Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2007 o 19:50, Bambadil napisał:

Po pierwsze nie wiem, a po drugie po co ??? Tanie wino zmniejsza Osobowość na 2 minuty :) później
wraca do normalności :D więc nie musisz się martwić, że będziesz mieć tej osobowości mniej
niż 20 do końca gry :)


aha to fajnie, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zakończeniu wątku głównego jest możliwość znależienia gdzieś tych wszystkich kamieni co się dostawało po zamknięciu bram oblivionu????

I drugie pytanie jak sie jest mistrzem gildii wojowników to czy zawsze po miesiącu gry będzie się dostawało w kufrze mistrza gildi tylko 170 zolotych monet??? czy można więcej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:42, rafaeland napisał:

1

Nie ma już wtedy takiej możliwości.

Dnia 17.06.2007 o 21:42, rafaeland napisał:

2

Heh już nie pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Word up Ci odpowiedział
2. Nie zawsze, ale generalnie bardziej się opłaca stawiac na zbieranie sprzętu - czyli rekrutacje. Dzięki lvl scallingu w kuferku na wyższych poziomach możemy znaleźc na prawdę drogie rzeczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zainstaluje sobie moda angielskojęzycznego np. z nowymi spellami, miejscami, stworzeniami, rasami czy modyfikujący wygląd gry do wersji polskiej to czy wszystko będzie chodzić spokojnie czy może zacznie mi się Obek wykrzaczać do Windy lub zwisać?
Jeśli już zostało tutaj zadane to pytanie to przepraszam za powtórkę, no ale niestety coś mi wyszukiwarka nie chciała działać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ale czasem moga popsuć na przykład książki czy dialogi tj zmienić na angielskie. Dlatego z powodu małej liczby modów spolszczonych nie opłaca się instalowac polskiej "łatki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykrzaczać się nie powinien, natomiast tak jak napisał Qba777, nowy content będzie po angielsku - także niektóre teksty w grze, które wcześniej były po polsku mogą nagle zmienić się w teksty angielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko tyle to chyba jakoś przeżyje ;) to że nowy content będzie po angielsku to się domyślam :) A że czasem angielski a czasem polski? Chyba dam rade znieść :)
Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 00:10, Dipster napisał:

Oblivion, wspaniała gierka ale bardziej mnie Gothic do gustu przypadł ale nie ukrywam, że wrócę
do tej gry po upgradzie :)

Eee? to właśnie gothic ma nienormalne wymagania sprzętowe a nie oblivion...coś tu kręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 05:43, Word up napisał:

> Oblivion, wspaniała gierka ale bardziej mnie Gothic do gustu przypadł ale nie ukrywam,
że wrócę
> do tej gry po upgradzie :)
Eee? to właśnie gothic ma nienormalne wymagania sprzętowe a nie oblivion...coś tu kręcisz.


A wiesz, że oprócz Gothica 3 wyszedł też Gothic I i Gothic II + Noc Kruka? One mają teraz całkiem niskie wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym zadaniem z gildi magów co trzeba się wybrać do jakiś tam ruin i trzeba otworzyć tam drzwi chyba to coś się zaczyna na V. Całkowicie tego zadania niepaniemaje.

PLS HELP!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 10:24, rafaeland napisał:

O co chodzi z tym zadaniem z gildi magów co trzeba się wybrać do jakiś tam ruin i trzeba otworzyć
tam drzwi chyba to coś się zaczyna na V. Całkowicie tego zadania niepaniemaje.

PLS HELP!!


O ile dobrze się orientuję, a zrobiłam sobie przerwę w grze, bo mi się troszkę zaczęła nudzić, to jest to taka misja, gdzie w ruinach wchodzisz do takiej sali gdzie jest wielki słup na środku tak? Po bokach są tabliczki, na których są różne takie napisy. No więc czytasz je wszystkie, a potem podchodzisz do maga, który stoi u wejścia do tej sali i prosisz, żeby przetłumaczył. Aha, najpierw to on Ci każe pójść po książkę pięterko wyżej. Ta laska co ciągle narzeka (chyba, ze sie jej talent marnuje czy jakoś) i ona Ci te książkę chętnie da. I wracasz do tego maga na dole, a on Ci po kolei wszystkie cztery rzeczy tłumaczy. I się okazuje, ze w ten słup musisz cztery razy magią "rzucić", że sie tak dziwacznie wyrażę. Najpierw musisz uderzyć w ten słup ogniem, np kulą ognia, potem chyba zimnem, az tak nie pamiętam, ale masz przecież tłumaczenia, potem coś co niszczy/osłabia (wysysanie i absorpcja nie zadziałają) magicke (manę) a na koniec (i to jest najzabawniejsze) musisz wzmocnić magicke słupa (tego nie kupisz nigdzie, trzeba przy ołtarzu do robienia czarów samemu zrobić - wzmocnij/fortify magicka on target/na cel). i słup zjedzie w dół, a Tobie się pokaże wejście. Można za pomocą zwojów (są w skrzynce obok maga, ale i tak chyba tego ostatniego to nie ma).
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:16, shelion napisał:

(tego nie kupisz nigdzie


Hehehe :D Jeśli dobrze pamiętam to Mi brakowało tylko czaru zmniejszającego, a ten, o którym mówisz (jak i te od ognia i lodu) jest w skrzyni obok tego faceta, który tłumaczy :D i nie mów, że się nie da go kupić bo inaczej byś go nie zrobił, bo byś niewiedział jak, bo byś nie znał tego czaru :P
Czary trzeba rzucać w kolejności:
Kula ognia (lub inny z ogniem), coś z lodem, "Odcięcie Many" (na dotyk, więc musisz podejść do słupa), a na samym końcu "Wyniesienie Many"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:55, Bambadil napisał:

> (tego nie kupisz nigdzie

Hehehe :D Jeśli dobrze pamiętam to Mi brakowało tylko czaru zmniejszającego, a ten, o którym
mówisz (jak i te od ognia i lodu) jest w skrzyni obok tego faceta, który tłumaczy :D i nie
mów, że się nie da go kupić bo inaczej byś go nie zrobił, bo byś niewiedział jak, bo byś nie
znał tego czaru :P
Czary trzeba rzucać w kolejności:
Kula ognia (lub inny z ogniem), coś z lodem, "Odcięcie Many" (na dotyk, więc musisz podejść
do słupa), a na samym końcu "Wyniesienie Many"


Owszem, nie kupi się nigdzie, możesz sobie sprawdzić. Mam całą listę magów sprzedających czary (ze strony: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Spell_Merchants ) Tam są linki. A czar można zrobić jeśli się kupi PODOBNY. Czyli jak masz wzmocnienie many na siebie, to możesz z tego zrobić wzmocnienie jej na cel albo dotyk. Ale nie kupisz właśnie gotowego czaru ani zwoju z "wyniesieniem" jak to Ty nazywasz magicki na cel. (Tak jest w tłumaczeniu? Aż trudno uwierzyć...)
A w skrzyni jest losowo. Czasem jest czasem nie ma. Wiem, bo wczytywałam ze 3 razy, żeby sprawdzić. I jak jest to nie jest to żadne kupowanie :P
I czytaj na przyszłość uważnie - jestem płci żeńskiej. Jakbyś czytał dokładnie, to byś zauważył, że czasowniki inaczej odmieniam. :P
W Obliviona grałam bardzo długo, więc łaskawie nie sugeruj, że nie wiem, o czym piszę. Robienie czarów i zaklinanie broni to była akurat moja ulubiona zabawa. Poza tym, choć może i od tego mi się gra znudziła, przeczytałam prawie wszystko co jest na wskazanym przez link "portalu" - a tych stron jest od groma. Polecam ten główny link (o ile znasz angielski):
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Oblivion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tnij posty :]
Po drugie przepraszam za nie doczytanie, droga pani :P
Po trzecie w Obliviona również grałem (i gram) bardzo długo bo ok 200 h :)
Po czwarte może i masz rację, że nie da się kupić tego czaru, ale jak zauważyłaś, można go zrobić z podobnych czarów, ale skoro można go zrobić to najpierw trzeba wiedzieć jak "wygląda" (chodzi mi o to, że np. dodaje 15 pkt. many + 5 pkt. siły woli), więc ten czar MUSI być chociaż w jednym miejscu :) czyli w tej skrzyni obok tego faceta :D więc czary, które są potrzebne do wykonania tego zadania MUSZĄ być w tej skrzyni :D więc proszę Cię abyś nie wmawiała mi, że "Czasem jest czasem nie ma." bo on tam musi być :D
Po piąte jeśli jednak znajdę sprzedawcę, który ma "na składzie" ten czar to dam Ci znak ;) (wiem, wiem zaraz mi odpiszesz [o ile odpiszesz], że i tak nie znajdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnę posty wtedy, kiedy uznaję to za stosowne. Nie jestem na forum od wczoraj.
A Ty swoje. Nie rozumiesz po prostu tego, co piszę. Nie ma takiego czaru. Jest tylko taki efekt do kupienia. To nie to samo. Ciekawe, że czary muszą być w tej skrzyni według Ciebie. A ile razy sprawdzałeś? Jakby były, to nie byłabym zmuszona sobie dwóch z nich zrobić za trzecim załadowaniem save''a. Znajdziesz u sprzedawcy zwiększenia many u siebie. Więc uprzedzam, że nie ma sensu, żebyś mi pisał, że to ten, bo nie ten. Z tego dopiero trzeba zrobić nowy, na cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie załadowałam grę jeszcze raz sprzed tego questa. Co do jednego masz rację, akurat zwój ze wzmocnieniem many na cel jest, ale od zimna nie ma. I nie będzie. Niezależnie od tego, ile razy załadujesz. Więc sam widzisz, tu się mylisz. Wcale nie MUSZĄ być w tej skrzyni. W każdym razie nie wszystkie. A resztę podtrzymuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować