Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Na jakim PC Oblivion chodzi na full detalach?

Bo na moim niestety sie przycina ostro momentami, a sadzilem, ze powinen smigac jak rakieta :-/

Moze to wina Visty, albo braku dobrych sterow? Co Wy sadzicie?

Moj komp na gram sajcie jest opisany...

Szczerze to jestem w szoku :-/ BTW Da sie jakos HDR i AA wlaczyc?

P.S. Gra automatycznie mi Medium detale wykryla... ktore to wykrywala tez na P4 2,666 P4P8X i 1GB RAM (noname jakis) Cos mi tu smierdzi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:03, Kris_bla napisał:

Szczerze to jestem w szoku :-/ BTW Da sie jakos HDR i AA wlaczyc?

>
Tak do końca to nie jestem pewien , ale razem chyba tylko w kartach GF z serii 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:06, KrzychW napisał:

Tak do końca to nie jestem pewien , ale razem chyba tylko w kartach GF z serii 8800.


Widac nie zajrzales do gram sajta... Mam GF 8800 GTX EVGA KO AC3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:15, Kris_bla napisał:

> Tak do końca to nie jestem pewien , ale razem chyba tylko w kartach GF z serii 8800.
Widac nie zajrzales do gram sajta... Mam GF 8800 GTX EVGA KO AC3...


Możliwe że gra ma to zablokowane dla kart Nvidii, bo karty Radeony to mogły obsługiwać już w chwili premiery gry i może tego nie ma zablokowanego, może usunie to jakiś patch.
Wiem że w Gothicu 3 też jest opcja włączenia HDR-u i AA i włączenie jednego nie powoduje niemożliwości włączenia drugiego (tylko HDR wtedy nie działa, a mam GeForca 7600GT).
Natomiast co do chodzenia na pełnych detalach to może być wina Visty (gry na niej zwalniają o około 15%), chociaż na twoim sprzęcie to nie powinno robić różnicy. Może wgrałeś jakiegoś moda pololepszającego jakość grafiki i dlatego ci spowalnia.
Moge ci przesłać mój plik oblivion.ini z gry, chodzi mi na pełnych detalach (bez AA, bo mam włącznony HDR), troszke ograniczyłem trawe, ale poszerzyłem lepsze podłoże i pojaiwnie się budynków (chodzi o odległość), ale nie wgrwałem żadnych modów polepszających grafike. Chodzi mi niezbyt płynniew lesie (bo czasem spada nawet do 6 fps-ów), ale w miastach i na otwartych przestrzeniach jest powyżej 14. Mój sprzęt to athlon 64 3500+, 1GB ramu, GeForce 7600GT. Podaje ci screeny jak u mnie Oblivion wygląda (widać na nich ilość fpsów) jest on na otwartej przestrzeni, a drugi w lesie. Może to zadecyduje o twoim wyborze o ustawieniach.
Jeśli byłbyś zainteresowany tym plikiem to podaj maila. The choice is your''s.

20070409001531

20070409001712

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj komp to:
Intel Core2 Duo Procek E6400
2GB DDR2 RAM
320GB Hard Drive
512MB nVidiaGeforce 7500LE

lecz nadal po ustawieniu wszystkich graficznych ustawien na full .... zrywa jak cholera przy 3+ przeciwnikach i jak sie jest w duzej trawiastej przestrzeni... a ogolnie o grze to gra zbyt liniowa i fabula glowna zbyt krotka! tak czekalem a sie zawiodlem :( mam nadzieje ze Gothic 3 jest lepszy... niegralem ale mam zamiar niedlugo kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 02:45, tymekszala napisał:

moj komp to:
Intel Core2 Duo Procek E6400
2GB DDR2 RAM
320GB Hard Drive
512MB nVidiaGeforce 7500LE

lecz nadal po ustawieniu wszystkich graficznych ustawien na full .... zrywa jak cholera przy
3+ przeciwnikach i jak sie jest w duzej trawiastej przestrzeni... a ogolnie o grze to gra zbyt
liniowa i fabula glowna zbyt krotka! tak czekalem a sie zawiodlem :( mam nadzieje ze Gothic
3 jest lepszy... niegralem ale mam zamiar niedlugo kupic


GRA NIE JEST LINIOWA! A G3 jest cholernie zbugowany, grało mi się w niego średnio szczerze mówiąc. Wdłg. mnie Oblivion lepszy. Na Gothicu 3 to się dopiero zawiedziesz, bo ja się mocno zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 03:22, El Cascador napisał:

> moj komp to:
> Intel Core2 Duo Procek E6400
> 2GB DDR2 RAM
> 320GB Hard Drive
> 512MB nVidiaGeforce 7500LE
>
> lecz nadal po ustawieniu wszystkich graficznych ustawien na full .... zrywa jak cholera
przy
> 3+ przeciwnikach i jak sie jest w duzej trawiastej przestrzeni... a ogolnie o grze to
gra zbyt
> liniowa i fabula glowna zbyt krotka! tak czekalem a sie zawiodlem :( mam nadzieje ze Gothic

> 3 jest lepszy... niegralem ale mam zamiar niedlugo kupic

GRA NIE JEST LINIOWA! A G3 jest cholernie zbugowany, grało mi się w niego średnio szczerze
mówiąc. Wdłg. mnie Oblivion lepszy. Na Gothicu 3 to się dopiero zawiedziesz, bo ja się mocno
zawiodłem.



gra jest liniowa na maxa... mozesz wybrac odpowiedzi ale one i tak cie kieruja na to samo....
mozna robic zadania poboczne ale i tak samo ... linia... mozna zrobic zadanie na rozne sposoby ale wraca do tej samej liniowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 03:27, tymekszala napisał:

> GRA NIE JEST LINIOWA! A G3 jest cholernie zbugowany, grało mi się w niego średnio
szczerze
> mówiąc. Wdłg. mnie Oblivion lepszy. Na Gothicu 3 to się dopiero zawiedziesz, bo ja się
mocno
> zawiodłem.
>


gra jest liniowa na maxa... mozesz wybrac odpowiedzi ale one i tak cie kieruja na to samo....

mozna robic zadania poboczne ale i tak samo ... linia... mozna zrobic zadanie na rozne sposoby
ale wraca do tej samej liniowosci


Tymekszala, gdybyś napisał, że fabuła jest liniowa to mógłbym się jeszcze z tym zgodzić. Ale gra nie jest liniowa. Przecie możesz sobie iść gdzie chcesz (w Fable tego nie było), wypełniać zadania w dowolnej kolejności bądź nie wypełniać wcale. Zabić kogo chcesz itd. Także fabuła a nie gra. Różnica jest. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 03:31, El Cascador napisał:

Tymekszala, gdybyś napisał, że fabuła jest liniowa to mógłbym się jeszcze z tym zgodzić. Ale
gra nie jest liniowa. Przecie możesz sobie iść gdzie chcesz (w Fable tego nie było), wypełniać
zadania w dowolnej kolejności bądź nie wypełniać wcale. Zabić kogo chcesz itd. Także fabuła
a nie gra. Różnica jest. Dobranoc.


ale mi chodzi ze fabula jest liniowa i zadania sa liniowe kiedy juz wybierzesz.. ja uwazam ze gram jest bardzo fajnie nieliniowa w stosunku do kolejnosci zadan itp. jezeli na tym chcesz konczyc rozmowe Dobranoc wiec O.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem, ze nic nie modyfikowalem :-/ Czysta gierka z patchem najnowszym 1.2 czy cos takiego :-/

A pliczek mozesz wyslac mi na maila (w gram sajcie jest) jesli to nie problem... tylko napisz jakis tytul, zebym wiedzial o co chodzi, bo inaczej do spamu idzie ;-)

BTW Wlasnie sie obawiam, ze to wina Visty... no bo czego innego :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 09:42, Shabranigdo napisał:

Pytanie: Czy ma zainstalowanego już ktoś patcha 1.2 do Obka? Bo jak ja sobie gre patchuje do
v1.2 to potem nie moge uruchomić... Może ktoś wie jak temu zaradzić?


Ja niedawno instalowalem Obliviona (wersje ENG) i bez problemu sie zainstalowal patch i gra sie uruchamia bez problemu... takze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 08:09, Kris_bla napisał:

A pliczek mozesz wyslac mi na maila (w gram sajcie jest) jesli to nie problem... tylko napisz
jakis tytul, zebym wiedzial o co chodzi, bo inaczej do spamu idzie ;-)

BTW Wlasnie sie obawiam, ze to wina Visty... no bo czego innego :-/


Plik poszedł, jakbyś miał, jakieś problemy to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 09:52, com5 napisał:

Plik poszedł, jakbyś miał, jakieś problemy to pisz.


Dzieki bardzo... najwczesniej jutro sprawdze, bo jeszcze w domu siedze, ale jak wroce do akademika jutro kolo 21 to sprawdze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 09:42, Shabranigdo napisał:

Pytanie: Czy ma zainstalowanego już ktoś patcha 1.2 do Obka? Bo jak ja sobie gre patchuje do
v1.2 to potem nie moge uruchomić... Może ktoś wie jak temu zaradzić?


Patch nie działa na polskiej wersji, jeżeli taką masz powinieneś przeinstalować obka i nie instalować polonizacji, wtedy powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 09:55, SlimPole napisał:

> Pytanie: Czy ma zainstalowanego już ktoś patcha 1.2 do Obka? Bo jak ja sobie gre patchuje
do
> v1.2 to potem nie moge uruchomić... Może ktoś wie jak temu zaradzić?

Patch nie działa na polskiej wersji, jeżeli taką masz powinieneś przeinstalować obka i nie
instalować polonizacji, wtedy powinno się udać.


Dobra zaczyna się reinstalka... Jeszcze mam takie pytanko: Czy to że używam Oldbliviona może mieć wpływ na to że Oblivion nie włanczał mi się po spatchowaniu do v1.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 10:02, Shabranigdo napisał:

Dobra zaczyna się reinstalka... Jeszcze mam takie pytanko: Czy to że używam Oldbliviona może
mieć wpływ na to że Oblivion nie włanczał mi się po spatchowaniu do v1.2?


W sumie możliwe, ale myślę że gdyby były jakieś konflikty w ogóle nie dałoby się zainstalować patcha. Na wszelki wypadek sprawdź najpierw bez oldbliviona jeżeli nie jest ci potrzebny do odpalenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie obek wygląda nie za dobrze... Mam sporo za słabego kompa... I nawet Oldblivion mi nie działa, bo po polsku gram, a nie czuję się na siłach, żeby po angielsku próbować.... Mój komp w opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zjechałem w innym topicu Gothica 3 za to, że jest nieskończony i dziurawy. Oblivion natomiast jest produkcją starannie zbalansowaną i dopracowaną. Działa na różnych komputerach, średniej klasy także, ma możliwość szerokiej regulacji parametrów grafiki. To najpiękniejsza obecnie gra o możliwych na współczesne czasy wymaganiach konfiguracji. Co do fabuły niestety moim zdaniem to krok w tył w stosunku do Morrowind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować