Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2011 o 19:57, Daelor napisał:

Teraz trzeba wzmacniać hype i zainteresowanie marką przed premierą Skyrim - zbiorcza
edycja wciąż fajnego i grywalnego Obliviona to doskonałe posunięcie ;]



Witaj.

Jak dla mnie Oblivion do dziś trzyma poziom. Spory świat sporo Questów. Mroczne Bractwo, które dodaje do zabawy sporo. Soundtrack także nie najgorszy. Pod względem grafiki na full detalach nie odstępuje wcale w tyle do dzisiejszych nowości. Późniejsze rozszerzenie + dodatek przedłużający zabawę. Skyrim to moja Top 1 gra na, którą czekam. No i Diablo ]I[ oczywiście :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo questów? W Morrowindzie jest jakieś 2 razy więcej. W Oblivionie gildie są tak idiotycznie zrobione, że można zostać Arcymagiem, będąc orkiem który nie potrafi rzucać zaklęć, a większa część zadań dla GM to walka z nekromantami. Albo Arena, gdzie Wielkim Czempionem może zostać 2 poziomowa postać, skazaniec do dopiero z więzienia wyszedł. Dziękuję, wracam do Morro, który z modami ma wcale nie gorszą grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 23:06, Minamir napisał:

Sporo questów? W Morrowindzie jest jakieś 2 razy więcej.


Dodam że po te questy trzeba zapieprzać na nogach przez pół mapy, do tego są monotonne i dostaje się beznadziejne nagrody. Nudy w cholerę.

Dnia 26.05.2011 o 23:06, Minamir napisał:

W Oblivionie gildie są tak idiotycznie
zrobione, że można zostać Arcymagiem, będąc orkiem który nie potrafi rzucać zaklęć, a
większa część zadań dla GM to walka z nekromantami.


W Morku nie ma tego tylko dlatego, że dali pułapy umiejętności co do przyjęcia i awansu.
Questy gildii złodziei prawie w ogóle nie wymagają wypracowanych skilli, klucze i inne pierdołki do otwarcia skrzynek zawsze można znaleźć, nawet skradania nie trzeba używać. Połowa zadań dotyczyła zabójstwa kogoś, co w Obku skutkowało płaceniem kary - złodziej to złodziej, nie morderca.
I jak chcesz grać klimatycznie to chyba napakowanym orkiem nie wybierzesz gildii złodziei czy magów, hm?

Dnia 26.05.2011 o 23:06, Minamir napisał:

Albo Arena, gdzie Wielkim Czempionem
może zostać 2 poziomowa postać, skazaniec do dopiero z więzienia wyszedł.
Dziękuję, wracam
do Morro, który z modami ma wcale nie gorszą grafikę.


Skoro już wspominasz o modach, to równie dobrze możesz sobie zainstalować modyfikację usuwającą Level Scaling. Hypokryzja ftw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale o to chodzi w RPG że Ork który jest tępy jak diabli raczej nie zostaje szefem gildi w której nie spełnia wymagań ale w uproszczonym świecie Obka to przechodzi.
Obek jest ok ale dla fanów TES to krok w tył i to spory. Polecam pograć w darmowego Daggerfalla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 11:40, L33T napisał:

Wiesz ale o to chodzi w RPG że Ork który jest tępy jak diabli raczej nie zostaje szefem
gildi w której nie spełnia wymagań ale w uproszczonym świecie Obka to przechodzi.


Dziwne, podobnie mówili ludzie handlujący niewolnikami z Afryki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:25, Daelor napisał:

Dziwne, podobnie mówili ludzie handlujący niewolnikami z Afryki...


Oh Azra Azra, jak ja czekam na twoje tak durne posty jak ten.
Rozumiem że Ork który nie ma nic wspólnego z magią (specjalizuje się tylko w walce wręcz) może być spokojnie szefem gildi magów (zajmujących się magią lol). Zakładając że Obek to nadal Computer Role Playing Game, taka możliwość to uproszczenie i zerwanie z klimatem. To co było w Morku było bardzo ok, chcesz awansować ? To pokarz że opanowałeś umiejętności w odpowiednim stopniu i wtedy masz awans. Ale co kto lubi...

Ps. Słowa kluczowe pogrubione żebyś spokojnie wszystko zrozumiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 14:07, L33T napisał:

Oh Azra Azra, jak ja czekam na twoje tak durne posty jak ten.
Ps. Słowa kluczowe pogrubione żebyś spokojnie wszystko zrozumiał.


Leet, fajny jesteś, ale dopóki będziesz mnie obrażał, nic z tego nie będzie. Wykaż proszę trochę kultury, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 15:54, Daelor napisał:

Wykaż proszę trochę kultury, dobrze?


"Dziwne, podobnie mówili ludzie handlujący niewolnikami z Afryki... "

I vice versa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam wielki problem. Zainstalowałem na dysku D drugi system operacyjny Windowsa na którym mam Obliviona. System, aby zachować stare pliki na D, przeniósł je wraz z Program Files do folderu Windows.old. Teraz nie mogę uruchomić, bo brakuje bodajże jakiejś ścieżki, nawet jak wgrałem do Program Files na drugim systemie. I tu pytania: 1. Czy jak zainstaluję jeszcze raz Obka (mam kilka modów wraz z Qarl''s Texture Pack III) wraz z tymi modami to będzie wszystko git, będą chodzić zapisy? 2. Tym razem już chciałbym grać bez QTP III, bo na razie mam zintegrowaną kartę graficzną. Nic nie się schrzani jak będą oryginalne tekstury z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie jeśli nie będzie modów, które nie dodają plików .esp/.esm. Najlepszym wyjściem byłoby odinstalowanie gry, ręcznie usunięcie pozostałości i ponowna instalacja, potem mody.

Możesz też podać co to za błąd, być może uda się usunąć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 11:46, Mafioso_PL napisał:

Ale już znalazłem, dzięki :D


No, nie dzięki skoro Ci jednak nie pomogłem xD

Pozapominałem jak się te programy nazywają, nie grałem już parę miesięcy, a nie modowałem jeszcze dłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Polskie czcionki do DarNified Ui ?
Bardzo spodobał mi się ten mod, ale brak Polskiej czcionki zabija, a wszystko co znalazłem w necie albo nie działa, albo działa niepoprawnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 17:02, Mafioso_PL napisał:

Ma ktoś Polskie czcionki do DarNified Ui ?
Bardzo spodobał mi się ten mod, ale brak Polskiej czcionki zabija, a wszystko co znalazłem
w necie albo nie działa, albo działa niepoprawnie :/


Sprawdzałeś to http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=34516 ? Teoretycznie, po poprawnym zainstalowaniu i zmianie w Oblivion.ini powinien działać. Podkreślam teoretycznie, bo nie używam spolszczenia do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować