Zaloguj się, aby obserwować  
hanas

Co się dzieje z grami?

54 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2005 o 18:57, Blizzard Beast napisał:

Nintendogs,
SpyToy, Fahrenheit, EyeToy: Play 3


Co to ma być ?? Gry i zabawy dla milusińskich ?? Jedyny interesujący tytuł to Fahrenheit ale zmartwię cię, bo jest już dostępny na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 20:11, Seldon napisał:

Aurora przeciętna ?? Żartujesz prawda ?? Przecież to jeden z najlepszych silników w historii
gier. Edytory porównywalne z Aurora Toolkit można policzyć na palcach jednej ręki. Infinity
był dobry ale bardzo utrudniał życie modderom, więc tak naprawdę miał bardzo ograniczone możliwości.
Wystarczy zerknąć na co ważniejsze mody z BG2. Np. TDD bazuje na teksturach z BG1 i dubluje
część tekstur z BG2. Nie świadczy to chyba najlepiej o "otwartości" silnika, nie ??


:) czyli gry które latwo daje sie modowac sa rewolucyjne? to zamiast nwn trzeba bylo dac hl i jego mod - cs

Dnia 17.12.2005 o 20:11, Seldon napisał:


A można wiedzieć jakie twoim zdaniem ?? Silnik nie, setting nie, mechanika nie...


po prostu nie pasuja mi Twoje przykłady

Dnia 17.12.2005 o 20:11, Seldon napisał:

> starwars racer - co roku powstaja setki różnych zmutowanych wyscigów, racer byl fajny
ale co
> takiego dal gatunkowi?

To samo co Age of Empires I dała RTS''om


To samo tylko w lepszej jakosci, ale to nie rewolucja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 01:57, gmx napisał:

:) czyli gry które latwo daje sie modowac sa rewolucyjne? to zamiast nwn trzeba bylo dac hl
i jego mod - cs


Nie. Po prostu chodzi o możliwości NWN , o to , że powstała unikalna społeczność modderów, o to ,że na tym silniku po 4 latach dalej tworzy się gry itd.

A co do CS to z tego co pamiętam jest on dodatkiem ,a nie modem. Co nie zmienia faktu ,że wywarl duży wpływ na sieciowe FPS''y.

Dnia 18.12.2005 o 01:57, gmx napisał:

To samo tylko w lepszej jakosci, ale to nie rewolucja :)

Rewolucja nie. Pewne nowatorstwo - tak.

W grach raczej nie było rewolucji poza tym jednym momentem kiedy się pojawiły. Reszta jest tylko mniej lub bardziej nowatorska.

Dnia 18.12.2005 o 01:57, gmx napisał:

po prostu nie pasuja mi Twoje przykłady

Chętnie poznam Twoje :P Ja raczej pogrywam w cRPG, więc z pozostałych gatunków mniej się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:27, Seldon napisał:

> po prostu nie pasuja mi Twoje przykłady
Chętnie poznam Twoje :P Ja raczej pogrywam w cRPG, więc z pozostałych gatunków mniej się orientuję.


a ja pogrywam we wszystko poza saperem i pasjansem :) moje przyklady... noie bede sie wykrecal ze o tej porze juz nie mysle... np. myst - o ile pamietam pierwsza gra na cd, przyczynila sie do rozpowszechnienia cd, dune 2- prekursor rtsow, quake 1 - pierwszy fps w full 3d, z crpg daggerfall za swiat i niedocenione temple of elemental evil za wiernosc papierowemu rpg. co do nwn - nie bawilem sie modami wiec nie bede sie spieral :)

a nad arcanum spedzilem miesiace - swiat byl genialny :)
jezeli chodzi o cRpg to moze aktywna pauza jest bardziej realistyczna ale tury niosa wiecej miodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:47, Harmegidon napisał:

Szczerze mówiąc poważniejemy, starzejemy się i gry czasami się nam nudzą.


raczej przychodzi praca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 20:18, Seldon napisał:

> Nintendogs,
> SpyToy, Fahrenheit, EyeToy: Play 3

Co to ma być ?? Gry i zabawy dla milusińskich ?? Jedyny interesujący tytuł to Fahrenheit ale
zmartwię cię, bo jest już dostępny na PC.


Spytoy? Tak, raczej dla mlodszych graczy. Ale ja pisze o orygionalnych rach w ogole. Wymienilem ich tez troche wiecej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietety zasób pomysłów zaczyna się wyczerpywać, i to widać, gry dobre to zazwyczaj sequele, choć też rzadko, a prawdziwych perełek coraz mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 16:49, Budo napisał:

A ja Ci powiem co się dzieje- brakuje pomysłów, kiedyś gry były świeże, rzadko zdarzały się
sequele i każda gra wprowadzała jakiś pomysł. A teraz, co byś nie zrobił to wszystko było i
mamy tylko odgrzewanie kotletów. Rzadko zdarza się żeby wyszło na rynek coś naprawdę innowacyjnego.
A dwa to komercha- łatwiej jest jechać na image''u pierwszej części i tylko siekać kolejne
potem. Ma o tez swoje zalety, ale... niedługo może zabraknać pomysłów, tylko grafika będzie
coraz lepsza...


niby sie zgodze :D ale jak czytam tego posta to mi przychodzi na mysl cos takiego:
larry 6 (a ostatnio nawet jeszcze dalej niz 6)
space quest 6
police quest 4
king''s quest 5
legends of kyrandia 3

ale ogolnie masz racje, tylko ze niestety powielania schematow tez byla naprawde masa.

--
ps - zeby nie bylo, akurat przygodowki, to moja ulubiona dzialka - niech zyje monkey island :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:29, penny napisał:

/.../
legends of kyrandia 3


Pamiętam jak zagrywałem kiedyś W Kyrandię: Hand of Fate (to chyba druga część była), ech to były czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2005 o 21:29, penny napisał:

niby sie zgodze :D ale jak czytam tego posta to mi przychodzi na mysl cos takiego:
larry 6 (a ostatnio nawet jeszcze dalej niz 6)
space quest 6
police quest 4
king''s quest 5
legends of kyrandia 3


Zapomniałeś jeszcze Might and Magic (IX-? Nie wiem ile tego było) i Ultima XIII :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ;P
Might and Magic były świetne (od 1-7)... ósemka była przyzwoita... ale 9-tka to dno :/
Nie zaprzeczysz że w każdym kolejnym MM było coś nowego

Szkoda że Ubi zamierza zniszczyć klimat tych gier :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 13:32, CyberX napisał:

Nietety zasób pomysłów zaczyna się wyczerpywać, i to widać, gry dobre to zazwyczaj sequele,
choć też rzadko, a prawdziwych perełek coraz mniej :(


Zasob pomyslow na gry dalej jest ogromny ale chęci juz mniejsze, dawno nie gralem w zadna gre w postapokaliptycznych realiach i mysle, ze inni tez niegrali a prawdziwa dobra gra w takim swiecie to Fallout z przed 8-9 lat i przez te lata malo wyszlo gier w tych realiach. I nie mysle zeby 3 Fallouty wyzczerpaly temat.
A sequele, czasem nawet niezile wychodzą ale np. Quake 4 zmarnowany pomysl, gra mogla by wyciagnac wiecej gdyby tworca nie zalezalo tylko na kasie no i udziale w wyscigu grafikow.
A swiat fantasy i s-f napewno nie jest wyczerpany bo wlasnie tu sie wymysla caly czas cos nowego a nie powtaza schematy jak np. w grach oartych o realna historie bo ile mozna podbijac Berlin :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować