzie ok. 200szt.

Dnia 22.06.2007 o 00:02, Arclight napisał:

Taschon

> Wątpię. Skład podadzą pewnie dopiero o 16:08, więc raczej w ciągu jakichś 2h nie wrzucą
preordera. Prędzej to
> będzie kwestia dni.

Ale czemu mają wrzucać po dwóch godzinach? :-) Mogą dać newsa ok. godziny 17 i od razu dać
link do sklepu z pre-orderami.

Napisałem "jakichś 2h". Może to być 1h, może to być 55 minut, mogą to być 3h. Wszystko jedno, chodziło mi o pewien niewielki odstęp czasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 00:05, skaybay napisał:

NIe powiem,jestem zaskoczony.Byłem pewien że tandetna koszulka kolru czarnego z kolorowym prostokątnym
badziewnym nadrukiem to już tradycja przy wydawaniu EK. Nie żebym miał coś przeciwko jej brakowi
ale uwazam że to "troszke" nie fair play.Jestem prawie pewien że ankiete ogłosiliście wtedy
kiedy już poszły zamówienia do odpowiednich firm na odpowiednie komponenty EK i mieliście nadzieje
że ankieta wyjdzie po waszemu bo w inny sposób braku koszulki wytłumaczyć sobie nie potrafie.Może
ktoś kto potrafi byłby łaskaw mnie oświecić i wyrwać z mej niewiedzy.Chyba że mówiąc "wizualizacja"
SzaacH miał na myśli worek na ziemniaki ze zrobionymi dziurami na głowe i ręce który będzie
jednocześnie opakowaniem i koszulką.Jeśli tak to gratuluje pomysłowości i jestem pewien że
pomysł przyjmie się pośród fanów z równym entuzjazmem co medalion :>


Prosze, bułagam, apeluje zachowaj sarkazm i jad na pozniej, naucz sie chociaz troche cierpliwosci i staraj sie uwaznie czytac tresci poszczegolnych niusow. Nikt nigdy nie powiedzial ze to wszytskie elemnty kolekcjionerki, natomiast jest wyraznie powiedziane ze jutro bedzie ujawniony PEŁEN skład, a wiec dowiesz sie o wszystkich elemntach tego wydania i rowniez o tym czy jest czy nie ma wsrod nich koszulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować