Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2006 o 13:46, Seldon napisał:

W Gothicu to wszystko było po prostu za małe. Weźmy np. kopalnie. Przecież to był jeden szyb
i kilka chodników na krzyż. Co to za kopalnia w której nie mogę się zgubić ?? :P Poza tym świadomość
,że posterunek strażników jest pół minuty biegu ode mnie nie specjalnie dobrze wpływa na budowanie
jakiegokolwiek poczucia zagrożenia. O trudności walki już nie wspominając ;p


Wiesz, oni tam nie mieli za wielu maszyn, wszystko się wykopywało kilofami, ręcznie. Ciężko przy tym o wielką kopalnię, zwłaszcza że te w górniczej dolinie wcale nie były stare, poza tym ich rozmiary były dość spore jak na pracę ludzkich rąk. W morrowindzie za to były jedynie naturalne jaskinie z kilkoma robalami, z resztą co oni tam "wydobywali"... jaja?
Poza tym żeby dostać się do strażników trzeba się było sporo nawspinać, często przez ciemne tunele, łatwo też bylo spaść na dół i zrobić sobie krzywdę. Jak już się było otoczonym przez pełzacze to żadna ucieczka nie miała sensu. To był klimacik, a nie jak w Morku. Szło się przez trzy wąskie, jasno oświetlone tunele na krzyż i co 5 metrów machało mieczem w pobliżu jakiegoś robaczka śmiesznego. To w ogóle nie były kopalnie.

Dnia 26.01.2006 o 13:46, Seldon napisał:

Jak w Morrowindzie wlazło się do ruin to czasami było wrażenie "Gdzie ja jestem ? Jak stąd
wyjść (szczególnie bez zwojów) ? Co to za dźwięk.... ?"

Czasami, owszem. Gdyby tylko każde ruiny nie wyglądały tak samo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 14:03, Monastor napisał:

Wiesz, oni tam nie mieli za wielu maszyn, wszystko się wykopywało kilofami, ręcznie. Ciężko
przy tym o wielką kopalnię, zwłaszcza że te w górniczej dolinie wcale nie były stare, poza
tym ich rozmiary były dość spore jak na pracę ludzkich rąk.


Byłeś ty kiedy w Wieliczce ?? Technologia ta sama i jakimś cudem wyczarowali 300 km tuneli.
Z tego co pamiętam to te kopalnie w Gothicu były stare ,a na potrzeby wojny jedynie zwiększono wydobycie.

Kopalnie w Gothicu są bardzo przyjemne i dobrze zrobione , tyle,że są po prostu za małe być dać jakiś mocniejszy efekt. Nawet ta kolonia pełzaczy jakaś taka mizerna była. Po kwadransie nie było już czego zabijać. Byłem rozczarowany ....bardzo rozczarowany. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 14:20, Seldon napisał:

Kopalnie w Gothicu są bardzo przyjemne i dobrze zrobione , tyle,że są po prostu za małe być
dać jakiś mocniejszy efekt. Nawet ta kolonia pełzaczy jakaś taka mizerna była. Po kwadransie
nie było już czego zabijać. Byłem rozczarowany ....bardzo rozczarowany. :P

Z pewnością były o wiele lepsze niż te w morku

Co do wieliczki, ta kopalnia była powiększana przez setki lat i nie grasowały w niej mięsożerne, ogromne owady ;)

Zgadzam się, byłoby ciekawie gdyby kopalnie pod górniczą doliną były rozleglejsze, niż teren nad nimi. Oczywiście w ramach bariery, ale i tak pozostawałoby dużo do wypełnienia, mamy tu w końcu jeszcze jedną oś, wysokość, przy czym na powierzchni nie da się wsadzić jednej rzeczy pod drugą.
Wtedy Gothic byłby niemal idealny, ale i tak jest genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:49, upiordliwy napisał:

A na kiedy jest ogłoszony termin premiery?

na marzec 2006 chyba nie ma dokładnej daty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:51, Tarno napisał:

na marzec 2006 chyba nie ma dokładnej daty?


Rzeczywiście, ta jest najbardziej dokładna (jak na chwilę obecną, ale wydaje mi się, że ona również nie jest w sposób oficjalny potwierdzona). Na stronie developera można wyczytać, że nie podadzą daty dokładnej premiery, aż do momentu gdy bedą na 100% pewni, że uda się jej dotrzymać. Tłumaczą to tym, że za rzadną cene nie chcą grać na nerwach graczy, którzy z utęsknieniem oczekują Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 18:15, shinian napisał:

> na marzec 2006 chyba nie ma dokładnej daty?

Rzeczywiście, ta jest najbardziej dokładna (jak na chwilę obecną, ale wydaje mi się, że ona
również nie jest w sposób oficjalny potwierdzona). Na stronie developera można wyczytać, że
nie podadzą daty dokładnej premiery, aż do momentu gdy bedą na 100% pewni, że uda się jej dotrzymać.
Tłumaczą to tym, że za rzadną cene nie chcą grać na nerwach graczy, którzy z utęsknieniem oczekują
Obliviona.

tak wcale nie graja na naszych nerwach:P ani troszke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 18:17, Tarno napisał:

tak wcale nie graja na naszych nerwach:P ani troszke :P


Ale o wiele mniej, niż gdyby stosowali metodę ciągłego przekładania dat premiery;) Widziałem reakcje ludzi ( na różnych forach) po przełożeniu po raz n-ty premiery S.T.A.L.K.E.R''a i Duke Nukem Forever. Mogą z całą stanowczością stwierdzić, że polityka porwadzona w przypadku Oblivion''a jest o wiele zdrowsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lewitacji nie bedzie chocby dlatego, ze ktos wpadl na genialny pomysl, by miasta byly INTERIOR CELLS! Gdyby wiec lewitacja byla w grze, trudno byloby wytlumaczyc fakt, ze nie mozna przelewitowac ponad murami.

BTW - w miescie rowniez nie pojezdzimy na koniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto cytat jednego z tworcow na temat lewitacji:

-----
A bit of reflection on Levitation

Here are some of the primary reasons people used Levitation in Morrowind (gleaned from the multiple threads on the subject):

1. To escape combat
2. To exploit AI that couldn''t deal with flying targets
3. To reduce travel time by flying over hazardous and/or impassable terrain
4. To get to areas specifically designed to be levitated to
5. Because it''s cool


A few response:

1. In Oblivion, mages have a wide variety of tools at their disposal if escaping combat is the goal. Casting Invisibility on yourself for example is a good one. Enemies lose track of you. They''ll wander around, trying to find you, and if enough time passes they''ll drop out of combat. Calm will put targets into a stupor during which they won''t attack or follow you around for the duration of the spell. Demoralize will make a creature or NPC flee, and Turn Undead will do the same for the undead. Obviously, Paralysis is good for making a hasty retreat as well. These spells and others can of course be used for tactical advantage in combat as well. In addition, pure mages are not necessarily at such a disadvantage in combat anyway. For example, the Shield spell will improve your armor rating, and all of the Elemental shields (Fire, Frost, Lightning) will improve the armor rating in addition to resistance to the elemental magic. Factor in new features such as continuous regeneration of magicka and the fact that spell costs go down and effectiveness goes up as your skill in a spell''s dominant effect increases, and mages are much, much more effective than they ever were in Morrowind. In other words, the need to flee combat is reduced.

2. In Oblivion, the AI has behavior to handle it when an opponent is unreachable, so even if Levitation was in, this wouldn''t be a "viable" strategy.

3. Horses and fast travel help to reduce travel time.

4. Obviously there aren''t any such areas in Oblivion.

5. Yeah, Levitation is pretty cool. But there are lots of other cool effects in the game, new and old, and many of the old with new functionality. There''s no shortage of "cool" in Oblivion.

While I''m sure some of you will miss the spell effect out of nostalgia, you won''t find yourself NEEDING to Levitate in Oblivion.
-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 19:00, Tarno napisał:

a czy ktos wie kiedy bedzie demo tej switnej gierki???

dema tej gry NIGDY nie bedzie, a juz na pewno nie oficjalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 19:10, Darkstar181 napisał:

A fabuła? Wygląda na to że dzieje sie w Grecji.Dobrze mowie?

heh, nie :>
jest to zupelnie inny swiat wymyslony na potrzeby gry, ktory juz ma swoja wieloletnia historie... co prawda ta czesc serii pod wzgledem architektury ma przypominac klimatem sredniowiecze przemieszane ze starozytnym rzymem, ale reszta to juz ''typowe'' fantazy... atak demonow na swiat zamieszkany przez ludzi, elfow, orkow i inne takie... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 19:17, trollf napisał:

> A fabuła? Wygląda na to że dzieje sie w Grecji.Dobrze mowie?
heh, nie :>
jest to zupelnie inny swiat wymyslony na potrzeby gry, ktory juz ma swoja wieloletnia historie...
co prawda ta czesc serii pod wzgledem architektury ma przypominac klimatem sredniowiecze przemieszane
ze starozytnym rzymem, ale reszta to juz ''typowe'' fantazy... atak demonow na swiat zamieszkany
przez ludzi, elfow, orkow i inne takie... ;-]

Aha... w sumie to nie wiele wiem o grze raz gdzieś przeczytałe,poźniej dałem sobie spokoj(Gothic3miałby zostać osamotniony?)Musze to nadrobić.Ale ciekawie się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 19:20, Darkstar181 napisał:

Aha... w sumie to nie wiele wiem o grze raz gdzieś przeczytałe,poźniej dałem sobie spokoj(Gothic3miałby
zostać osamotniony?)Musze to nadrobić.Ale ciekawie się zapowiada.

zajrzyj na oficjalna strone
www.elderscrolls.com
oraz na nasz rodzimy wortal (Adamantytowa Wieza) - jeden z wiekszych w swiecie, a u nas najwiekszy jesli chodzi o informacje dotyczace tej gry i calej serii:
www.elderscrolls.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować