Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2006 o 13:31, trollf napisał:

Problem w tym, ze ktos zawsze musi czekac w przypadku takiego tytulu. Raz czekacie wy, raz
my - co w tym dziwnego.


A no to ,że gry na obie platformy pisze się na kompach, gry na kompa robi się łatwiej i szybciej niż na konsole nowej generacji, czyli jeżeli wersja konsolowa wychodzi w tym samym terminie co wersja PC tzn. ,że wersja PC leżała długo na półce zanim została wydana.

Poza tym zobacz kiedy wyszedł Morrowind na PC , a kiedy na Xboxa. Było tych parę miesięcy różnicy ?? Było.
Ja nie mam uprzedzeń do konsoli tylko nie bardzo widzę powód dla którego jedni mają czekać na drugich :/

Dnia 19.01.2006 o 13:31, trollf napisał:

czy ''miesieczne'' testy sa regula w kazdym przypadku? czy wczesniej mielismy do czynienia
z tak zlozona gra, z tak wieloma szczegolami i tak ''nieprzewidywalna'' sztuczna inteligencja?
coz, te ''miesieczne testy'' widac wlasnie na przykladzie Morrowinda (duzo bledow i kompletne
niezbalansowanie klas postaci ;-]) poza tym testy powinny trwac tyle, zeby koncowy produkt
nie powodowal wielkiej frustracji uzytkownika po zainstalowaniu... ;-]


Wiesz , biorąc pod uwagę ,że cała Bethesda od paru miesięcy gra pewnie w Obliviona po godzinach to raczej nie uwierzę , że pół roku grę testują.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 14:40, verbum napisał:

> a do tego ten filmik "Gameplay" pojawił się na już chyba na GC w Lipsku (o ile mnie pamięć nie myli), a na tym filmiku widać np. gotowe menu gry (co się robi zawsze na końcu)...

dlaczego menu zawsze na koncu sie robi? nie rozumiem... :o jest to z jeden z wielu elementow gry i tak jak inne moze byc co jakis czas dopracowywany i zmieniany...
zdziwisz sie, ale ta prezentacja z gameplaya takze nie byla robiona na najbardziej aktualnej wersji gry jaka wtedy mieli, wybrali do tego celu mniej dopracowana ale bardziej stabilna wczesniejsza wersje - widac bylo kilka drobnych niedorobionych szczegolow (np. nagle pojawiajace sie i znikajace drzewa w oddali itp.)

Dnia 19.01.2006 o 14:40, verbum napisał:

A propos tej wypowiedzi na forum - to dla mnie jest to zwykłe zwodzenie...;)

jesli tak na to patrzysz, to to zwykle zwodzenie wcale nie jest gorsze niz te wszystkie pozostale spiskowe teorie na sieci, a przynajmniej bardziej prawdopodobne... ;-]

Dnia 19.01.2006 o 14:40, verbum napisał:

Moim zdaniem jest coś na rzeczy z tym opóźnieniem wydania Oblivion (poza optymalizacją i testami)...- hehe - teoria spisku się kłania ;o))) Wszelkie spekulacje i tak nic nam nie dadzą, zobaczymy czy te ploty o marcu się sprawdzą - oby!

a ja bym wolal, zeby sie nie sprawdzily... zdecydowanie bardziej wole luty ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 13:53, Smugller napisał:

Lepiej żeby obie wyszły później niż wcle lub by były zabugowane. Właśnie przez akie rzeczy
Boiling Point jest taki a nie inny :-(


Amen. W ogóle nie rozumiem tego pośpiechu; gra ma być na wczoraj a jeszcze lepiej na przedwczoraj a potem w dwie minuty po premierze pierwsze doniesienia od zazwyczaj wściekłych graczy o bugach, w trzeciej minucie pojawia sie pierwszy z licznej serii patchy , bez których ani grać ani ukończyć ...
Odrobine cierpliwości, niech testują nawet rok, większa szansa że dostaniemy coś starannie dopracowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do przykladu Morrowinda nie ma co porownywac... wtedy tworzenie wersji dla xbox zostalo rozpoczete pozniej i wiadome bylo, ze wersja na PC jest ta ''glowna'' - pozniej xmorro odniosl komercyjny sukces, dobrze sie sprzedal, wiec w przypadku obliviona zaczeto tworzyc od samego poczatku dwie rownorzedne wersje (pc i x360)...

Dnia 19.01.2006 o 15:06, Seldon napisał:

Ja nie mam uprzedzeń do konsoli tylko nie bardzo widzę powód dla którego jedni mają czekać na drugich :/

po pierwsze te teorie z czekaniem sa wciaz tylko spekulacjami... po drugie, Bethesda postanowila potraktowac obie wersje tak samo, zadnej z nich nie faworyzujac - nie wazne jest co Ty czy ja widzimy, czy jakie mamy uprzedzenia, ale wiele osob jakos nie moze zaakceptowac tej decyzji Bethesdy o rownoczesnym wydaniu gry na rozne platformy... ha, nawet na oficjalnym forum pojawiaja sie czasem posty w stylu: "Bethesda sucks! Dajcie nam w koncu nasza gre!" hmm... jakas psychoza? :o

Dnia 19.01.2006 o 15:06, Seldon napisał:

Wiesz , biorąc pod uwagę ,że cała Bethesda od paru miesięcy gra pewnie w Obliviona po godzinach
to raczej nie uwierzę , że pół roku grę testują.....

faktycznie to oni testuja i graja w ta gre juz kilka lat od samego poczatku, bo gdyby na biezaco niektorych rzeczy nie robili to by mogli teraz wydac jeden wielki ''balagan'' na dvd... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 15:10, Fran napisał:

Amen. W ogóle nie rozumiem tego pośpiechu; gra ma być na wczoraj a jeszcze lepiej na przedwczoraj
a potem w dwie minuty po premierze pierwsze doniesienia od zazwyczaj wściekłych graczy o bugach,

i zapewne tak bedzie sadzac po tym co jest obecnie...
jesli gra rzeczywiscie ukaze sie w marcu to zapewne po znalezieniu nawet najdrobniejszego bledu (np. brak w jakims zdaniu kropki) rozkrzyczy sie kilku malkontentow ze slowami: "co tak duzo bledow! mieliscie tyle czasu by je poprawic!"
;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"co tak duzo bledow! mieliscie tyle czasu by je poprawic!" ;-]

Tym bardziej że testują, i testuja i testują ... no ile mozna?!? ;D
A i tak najpierw musze miec kompa który będzie zdolny to udźwignąć z godnością. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 13:10, Fran napisał:

Tym bardziej że testują, i testuja i testują ... no ile mozna?!? ;D

jesli gra jest tak swietna jak pisza, to testowac mozna bez konca ;-]

Dnia 20.01.2006 o 13:10, Fran napisał:

A i tak najpierw musze miec kompa który będzie zdolny to udźwignąć z godnością. :(

ja zamierzam postapic odwrotnie, najpierw kupie gre, sprawdze czy w ogole da sie zainstalowac na moim obecnym sprzecie, a pozniej poczytam informacje na roznych forach i dopiero bede zastanawial sie nad nabyciem lepszego sprzetu - do tego czasu ceny moga troszke spasc ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW: to prawda, ze Morrowind w wersji Xboxowej byl spozniony wzgledem pecetowego, ale o ile pamietam w przypadku KotORa bylo dokladnie odwrotnie; tak wiec scislych regul raczej w tej kwestii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie mam czasu przegladac poprzednich stron tematu i biegac po stronach TES''a to zapytam tutaj.

Czy wiadomo jakie bedą wymagania sprzetowe? Te prawie pewne, bo juz kiedys czytalem jaki artykul ale nie bylo tam nic jasnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaczęli pisać silnik a przynajmniej jego główny core z 2 lata temu to mieli do dyspozycji z najsilniejszych kart właśnie takie Radki 9800 Pro. Dlatego gra powinna chodzić na współcześnie porównywalnymi z nimi wydajnościowo kartami. Np. Geforce 6600 GT jest wydajniejszy o ok. 20%-30% od Radeona 9800 Pro. Stąd wynika, że od takiej karty wzwyż spokojnie będzie można grać na najwyższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:38, ksenus napisał:

Skoro zaczęli pisać silnik a przynajmniej jego główny core z 2 lata temu to mieli do dyspozycji
z najsilniejszych kart właśnie takie Radki 9800 Pro. Dlatego gra powinna chodzić na współcześnie
porównywalnymi z nimi wydajnościowo kartami. Np. Geforce 6600 GT jest wydajniejszy o ok. 20%-30%
od Radeona 9800 Pro. Stąd wynika, że od takiej karty wzwyż spokojnie będzie można grać na najwyższych
detalach.


Silnik ,a wymagania to dwie różne rzeczy. Wystarczy zerknąć na Wiedźmina, który pracuje na Aurorze, a wymagania będzie miał "ciut" wyższe od NWN, albo na Anachronox chodzący na silniku Kwaka 2 (który potrzebował z tego co pamiętam procka taktowanego 100 MHz<=) ,a który wymagał (sic!) co najmniej 433MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Uważam jednak, że na podstawie tych przesłanek, które przedstawiają developerzy gry karta 6600 GT będzie już wystarczająca do płynnej gry na wysokim poziomie szczegółowości.
Jak nie to będę bardzo wkurzony... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Np. Geforce 6600 GT jest wydajniejszy o ok. 20%-30%

Dnia 23.01.2006 o 10:38, ksenus napisał:

od Radeona 9800 Pro. Stąd wynika, że od takiej karty wzwyż spokojnie będzie można grać na najwyższych
detalach.


Karta 6600 GT ma jeszcze shader pixel 3.0, który najprawdopodobniej będzie obsługiwała ta gra. Ja jestem ciekaw jaki minimalny shader będzie potrzebowała gra. Jak 2.0 to nie pogram bo mam Radeona 9200 Sapphire, który ma 1.4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Bethesda zapowiedziała dość dużą możliwość manipulowania grafiką , dzięki czemu grę będzie można dostosować do starszych (ale bez przesady) pieców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 10:29, Darkstar181 napisał:

A niech testują...najlepiej do początku lipca, kiedy zrobie upgrade kompa:)


Heh, nie bądź taki samolubny. My możemy sobie grać, a Ty będziesz upgradeował ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry napewno bedzie potrzebne dosyc duzo ramu ~1024, i na srednie detalki Gef 6600
Wiec dokupie sobie tylko 512 Geila i wymienie karte, bo nie po to robią taką grę ze bede jechał na niskich detalach, traci sie wtedy na klimacie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować