Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - garść (spora!) nowości

325 postów w tym temacie

Nie bój nic. I tak Fallout 3 będzie pod DX10 (tak myślę, oficjalnie nigdzie tego nie czytałem) i będzie wymagał znacznie mocniejszej karty niż Oblivion. A może jeszcze Physx będzie potrzebna???? (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się więcej informacji o F3 - widzę, że przeważają opinie raczej krytyczne. Taka grupa fanów Fallouta - nazwana tutaj "kultystami" już dawno wiedziała co się święci - lub też najwyżej dobrze przypuszczała co się święci.

Czy teraz na gram.pl pojawi się kolejny artykuł o rzekomym spisku "kultystów" przeciwko Falloutowi 3? Pytam się, bo podobno w ich szeregach służy Liam Neeson, który chce dobrać się do skóry Liam''owi Nissonowi, którego wynajął autor tamtego artykułu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy PipBoy prezentuje się całkiem nieźle. Nie wiem tylko czemu skojarzył mi się z jakąś Power Rangerowską zabawką... przegięcie ;p ja bym nie nosił takiego czegoś na ręku :D (dlaczego zawsze myślałem, że PipBoy to była teczka ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac lipa i tyle...

Naprawde szkoda, że piniądze psuja tyle rzeczy :(...
...bo gdyby nie kasa to zapewne stary skład tworzyłby F3, albo choć skończyliby ten VanBuren - który trzeba przyznac zapoiwadł sie dosyć przyjemnie...

3D można jeszcze przeboleć, ale ta cała seria zmian jest nie do przyjecia i te uproszczenia typu:
- nie jeździmy w samochodach (bo nasi spece umieja zrobic mapke, ktora przejdziecie w 2 minuty...), ale je wysadzamy,
- mini wyrzutnia nuklearna - Boże przeciez sam bohater by od tego zginął, czy Ci ludzie sa kompletnie pozbawini realizmu widać, ze przesiadka z Fantasy do Scince-Fiction jest dla nich bolesna i porostu nie do odbycia...
- zrezygnowanie z turowego systemu :O - to ich dobilo.

Najgorsze jest to ze Beth. zapewniala, ze rboia gre ktora nie spodba sie wszystkim fanom i to tak otwarcie prosto w twarz - to byl ich pierwszy błąd i duzy "-" podpadli mi tym, nastepny blad, to to ze raczej nie sluchaja glosow krytki, ostatnio to gra robiona na Oblivionie - LoL i tyle F3 zasługuje na swój silnik, albo przynajmniej nie tak :cukierkowy" jak Obliviona.


Podsumowujac widac, ze gra robiona jest z nastawianiem na kase i nie na fanow jak sie to podkresla, ale na gowniarzy i ogolnie jak najwieksza rzesze ludzi, a szkoda...
Bethesda przejdzie sie na tym ostro (wielu fanow nie kupi tej gry, niekotrzy pod krytyka fanow Fallout tez nie kupia jeszcze inni sciagna z internetu i straci swoj blas F3, na F4 juz nikt czekac nie bedzie...) juz dzis to mowie jesli nie zmieni podjescia do tworzenia F3, bo F3 to nie gra komputerowa to klasyka i nalezy sie jej szacunek tak jak fanom.

Na koniec podpisuje sie nogami i rekami pod postem Zakharov''a ;)
Moze jakies stronnictwo utworzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fallout skończył się definitywnie na Brotherhood of Steel.
Więcej części nigdy nie będzie, bo "Fallout" i "Fallout 3" to dwie różne serie, które mają ze sobą wspólny jedynie postapokaliptyczny klimat i parę luźnych nawiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam się za osobę w miarę tolerancyjną więc tylko przygryzłem wargi gdy czytałem o widoku z pierwszej osoby( podobno ma być możliwość oddalenia do rzutu izometrycznego), tylko zacisnąłem pięśći gdy przeczytałem że ukończenie całej gry z wątkami pobocznymi to tylko 40 godzin, lekko żyłka na czole zaczęła mi pulsować gy doczytałem że nie planują dema ale kto do jasnej ciasnej wymyślił tę cholerną wyrzutnię mini pocisków nuklearnych.

A przy okazji autorzy zastanawiają się czy umieścić w grze możliwość zabijania dzieci( w poprzednich częściach można było zdobyć nawet tytuł Childkiller o ile dobrze pamiętam) i zapewne podniesie się wielka wrzawa, no bo jak tak można takie okropieństwa pokazywać( jakoś w 2 poprzednich częściach można było), natomiast do tej pory nikt nic nie wspomniał o seksie w grze, w poprzednich grach jakby nie patrzeć było tego sporo,ciekawe czy autorzy wystraszą się i skupią tylko na pokazaniu zniszczonego doimentnie świata czy też wrzucą jakieś smaczki w stylu przybytków płatnej miłości, produkcji filmów dla dorosłych,sal bokserskich kasyn czy np.kościołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 01:56, darkwind21 napisał:

natomiast do tej pory nikt nic nie wspomniał o seksie w grze, w poprzednich
grach jakby nie patrzeć było tego sporo,ciekawe czy autorzy wystraszą się i skupią tylko na
pokazaniu zniszczonego doimentnie świata czy też wrzucą jakieś smaczki w stylu przybytków płatnej
miłości, produkcji filmów dla dorosłych,sal bokserskich kasyn czy np.kościołów.


Zwariował. A kogo to interesuje? Przecież ważniejsze jest by micro eksplozje nuklearne tworzyły elegancki grzybek.

Czy w ogóle tfurcy zastanowili się choć przez chwilę dlaczego taki grzybek powstaje i z czego jest złożony? Bo jak ja sie zastanawiam z czego jest złożona ręczna katapulta pocisków nuklearnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak zbieże się kilka totalnych bezmózgowców... którzy próbują zrobić grę..
Ja proponuję dorzucić jeszcze kosmitów takich zielonych.. a może szarych...? nie ważne grunt by byli i by można ich było potraktować tą miniwyrzutnią..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jak na shooter to szykuje się całkiem dobra gra. Szkoda tylko, że nie będzie to RPG jak dwie poprzednie części. Bethesda ośmiesza się tymi 40 godzinami i szachowaniem RPG. Wyjdzie karykatura dla szybko nudzących się dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak będzie. W sumie taki olbrzymi świat jak w Morrowindzie to mi się podobał. Ale ja mam bardzo małe oczekiwania. Nie oczekuje po prostu rasowego Fallouta.
W każdym razie chyba muszę przełożyć kupno nowego kompa na rok, bo pewnikiem wymagania będą takie, że obecny mocny komp będzie już za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w grze będzie duuużo opcji rodem z RPG-ów to może być niezłą grą (nie piszę, że będzie godnym następcą "starych" Falloutów - o tym przekonamy się po premierze gry), ale martwi mnie widok pierwszoosobowy (z oczu gracza). W Oblivionie niezbyt mi się podobał, może jak coś usprawnią to bardzije przypadnie mi do gustu. :) Fabuła, z tego co przeczytałem, prezentuje się nieźle, przynajmniej na papierze. Jednak najważniejszy jest klimat. Jeżeli zrobią to w takim stylu jak napisali (poświęcenie i przetrwanie) to mają u mnie plus.
BTW. Ten "Crash Mode" prezentuje się całkiem ciekawie. Czekam, aż Bethesda pokaże go na jakimś trailerze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nadal nie mogę pogodzić z szykowanymi zmianami. Po co tak zmieniac coś co jest świetne? Nie rozumiem tego. Blizz przygotowuje SC2 i w sensie rozgrywki nie zmienia w nim wiele w porównaniu do poprzednika a już może być pewny bicia rekordów sprzedaży. A Bethesda chce się wybić chyba ponad innych i zmienić zupełnie rozgrywkę. Stawiają wszystko na jedną kartę. Zamiast robić kolejną częśc to tak naprawde robią gre na kanwie Fallouta. Brak turowej walki, FPP, mini-nuke, brak pojazdów.. to przecież nie jest Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nie gralem jeszcze w zadnego FallOuta i w zadna z Baldurs Gate 2 ale bardzo bym sobie pogral po tym co widzialem na roznych stronkach i screenach moze uda mi sie to gdzies nabyc albo kupie sobie na allegro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 11:43, BoyOgOyOrtH napisał:

Ja wlasnie nie gralem jeszcze w zadnego FallOuta i w zadna z Baldurs Gate 2 ale bardzo bym
sobie pogral po tym co widzialem na roznych stronkach i screenach moze uda mi sie to gdzies
nabyc albo kupie sobie na allegro!!!


Po co na Allegro? Przecież F1+F2+F:T jest w ofercie gram.pl za 9.99 PLN!!! Po BG chyba jednak będziesz musiał się głosić do drugiego obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nuklearna katapulta... picie wody z toalety ( ile toalet z pitną wodą przetrwało 200 lat po wojnie? - czy w każdej lokacji będzie publiczna toaleta do uzupełniania życia?...).
- 25% akcji w Waszyngtonie, 75 poza - już widzę te zwały gruzu uniemożliwiające wejście w pozostałą część miasta ( nawet gdyby całośc była w DC to i tak mapa w grze za mało kilometrów ma...).
- Uper Ork dzierżący nowiusieńką część samochodową wyglądającą jak młot piorunów.
- wydanie na trzy platformy ( xBox, PS3 i PC) - już się boję interfejsu... Poza tym ci co marzą o DX10 niech zapomną... konsole jeje nie obsługują, silnik Obliviona też nie :)...
- FPP - taaak, podobno widok ala Resident Evil 4 będzie... z możliwością oddalenia do ISO-podobnego - jedna rzecz tylko - jak przy grafice tworzonej przez Bethesde ( wszystkie gry TES miały ogromne wymagania gdy się ukazywały) która ma odtwarzac pięknie otoczenie w pierwszej osobie ( jako że FPP będzie podstawowym widokiem na którym się skópią...) sprawdzi się oddalenie do widoku z lotu ptaka? W Morrowindzie i Oblivionie przełączenie do TPP na przeciętnym sprzęcie powodowało stratę wielu klatek - a co będzie przy dużym oddaleniu?
- obiecanki cacanki - radiant AI? Cienie? spaprane... a tak się tym chwalili - z czego zrezygnują tym razem, bo nie dadzą rady?
- kwestia dedykacji - ma to byc gra dla dorosłych, ale Howard twierdzi że prostytucja w Fallout''cie nie była na miejscu i jej w trzeciej części nie będzie. F3 będzie bardziej jak F1 niż F2 - bo w drugim Falloucie za dużo śmieszności ala Monty Python było... Strzały w krocze były w jedynce a w trójce je wyrzucili... Podobnie jak strzały w oko - nie były może bardzo realistyczne ale miały swój urok i dawały duży damage... i ciekawe opisy...
- brak okna dialogowego z ciekawymi opisami...
... - wiele tego - i będzie więcej, zapewniam... zgwałcą Fallouta tak że nic z niego nie zostanie poza pustymi nazwami jak : Fallout, BoS, Wasteland ( gdzie ten Wasteland w miejskiej dżungli? - choć kto wie jak 75% poza DC będzie wyglądało)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm bez tur...eee nie. Fabuła? Powinna być utrzymana zgodnie ze schematem F1 i F2 czyli: jeden qest dostajemy na wyjście(hydroprocek czy geck) a i tak na końcu ratujemy świat( może stąd te mutanty na wybrzeżu) Waszynkton ma obejmować 25% powieżchni..hmm wszystko zależy od wyliczeń bo przecież wielkość świata w poprzednich częściach jest niewielka (nie mówie o trybie podróży...) i jeśli F3 będzie zbudowane w podobny sposób(oby było) to będzie git...
Co do widoku...to musiało kiedyś nastąpić a co do ogólnego wyglądu to popieram poprzedników: wypolerowany młot w rękach mutanta to nie to. Na sceenie faktycznie dziwnie wygląda ten mutant.. cóż może to dopiero demo trzymam kciuki żeby tak było. Nowy pip-boy mi sie nie podoba...Jakby sie zastanowić to cRPG w najprostszy sposób mogę podzielić na te oparte na D&D, zręcznościowe, kilka fajnych mniej znanych produkcji oraz na Fallout''y szkoda by było aby twórcy F3 skrócili tę listę o ostatni element...Fallout FPP? z nutką RPG ?? NIE NIE NIE I NIE!!! Mam jednak nadzieję że cała gra może być niezła ale po rozczarowaniu z Gothic''kiem 3 trochę poczekam z jej kupnem.
PS. z tego co wiem jeden z twórców fallout''a 1 i 2 pracuje nad własnym nowym falloutem( oczywiście pod inną nazwą) który ma być alternatywą dla tych, którym nie spodoba siś oficjalny F3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować