Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2010 o 22:39, Miklak napisał:

Klasyk to zdecydowanie złe słowo...


Chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio taką perełką odgrzebałem: Voo Voo. Nie późne dokonania, lecz ich genialny debiut z 1986.

http://www.youtube.com/watch?v=mDRNgQ-j_ho
http://www.youtube.com/watch?v=ZVPcJOXNuNc

Skoro lubisz Ściankę, a Myslovitz pewnie też, to możliwe, że słyszałeś o Lenny Valentino. Jak już mówiłem, "Uwaga! Jedzie tramwaj" to moim zdaniem najlepsza polska płyta ostatnich dziesięciu lat. Must-have jeśli chodzi o polski alternatywny rock ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:55, Sareth14 napisał:

Jaka piosenke Disturbed oprocz Inderstructyble, Inside the Fire, Land of confusion,Stricken proponujecie?


Yyyy, wszystkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wiele pochlebnych opinii o Kombajnie Do Zbierania Kur Po Wioskach z klimatów alternatywnego rocka, słuchałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się za bardzo Kombajnem, słyszałem jedynie kilka kawałków. Całkiem niezłe, ale nic specjalnego. Zwyczajny, przeciętny, mainstreamowy alternatywny rock, tylko że po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:55, Sareth14 napisał:

Jaka piosenke Disturbed oprocz Inderstructyble, Inside the Fire, Land of confusion,Stricken
proponujecie?

I''m Alive - 10k fists przede wszystkim. Dzięki niej zdałem prawko :D
Decadence - 10k Fists
Sons of Plunder - 10k fists
Sacred Lie - 10k fists
This Moment - z soundtracka do transformersów 2007
Liberate - Believe
The Game - Sickness
The night - Indestructible

To moje ulubione ale tak ogólnie to wszystkie lubię ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:55, Sareth14 napisał:

Jaka piosenke Disturbed oprocz Inderstructyble, Inside the Fire, Land of confusion,Stricken
proponujecie?


Weź pod uwagę tylko, że Land of Confusion to cover ... i fajnie wyszedł. Ale lubię też oryginał.

A co do pytania - ogólnie wszystko, od kiedy to pojedyńczych piosenek się słucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 19:15, Outlander-pro napisał:

od kiedy to pojedyńczych piosenek się słucha?

Pytanie jest źle sformułowane. Powinno być "do kiedy pojedynczych piosenek się słucha?". Chyba każdy tak zaczynał i każdy szybko wyrastał. Trza dojrzeć do słuchania muzyki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 19:15, Outlander-pro napisał:

> Jaka piosenke Disturbed oprocz Inderstructyble, Inside the Fire, Land of confusion,Stricken

> proponujecie?

Weź pod uwagę tylko, że Land of Confusion to cover ... i fajnie wyszedł. Ale lubię też
oryginał.

A co do pytania - ogólnie wszystko, od kiedy to pojedyńczych piosenek się słucha?

Chodzi o to ze w niektórych śpiewają "mocniej" a ja nie przepadam za wydzieraniem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 19:15, Outlander-pro napisał:

A co do pytania - ogólnie wszystko, od kiedy to pojedyńczych piosenek się słucha?

Ale przecież to oczywiste ,że niektóre kawałki mogą wpaść w ucho bardziej niż inne.
Weź za przykład np. listę przebojów ;p

Nie wszystkie piosenki są aż tak genialne na płytach ,że ich każdy będzie słuchał ciągle. Oczywiście są takie płyty na których więcej niż 50% piosenek jest super. Ale to także kwestia gustu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2010 o 21:44, mlynar911 napisał:

Nie wszystkie piosenki są aż tak genialne na płytach ,że ich każdy będzie słuchał ciągle.
Oczywiście są takie płyty na których więcej niż 50% piosenek jest super. Ale to także
kwestia gustu ;]


Ja tam nie wiem, wszystkie piosenki zespołów których słucham są świetne ... po prostu staram się słuchać dobrej muzyki :P

A pytania typu: "przesłuchałem dwie piosenki jakiegoś zespołu, jaką jeszcze piosenkę mogę przesłuchać?" są nie na miejscu ... niech ta osoba sama sprawdzi inne piosenki, a jeśli jej się poprzednie podobały to niech kupi płytę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 22:17, Outlander-pro napisał:

Ja tam nie wiem, wszystkie piosenki zespołów których słucham są świetne ... po prostu
staram się słuchać dobrej muzyki :P

Ja tak nie mam ;p zespoły które słucham pierwszy raz to mnie nie zaskakują ;p drugi raz wyłapuje fajne kawałki a 3 czy 4 raz to już większość mi się podoba ;] Ale każdy zespół ma słabsze płyty i lepsze ;p

Dnia 08.01.2010 o 22:17, Outlander-pro napisał:

A pytania typu: "przesłuchałem dwie piosenki jakiegoś zespołu, jaką jeszcze piosenkę
mogę przesłuchać?" są nie na miejscu ... niech ta osoba sama sprawdzi inne piosenki,
a jeśli jej się poprzednie podobały to niech kupi płytę i tyle.

No tu masz rację. I to jest lenistwo. Niech każdy sam sobie posprawdza bo przecież każdemu może się inna piosenka spodobać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 21:42, Sareth14 napisał:

Chodzi o to ze w niektórych śpiewają "mocniej" a ja nie przepadam za wydzieraniem się


Tia, bo Disturbed gra black post anal grindcore... Ogarnij się, człowieku. Disturbed gra naprawdę "nieciężką" muzykę z lekko mocnym wokalem. Nie ma tutaj żadnego wydzierania. Więcej wydzierania, to znajdziesz w Breaking Benjamin czy Three Days Grace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 01:22, Grzech napisał:

Więcej wydzierania, to znajdziesz w Breaking Benjamin czy Three Days Grace.

W tym pierwszym tak ale w drugim to jest bardziej łagodne niż Disturbed. W Disturbed koleś zbytnio wysilać się nie musi bo z natury ma cięższy głos ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:33, Zarkadius napisał:

Zespół Vader chyba spełnia te wymagania ;)

yyy? nie wiedziałem, że Vader gra hard rocka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować