Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Nie ma co bawic sie w spekulacje; jeszcze wyjdzie z tego kolejny watek w rodzaju "rate my e-penis" jak ten o wymaganiach Gothica 3... Na razie wiadomo tylko tyle, ze wymagania beda DUZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spekupowac zawsze mozna i nie jest to jakies bezzsensowne gdybanie czlowieku popatrz na screeny dosc latwo po nich ocenic wymagania a poza tym gry the older scrolls maja dosc duza wydajnosc na slabszych jednostkach . : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 22:26, Bazar. napisał:

Spekupowac zawsze mozna i nie jest to jakies bezzsensowne gdybanie czlowieku popatrz na screeny
dosc latwo po nich ocenic wymagania

Nie, ze screenow nie mozna wyciagnac informacji co do wymagan. Na screenach moga np. byc efekty graficzne mozliwe do wylaczenia w opcjach. Moze tez na nich nie byc efektow dodanych pozniej. (A czesc krazacych po necie screenow jest naprawde stara.) Screeny poza tym sa statyczne i mozna np. zrobic sliczniutkiego screena na maszynie, na ktorej gierka chodzi z predkoscia pol klatki na sekunde.
Jedyna informacja, jaka daja nam screeny to to, co byc moze gra kiedys byla w stanie wyswietlic na czyims ekranie. Domyslanie sie na podstawie tego wymagan to czysta fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm mysle jednak że firma ktora robi te gre nie ma komputerow które pociagnely by oblivion z tak oszalamiajaca predkosica ...jak pól klatki a zatem to co widzimy na screenach ject chyba alsolutnum wykozystaniem graficznie tej gry a wiec mozna sie domyslac jakiej karty graficznej potrzeba i jakie shadery musi ona posiadac 9a po screenach widac ze efektow jest sporo )wiec wchodza w gre ge force od bodajze 6000 i chyba mniej . Radki nowe sa takze niezle oposazone .Aco do dodawania efektow poznie podczas produkcji najpierw opracowuje sie silnik gry a potem robi lokacje wiec na screenach jest zawsze postac finalna .A co do procesorow sa czasem do kart kraficnych sa przypisane bardzo ciasno grupy procesorow.Wiec jesili troche lepiej i dokladniej ogladnie sie screeny i textury to mozna dosc duzo wywnioskowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba na tej karcie z detalami nie pograsz. Nie wiem czy nawet bez detali będzie wystarczająco płynnie chodzić. Np Morrowind i Gothic 2 mają obiekty z ok. 1 tys. polygonów i na takiej karcie chodzą na styk (testowałem na R9200 oraz GF4Ti4200) ale Gothic 3 i Oblivion mają już obiekty z 10 tys. polygonów to oznacza znaczny wzrost wymagań generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 00:19, myniekka napisał:

wie może ktoś na jakim nośniku zostanie wydana gra?? (CD/DVD, w przypadku CD ile płyt)

Raczej na DVD. Na CD to masakra. Pewnie co najmniej z 5-6 CD-ków było by potrzeba. Wkurzające w czasie instalki. i nie ma co mówić o tym, że są użytkownicy CD, bo jeżeli tak to pewnie mają też cały sprzęt zbyt słaby do gry. Jestem za wydaniem na DVD (i nie jest to egoizm ale realne spojrzenie na sytuację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 10:30, ksenus napisał:

Oj chyba na tej karcie z detalami nie pograsz. Nie wiem czy nawet bez detali będzie wystarczająco
płynnie chodzić. Np Morrowind i Gothic 2 mają obiekty z ok. 1 tys. polygonów i na takiej karcie
chodzą na styk (testowałem na R9200 oraz GF4Ti4200) ale Gothic 3 i Oblivion mają już obiekty
z 10 tys. polygonów to oznacza znaczny wzrost wymagań generacji.



Morrowind na najwyższych i z cieniami na max u mnie śmiga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 10:40, Yamamoto napisał:

Morrowind na najwyższych i z cieniami na max u mnie śmiga :D

Bo Morrowind to już pradawna gra ;)
Mi na starym kompie (450 MHz, 128 Mb RAM, GeForce 2 Ti) śmigało MM7 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 14:43, Bazar. napisał:

No morrowind nie potrzebuje spretu ale bliwion bedze sprzetozerny oj bedze


Nie mów mi tak, bo chce sobie orginał kupić, a nie w demo grać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować