Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2006 o 18:27, kamceg napisał:

Jak już wcześniej powiedziałem, zdobywanie leveli nie polegało jedynie na walce na arenie ale
na odkrywaniu i OCZYSZCZANIU wszelakich napotkanych lokacji!!!

Walka na arenie jest fajniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 18:28, azur64 napisał:

> Jak już wcześniej powiedziałem, zdobywanie leveli nie polegało jedynie na walce na arenie
ale
> na odkrywaniu i OCZYSZCZANIU wszelakich napotkanych lokacji!!!
Walka na arenie jest fajniejsza.


Może i tak ale w końcu przestaje przybywać nowych stworów bo takich poprostu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 18:27, kamceg napisał:

na odkrywaniu i OCZYSZCZANIU wszelakich napotkanych lokacji!!!

Oczyszczaniem raczej bym tego nie nazwał/ Wrogowie lub inne dziwactwa wracają tam za jakiś tydzień i wszystko zaczyna się od nowa:/ ( hmm przypomina to kurz w moim pokoju, raz na tydzień sprzątam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 18:31, In The End napisał:

> na odkrywaniu i OCZYSZCZANIU wszelakich napotkanych lokacji!!!
Oczyszczaniem raczej bym tego nie nazwał/ Wrogowie lub inne dziwactwa wracają tam za jakiś
tydzień i wszystko zaczyna się od nowa:/ ( hmm przypomina to kurz w moim pokoju, raz na tydzień
sprzątam)


Zgadza się ale przedmioty już nie wracają! :) jak ktoś szuka rozbudowanej jaskini to radzę poszukać w okolicy posiadłości Lorda Regdumpa(czy jak mu tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 18:33, kamceg napisał:

Zgadza się ale przedmioty już nie wracają! :)

we wszelkich podziemiach w skrzyniach i innych pojemnikach przedmioty odnawiaja sie co 3 dni czasu gry, podobnie jak przeciwnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 00:58, trollf napisał:

> Zgadza się ale przedmioty już nie wracają! :)
we wszelkich podziemiach w skrzyniach i innych pojemnikach przedmioty odnawiaja sie co 3 dni
czasu gry, podobnie jak przeciwnicy...


Tak, ale to nie te same przedmioty, a potwory tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 09:41, kamceg napisał:

Tak, ale to nie te same przedmioty, a potwory tak.

przedmioty sa generowane losowo, wiec moga pozniej byc gorsze lub lepsze... natomiast potwory takze nie musza byc dokladnie takie same, bo to zalezy glownie od poziomu gracza i takze w pewnym stopniu od losowosci (np. zamiast goblina-wojownika w tym samym miejscu nastepnym razem moze byc np. goblin-szaman) - po kazdym respawnie zawartosc skrzyn jest inna, a takze roznia sie przeciwnicy, choc w znacznie mniejszym stopniu - nic nie jest dokladnie takie samo jak bylo wczesniej po respawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 10:47, trollf napisał:

> Tak, ale to nie te same przedmioty, a potwory tak.
przedmioty sa generowane losowo, wiec moga pozniej byc gorsze lub lepsze... natomiast potwory
takze nie musza byc dokladnie takie same, bo to zalezy glownie od poziomu gracza i takze w
pewnym stopniu od losowosci (np. zamiast goblina-wojownika w tym samym miejscu nastepnym razem
moze byc np. goblin-szaman) - po kazdym respawnie zawartosc skrzyn jest inna, a takze roznia
sie przeciwnicy, choc w znacznie mniejszym stopniu - nic nie jest dokladnie takie samo jak
bylo wczesniej po respawnie...


No chyba, że ma się juz taki poziom, w którym są już tylko najlepsze kreatury. Ja nie mam juz szamanów, tylko wszędzie wodzowie łażą. eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zamknieciu pierwszej bramy do Otchłani zrobiłem quest Bitwa o Zamek Kvatch. Mam tylko jeden problem. Gdy okazało się, że brama do zamku jest zamknięta szef strażników wysłał mnie do kaplicy do starego strażnika który miał mi pokazać sekretne przejście do zamku. Nie miałem dużo czasu, więc przewinałem cześć rozmowy, wydaje mi się jednak że mowił coś jak: ''''Jeżeli mi się nie uda, to proszę cię o cośtam.'''' Dobra. To idziemy. Najpierw pod kaplicą, potem do wieży. Z wierzy przechodzimy do zamku i go otwieramy i tutaj (nie jestem na 100% pewny) stray strażnik umiera skryptem. Wypada z niego Klucz do domu Strażnika. Wprawdzie nowego questa nie dostałem, ale wole się upewnic, że nie minie mnie jakies ciekawe zadanie, lub przynajmniej odrobina Septimów/dobre itemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 09:49, mic02 napisał:

Po zamknieciu pierwszej bramy do Otchłani zrobiłem quest Bitwa o Zamek Kvatch. Mam tylko jeden
problem. Gdy okazało się, że brama do zamku jest zamknięta szef strażników wysłał mnie do kaplicy
do starego strażnika który miał mi pokazać sekretne przejście do zamku. Nie miałem dużo czasu,
więc przewinałem cześć rozmowy, wydaje mi się jednak że mowił coś jak: ''''Jeżeli mi się nie
uda, to proszę cię o cośtam.'''' Dobra. To idziemy. Najpierw pod kaplicą, potem do wieży. Z
wierzy przechodzimy do zamku i go otwieramy i tutaj (nie jestem na 100% pewny) stray strażnik
umiera skryptem. Wypada z niego Klucz do domu Strażnika. Wprawdzie nowego questa nie dostałem,
ale wole się upewnic, że nie minie mnie jakies ciekawe zadanie, lub przynajmniej odrobina Septimów/dobre
itemy.

U nas na obiad było mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić Oblivion. Mam płytę Asus M2N32SLI Deluxe, proca AMD Athlon X2 4200+, grafę Gigabyte 7900GT Zalman Edition, 2x512MB Geil 800 Ultra i dowiedziałem się, że gra jest tak wymagająca, że ten mój zestaw może nie pociągnąć na wysokich ustawieniach. Jak to jest? Może mi ktoś odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 23:02, mrosi napisał:

Mam płytę Asus M2N32SLI Deluxe, proca AMD Athlon X2 4200+, grafę Gigabyte 7900GT Zalman Edition, 2x512MB Geil 800 Ultra i dowiedziałem się, że gra jest
tak wymagająca, że ten mój zestaw może nie pociągnąć na wysokich ustawieniach. Jak to jest? Może mi ktoś odpowiedzieć?


na Twoim sprzęcie powinien bardzo ładnie chodzić na wysokich detalach. na moim A64 3000+, GF6600GT 2x512DDRGeil a więc na dosyć słabszym od Twojego, gra na takich ustawieniach jak na screenach w tym poście http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=6203 czyli gdzieś na ustawieniach wyższych niż średnie chodzi dobrze :) a wygląda tak ja na tych screenach http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=3331 :) oczywiście po zastosowaniu paru modów upiększających grafikę mozna sprawić, że grafika w Oblivionie będzie wyglądała jeszcze lepiej praktycznie bez żadnego spadku wydajności gry :) także na Twoim kompie gra powinna chodzić na bardzo wysokich detalach prawie, że najwyższych, także jeśli obawiałeś się tylko tego, że Oblivion może Ci nie chodzić płynnie na wyskich ustawieniach to właściwie nie musisz się tego obawiać, bo tak czy siak na Twoim kompie gra będzie wyglądała bardzo ładnie i powinna chodzić płynnie bez względu na to czy ustawisz detale wysokie czy nieco niższe od wysokich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 23:02, mrosi napisał:

Zastanawiam się czy kupić Oblivion. (...)


Tu nie ma co się zastanawiać - biegiem do sklepu! Najlepiej do MediaMarkt (tam kosztuje tylko 79 PLN za wersję PL i 69 PLN za ANG) Warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może ktoś tutaj, kto może mi naświetlić sytuacje na temat tej gierki. W czym jest podobna do tego typu gier a w czym jest lepsza?? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to wygląda to tak, że jest to gra zgatunku cRPG. Możesz się przełączać mniędzy widokiem z oczu bohatera do widoku zza jego pleców. Przewagą tej gry nad innymi jest mnogość questów i długość rozgrywki. Możesz wykonywać główny wątek fabularny, być magiem, wojownikiem, morderca, wykonywać zlecenia prostych ludzi. Mnogość różnych opcji gry stanowi o jej sile. Można operować kilkoma szkołami magii, mieczami długimi, krótkimi z tarczą, łukiem, sztyletem itp. Wielki świat daje sporo frajdy z eksplorowania go. Świetna (wręcz fotorealistyczna) grafika i doskonałe kawałki dopełnieją obrazu całości. Jeśli chcesz zagrać w życiu jeszcze w tylko jedną grę to nie wachaj się - Bierz TES IV : Oblivion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 17:58, YahooPL napisał:

nie wachaj się - Bierz TES IV : Oblivion.


Czyli ala GOthic, Morrowind i Neverwinter Night. A co do wcześniejszych (wymienionych przeze mnie) tutułów ma jakieś dodatkowe plusy bądź minusy. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mrosi, to nie powinieneś kupowac Obliviona. Jest nuuudny. Pograsz w niego z tydzień i może będziesz zachwycony, lecz później... poprostu takie nudy. Nie ma co robić. Fabuła główna raptem 15 godzin.

Skalowanie postaci jest kluczem do grobu. A na dodatek swiat jest niesamowicie monotonny i poprostu pusty.

Nie kupuj... tylko stracisz hajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować