Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Graliście w genialną grę freeware o nazwie White Chamber???
Gierka jest ręcznie rysowana w stylu mangi i opowiada bardzo dziwną historię. Niestety nie udało mi się jej przejść, ale planuję drugie podejście. A może wiecie gdzie jest solucja do tej gry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 13:34, tykus napisał:

Graliście w genialną grę freeware o nazwie White Chamber???
Gierka jest ręcznie rysowana w stylu mangi i opowiada bardzo dziwną historię. Niestety nie
udało mi się jej przejść, ale planuję drugie podejście. A może wiecie gdzie jest solucja do
tej gry???


Ja grałem, ale bodajże tylko z 10 minut. Głównie dlatego, że nie znalazłem polskiej wersji językowej, a mój angielski nie jest idealny. Poza tym nie przepadam za mangą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bez sensu się gra ze słownikiem w ręku, ale polecam ci w to zagrać jeszcze raz. Zwłaszcza, jeśli lubisz horrorzaste gierki.
A tak przy okazji: wie ktoś może jak przyspieszyć działanie Simon the Sorcerer I na WinXP??? Bo jak zainstalowałem, to mi muliło trochę, a na Dosboxie nie idzie odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa....................... wystarczy tych kropek

Myślałem że natknę się jeszcze na jakąś cywilizację co będzie pisać o przygodówkach... ale tych prawdziwych

Dużo tego nie było więc przeczytałem wszystkie posty - straszne pierdoły tu piszą szczególnie dzieci co świata nie widzą poza TLJ, Syberią czy też Fahrenheitem. Dochodzi do tego inna grupa dzięki, której poznaliśmy tak wspaniałe tytuły jak Baldur''s Gate, Fallout lub Mafia - to chyba jakieś nowe przygodówki bo o nich nie słyszałem że to wogóle są przygodówki!! Tomb Raider jeszcze ujdzie bo jest na kanwie wiecznego Alone In The Dark ale części 1-3. 4część to już Resident albo Silent Hill coś tam jest ale to głównie i tak zabijanie zombiaków duchów i dinozaurów. Tak jak zresztą zostało napisane wcześniej zaczął się bój o to co przygodówką jest a co nie i dostaliśmy parę tytułów nie z tej beczki.

Najlepsze przygodówki? Z pewnością nie te nowe. Wypisze listę możecie sobie wybrać jeśli ktoś tu jeszcze wogóle zajrzy (żadnej kolejności - THE BEST EVER)

Maniac Mansion
Maniac Mansion 2 - Day of the Tentacle
Beneath a Steel Sky
Loom
Flight of the Amazon Queen
Indiana Jones and The Last Crusade
Indiana Jones and The Fate of Atlantis
Flight of the Amazon Queen
Full Throttle
Sam & Max Hit The Road
Sam & Max nowe wersje też nie są złe
Simon the Sorcerer 1 i 2
Monkey Island 1,2,3 (i 4 ale mniej)
Broken Sword 1 i 2 (nie wiem co z 4 ponoc jest cienka i taka sama jak 3 czyli cienka)
Discworld 1,2 i NOIR
Grim Fandango
Seria MYST''a i URU
Larry 1-7 bez 4... bo nie ma:)
Gabriel Knight 1-3
Quest for Glory 1 i 2
King''s Quest 1-8
Police Quest 1-3
Space Quest 1-5
3 Skulls of the Toltecs
Orion Burger - zna ktoś wogóle?
Alone in the Dark - wspomniane części
Toonstruck
Neverhood
Beavis And Butthead In Virtual Stupidity & DO-U
Blade Runner - o ilości zakończeń tylu co pewnie niektórzy z was nie przeszli tylu przygodówek czy też samych gier - no z tym to przegiąłem :)
The Dig
Dune
Jack Orlando - ujdzie
Postem Mortem i Still Life - też ujdą
Prisoner of Ice
Little Big Adventure 1 i 2
Black Dahlia
Tex Murphy: Martian Memorandum
Tex Murphy: Mean Streets
Tex Murphy: Overseer
Tex Murphy: The Pandora Directive
Tex Murphy: Under a Killing Moon
Zak McKracken
The 7th Guest
Gene Machine
Touche
The Black Mirror
Freddy Pharkas Frontier Pharmacist
Legend of Kyrandia Fables & Fiends oraz Hand of Fate
Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel
Schizm
Reah
Jack In The Dark
Seria Dizzy
Gobliiins 1-3


a PL gry też nie są złe - najlepsze
Skaut Kwatermaster
Sołtys
Teenagent
Wacki
Książe i Tchórz może za bajkową oprawę ale poza tym to nuda


A Vampyre Story - zapowiada się całkiem fajnie
tak samo jak
Scumbag Joe (Project Joe)

czy też freeware''owe gry

A Case of the Crabs!
Cubert Badbone Private Investigator
Maniac Mansion DELUXE
No Action Jackson
The New Adventures of Zak McKracken
Broken Sword 2.5
Indiana Jones and Fountain of Youth


i wiele innych... o których mógłbym zapomnieć

ale na pewno nie
TLJ
Syberia
Paradise
Tunguska
Runaway
Keepsake

może przez PL ver a może dlatego że są nużące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

ale na pewno nie
TLJ
Syberia
Paradise
Tunguska
Runaway
Keepsake


Czyli jak coś wyszło po roku 1999 to już przygodówką nie jest lub jest nużące? Ciekawe podejście... wybacz ale nie przemawia to do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 08:52, scooby01 napisał:

Czyli jak coś wyszło po roku 1999 to już przygodówką nie jest lub jest nużące? Ciekawe podejście...
wybacz ale nie przemawia to do mnie.



no tak jakby wychodziło po pierwsze to nie robią już tylu przygodówek i po drugie to zwykle są jakieś klony które bez poprzedników by nie istniały MYST taki stary nie jest nowe części są dobre, nowe Sam & Max''y też no ale na pewno nie robią też takich dobrych przygodówek jak wcześniej

Na palcach jednej ręki może dwóch... góra trzech :) wymienię ci te dobre po 99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście The Dig. Jedyna przygodówka, w jaką grałem z najprawdziwszym zaangażowaniem i jedna z moich pierwszych oryginalnych gier na PC w ogóle ;-)). Tego się nie zapomina. Scenariusz naprawde świetny, ale nie sądziałem, zeby aż sam Spielberg maczał w nim palce ;-P. Cool ... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to wywaliłbym z twojej listy:

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

Larry 1-6

Gdyby nie Znakomite spolszczenie części siódmej, to nie usiadłbym do nie nawet na chwilę.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

Quest for Glory 1 i 2

To dla mnie są RPG-i.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

King''s Quest (pierwsze części)

Pisanie komend z klawiatury to dla mnie hardcore. Dużo lepiej wypadają fanowskie remake''i (już 3 wyszły). Ostatnia część też odpada, to była zręcznościówka nie dorastająca do pięt poprzednim częściom.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

Space Quest 1-5

Nie lubię jak się ginie w przygodówkach. Jeszcze gorzej jak przydaża to się zbyt często.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

Beavis And Butthead In Virtual Stupidity & DO-U

Nie trawię tego serialu.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

The 7th Guest

Nie wiem co w niej widzisz. Ta gra ma do zaoferowania łatwiutkie zagadki (poza jedną polegającą na ułożeniu zdania z pojemników w kuchni), słabą grafikę, beznadziejną fabułę i kiepskie wstawki filmowe. Jedynie intro mi się podobało.

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

Jack in The Dark

To chyba jest skrócona wersja Alone in the Dark 2?

Dodałbym m.in.:
Amber: Journeys Beyond
Nightlong
Aura
Dreamweb (wyjątek)
Phantasmagoria

Dnia 20.01.2007 o 02:30, deecom napisał:

A Vampyre Story - zapowiada się całkiem fajnie
tak samo jak
Scumbag Joe (Project Joe)

A na grę Gray Matter nie czekasz? To gra Jane Jensen, musi być dobra (mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 15:28, ddd-d2 napisał:

Larry 1-6
Gdyby nie Znakomite spolszczenie części siódmej, to nie usiadłbym do nie nawet na chwilę.


No właśnie gdyby nie 7 część to większość dzieci nie słyszałaby co to Larry no bo Jerzy Stuhr genialny jak w Shrek''u no więc może przydałoby się dowiedzieć czegoś o Larry''m co to jest? A gra jest fajna nie usunąłbym jej może ze względu że już jest na tej liście i nie da się tego edytować :)

Dnia 20.01.2007 o 15:28, ddd-d2 napisał:

Quest for Glory 1 i 2
To dla mnie są RPG-i.


To prawda dla innych przygodówka dla innych RPG statystyki bohatera są ale zagadki są także więc jakby wszystkie taki RPG-i były to nie było by źle części 3-5 też nie są złe a nawet mają lepszą grafę... jak na tamte czasy

Dnia 20.01.2007 o 15:28, ddd-d2 napisał:

The 7th Guest
Nie wiem co w niej widzisz. Ta gra ma do zaoferowania łatwiutkie zagadki (poza jedną polegającą na ułożeniu zdania z pojemników w kuchni), słabą grafikę, beznadziejną fabułę i kiepskie wstawki filmowe. Jedynie intro mi się podobało.


gra może extra nie jest teraz ale to była jedna z pierwszych gier na które się natknąłem a w tamtych czasach łatwa nie była przynajmniej dla mnie złych ocen też nie dostała - są lepsze gry to prawda

Dnia 20.01.2007 o 15:28, ddd-d2 napisał:

Jack In The Dark


No tu jest error :) bo sama gra była teaser''em demem gry pomiedzy Alone 1 a Alone 2 świątecznym rozpromowaniem gry Alone 2 właśnie to było o tej małej co ją porwano i potem jej szukałeś w 2 a w tym demie nią sterowałeś

Dnia 20.01.2007 o 15:28, ddd-d2 napisał:

A na grę Gray Matter nie czekasz? To gra Jane Jensen, musi być dobra (mam nadzieję).


A czego ja bym nie dodał. Nie znam się na wszystkim tego nie znam a też czego zapomniałem dodać też tego trochę jest całą tamtą listę pisałem na "kolanie" zetknąłem się z tym wszystkim ale pamięć mam dobrą ale krótką :) np. Lure of The Temptress też była fajna i za darmo jest do ściągnięcia przynajmniej była na oficjalnej stronie Revolutions tego jest dużo a jak ci się Larry nie podobał to gra Freddy Pharkas Frontier Pharmacist też nie powinna ci podejść nawet sam Larry tam jest ;) co do gier sierry to fakt można było w nich zginąć parę razy mi to nie przeszkadzało i podobało mi się że Broken Swordzie też były takie momenty a Beavis & Butthead uwielbiam szczególnie mini gierki kto by nie nacharał zielonymi glutami na nauczycieli ;) albo przypalał owady albo strzelał do żądnych krwi tenisistów i wiewiórek albo wyśpiewał ulubione melodie w trochę inny sposób poza tym gra nie była zła dla mnie śmieszna uśmiałem się jak przy żadnej innej tu był inny humor - sytuacyjny.

a najbardziej to czekam to na kontynuację przynajmniej połowy z tych tytułów co wiem jest średnio możliwe (czyt. niemożliwe) chciałbym zobaczyć najbardziej:
Monkey''a 5
Discworld''a 3 a może NOIR''a 2
Toonstruck''a 2 wiem że już dawno padł podczas robienia 1 a miał być tylko 1klapa
Grim Fandango 2
Neverhood''a 2
LBA 3
Full Throttle 2 - co z nim też miał być LucasArts SUCKS!! wszystko zawieszą i będą robić tylko STAR WARS''y matoły ciekawe czy będzie jakaś gra Indiana Jones jak będzie 4 część filmu

pozostają freeware''owe produkcje czekać na oryginalny pomysł jak np. w necie

http://deathball.net/notpron/

pogłówkowałeś nad tym?

jeszcze 2 takie same gry na podstawie powieści Umberto Eco - Imię Róży
The Abbey - rysowana
El Enigma de la Abadia - renderowane

chyba że to teraz jeden projekt i inne :

Once Upon a Time in Japan
Hotel At a Lost Climber: Inspector Glebsky''s Puzzle - Dead Mountaineer''s Hotel
Martin Mystere albo NiBiRu - fajne to?
Dead Reefs
The City of Metronome
Kaptain Brawe i Evil Days of Luckless John albo Juniper Crescent: The Sapphire Claw (Papkin) - też źle nie wyglądają

dziękuje że ktoś tu zagląda a najbardziej za pana ddd delegata z którym można podyskutować prawdziwy adventurer :)

20070121112949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie ulubione przygodówki, przeszedłem je po kilka razy:
-Runaway a road to adwenture.
-Simon the sorcerer II
-The Longest Journey
-Syberia
-Książę i Tchórz? Bo to była moja pierwsza przygodówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak a props te gry:

> Kaptain Brawe i Evil Days of Luckless John albo Juniper Crescent: The Sapphire Claw (Papkin)

to szukałem na adventurez-zone i wdarł się tam nick recenzenta (Papkin) to nie podtytuł;) ponieważ szukałem tej gry Juniper Crescent jak tylko zobaczyłem tytuł to wiedziałem że to jest to grafa w stylu Curse of the Monkey Island powinna być dobra (wygląda jak bajka dla dzieci pewnie w sumie jest ale ładnie zrobiona, tła przynajmniej) tyle projektów tak mało czasu a te gry i tak nie wychodzą więc można przyjąć tezę że czasu nie tracimy :) poniżej screeny

20070121141454

20070121141521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą przygodówką jest Neverhood, może dlatego że nie gram za bardzo w gry tego typu, ale Neverhood bardzo lubię i czasami wracam do niego... Achhh ten klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

> > Larry 1-6
> Gdyby nie znakomite spolszczenie części siódmej, to nie usiadłbym do niej nawet na chwilę.
No właśnie gdyby nie 7 część to większość dzieci nie słyszałaby co to Larry no bo Jerzy Stuhr
genialny jak w Shrek''u no więc może przydałoby się dowiedzieć czegoś o Larry''m co to jest?
A gra jest fajna nie usunąłbym jej może ze względu że już jest na tej liście i nie da się tego
edytować :)

Ale trzeba przyznać, że Stuhr dodał grze smaczku. Przyznam się, że gdyby nie dali tej gry do czasopisma, to nigdy bym w to nie zagrał. Po prostu nie odpowiada mi tego rodzaju humor. Ale ponieważ 7 część mi się podobała, pewnie kiedyś dam poprzednim częściom szansę. Dobrze, że spolszczają przygodówki, bo dzięki temu nasze grono się powiększa, ale beznadziejnie, że nie dają wyboru wersji językowej i prawdziwi miłośnicy gier przygodowych muszą się zżymać na jakość polonizacji (w większości przypadków).
BTW: Słyszałeś, że w jednej części ilość rundek na siłowni jest/była uzależniona od mocy procesora? Ciekawe, czy już to naprawili.

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

> > The 7th Guest
> Nie wiem co w niej widzisz. Ta gra ma do zaoferowania łatwiutkie zagadki (poza jedną polegającą
> na ułożeniu zdania z pojemników w kuchni), słabą grafikę, beznadziejną fabułę i kiepskie wstawki
> filmowe. Jedynie intro mi się podobało.
gra może extra nie jest teraz ale to była jedna z pierwszych gier na które się natknąłem a
w tamtych czasach łatwa nie była przynajmniej dla mnie złych ocen też nie dostała - są lepsze
gry to prawda

Gra jest głównie znana ze względu na to, że miała jak na tamte czasy nieziemską grafikę. Dodatkowo to była pierwsza gra robiona z myślą wydania jej wyłącznie na CD (no i pierwsza zajmująca więcej niż jeden krążek). Pamiętam jak w Secret Srevice dostała za grafikę i dźwięk ocenę: SUPER 100%, z miodnością nie było już tak dobrze (ok. 70%).

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

a jak ci się Larry nie podobał to gra Freddy Pharkas Frontier Pharmacist też nie powinna ci
podejść nawet sam Larry tam jest ;)

Mimo wszystko dam tej grze szansę. :)

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

co do gier sierry to fakt można było w nich zginąć parę razy mi to nie przeszkadzało

Mi też to nie przeszkadza jeśli jest to zrobione z wyczuciem (oczywiście rozmawiamy o grach w których można zginąć w wielu miejscach, a nie 2-3 razy na całą grę).
Jak już wcześniej wspomniałem niektóre gry ratuje klimat, np.:
DreamWeb
Universe
King''s Quest V & VI (IMO najlepsza część serii, Jane Jensen przy niej pracowała)
więcej nie pamiętam :)

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

a najbardziej to czekam to na kontynuację przynajmniej połowy z tych tytułów co wiem jest średnio
możliwe (czyt. niemożliwe) chciałbym zobaczyć najbardziej:
Monkey''a 5
Discworld''a 3 a może NOIR''a 2
Toonstruck''a 2 wiem że już dawno padł podczas robienia 1 a miał być tylko 1klapa
Grim Fandango 2
Neverhood''a 2
LBA 3

A to podobno robią.

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

Full Throttle 2 - co z nim też miał być LucasArts SUCKS!! wszystko zawieszą i będą robić tylko
STAR WARS''y matoły ciekawe czy będzie jakaś gra Indiana Jones jak będzie 4 część filmu

Uwierz mi, nie tylko ty czekasz na te tytuły. Mam słabość do gier FMV, więc bardzo chętnie widziałbym w planach wydawniczych gry tego typu. Niestey ostatnio pojawiła się tylko Conspiracies, a zapowiedzi też są nienajlepsze (tylko Conspiracies 2 i Yoomurjak''s Ring).

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

pozostają freeware''owe produkcje czekać na oryginalny pomysł jak np. w necie

Niektóre komercyjne tytuły też są niezmiernie ciekawe:
In Memoriam
Evidence (2 część)
Experience 112 (ciekawy pomysł polegający na obserwacji poczynań bohaterki gry i odpowiednim manipulowaniu otoczeniem)

Dnia 21.01.2007 o 12:00, deecom napisał:

http://deathball.net/notpron/

pogłówkowałeś nad tym?

Tylko uda mi się wbić na tą stronkę...


Teraz moja kolej polecić ci jakieś dobre gry freeware:
Apprentice
Apprentice 2
5 Days A Stranger
Five Magical Amulets
Nick Bounty: The Goat In The Grey Fedora
The Oracle

Wspomniałeś wcześniej o Indiana Jones and Fountain of Youth, to już jest pełna wersja (słyszałem tylko o demie)?

Aha, nie pytaj mnie o nowości. Mimo, że je kupuję, to gram głównie w starocie i freeware''y (na nowości jeszcze przyjdzie czas :)).

Mogę napisać czego zdecydowanie nie polecam:
Dog Day
Beyond the Wall of Stars
Rycerze Króla Artura
Adventure of Willy Beamish
Future Wars (grałem w to kilkanaście lat temu, więc opinia ta może być trochę nieaktualna, mimo wszystko nie mam zamiaru powrócić do tej gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 15:01, ddd-d2 napisał:

BTW: Słyszałeś, że w jednej części ilość rundek na siłowni jest/była uzależniona od mocy procesora?


Ta... hehe to część 6 ja tego problemu nie miałem może mam poprawioną wersję albo to też tego problemu nie było ale z tego co wiem to niby miał robić parę wyciśnięć na klatę 2-3 a na szybszych kompach to tak popierniczał że grafikę gubiło ;) żartuję ale takie właśnie eater-eggi to coś co uwielbiam dlatego biją inne gry mają coś ukrytego nie tylko przygodówki ale głównie w samym Larry''m to tego chyba jest najwięcej dlatego można było przejść grę czasem o innym zakończeniu i przekroczyć limit punktów 999 od 6 moja przygoda z Larry''m się zaczęła

Dnia 21.01.2007 o 15:01, ddd-d2 napisał:

Monkey''a 5 Discworld 3 a może NOIR 2 Toonstruck 2 Grim Fandango 2 Neverhood 2 LBA 3 Full Throttle 2
A to podobno robią.


No nie wiem coś tam kiedyś słyszałem tak jak Duke Nukem Forever ;) ale to jest wszystko jak nie zamknięte to pozawieszane albo wogóle nie istnieje chciałbym bardzo to zobaczyć nie chodziło tylko o mnie wiem że wszyscy tych tytułów pragną np. Monkey 5 - najbardziej pożądany sequel z jakiejś tam ankiety

Dnia 21.01.2007 o 15:01, ddd-d2 napisał:

Wspomniałeś wcześniej o Indiana Jones and Fountain of Youth, to już jest pełna wersja (słyszałem
tylko o demie)?


Demo jest nadal ale w tym miesiącu ma być "też ponoć" wersja z głosami ja bym zamówił sobie to wydanie z pudełkiem DVD box poza tym to demo nie ma być uwzględnione w pełnej wersji gry więc wypada zagrać taki prelude przed pełną wersją

Dnia 21.01.2007 o 15:01, ddd-d2 napisał:

Aha, nie pytaj mnie o nowości. Mimo, że je kupuję, to gram głównie w starocie i freeware''y
(na nowości jeszcze przyjdzie czas :)).


prawda prawda ja sprzęt muszę wreszcie wymienić a starocie też cały czas męcze kilka razy... naście ;)

Tak wogóle to podrzuciłeś mi fajny pomysł na ożywienie tego tematu maniacy jeśli lubicie się bawić to zapraszam dawajcie najlepsze easter-eggi waszym zdaniem - w syberii nie było chyba że żyjące mamuty ;D jak nic nie macie to poszukajcie w necie albo podajcie ile razy przeszliście daną grę - to NIE jest quiz tu NIE ma punktów tylko dowiadujemy się czegoś fajnego może nam nie znanego wcześniej i można to będzie potem sprawdzić dawajcie screen''y jak macie

No to rozkręcam imprezę:

Discworld 2 (mój ulubiony) jak przechodzi się przez lustro do zamku królowej elfów kilka razy to można trafić do pokoju Rincewinda z pierwszej części Discworld''a i z samym sobą pogadać 4 razy o czymś innym - fajny pomysł

Nie znalazłem screena mam zastępczego fajny art ale tamtego to już robię ;)

20070121172854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś jeszcze serię Atlantis? Ha, to było coś! Przepiękna grafika, cudowny klimat, ultratrudne zagadki (no, może w 3 części trochę mniej). Szkoda, że dziś się już nie robi takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, odpaliłem demo Schizm 2, poprostu urzekło mnie. Wspaniały klimat i grafika. Chociaż miałem slajdy na moim sprzęcie, ale gra pierwsza klasa. Czy ktoś zna więcej takich przygodówek gdzie nie widzi się swojej postaci tylko otoczenie? Tak jest w Myst i Schizm, a nie wiem czy gdzieś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:06, Galadin napisał:

Hmmm, odpaliłem demo Schizm 2, poprostu urzekło mnie. Wspaniały klimat i grafika. Chociaż miałem
slajdy na moim sprzęcie, ale gra pierwsza klasa. Czy ktoś zna więcej takich przygodówek gdzie
nie widzi się swojej postaci tylko otoczenie? Tak jest w Myst i Schizm, a nie wiem czy gdzieś
jeszcze?


Nie wszystkie - niektóre mają tylko chwilowo taką kamerę ale większość czasu widzimy obraz z oczu bohatera głównie to stare gierki takie były - "filmowe"

Black Dahlia
Postem Mortem i Still Life
Black Dahlia
Tex Murphy: Martian Memorandum
Tex Murphy: Mean Streets
Tex Murphy: Overseer
Tex Murphy: The Pandora Directive
Tex Murphy: Under a Killing Moon
The 7th Guest
Schizm
Reah
MYST RIVEN i URU (seria Myst)
Gabriel Knight 2
Sentinel

i jeszcze coś takiego :)
http://deathball.net/notpron/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować