Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Knight Rider i inne amerykańskie seriale sensacyjne z lat 80 [M]

60 postów w tym temacie

Pamiętacie ten wspaniały, szmirowaty serial??? ;)

Jak byłem młodszy zawsze punkt 20 oglądałem go na Polsacie. Teraz od czasu do czasu pojawia się na TVP1 w najlepszej porze transmisyjnej (coś koło 11 A.M. ;)). Na wspominki mnie wzięło, bo kupiłem se w kiosku grę Knight Rider. Nie mogłem jakoś jej wcześniej dostać (pewnie słabo szukałem), a słyszałem, że ponoć była bardzo słaba.
No, słaba jest, ale nie bardzo. ;) Klimacik ma zarąbisty. No i te intro, i głos K.I.T.T.a. ;) Dla mnie bomba. ;)

BTW czy ktoś wie, czy w Polsce do kupienia jest serial na DVD? W sieci widziałem tylko do ściągnięcia pierwszy sezon z iTunes, za 1,50$ za odcinek. Gdybym miał kasę bym ściągał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Nie wszystkim ten serial może się kojarzyć. W Polszcze puszczany był pod nazwą "Nieustraszony".

U mnie w szkole zawsze była wojna, czy oglądać "Vipera" czy "Nieustraszonego". Zazwyczaj w batalii byłem osamotniony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten serial leciał kiedys w TV to ja chodziłem do przedszkola i z kumplami zawsze oglądaliśmy... ;) Pamietam tez, ze w przedszkolu mielismy różne zabawki m. in. Taki czarny, samochodzik podobny do tego z serialu, i zawsze sie z kolegami lalismy, kto bedzie sie nim bawil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 13:55, lurynowicz napisał:

Pamiętacie ten wspaniały, szmirowaty serial??? ;)


Pamiętam, to jeden z ulubionych seriali mojego dzieciństwa (oprócz MacGyvera, Drużyny A i Jastrzębia ulicy; ciekawe czy ty pamiętasz te seriale ;)). Leciał w te wakacje w TVP i oglądałem większość odcinków i muszę przyznać że w czasach kiedy nie było tylu gier i zaawansowanej techniki (przynajmniej w Polsce) wydawał się ciekawszy - teraz stworzenie takiego samochodu jest już możliwe, więc nie budzi to już takich emocji. Zawsze podobały mi się słowa z początku filmu: "człowiek który nie isnieje powraca do świata pełnego niebezpieczeństw...", dopiero po wielu odcinkach dodali w tłumaczeniu słowo "podobno nie istnieje", co dało tym słowom jakiś sens ;) A w grę też grałem, tylko że w część drugą; ogólnie gra całkiem niezła, choć szkoda, że głosów nie podkładali aktorzy z filmu; jej mocną stroną również były filmiki z serialu, zdjęcia i quiz które odblokowywały się po przejściu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To jest to z tym samochodem co gadał? LOL Buahahah to były czasy, Zawód: policjant, Policjance z Miami, Drużyna A, Mc Gyver, kurcze ale sie kiedyś tego oglądało, ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też to oglądałem jak byłem młody i był to chyba mój ulubiont serial mojego dzieciństwa dopuki nie pojawił się Viper. Z chęcią oglądnął bym go jeszcze raz. Pamiętam jeszcze, że kiedyś miałem pełnometrażówkę na kasecie wideo. Nie pamiętam fabuły, ale wiem, że po starciu z jakimś pojazdem bojowym, KITT przeszedł "renowację" i został dodatkowo zmodyfikowany ... ach, to były czasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2005 o 22:38, Raylin napisał:

(oprócz MacGyvera, Drużyny A i Jastrzębia
ulicy; ciekawe czy ty pamiętasz te seriale ;)).

No to kurde! :) Pamiętam jak kiedyś rysowałem wersję KITTa dla MacGyvera, bo stwierdziłem, że taki specjalista też nie może ciągle z buta biegać i dobry wóz mu się należy. ;) (te lampki gadające to rysowałem niebieskie, żeby można było odróżnić ;)).

Dnia 17.12.2005 o 22:38, Raylin napisał:

A w grę też grałem,
tylko że w część drugą; ogólnie gra całkiem niezła, choć szkoda, że głosów nie podkładali aktorzy
z filmu; jej mocną stroną również były filmiki z serialu, zdjęcia i quiz które odblokowywały
się po przejściu gry.

Ja właśnie kupiłem pakiet: dwie części za 12 zł. Pierwsza część moim zdaniem miała więcej tołku jeśli chodzi o fabułę, a druga była nastawiona na akcję. Co ciekawe, po pierwszym uruchomieniu drugiej części wszedłem sobie do "Extras" rozwiązać quiz, i od razu wyskoczyło info po wygranej "You''re big Knight Rider fan". ;)

Dante Dy`nei --> Co do Vipera, w szkole zawsze się laliśmy co lepsze. Ja zawsze byłem za Nieustraszonym. ;) Tak samo jak nie mogłem zrozumieć, czemu po angielsku dwa wyrazy znaczą jeden po polsku (genialne tłumaczenie tytułu, prawie tak samo świetne jak tłumaczenie "Dirty Dancing" na "Wirujący Seks";)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz leca Policjanci z Miami na tvn 7, ach jak to sie przyjemnie oglada :). A nieustraszony fajny byl ale hiciorem bym tego nie nazwal ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 11:17, Eseis napisał:

A teraz leca Policjanci z Miami na tvn 7, ach jak to sie przyjemnie oglada :). A nieustraszony
fajny byl ale hiciorem bym tego nie nazwal ;).

Tzn. Nieustraszony był hiciorem w pewnych kręgach, a Policjanci z Miami to klasyka sama w sobie.

Teraz tak sobie pomyślałem, że żałuję że nie nazwałem topiku
Najlepsze amerykańskie seriale lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 14:12, lurynowicz napisał:

Teraz tak sobie pomyślałem, że żałuję że nie nazwałem topiku
Najlepsze amerykańskie seriale lat 80.


To załóż nowy temat albo napisz maila do moderatorów żeby ci go zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Żar Tropików też fajny był. Pamiętam jak byłem zszokowany jak ten kolo z kitką dzwonił na sex-linię i sie masował w biurze, a tu weszła ta jego partnerka i takie oczy na niego 0_o a on że taki sex jest bezpieczniejszy. :D:D

Moderatorze, jak to widzisz, zmień nazwę tematu na Najlepsze Amerykańskie Seriale lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak się nazywał serial, który opowiadal o kolesiu, który przenosił się w czasie i zawsze towarzyszył mu hologram, który mówił mu, jakie zadanie ma do wykonania? Wiem, że serial ten był puszczany w TVP2 jakieś 9-10 lat temu. Teraz już nie pamiętam z tego serialu prawie nic, bo gdy go oglądałem miałem chyba 8 lat, jedyne co pamiętam to to, że w ostatnim odcinku ten koleś sam zamienił się w hologram, a hologram zamienił się w człowieka. Fabuła może trochę głupia, ale jak się było małym, to takie kiczowate seriale oglądało się z dużym zainteresowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 21:35, des1og napisał:

A nie wiecie jak się nazywał serial, który opowiadal o kolesiu, który przenosił się w czasie
i zawsze towarzyszył mu hologram, który mówił mu, jakie zadanie ma do wykonania? Wiem, że serial
ten był puszczany w TVP2 jakieś 9-10 lat temu. Teraz już nie pamiętam z tego serialu prawie
nic, bo gdy go oglądałem miałem chyba 8 lat, jedyne co pamiętam to to, że w ostatnim odcinku
ten koleś sam zamienił się w hologram, a hologram zamienił się w człowieka. Fabuła może trochę
głupia, ale jak się było małym, to takie kiczowate seriale oglądało się z dużym zainteresowaniem:)


ten serial nazywa sie "zagubiony w czasie", oryginalny tytuł "quantum leap" nie wiem jakim cudem przypomniałem sobie tę nazwę, bo wolałem oglądać macgyvera, i zawód policjant jak byłem w przedszkolu.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te seriale do tej pory wzbudzają u mnie uśmiech i z przyjemnością je oglądam. ;) A Quantum Leap też bardzo lubiłem, nie wiem tylko, co było w ostatnim odcinku bo nie oglądałem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 12:21, lurynowicz napisał:

Te seriale do tej pory wzbudzają u mnie uśmiech i z przyjemnością je oglądam. ;) A Quantum
Leap też bardzo lubiłem, nie wiem tylko, co było w ostatnim odcinku bo nie oglądałem. :(


W ostatnim odcinku główni bohaterowie zamienili się rolami: ten koleś, który przenosił się w czasie, został przemieniony w hologram, natomiast hologram zamienił się w człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 22:23, lurynowicz napisał:

Zapomniałem dodać. Nie wszystkim ten serial może się kojarzyć. W Polszcze puszczany był pod
nazwą "Nieustraszony".

Wiem, pamiętam... Jak byłem mały nie przegapiłem żadnego odcinka... Oglądałem z zapartym tchem wszystkie kolejne odcinki...W Knight Riderze podobał mi się samochód Pontiac S(nie pamiętam numerka) i świetna muzyka...
Pamiętam jak się bawiłem, że jestem Machaelem, gadałem do zegarka...
"Człowiek, który nie istnieje działa w tym złym świecie", był moim ulubionym tekstem...

Kiedyś był też taki serial jak "Nieustraszeni", początkowo nazwa mnie zmyliła i myślałem, że to jakiś sequel "NIeustraszonego"... Zawiodłem się... Choć w jednym odcinku zobaczyłem mojego ukochanego Pontiaca K.I.T''a...

Dnia 17.12.2005 o 22:23, lurynowicz napisał:


U mnie w szkole zawsze była wojna, czy oglądać "Vipera" czy "Nieustraszonego". Zazwyczaj w
batalii byłem osamotniony. ;)


Ja również :)... Ale oglądałem obydwa seriale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach,uwielbiałem ten serial...K.I.T. króluje!:)
U mnie zresztą też toczyły się batalie,też byłem osamotniony,bo jedni byli za Airwolfem,inni za takim serialem,w którym gość jeździ na super-ścigaczu,inni za Vipere...eee,wtedy go chyba nawet nie było:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lubiłem oglądać MacGayvera, Drużyne A albo AirWolfa. To były seriale, a nie to co dziś ;/ Szkoda tamtych pięknych lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 17:54, Skywalker560 napisał:

Ach,uwielbiałem ten serial...K.I.T. króluje!:)
U mnie zresztą też toczyły się batalie,też byłem osamotniony,bo jedni byli za Airwolfem,inni
za takim serialem,w którym gość jeździ na super-ścigaczu,inni za Vipere...eee,wtedy go chyba
nawet nie było:).


Ooo właśnie :DD ... tak sobie czytam posty i normalnie :) przypomniałeś mi o Airwolfie :P. Kurcze, czemu teraz nie ma juz takich serialów jak właśnie Airwolf czy Knight Rider albo MacGyver lub The A Team :)). A może po prostu to my się starzejemy :P
I rzeczywiście IMO nazwa tematu powinna być zmieniona na bardziej generalną, o wszystkich serialach z tamtych lat ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować