Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

>Jest szansa żeby to poprawić i wszystkie

Dnia 14.01.2011 o 15:48, Zand79 napisał:

teksty i podpisy mieć w naszym pięknym słowiańskim języku?


Haha, nie jesteś pierwszym który daje się na to złapać. Przy odpalaniu gry weź kliknij "Pliki Danych" i zaznacz polonizację a potem odpal grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 08:05, Mafioso_PL napisał:

Mam wielkiego buga w grze, który uniemożliwia mi jej przejście :P
Nie mogę zamykać Wrót Otchłani ... :(

Tzn, zabieram kamień pieczęci, wszystko zaczyna płonąc, po czym przestaje, wieża jest
zrujnowana ale ogień ciągle się pali i wrota się nie zamykają, questy się nie kończą
...


Ponawiam pytanie, gdyż nie widzę sensu dalszej rozgrywki z tym bugiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja na około:
1.) Przeinstaluj grę
2.) Nie pobieraj najnowszych patchów bo to gnój ( questy się zacinają, Burus ( czy Baurus ) cały czas się leczy i nie da się zrobić Main Questa, Martin nie dociera do kaplicy w Brumie, pomimo iż powinien to zrobić w kilka dni, itd... )
3.) Pobierz Unofficial Patch z UESPwiki

Wersja dla leniwych:
Stań przed Oblivion Gatem i naciśnij "~" ( obok "1" xD )
Chwyć myszkę i kliknij na Oblivion Gate, na górze ekranu powinno pojawić się:"Oblivion Gate (000xxxxx)"
W tym momencie wpisz: "CloseOblivionGate"
Bramy nie ma, zaoszczędziłeś czas, ale nie dostajesz +1 Fame.
Działa z bramami z questów, ale możesz mieć problem z zadaniem "Wielkie Wrota", ponieważ jego celem jest zamknięcie wielkiej bramy przy brumie i ODZYSKANIE Greater Sigil Stone.
Gdybyś miał z tym problem, to wystarczy wpisać:
player.setstage MQ14 50
player.additem 0003844E 1


Mam nadzieję, że pomogłem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam problem ^^
Wie ktoś gdzie można masowo kupować lockpicki? Skeleton Keya poświęciłem w zadaniu Martinka ( i pomimo braku keya bonus został yuppi ) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 00:05, Sigu napisał:

Dobra, mam problem ^^
Wie ktoś gdzie można masowo kupować lockpicki? Skeleton Keya poświęciłem w zadaniu Martinka
( i pomimo braku keya bonus został yuppi ) :p


Jeśli jesteś w Gildii Złodziei to możesz je kupić u każdego pasera, a jeśli nie jest jeden facio który je sprzedaje.
Jeśli stoisz przed główną bramą do Cesarskiego Miasta, na zewnątrz, i pójdziesz w lewo wzdłuż muru, to po jakimś czasie spotkasz zakapturzonego kolesia który sprzedaje takie różne fajne rzeczy w tym wytrychy. Koleś stoi zaraz przy murze, więc nie da się go nie przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 00:05, Sigu napisał:

Dobra, mam problem ^^
Wie ktoś gdzie można masowo kupować lockpicki? Skeleton Keya poświęciłem w zadaniu Martinka
( i pomimo braku keya bonus został yuppi ) :p


Ongar w Brumie sprzedaje na przykład, to pierwszy paser gildii złodziei (Olav's tap and tack).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafiką jak widać na screenach. Używam modu Beautiful People i QTP 3 Redimized. Czasami, gdy jest odpowiednie światło to oczy są właśnie takie jak widać u elfa, poza tym na ryjach pojawiają się takie cienie jak na drugim screenie. Wiecie jak to usunąć? Próbowałem reinstalu, nie pomogło.

20110121013335

20110121013418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie pograć w Obliviona, niestety na nowym komputerze jest jakiś problem i gra zawiesza się kilka sekund po stworzeniu postaci. Sprzęt w podpisie, patch mam 1.2, wersja angielska. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się ponownie naładować magiczną broń? Te 50kilka ładunków (zazwyczaj) starcza na kilku pierwszych przeciwników ;o.

Tak z ciekawości. Jak dołączamy do gildi złodziei to dowiadujemy się ze gildia ma problemy z Hieronymus Lexem. A da się dołączyć jakoś do strażników, byc po stronie dobra i wykończyc gildie złodziei ? :D
Swoją drogą jakie są gildie w tej grze? Wiadomo, gildia złodziei, darkbrotherhood, magów i wojoników. Jest jeszcze coś z fajnymi questami?

Czy maksymalny poziom atrybutów (szybkość, siła itp) to 100 ? (licząc bez bonusów z pancerza itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 14:37, nolif3r napisał:

Da się ponownie naładować magiczną broń? Te 50kilka ładunków (zazwyczaj) starcza na kilku
pierwszych przeciwników ;o.

Klejnoty duszy, Jakieś kamienie z ruin elfów (nie pamiętam jak się nazywają) no i niektórzy sprzedawcy mogą naładować ponownie broń.

Dnia 23.01.2011 o 14:37, nolif3r napisał:

A da się dołączyć jakoś do strażników, być po stronie dobra i wykończyć gildie złodziei ? :D

Niestety nie da się.

Dnia 23.01.2011 o 14:37, nolif3r napisał:

Swoją drogą jakie są gildie w tej grze? Wiadomo, gildia złodziei, darkbrotherhood, magów
i wojowników. Jest jeszcze coś z fajnymi questami?

Innych gildii niestety nie ma. Oprócz tych gildii, dla mnie fajne questy miały daedry. Ale to już kwestia gustu. :)

Dnia 23.01.2011 o 14:37, nolif3r napisał:

Czy maksymalny poziom atrybutów (szybkość, siła itp) to 100 ? (licząc bez bonusów z pancerza
itd)

Wydaje mi się, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam prośbę, otóż ściągnąłem sobie moda o nazwie Beautiful_People_v2dot7-5175 oraz OMOD_Version-10168 i zainstalowałem,wszystko jest ok, tyle, że po stworzeniu nowej postaci,nie przychodzi do mnie Cesarz, więc nic nie mogę zrobić nawet gdy podchodzę do kraty,koleś z celi z naprzeciwka nic nie mówi. Byłby ktoś tak uprzejmy i stworzył mi postać u siebie, i zaraz jak cesarz przyjdzie zrobił zapis gry i przesłał by mi go na maila? Rasę obojętne jaka bo ja i tak konsolą zmienię wygląd i rasę, więc,tylko mi chodzi o zapis,w momencie jak skończymy pierwszą rozmowę z cesarzem. A gram na polskiej wersji nie wiem czy to coś zmienia ale wolę uprzedzić.

Mój mail: marrcinuss666(at)gmail.com

Mam nadzieję, że wiecie co wstawić zamiast (at) ;)

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest inny sposób.
Jeśli grasz jakąś rasą z modów, która nie jest w podstawowej grze, to żeby wszystko działało musisz ściągnąć moda Custom Race Fix http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1815
Albo możesz też wyłączyć mody, stworzyć jakąkolwiek postać, potem przy wychodzeniu z kanałów i tak można wszystko zmienić co się w tutorialu wybierało (znak zodiaku, rasa, klasa, wygląd). Więc zaraz przed wyjściem zapisujesz, restartujesz grę, włączasz mody, wczytujesz i zmieniasz sobie postać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 12:37, Dotson napisał:

Jest inny sposób.


Kurde nie pomyślałem o tym, dzięki wielkie,najpierw sprawdzę tego moda co mi linka podałeś a jeśli on nie pomoże to wtedy wyłączę na chwile moda tego co sprawia, że nie mogę rozpocząć rozgrywki ;)

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 14:47, Elminster napisał:

> A da się dołączyć jakoś do strażników, być po stronie dobra i wykończyć gildie złodziei
? :D
Niestety nie da się.


Jak nie jak tak :P
Można dołączyć do legionu po wykonaniu wszystkich misji z wątku głównego. Niestety nie wiąże się to z dodatkowymi misjami. Po prostu jesteśmy legionistą i tyle.

Dnia 23.01.2011 o 14:47, Elminster napisał:

> Swoją drogą jakie są gildie w tej grze? Wiadomo, gildia złodziei, darkbrotherhood,
magów
> i wojowników. Jest jeszcze coś z fajnymi questami?
Innych gildii niestety nie ma.


Do gildii zaliczyć można też Arenę i Ostrza (w końcu też zdobywa się tytuły, a sama gra w karcie postaci pokazuje je w zakładce ''Organizacje'' bodajże)
Edit: Zapomniałem też o Łowcach Wampirów. Coś taka jakby gildia, też zdobywa się różne rangi/tytuły za ilość zabitych wampirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 12:46, Dotson napisał:

Można dołączyć do legionu po wykonaniu wszystkich misji z wątku głównego. Niestety nie
wiąże się to z dodatkowymi misjami. Po prostu jesteśmy legionistą i tyle.

Nie zostajesz legionistą, a członkiem elitarnego zakonu rycerskiego.

Dnia 24.01.2011 o 12:46, Dotson napisał:

Edit: Zapomniałem też o Łowcach Wampirów. Coś taka jakby gildia, też zdobywa się różne
rangi/tytuły za ilość zabitych wampirów.

A wydawało mi się, że Łowcy dają za wampirzy pył złoto i nie ma tam żadnych awansów. Nie używasz aby jakiegoś moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 13:13, Karpik777 napisał:

Nie zostajesz legionistą, a członkiem elitarnego zakonu rycerskiego.


Jeden pies. Nie miałem na myśli takiego legionisty co chodzi po Cesarskim Mieście i pilnuje porządku. Chodziło mi raczej o takiego dobrego pro strażnika, który stara się utrzymywać pokój w całej krainie. :)

Dnia 24.01.2011 o 13:13, Karpik777 napisał:

A wydawało mi się, że Łowcy dają za wampirzy pył złoto i nie ma tam żadnych awansów.
Nie używasz aby jakiegoś moda?


Grałem w to dawno, myślałem że skoro jest to jakaś organizacja to rangi (oprócz kasy) też są przyznawane. Cóż, myliłem się. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mod działa, tak moja nowa postać wygląda :D

EDIT:

Czy dobrze zrobiłem, że kobieta jest rycerzem i nosi ciężkie pancerze?
Chociaż w żelaznej zbroi dość fajnie wygląda :)

Ps.nie mogę dodawać już obrazków więc podam do screena link: http://wd3.photoblog.pl/np2/201101/66/85355142.jpg

20110124152436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem dla "Hermaeus Mora"
Złapałem już 6 dusz... i się zepsuło, nie mogę już łapać innych. Sprawdzałem na różnych npcach, bandytach, maruderach, wampirach, and so long... nic...Rzucam czar, zabijam i nic się nie dzieje. Raz dostałem tylko info że nie mam kamienia duszy wystarczająco pojemnego by pochwycić esencje danej postaci, haha... jakaś rada?
Nie będę mocno płakał jak quest będzie spalony... ot ze 3 poziomy z extra skilami w plecy ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz taki problem:
Do not cast the soultrap spell on two different beings (or twice on the same being) within the 120 second time-frame of the spell. This will cause the spell to stop functioning correctly on all future casts regardless of whether you kill the NPCs that you double-cast on or not.

Pomóc może to:
http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Unofficial_Oblivion_Patch
lub to:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=2863

A jeśli jesteś leniwy otwórz konsolę i wpisz:
setstage DAHermaeusMora 40
Pozostanie ci już tylko zgłosić się po nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować