Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2006 o 12:33, KrisK91 napisał:

Opłaca się kupić obliviona gdy ma się radka 9200SE? Może gdybym użył OLDbliviona....


Nie masz nawet o czym marzyć. Najsłabsza karta z chipsetem nVidii na której da się włączyć Oblivion''a (nie mówię o graniu:P) to FX5900. Twoja karta jest dużo od niej starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 12:33, KrisK91 napisał:

Opłaca się kupić obliviona gdy ma się radka 9200SE? Może gdybym użył OLDbliviona....

Nie ma sensu. Gra co prawda ruszy,ale nie spodziewaj się fajerwerków. Lepiej skombinować nową kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 08:40, BlackBomb napisał:

Dalsza część......

Przychodzi w obku chwila, kiedy takie przedmioty się wyrzuca albo zostawia na ziemi bo za dużo ich jest ;]

PS
Te Conditioned Leggings, Boober boots, the Goober i Knox Cuirass to chyba po Kaszubsku ;]


PS2
Na 62... chce Ci się jeszcze młucić? xD
Takie same przedmioty miałem z resztą na poziomach 25+
Spokój z grą dałem sobien a 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie się przestawia, na 60 jeśli monitor nie obsługuje takiego odświeżania na danej rozdzielczości. Innymi słowy, kup nowy monitor bądź kartę graficzna (do karty to tez zależy) :)
Jak stary masz monitor i jaka karta graficzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam nowe (tzn ten komp ma rok, na nim siedze w internecie i czasami pogrywam). Odświeżanie już ustawiłem. Właśnie dziś zmieniło mi się nie wiem jak. Wczoraj było 85Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 23:19, Dominik84 napisał:

mam już tego dungeona (Mehrunes'' Razor) plus The Vile Lair i Orrery no i zbroje. Cakiem sympatyczne,
bo już zaczynałem czuć pewną powtarzalność, a tu świeża bryza :)

Gdyby Bethesda regularnie wydawała takie dodatki to byłoby bardzo fajnie. No i przydałby się
też jakis duży oficjalny ad-on dla tych co przeszli głowny wątek. Nowe tereny (Morrrowind :D
? ) itd. No coz, jakoś sie nie zanosi na to, ale dobre to co jest.


Skoro mówisz że fajny dungeon to muszę go sobie sprawić (jak i inne dodatki):)
Swoją drogą faktycznie przydalby się jakiś dodatek porządny do Obliviona...marzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 13:15, Another-Vill napisał:

Nie, misje w Gildii Wojowników dostajesz z 3 miejsc - w siedzibie głównej (od Oreyna) i w 2
miastach.


Mkej a gdzie jest ta siedziba główna?:P Pytałem się strażników w Imperial City i legionista powiedział mi, że nie ma w tym mieście żadnych gildii oprócz Arcane University

Dnia 19.07.2006 o 13:15, Another-Vill napisał:

zaraza nie pamiętam nazw - jedno na wybrzeżu na południowym zachodzie, drugie to to na wschód od > Imperial city.


Czyli chodzi o Anvil (to tutaj właśnie zgubiłem przełożonego:P) oraz Cheydinhal? Dobra to jeszcze tylko gdzie jest siedziba główna i mogę się zabrać do roboty:P

Ostatnio zajmowałem się wyłącznie zamykaniem bram. Natrafiłem na kilka denerwujących rzeczy. Niektóre Waste''s of Oblivion są naprawde porąbane. Kilkanaście minut pałętałem się po obszarze na którym stały 4 wieże, kombinując przechodzeniem z jednej do drugiej trzeba było dostać się do Sigil Stone. Najbardziej denerwuje fakt, że znaczki wrót zamkniętych i nadal czynnych na mapie są identyczne. Gdy już się kilkanaście zamknęło zaczynają pojawiać się problemy w orientacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, od dziś mam Obliviona. Zaskoczyło mnie, że gra domyślnie uruchomiła się na ustawieniach wysokich i nie tnie. Sama gra bardzo fajna, wprawdzie jeszcze nie awansowałem, ale sama możliwość przemieszczania się do lokacji bez mozolnego łażenia jest na plus. Także walka jest bardzo dobrze przemyślana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwszy problem. Rzuciłem to zaklęcie odczyniające niewidzalność w centrum Aleswell, ale szczęście spadło mi do 4 pkt :/ Jak to odczynić, tj. co zrobić, żeby znów mieć 50, bo tyle miałem na starcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 00:29, Arclight napisał:

Jak to odczynić, tj. co zrobić, żeby znów mieć 50, bo tyle miałem na starcie?


prawdobodobnie ktoś rzucił na Ciebie jakiś czar, lub złapałeś jakieś choróbsko, w takim przypadku idź do jakiegoś miasta i pomódl się w którymś z kościołów, a wtedy powinno wszystko wrócić do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 21:38, Arclight napisał:

Heh, od dziś mam Obliviona. Zaskoczyło mnie, że gra domyślnie uruchomiła się na ustawieniach
wysokich i nie tnie. Sama gra bardzo fajna, wprawdzie jeszcze nie awansowałem, ale sama możliwość
przemieszczania się do lokacji bez mozolnego łażenia jest na plus. Także walka jest bardzo
dobrze przemyślana.


Jak bedziesz w sytuacji, gdy walczysz z kilkoma przeciwnikami, a po Twojej stronie tez walczy kilku zbrojnych, to wtedy juz nie bedziesz mowic, ze wlaka jest fajna :) Totalny chaos... ale to w sumie realistyczne jest, bo naprawde w ogniu walki tez pewnie dominowal taki rozgardiasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, ktorym Oblivion sie non stop zawiesza oraz do tych, ktorym scina animacje podczas zgonu przeciwnika ---> przeczytajcie reamde.txt i zmiencie nazwe pliku mpeg2dmx.ax na mpeg2dmx.ax.old. Najprawdpopodobniej znajdziecie go w katalogu Program Files/katalog waszego playera (w moim przypadku SubEdit). Po dokonaniu tej zmiany gra smiga jak piorun, nie zacina sie oraz nie zawiesza. Po prostu cud miod, az przyjemnie zagrac ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ffdshow i co? Mam zmienić plik ffdshow.ax na ffdshow.ax.old?? A poza tym nie wiem czemu, ale jek skończe granie w Obka to mam strasznie dużo ikonek ffdshow''a przy zegarze i musze na nie dopiero najechać żeby znikneły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:) Gram od kilku dni ,dopiero 3 lvl ,jestem przy qescie z odzyskaniem 4 księgi od kultystów (koło jaskini pod wodospadem). Czy zgodnie z poradnikiem najpierw zrobic wątek główny, a póżniej całą reszte?Nie chcę sobie popsuc gry. Jakie są wasze sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 08:50, BlackBomb napisał:

A ja mam ffdshow i co? Mam zmienić plik ffdshow.ax na ffdshow.ax.old??

sa dwie opcje: albo odinstalowujesz ffdshow calkowicie, albo w jego wlsciwosciach ustawisza opcje, zeby z jego kodekow nie korzystal oblivion przy odtwarzaniu muzy w mp3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 08:50, BlackBomb napisał:

A ja mam ffdshow i co? Mam zmienić plik ffdshow.ax na ffdshow.ax.old??


ja nie ruszałem pliku ffdshow.ax, zrobiłem to co w tym poście napisałem http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=4433 jeśli Ci się Oblivion często wiesza to zrób jak ja, mi od czasu kiedy zmieniłem te kilka plików Oblivion ani razu się nie zawiesił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować