Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

O rany...czy Oni nigdy się nie nauczą na czym polega dobry system walki..? - wszystko wskazuje na to, że w Oblivion podobnie jak w poprzednich częściach znowu będzie automatyczny blok:
http://media.pc.ign.com/media/702/702491/img_3174528.html

- jeśli przy parametrach bloku są tylko punkty, to najprawdopodobniej jest jak poprzednio: im więcej punktów tym częściej automat (rzekomo My) zablokuje cios lub czar...
To mogli już polecieć na całość i zrobić automatyczne uderzanie mieczem np. w pobliżu wroga postać automatycznie zaczynałaby tłuc - rozwiązanie tak samo udane jak ten blok...(ale przynajmniej byliby konsekwentni!)*

* - dla niekumatych - ostatnie zdanie było sarkastyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oblivion bedzie wydany przez cdp czy cenege ? bo gdzies w jakims serwisie czytalem o lokalizacji to ktos niby pisal maila w sprawie lokalizacji do cenegi, no i o co chodzi? CDP nie bedzie wydawal tej gry bethesdy ? ale bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:30, verbum napisał:

O rany...czy Oni nigdy się nie nauczą na czym polega dobry system walki..? - wszystko wskazuje
na to, że w Oblivion podobnie jak w poprzednich częściach znowu będzie automatyczny blok:


Tam nic o bloku nie napisali. Na oficjalnej stronie za to jest napisane że blok będzie "manualny": "In Morrowind, blocking was done automatically, based on your blocking skill. For Oblivion, blocking is now performed manually using a block button. Just hold the button, and you can block - either with your shield OR with a weapon. If you''re facing an opponent and you block, some of the damage from your opponent''s attack will be absorbed by the shield or weapon you''re blocking with. " Statystyki bloku wskazują pewnie ile obrażeń dostaniesz pomimo udanego bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

- OK (całe szczęście), tylko w takim razie co mogą znaczyć te punkty? - czyżby skuteczność odbijania czarów, czy może szybkość zasłonięcia się tarczą? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:58, verbum napisał:

- OK (całe szczęście), tylko w takim razie co mogą znaczyć te punkty? - czyżby skuteczność
odbijania czarów, czy może szybkość zasłonięcia się tarczą? Hmm...

blok tarcza nie bedzie odbijal wcale atakow magicznych, bedzie blokowal tylko fizyczne...
natomiast cyfry to tak jak w przypadku innych umiejetnosci poziom zaawansowania, od ktorego bedzie zalezec to ile obrazen jest w stanie zaabsorbowac tarcza - dodatkowo, nie wiem czy wiesz, ale kazda z umiejetnosci bedzie posiadala 5 ''dyskretnych'' poziomow zaawansowania od nowicjusza po mistrza (prawdopodobne przedzialy to 1-20, 21-40 itd.) i na kazdym z tych poziomow bedziemy dostawac tzw. perki, czyli specjalne zdolnosci - przykladowo dla bloku jedna z takich zdolnosci ma byc szansa na rozbrojenie przeciwnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z filmow bylo widac, ze (przynajmniej w momencie robienia tego filmu) blok byl manualny. Cyfry oznaczaja po prostu jego skutecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 17:45, trollf napisał:

blok tarcza nie bedzie odbijal wcale atakow magicznych, bedzie blokowal tylko fizyczne...
natomiast cyfry to tak jak w przypadku innych umiejetnosci poziom zaawansowania, od ktorego
bedzie zalezec to ile obrazen jest w stanie zaabsorbowac tarcza - dodatkowo, nie wiem czy wiesz,
ale kazda z umiejetnosci bedzie posiadala 5 ''dyskretnych'' poziomow zaawansowania od nowicjusza
po mistrza (prawdopodobne przedzialy to 1-20, 21-40 itd.) i na kazdym z tych poziomow bedziemy
dostawac tzw. perki, czyli specjalne zdolnosci - przykladowo dla bloku jedna z takich zdolnosci
ma byc szansa na rozbrojenie przeciwnika...


- co do tych perków, to nie pomyliło Ci się przypadkiem z Gothikiem? Bo właśnie coś podobnego (perks - czyli właśnie owe specjalne zdolności, czy ataki, mają być w Gothic 3)...A jeśli już o tym mowa to mam nadzieję, że podobieństwo w systemie awansowania i sys. walki Gothica 3 do Obliviona na tym się skończy - bo z tego co widać na filmiku Oblivion ulepszył sporo system walki, ale walka w Oblivionie dalej mi się nie podoba (nie chce mi się już rozwodzić dlaczego - krótko mówiąc dalej jest sztywna...).
Heh - pewnie to wszystko jest w opisach, sporo też jest w ostatnim wywiadzie na forum Obliviona, ale przyznam się, że nie chce mi się tego czytać, w przypadku Gothica 3 czytam wszystkie niusy jakie się pojawią na Zachodzie, a co do Obliviona już mi tak nie zależy. Cieszę się, że ta gierka wyjdzie, bo będzie to dla mnie jedna z niewielu gier w które warto w moim wieku pograć, ale nie czekam na nią tak jak na Gothica 3...może dlatego, że ElderScrolls to gry do zabawy światem (na co nie mam za bardzo i czasu i ochoty), a Gothic to epicka historia, do przeżycia jak film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:07, Araondoion napisał:

perki to byly ale w falloutach ;p
sorry za OT ;p

owszem byly w falloutach, ale w oblivionie tez beda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:03, verbum napisał:

- co do tych perków, to nie pomyliło Ci się przypadkiem z Gothikiem? Bo właśnie coś podobnego
(perks - czyli właśnie owe specjalne zdolności, czy ataki, mają być w Gothic 3)...

nie pomylilo mi sie... tak jak Ty z uwaga sledzisz informacje o G3 , tak ja sledze te teksty, ktore dotycza OBLV...
kazda umiejetnosc w OBLV bedzie miala ''perki'' - blade czy blunt beda mialy specjalne ataki, sneak na pewnym poziomie bedzie negowalo kary za skradanie w zbroii, block, mozliwosc ogluszenia, badz rozbrojenia przeciwnika, alchemia ilosc mozliwych do wypicia mikstur itp. itd. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee to masz zamiar czekać aż do polskiej wersji językowej? Gratuluje żelaznych nerwów, ja pognam do sklepu odrazu w dzień premiery wersji angielskiej (aż się kurzyć będzie:P)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:28, shinian napisał:

Eee to masz zamiar czekać aż do polskiej wersji językowej?


Ja także wolę poczekać na polską wersję, niż kupić angielską i nie wiele z niej zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ale w takim wypadku spróbuj spojrzeć na Oblivion''a jako na program edukacyjny. Dzięki niemu będziesz mógł podnieść poziom swojego angielskiego. Wcale się tutaj nie naśmiewam. Np. ja tej właśnie mowy nauczyłem się poprzez oglądanie angielsko języcznych kreskówek na cartoon network. Teraz naprawdę bardzo żadko zdażają się jakieś słowa w RPG''ach których nie rozumiem. Ja szczerze mówiąc nie widzę lepszego sposobu do nauki języka- łączysz przyjemne z pożytecznym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że podobieństwo w systemie awansowania i sys. walki Gothica 3 do

Dnia 25.01.2006 o 18:03, verbum napisał:

Obliviona na tym się skończy - bo z tego co widać na filmiku Oblivion ulepszył sporo system
walki, ale walka w Oblivionie dalej mi się nie podoba (nie chce mi się już rozwodzić dlaczego
- krótko mówiąc dalej jest sztywna...).

Dokladnie! Mnie najbardziej przypomina (po obejrzeniu filmikow) zderzanie sie autkami w wesolym miasteczku. Odjezdzamy kawalek... i BUMS! I znowu odjezdzamy... i BUMS! Moze chodzi o to, ze w Gothicu sa jakos lepiej zrobione kroki, sam juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować