Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Nie dawno zakupiłem Oblivion z Kolekcji Klasyki. Zainstalowałem, wszystko działa, tylko na dodatkowej płycie powinien znajdować się "patch polonizujący". Niestety ten patch za bardzo nie polonizuje, tylko np. menu, interfejs itp. A gdy jakiś Npc coś mówi to niestety w języku angielskim. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Poszukać jakiegoś lepszego spolszczenia w necie?

Co do gry to, nie stworzyłem jeszcze postaci do końca a już mam pytanie ;P.
Marzy mi się dark elf, szybki wojownik, lekki pancerz itp. Tylko nie wiem co wybrac jako broń. Sztyletów bym raczej nie chciał, to raczej dla złodzieja aniżeli wojownika, jeśli miecz jednoręczny w takim wypadku co do drugiej ręki? Pewnie powiecie "Tarcza". Niestety ja nie przepadam za tarczami, w sumie nie wiadomo dlaczego :p. Jest możliwe żebym w 1 ręce trzymał krótki miecz, a w drugiej dajmy na to sztylet? Albo inny miecz? Lub jeszcze inna opcja.
Miecz dwuręczny (zakładam że takie są?) i ładowanie w siłę + szybkość ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączone napisy (bo spolszczenie tłumaczy tylko napisy, nie dźwięk) i najnowszego Patcha.
Jeśli nie, spróbuj ściągnąć spolszczenie ze strony cenegi.

Dnia 23.12.2010 o 16:18, nolif3r napisał:

Jest możliwe żebym w 1
ręce trzymał krótki miecz, a w drugiej dajmy na to sztylet? Albo inny miecz?


W grze nie ma takiej możliwości. Możesz co prawda ściągnąć moda do takiego czegoś, jednak wraz druga broń będzie służyła tylko jako tarcza (tzn, nie będzie się dało nią atakować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 16:23, Mafioso_PL napisał:

Sprawdź czy masz włączone napisy (bo spolszczenie tłumaczy tylko napisy, nie dźwięk)

Pogooglowałem trochę i znalazłem rozwiązanie tego problemu.

Dnia 23.12.2010 o 16:23, Mafioso_PL napisał:

W grze nie ma takiej możliwości. Możesz co prawda ściągnąć moda do takiego czegoś, jednak
wraz druga broń będzie służyła tylko jako tarcza (tzn, nie będzie się dało nią atakować)

Czyli do drugiej ręki mogę dać tylko i wyłącznie tarcze?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 17:45, nolif3r napisał:

Czyli do drugiej ręki mogę dać tylko i wyłącznie tarcze?

W standardzie tylko tarcze i pochodnie, jest taki mod który pozwala na używanie 2 broni i całkowicie zmienia walkę (nie pamiętam jaki, ale masz rzadką umiejętność googlowania więc sobie poradzisz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod o którym wspomniał kolega to Deadly Reflex, który zmienia całkowicie system walki.
Możemy ucinać głowy, ręce, nogi, nawet przeciąć wroga na pół.
Dodaje także walkę na koniu.


Co prawda nie grałem z tym modem, bo trochę dziwny w użytkowaniu mi się wydawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 20:05, Mafioso_PL napisał:

Mod o którym wspomniał kolega to Deadly Reflex

Dzięki za info. Jeszcze jedno krótkie pytanie. Czy jeśli wgram moda bedę musiał rozpoczynać grę od początku ? Załóżmy, że dzisiaj sobie trochę pogram, jutro wgram moda i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 21:53, nolif3r napisał:

Dzięki za info. Jeszcze jedno krótkie pytanie. Czy jeśli wgram moda bedę musiał rozpoczynać
grę od początku ? Załóżmy, że dzisiaj sobie trochę pogram, jutro wgram moda i co wtedy?

Raczej nie, jeśli będzie tego wymagało to będzie napisane w readme albo opisie moda na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deadly Reflex nie pozwala na atakowanie drugą ręką, a o to chyba koledze chodziło. Jednakże i tak jest godny polecenia, wspaniale urozmaica walkę, no i animacje są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam brać mikstury leczące? Próbuję zrobić jakiś quest, ale niestety brakuje mi miksturek, a pieniędzy żeby je sobie kupić to też nie mam za dużo (200). Troche to irytujące, nie wiem co mam zrobić ;O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja niezależnie jaką klasą grałem, zawsze uczyłem się alchemii, bo nie dość że nie muszę wydawać grosza na mikstury, to jeszcze zarabiam na tych, których nie potrzebuje.... i to krocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 15:50, nolif3r napisał:

Skąd mam brać mikstury leczące? Próbuję zrobić jakiś quest, ale niestety brakuje mi miksturek,
a pieniędzy żeby je sobie kupić to też nie mam za dużo (200). Troche to irytujące, nie
wiem co mam zrobić ;O.


Na początku nawet z alchemią ciężko jest o miksturki leczące, bo brakuje odkrytych właściwości składników ale dobrym sposobem na szybkie nabicie tej umiejętności jest bieganie po różnych farmach, zbieranie warzyw i masowa produkcja mikstur na regenerację kondycji.
masz spis farm na http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Settlements

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie pograć, ale niestety kolejny problem się pojawił. Gra co chwile wyrzuca mnie do Windowsa. "Wystąpił błąd z aplikacja; wysyłaj / nie wysyłaj". Ot tak bez powodu. Czasem dzieje się tak, gdy sobie idę ścieżką, innym razem gdy z kimś walczę, gdy kogoś zabije lub np. wczytam jakiś zapis. Probówałem czy dzieje się tak z modami, wyłączylem mody i dalej to samo :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 00:24, nolif3r napisał:

Chciałem sobie pograć, ale niestety kolejny problem się pojawił. Gra co chwile wyrzuca
mnie do Windowsa. "Wystąpił błąd z aplikacja; wysyłaj / nie wysyłaj". Ot tak bez powodu.
Czasem dzieje się tak, gdy sobie idę ścieżką, innym razem gdy z kimś walczę, gdy kogoś
zabije lub np. wczytam jakiś zapis. Probówałem czy dzieje się tak z modami, wyłączylem
mody i dalej to samo :/.


Podaj nam dokładną wersję twojej gry. Skopiuj treść jednego z błędów, masz ją dostępną po rozwinięciu okna z wyjątkiem, albo w logach systemowych. Inne gry działają, nie wysypują się? Ja też niedawno kupiłem Obliviona i u mnie ani razu nie wysypała się do pulpitu. Jak chcesz to napisz, pomogę Ci przez gg czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jest mod który likwiduje limit 100 dla cech tj. siły, inteligencji itp. czyli ze przy awansowaniu możemy dodawać dalej do nich pkt, czy ktoś wie jak się on nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 10:03, Pioruns napisał:

> Chciałem sobie pograć, ale niestety kolejny problem się pojawił. Gra co chwile wyrzuca

> mnie do Windowsa. "Wystąpił błąd z aplikacja; wysyłaj / nie wysyłaj". Ot tak bez
powodu.
> Czasem dzieje się tak, gdy sobie idę ścieżką, innym razem gdy z kimś walczę, gdy
kogoś
> zabije lub np. wczytam jakiś zapis. Probówałem czy dzieje się tak z modami, wyłączylem

> mody i dalej to samo :/.


Mi Oblivion wysypywał się też przez antywirusa (z powodu ochrony pamięci). System długo pracuje bez przerwy to z tego samego powodu windows też może go wyłączać. A co do aktywnych modów - gra sprawdza niektóre pliki nawet jeśli mod z którego pochodzą jest nieaktywny (na pewno pliki muzyki, ale jakie jeszcze, to nie wiem). Czyli liczy się liczba zainstalowanych modów, a nie tylko aktywnych. Dlatego warto mieć Oblivion Mod Managera i wywalać mody, co do których stwierdziło się, że nie będzie się z nich korzystać (np. po co 100 domków, skoro się korzysta tylko z niewielkiej częsci z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś mod dodający jakieś high-endowe, trudne do zdobycia, lekkie i ciężkie pancerze i szaty? Chodzi mi o taki kompleksowy, dużo zestawów w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować