Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2007 o 04:18, Cmq napisał:

/ciach/ No, nie licząc EMO, którego nienawidzę wręcz...


O_o Wybacz, że to powiem, ale chyba nie wiesz co to jest emo... :\
Prosiłbym o wymienienie kilku zespołów grających wg Cibie emo.
Jeśli zaś chodzi o NIN to moją najlepszą płytką jest oczywiście Fragile, chociaż Spiral też jest niczego sobie. Nowsze płyty Trenta mi nie podchodzą. Podchodzi mi za to najnowsza płytka Mansona. Dostałem na urodzinki od siostry ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 22:28, greg_f napisał:

Jeśli zaś chodzi o NIN to moją najlepszą płytką jest oczywiście Fragile, chociaż Spiral też
jest niczego sobie. Nowsze płyty Trenta mi nie podchodzą. Podchodzi mi za to najnowsza płytka
Mansona. Dostałem na urodzinki od siostry ;D


"Fragile" i "The Downward Spiral" - to jest to! :D Ja także podzielam twoją opinię - nowe nagrania ("With Teeth", i tegoroczne "Year Zero") to już nie to samo, Trent nagrywa teraz po prostu lżejsze i mniej ciekawe kawałki. Chociaż są i wyjątki - np "The Hand That Feeds" czy "In This Twilight" są na prawdę niezłe :) Swoją drogą Reznor nagrał też sporo utworów, które nie pojawiły się na żadnym longplayu - polecam obczaić takie jak "Hapiness in Slavery", "March of Fuckheads" (ciekawy remix :D Trent Reznor zawsze mówił, że widzi jakąś muzykę w hałasie i się z nim zgadzam :D) czy "The Perfect Drug" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 22:28, greg_f napisał:

O_o Wybacz, że to powiem, ale chyba nie wiesz co to jest emo... :\
Prosiłbym o wymienienie kilku zespołów grających wg Cibie emo.

AFI, Jimmy Eat World, Dashboard Confessional. Plus kilka innych, które udają że emo wcale nie są - ale są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 00:04, Cmq napisał:

> O_o Wybacz, że to powiem, ale chyba nie wiesz co to jest emo... :\
> Prosiłbym o wymienienie kilku zespołów grających wg Cibie emo.
AFI, Jimmy Eat World, Dashboard Confessional. Plus kilka innych, które udają że emo wcale nie
są - ale są.


No i czego tu nienawidzić? Przecież JEW i AFI jest klasyka rocka, niektóre kawałki podchodzą pod emo, reszta to post punk i hard core. Jeśli zaś chodzi o pseudoemo to mogę stwierdzić, że z całą pewnością nienawidzę Tokio Hotel.
A jeśli chodzi o to udawanie, to nie jest tak, że udają, że nie są. Te zespoły nie grają emo, tylko dzieciaki uważają je za emo. Przykładem może być: 30tM, FOB :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe,to jest z wywiadu z Jonathanem Davisem,pełny wywiad znajdziecie tutaj:
http://kornzone.pl/news.php?id=1931

Tutaj zaś zwracam uwagę na pewien szczegół:
Koncertujecie teraz z Joeyem Jordisonem, perkusistą Slipknot. Jak się dogadujecie?

Wspaniale. Jeździmy jednym autobusem, bardzo go kocham. Joey też jest niesamowitym perkusistą, choć staramy się z niego wyciągnąć jeszcze więcej, bo facet ma ogromny talent. Jego styl gry jest bardziej metalowy, często gra na dwie stopy, więc próbujemy go skierować bardziej w stronę naszych klimatów, co czasami go wkurza [śmiech]. Gra w Korn jest dla niego zupełnie nowym doświadczeniem. Joey będzie z nami grał do końca tego roku. Nie mam zamiaru przyłożyć ręki do tego, by odszedł ze Slipknot.


Nadal uważacie,że KoЯn gra metal? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamierzam sobie kupić najnowszy LongPlay grupy Queens of the Stone Age, o wdzięcznym tytule Era Vulgaris. Po próbkach kawałków stwierdziłem, ze muszę ją mieć! Ten ich brudny styl gry - to jest to czego mi już od dawna brakowało! Podejrzewam, ze niewielu ludzi w ogóle słyszało w Polsce, o tym jakże nietypowym zespole. Niby grają grunge, ale można się doszukać elementów punkrocka i hardrocka. Polecam każdemu!

@Skywalker560 >> W tym artykule nie istnieje żadne zaprzeczenie, jakoby KoЯn nie grał metalu. Stwierdzenie, że czyjś styl gry jest bardziej metalowy, o niczym nie świadczy... Np. Dimmu Borgir jest bardziej metalowy od Children of Bodom, ale są to nadal rodzaje metalu... KoЯn gra swoją muzykę, niby numetal, ale stworzył coś niepowtarzalnego. Reszta zespołów numetalowych nie wyróżnia się niczym szczególnym - KoЯn stworzył swój własny styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zejdę z tematu, może niektórzy mnie zlinczują, ale muszę to dać xD Jakieś 2 dni temu do mojej skrzynki trafiła wiadomość od jednego gościa z YouTube o takiej oto treści:
My name is Scott. I''m a musician from Chicago trying to get my start here on YouTube. I sent this to you because you are subscribed to Linkin Park TV on YouTube. I might not rock as hard as they do but I thought you might be interested in some homegrown music here on YouTube. If you like this song then feel free to subscribe to my channel where you''ll find more of my original music. If you''re not interested then I''m sorry to bother you and I won''t contact you again.

A oto i jego piosenka ;P http://pl.youtube.com/watch?v=W-pvpxlOzZk
Koleś po prostu mnie zabił, zwłaszcza, że wysłał to do fanów LP, choć jego muzyka z LP nic nie ma wspólnego. A co wy o facecie sądzicie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 11:07, tykus napisał:

/quite big ciach/


O jezusicku! Cóż to jest? Przecież to nie ma nic wspólnego z LP... Aż trudno uwierzyć, że tacy ludzie istnieją... Co to jest? Country? I jeszcze ta ksywka - Mr Pitiful... Nie chcę nikogo obrażać, ale ten koleś jest żałosny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wam Fantomasa,zespół (a właściwie superband) założony przez Mike''a Pattona.To muzyka naprawdę chora i ciężka (przy czym w znaczeniu,że ciężka w słuchaniu).Polecam - Pink Floyd to przy tym pikuś xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:52, greg_f napisał:

@Skywalker560 >> W tym artykule nie istnieje żadne zaprzeczenie, jakoby KoЯn nie
grał metalu. Stwierdzenie, że czyjś styl gry jest bardziej metalowy, o niczym nie świadczy...
Np. Dimmu Borgir jest bardziej metalowy od Children of Bodom, ale są to nadal rodzaje metalu...
KoЯn gra swoją muzykę, niby numetal, ale stworzył coś niepowtarzalnego. Reszta zespołów
numetalowych nie wyróżnia się niczym szczególnym - KoЯn stworzył swój własny styl.


Ech...trochę naciągane argumenty podajesz...KoЯnowcy nigdy nie mówili,że grają metal,nie lubią,jak się ich tak szufladkuje...Poza tym coraz więcej słychać o ich muzyce jako o rocku.A ich najnowsza płyta to niestety jest typowy rock (naturalnie oryginalny i jest to muzyka KoЯna,pełna niesamowitego klimatu,ale zawsze)...

A propo nowego albumu KoЯna - zajrzyjcie tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1954&pid=171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A powiedz mi, w którym miejscu szufladkuję KoЯna? Przecież napisałem, że stworzyli swój własny styl. Dla mnie to osobna kategoria. Napisałem po prostu, że w tym artykule nie pisze ani, ze KoЯn gra metal, ani że go nie gra... Dla mnie KoЯn jest unikatowy. Nie można stwierdzić co konkretnie gra, bo każda płyta jest swojego rodzaju eksperymentem. Mało jest takich unikatowych zespołów. Mogę raptem wymienić kilka: Marylin Manson, System of A Down... Koniec? No kilka by się znalazło jeszcze :) Jeśli zaś chodzi o płytę Unplugged, to muszę stwierdzić, że... może lepiej tego nie powiem? IMO KASZANKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,stworzyli własny styl,ale chyba grają jakiś gatunek muzyki,nie?Z unikatowych zespołów dorzuciłbym tutaj jeszcze Deftones,Fantomasa,Rammsteina,Nine Inch Nails,Skindreda?Hm...chyba tyle,o ile nie znajdą się jeszcze jakieś zespoły,których nie słyszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://virg001.edgeboss.net/wmedia/virg001/korn/audio/tbd2007/korn_everbe.asx

Tutaj znajdziecie linka do całego kawałka Ever Be z niezatytułowanego albumu KoЯna.Tak w ogóle to pojawiły się 30-sek. próbki wszystkich utworów z płyty,podobno też album wyciekł do Internetu.Ja sobie poczekam na premierę :D.

Polecam ten utwór.A płyta będzie znakomita.Na początku wszyscy byli nieufni wobec albumu,ale teraz jest zupełnie inaczej.To będzie wg mnie jedna z najlepszych ich płyt (obok Untouchables,See You On The Other Side i Issues).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 18:01, Skywalker560 napisał:

Ech...trochę naciągane argumenty podajesz...KoЯnowcy nigdy nie mówili,że grają metal,nie
lubią,jak się ich tak szufladkuje...Poza tym coraz więcej słychać o ich muzyce jako o rocku.A
ich najnowsza płyta to niestety jest typowy rock (naturalnie oryginalny i jest to muzyka KoЯna,pełna
niesamowitego klimatu,ale zawsze)...


Wiesz co, najnowsza płyta świadczy tylko o tym, że KoRn na powrót wraca na ścieżkę nu-metalu. Np. oglądałeś aktualności przed koncertem KoRn?(Apropos byłem na nim ;P) Po angielsku czy po polsku, we wszystkich wiadomościach, słychać było jedna z najlepszych nu-metalowych band, która wytworzyła niepowtarzalny styl, przecierając drogę do sukcesu zespołom typu Linkin Park, Limp Bizkit itd.

greg_f ---> IMO płyta Unplugged jest zarąbista. Mi się tam podoba, świetnie przerobili kawałki. Nie wiem co złego w niej widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak?A słyszałeś tę nową płytę??Bo jak nic słyszę na niej normalny rock,ma coś w sobie z rocka alternatywnego,hard rocka...Posłuchaj sobie np. Ever Be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio (właściwie to dzisiaj ;]) wpadła mi w ucho piosenka zespołu Three Days Grace pt. "Animal I Have Become". całkiem przyjemna, do tego z wpisującym się w mój nastrój teledyskiem. do tej pory słyszałem (właśnie przesłuchuję ich utwory na YouTube) jedynie "I Hate Everything About You".
muzyka wpada w ucho - ale nie będę się na ten temat przesadnie rozwodził, kto chce sam przesłucha.
teraz moje pytanie - jaki to jest gatunek muzyczny? jakieś EMO? wokalista ma włosy zalizane na jedną stronę, więc kojarzy mi się to z EMO. na szczęście moje skojarzenia są zniekształcone przez kompletny brak rozeznania w gatunkach muzycznych ;] [rozróżniam tylko ''tandetny pop, rap, hip-chłop itp'', ''coś a''la Wiśniewski dla trzynastolatek'', ''muzykę poważną'' i ''dobre, głośne granie''. 3Days Grace zalicza się jak na razie do ostatniej grupy.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znacie taką Panią jak Lita Ford? Kiedyś śpiewała z Ozzy Osbourne''m.

Śpiewa, gra na gitarze i.... daje nieźle czadu! Jak dla mnie, kobieta ma "kopyto" i wie
co to znaczy Hard-Rock. Zresztą, posłuchajcie sami. Oto próbka jej możliwości:

Lita Ford - Playin'' With Fire
http://pl.youtube.com/watch?v=fOUxExCQ0BY

Mam kilka jej płyt, sprowadzonych ze Stanów, bo w Polsce nigdzie ich nie mogłem dostać.
Przy takiej muzyce radze wsiąść na rower, a pedałowanie jakoś łatwiej idzie... nawet pod górkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować