Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2008 o 08:25, kibot napisał:

Na jakich detalach gra działałaby płynnie na tym zestawie?:

Intel Celeron D 346 3,06GHz
GeForce 7600GT AGPx8 (planuję kupić)
DDRAM 1024 MB 400MHz


Konfiguracja podobna do mojego poprzedniego PeCeta. Powinno chodzić na takich detalach:
HDR - wyłączony,
bloom - włączony,
tekstury - wysokie,
trawa - w okolicach połowy "paska",
cienie - niskie,
większość "pasków" dotyczących dystansu, z jakiego widać obiekty (drzewa, budynki etc.) - mniej więcej ustawione na 1/3,

Spodziewaj się problemów ze stabilnością przy zmianie utworu z "bitewnego" na ambientowy, gra może wychodzić czasem na pulpit przy zakończeniu walki na otwartym terenie. Nie wiem, czy w tym przypadku była to wina stałocieplnych koderów, którzy napisali engine gry czy mojego PC, ale gra robiła to dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 16:51, kibot napisał:

Dzięki za info. Wreszcie będę mógł miodnie pograć w Obliviona.
Mam nadzieję, że nie będę miał tego problemu z muzyką :-)


O ile sobie dobrze przypominam, gra także czasem traciła stabilność przy ładowaniu nowych obszarów (miast i terenów otwartych - mam tutaj na myśli wczytywanie na którym widoczny jest ekran ładowania, a nie doczytywanie terenu w czasie podróży). O dziwo nigdy nie miałem żadnego zawieszenia się w czasie pobytu w ruinach, jaskiniach o obszarach zamkniętych. Sam nigdy nie byłem zainteresowany rozwiązaniem problemu (spędziłem z grą ponad 600 godzin na poprzednim PC xD), więc radziłbym poszukać na forach internetowych czy gra nie ma problemów z działaniem przy 1GB RAM DDR1 400MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo każdy znak zodiaku ma swój miesiąc. czy to ma jakieś znaczenie w samej grze?
i czy ktokolwiek wie ci daje efekt inspiracja?
oraz czy rękawice mają wpływ na zadawane obrażenie walką wręcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 03:20, krl.krl napisał:

Jak wiadomo każdy znak zodiaku ma swój miesiąc. czy to ma jakieś znaczenie w samej grze?


Jedyne co daje znak zodiaku to efekty, które masz spisane przy wyborze danego znaku...

Dnia 23.05.2008 o 03:20, krl.krl napisał:

i czy ktokolwiek wie ci daje efekt inspiracja?


Istnieje w ogóle coś takiego? ;)

Dnia 23.05.2008 o 03:20, krl.krl napisał:

oraz czy rękawice mają wpływ na zadawane obrażenie walką wręcz?


Nie mają żadnego wpływu. Jedyne co ma wpływa to wysokość umiejętności "Walka wręcz" i prawdopodobnie atrybut Siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 03:20, krl.krl napisał:

i czy ktokolwiek wie ci daje efekt inspiracja?


Efekt inspiracja powstrzymuje wroga przed ucieczką, szczególnie przydatne jest to w czasie walki z Nekromantami bądź aby powstrzymać rannego NPC, który zaczyna uciekać przed graczem. (zwierzyna nie powinna móc się wydostać z zasadzki xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że wydanie ''Game of the Year Edition'' nie posiada dodatków, które pojawiły się razem z pudełkową edycją Knights of the Nine?
Mam na myśli te (bodajże 8 ich jest) małe moduły typu Horse Armor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:48, kibot napisał:

Czy to prawda, że wydanie ''Game of the Year Edition'' nie posiada dodatków, które pojawiły
się razem z pudełkową edycją Knights of the Nine?


Tak to prawda. Jeśli chcesz mieć te dodatki to musisz kupić wersje pudełkową Knights of the Nine, gdyż wersja Game of the Year Edition ich niestety nie zawiera. Tak swoją drogą to dziwna jest ta wersja GotYE, bo wydawać by się powinno, że gra obarczona takim tytułem powinna być bogato wydana a tu nie dość nie nie ma wspomnianych przez Ciebie modów to jeszcze drukowanych poradników też na próżno szukać w tym zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, to szkoda. Według mnie Cenega powinna zrekompensować to wydaniem w Super$ellerze dodatków Knights of the Nine i Shivering Isles + mody z KotN + Fighter''s Stronghold w jednym pudełku. Przydałoby się to zwłaszcza tym co kupili wersję podstawową właśnie w tej serii lub w momencie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:02, kibot napisał:

Oj, to szkoda. Według mnie Cenega powinna zrekompensować to wydaniem w Super$ellerze
dodatków Knights of the Nine i Shivering Isles + mody z KotN + Fighter''s Stronghold
w jednym pudełku. Przydałoby się to zwłaszcza tym co kupili wersję podstawową właśnie
w tej serii lub w momencie premiery.


Gram bez tych dodatków i jakoś nie wydaje mi się, że dużo mnie ominęło, wlaściwie to tylko kilka lokacji i nic więcej. Poza tym owe dodatki nie działają z Vistą, bo stałocieplni już tak mają, że lubią tworzyć rzeczy, które do siebie nie pasują. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało, ponieważ mam wydanie GAME OF THE YEAR EDITION. Prawdę powiedziawszy jest lepsze niż się na początku spowiedziewałem.

Dnia 23.05.2008 o 21:02, kibot napisał:

Oj, to szkoda.


Rzeczywiście jest czego żałować ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 17:10, kibot napisał:

> Poza tym owe dodatki nie działają z Vistą

Masz na myśli tylko te małe moduły (nie wliczając Knights of the Nine)?


Tak, czyli między innymi Horse Armor Pack (kropierze czy coś podobnego w języku stałocieplnych z Polski), Frostcrag Spire, Obserwatorium, jaskinię piratów czy też fortecę niedaleko Chorrol. Przynajmniej tyle mi wiadomo, sam nie próbowałem instalować tych plug-inów na swoim PC.

Shivering Isles działa na pewno na Windows Vista, Knights of the Nine nie testowałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje czarnych klejnotów duszy by złożyć je w ofierze Valerinie. I teraz pytanie, gdzie je mogę znaleźć czy kupić? Wiem, że przewijały się one w zadaniach dla gildii magów, ale już skończyłem je robić i zostałem arcy-magiem, więc ten sposób ich zdobycia już niestety odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:10, Szyszek123 napisał:

Gdzieś słyszałem że do kupionych posiadłości można kupować różne rzeczy. Czy to prawda?
Jeśli tak to gdzie.


Prawda, w dzienniku powinieneś mieć napisane gdzie to możesz zrobić. Z całą pewnością jednak będzie to u jakiegoś kupca z tego miasta w którym kupiłeś sobie dom. Inna sprawa to to że jeśli chcesz kupić całość to będziesz musiał sporo pieniędzy utopić w tym interesie. Owszem, na późniejszym etapie gry nie jest to wielkim problemem, ale na początku liczy się każdy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:10, dave03 napisał:

Potrzebuje czarnych klejnotów duszy by złożyć je w ofierze Valerinie. I teraz pytanie,
gdzie je mogę znaleźć czy kupić? Wiem, że przewijały się one w zadaniach dla gildii magów,
ale już skończyłem je robić i zostałem arcy-magiem, więc ten sposób ich zdobycia już
niestety odpada.


Czarnych klejnotów dusz nie można kupić (o ile nie ma się zainstalowanych jakichś modyfikacji), można je tylko stworzyć. Aby stworzyć czarny kamień dusz, potrzeba:
-Grand Soul Gem (Wielki Kamień Dusz),
-zdolność do rzucenia czaru Soul Trap (łapanie dusz)
Po zaopatrzeniu się w wyżej wymienone rzeczy i zdolności należy udać się do ołtarza Nekromantów, który można znaleźć przy tych lokacjach (między innymi):
Fort Istirus (na wschód od Kvatch), Fort Linchal (na północny wschód od Kvatch), Wendelbek (niedaleko źródła Panther Rive) bądź Dark Fissure (na wschód od źródła Vaerminy), poczekać na światło padające z nieba na ołtarz (światło pojawia się co osiem dni gry, czyli pierwszego dnia gry, dziewiątego, siedemnastego etc.), umięscić w ołtarzu Wielki Kamień Dusz, rzucić na ołtarz zaklęcie chwytania dusz i następnie wyciągnąć gotowy Black Soul Gem.

Cały proces jest - jak widać - bardzo skomplikowany, ale stałocieplni lubią sobie komplikować życie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:10, Szyszek123 napisał:

Gdzieś słyszałem że do kupionych posiadłości można kupować różne rzeczy. Czy to prawda?
Jeśli tak to gdzie.

pojawia sie zadanie kupowanie domu czy jakos tak wchodzisz t do domu pojawia się informacja że musisz cos kupic i idziesz za strzałką do sklepu wtedy kupujesz dekorację swojej chaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować