Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

To mnie troche rozczarowales. Liczylem, ze to bedzie cos na miare Silent Storm (chociaz moze nie tak bardzo, bo tam mozna bylo bez problemu niszczyc cale budynki). A jesli chodzi o 4-5 rodzajow pulapek, to pretensji zbyt wiele do tworcow nie mam, bo tez ciezko byloby cos wiecej wymyslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknelem wrota w K.. costam... potem stracilem amulet krolow... teraz mam te 4 ksiegi i szczerze mowiac nie wiem co dalej robic...

Niechce mi sie zabardzo nad tym myslec :F Jakies propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 12:16, Night Elf napisał:

Zamknelem wrota w K.. costam... potem stracilem amulet krolow... teraz mam te 4 ksiegi i szczerze
mowiac nie wiem co dalej robic...

Niechce mi sie zabardzo nad tym myslec :F Jakies propozycje...


Teraz masz ty księgi zaniesc do babki w tej bibliotece magow czy czyms w imperial city ona przetlumaczy i o ile pamiętam powie gdzie sie ukrywaja ci w tych togach czerwonych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 12:16, Night Elf napisał:

Zamknelem wrota w K.. costam... potem stracilem amulet krolow... teraz mam te 4 ksiegi i szczerze
mowiac nie wiem co dalej robic...

Niechce mi sie zabardzo nad tym myslec :F Jakies propozycje...

Wszystko pisze w dzienniku :D
Jaj juz zamknolem wielkie wrota do obliviona i jestem w pradise ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 10:14, Hegemon napisał:

To mnie troche rozczarowales. Liczylem, ze to bedzie cos na miare Silent Storm (chociaz moze
nie tak bardzo, bo tam mozna bylo bez problemu niszczyc cale budynki). A jesli chodzi o 4-5
rodzajow pulapek, to pretensji zbyt wiele do tworcow nie mam, bo tez ciezko byloby cos wiecej
wymyslic.



A coś TY taki przeciwnik Obliviona;p - mi z kolei Gothic się nie podoba - ma jakiś taki...no w każdym razie bardziej płaski klimat, jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawostka juz w grze nie spalem od 4 dni bo co i rusz sie poloze gdziekolwiek to wampir mi w szyje sie wpija... :/ Uwaga na wampiry radze save przed kazdym polozeniem sie do lozka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wampir musi dziabnąć. Ja juz 2 dzień szukam kamieni dusz na lek.Sprzet, który zebrałem juz pół pokoju zajmuje bo niemoge nic sprzedać:/ o miksturkach swiecidełka i zwojach nie wspomne:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gildiach magow jest 5 na luzie i w sklepach w iperial city..

Btw. ta baba powiedziala mi, ze ksiazki 2 wskazuja droge...

1) Green Emperor
2) Why, Where...

No dobra jest tylko Green Road... co ja mam z tym zrobic, bo mi sie myslec nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 14:29, upiordliwy napisał:

A coś TY taki przeciwnik Obliviona;p


Czy wyznawca Morrowinda moze byc przeciw Oblivionowi? :) Tylko z ta fizyka jest troche inaczej niz to sobie wyobrazalem - myslalem, ze bedzie mozna niszczyc i przesuwac rozne przedmioty, a tu wyglada na to, ze fizyke ograniczyli do niektorych obiektow.

Dnia 30.03.2006 o 14:29, upiordliwy napisał:

- mi z kolei Gothic się nie podoba - ma jakiś taki...no
w każdym razie bardziej płaski klimat, jak dla mnie.


Klimat w Gothiku nawet mi sie podoba, ale walka, czy dialogi (tak naprawde nie lepsze niz w Morrowindzie) kuleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas chyba marzył o przełomie pod względem fizyki , jednak nie wszystko na raz;p Kto wie czy wprowadzając ewentualne dodatki - chyba wszyscy jesteśmy pewni że powstaną - liczba przedmiotów , które będzie można poruszać wzrośnie. Trzeba tylko wysłać petycjedo Bethesdy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2006 o 18:01, Hegemon napisał:

Klimat w Gothiku nawet mi sie podoba, ale walka, czy dialogi (tak naprawde nie lepsze niz w
Morrowindzie) kuleja.


Chahaha...bez komentarza...
Dotknąłeś akurat dwóch rzeczy, których nawet Oblivion nie ma lepszych niż Gothic 2...co dopiero poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:42, verbum napisał:


> Klimat w Gothiku nawet mi sie podoba, ale walka, czy dialogi (tak naprawde nie lepsze
niz w
> Morrowindzie) kuleja.

Chahaha...bez komentarza...
Dotknąłeś akurat dwóch rzeczy, których nawet Oblivion nie ma lepszych niż Gothic 2...co dopiero
poprzednie części.



No co do dialogów - te napewno nie są lepsze niz w Morro - są dla mnie orkopnie ...nijakie. Co do walki - może jest trochęlepsza niż w Morro. Ale napewno nie w Oblivionie zwłaszcza jesli brać pod uwagę fizykę jego. Może i jest bardziej naturalna , ale jakaś taka - jak w bijatyce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) No co do dialogów - te napewno nie są lepsze niz w Morro - są dla mnie orkopnie ...nijakie.

Dnia 30.03.2006 o 18:46, upiordliwy napisał:

Co do walki - może jest trochęlepsza niż w Morro. Ale napewno nie w Oblivionie zwłaszcza jesli
brać pod uwagę fizykę jego. Może i jest bardziej naturalna , ale jakaś taka - jak w bijatyce
;p


Po prostu jest tak, że tryb FPP wymusza pewne ograniczenia na systemie walki, których nie ma w trybie TPP - a walka w Oblivionie mimo że jest możliwa w trybie TPP, to ograniczenia z trybu FPP zostają (przecież nie mogłaby być inna w jednym i inna w drugim trybie). Walka w Oblivionie jest sporo lepsza niż w poprzednich częściach, ale wciąż nie jest to walka oparta na fizyce (każdy ruch, cios wymusza odpowiednią postawę ciała, ostrze musi być zarzucone przy ciosie w drugą stronę itd. nawet mi się już nie chce o tym pisać...), i dlaleko jej do szermierki. Owszem mały krok w tym kierunku Oblivion zrobił, ale mu jeszcze daleko do dobrego systemu walki mieczem...
O dialogach nawet nie wspomnę - w Oblivionie postaci gadają w kółko to samo...(wielkim i pewnie wystarczającym novum było już dla twórców wprowadzenie mówionych dialogów, nie dali już rady choćby trochę je zróżnicować, aby jedna postać miała ich przynajmniej ze dwa np. strażnik mógłby mówić jakąś formułkę oraz przy kolejnym nagabywaniu coś w stylu "nie mam czasu jestem na służbie", ale nie mówi w kółko to samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos jak wybic tych all kolesi w czerwonych szatach... juz z 5 raz podchodzilem, a nawet tego 1 frajera co mi zarypal caly ekwipunek nie moge... myslalem, ze mam mu oddac tylko ksiegi, a nie caly stuff... teraz nie mam czym walczyc pozza 1 srebrnym sztyletem... ktorym nawet 1 osoby nie zabije....

Jak to rozwiazaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 10:11, Hegemon napisał:

I tu w duzym stopniu tlumaczysz swoja postawe. Jesli wszystko inne niz Gothic jest byle jakie,
to Twoje zdanie jest bardzo uprzedzone. Na wszystkie gry patrzysz przez pryzmat Gothika i z
gory wiadomo, ze dla Ciebie w tym roku wyjdzie jedna dobra gra :P

Są gry lepsze od Gothica ;)

Co do samego Obliviona... Grałem sobie spokojnie w średnich ustawieniach... no, może z wyjątkiem walk NPCów z potworami i nie w pobliżu wrót Oblivionu...
Przypuszczam, że te dwie rzeczy wiążą się z jakimś bardzo sprzętożernym efektem... narazie nie wiem, który to. Może ktoś zauważył, co się pojawia przy pojedynkach postaci niezależnych z bestiami oraz w okolicach tych wrót. Wiecie co to za opcja? Da się to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:42, verbum napisał:

Dotknąłeś akurat dwóch rzeczy, których nawet Oblivion nie ma lepszych niż Gothic 2...co dopiero
poprzednie części.


Chyba zaczales grac w erpegi od Gothika :P Wzorem dobrze zrobionych dialogow sa dla mnie Fallouty, Baldursy, Torment, Arcanum, a lepiej niz w TESach czy Gothikach byly tez zrobione w KOTORze. W Falloucie liczba opcji dialogowych mogla zalezec od Twojej inteligencji, czy np. umiejetnosci medycznych, czy naukowych. Arcanum specjalnie przechodzilem raz takim tlukiem z inteligencja na poziomie 3, bo inaczej wygladaly wtedy questy, niezle sie tez NPCe ze mnie nabijali. W Gothika 2 nie gralem, ale w jedynce bylo z dialogami marnie - kazda postac miala moze ze 2-3 dialogi, a potem albo nie mowila juz nic, albo sie powtarzala.

A jesli chodzi o walke, to Gothika 1 dwa razy rzucalem w kat zanim ostatecznie go przeszedlem, tak mnie wkurzal system walki, ktory tak naprawde robil z gry zrecznosciowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 19:59, Hegemon napisał:

A jesli chodzi o walke, to Gothika 1 dwa razy rzucalem w kat zanim ostatecznie go przeszedlem,
tak mnie wkurzal system walki, ktory tak naprawde robil z gry zrecznosciowke.

Jak ktoś umie najwyżej kliknąć myszką, to co się tu dziwić :P

Jak chcesz sobie machać mieczem jak cepem to graj w morka... System walki urozmaicał pojedynki i robił grę o wiele bardziej grywalną... nie wyobrażam sobie rozgrywania tych wszystkich walk w gothic przy pomocy systemu takiego jak w TES3... prędzej zniósłbym jajko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 19:31, Night Elf napisał:

Powie mi ktos jak wybic tych all kolesi w czerwonych szatach... juz z 5 raz podchodzilem, a
nawet tego 1 frajera co mi zarypal caly ekwipunek nie moge... myslalem, ze mam mu oddac tylko
ksiegi, a nie caly stuff... teraz nie mam czym walczyc pozza 1 srebrnym sztyletem... ktorym
nawet 1 osoby nie zabije....

Problem mialem za 1 razem potem wziolem ten sztylecik zaciukałem goscia z katana do tego miałem magie wiec szybko poszło.Miałem takie wrarzenie ze ci gosie pojawiaja sie tam w nieskonczonosc przebieglem te jaskinie 2-3 razy a nowi ciagle przybywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 20:12, Monastor napisał:

Jak ktoś umie najwyżej kliknąć myszką, to co się tu dziwić :P


Skonczylem mnostwo FPSow, takie jak MoH:AA, CoD, czy AvP2 na najwyzszym poziomie trudnosci :P Swego czasu wymiatalem tez po sieci w Enemy Territory. Zreszta niewazne - erpegi nie powinny byc zrecznosciowe, w Morrowindzie wynik walki po prostu bardziej zalezal od statystyk niz tempa wciskania przyciskow, wiec moglem to przelknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować