Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2008 o 17:41, DJ Szlafrok napisał:

A mógłby waćpan napisać, w jaki sposób tego dokonać?


Czemu nie napisałem jak za pomocą modu zmienić ubranie?Bo pisze o tym w FAQ do moda ale oczywiście łatwiej wrzeszczeć na kogoś że nie podał:)

Dnia 25.09.2008 o 17:41, DJ Szlafrok napisał:

No tak, po co w ogóle jakaś oblivionowa scena modderska? Przecież wszystko można zrobić
SAMEMU za pomocą JEDNEGO programu... Po jaką cholerę więc mody?


Bo jeśli nie potrafisz wykonać operacji na programie jakim jest CS żeby dodać jakiś tam łach danemu NPC to masz mody które te itemy już dodają a od Ciebie nie wymagają żadnej znajomości CSa. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:11, Gall historyk napisał:

Czemu nie napisałem jak za pomocą modu zmienić ubranie?Bo pisze o tym w FAQ do moda
ale oczywiście łatwiej wrzeszczeć na kogoś że nie podał:)


Jeśli w opisie moda na http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=6239 (mam ściągać każdą modyfikację, aby poczytać w faq, co oferuje?) jest fragment o zmianie ubioru npc, zwracam honor, widocznie mimowolnie to pominąłem. Wystarczy cytat.

Dnia 25.09.2008 o 18:11, Gall historyk napisał:

Bo jeśli nie potrafisz wykonać operacji na programie jakim jest CS żeby dodać jakiś tam łach danemu NPC to masz mody które te itemy już dodają a od Ciebie nie wymagają żadnej znajomości CSa. Proste?


Nie.
Bazuje to tylko i wyłącznie na stopniu skomplikowania (nieskomplikowane: zamiana ubrania; skomplikowane: stworzenie i dodanie nowego przedmiotu). A to NIE JEST rozwiązanie. Poza tym, jeśli zażyczę sobie zmiany ubrania tego i tego bohatera, mam każdorazowo bawić się w CSa? (nie twierdzę, że to trudne, bo nie o to tu chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:22, DJ Szlafrok napisał:

jeśli zażyczę sobie zmiany ubrania tego i tego bohatera, mam każdorazowo bawić się
w CSa? (nie twierdzę, że to trudne, bo nie o to tu chodzi)


No niestety nie znam innych sposobów co zresztą zaznaczyłem wyraźnie kilka postów wcześniej. No chyba ze wykorzystasz sposób z Morrowinda czyli zabij NPC a następnie go ubierz ale nie o to chyba chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:26, Gall historyk napisał:

No niestety ale jak mówiłem na samym początku nie znam innych sposobów co zresztą zaznaczyłem kilka postów wcześniej. No chyba ze wykorzystasz sposób z Morrowinda czyli zabij NPC a następnie go ubierz ale nie o to chyba chodzi :)


Nie sądzę. ;- )
A tak nawiasem mówiąc: cytatu nie ma, więc nie warto się kłócić dla samej idei wygrania batalii na argumenty. ;- )
Kończę z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sposob z zabiciem w Oblivionie nie dziala, bo NPC nie wkladaja automatycznie ciuchow gdy sa "martwi" :]

jesli chcecie zmienic ciuchy jakiegos NPC w grze, to mozna skorzystac z tego moda:
> http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=543
pozw ala on na zamiane jakiegokolwiek NPC w naszego kompana i m.in. wymiane z nim przedmiotow, w tym ubran, zbroii, broni itp.
wszystko co zmodyfikujemy bedzie zapisane w sejwach, wiec po rozpoczeciu gry od nowa, badz inna postacia, zmiany nie beda widoczne - jesli chce sie zmienic wyglad NPC na stale, nizealeznie od sejwow to tylko grzebanie w CS pozostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:48, Gall historyk napisał:

P.S: Tes Nexus wydaje mi się wygodniejszą i lepszą stroną niż Planet Elder Scrolls .

Obie te strony sie uzupelniaja - na jednej znajdziesz mody, ktorych nie ma na drugiej i vice versa.
Ja traktuje to jako backup - mniejsze jest prawdopodobienstwo, ze padna dwie strony w tym samym czasie niz jedna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:48, Gall historyk napisał:

P.S: Tes Nexus wydaje mi się wygodniejszą i lepszą stroną niż Planet Elder Scrolls .


A mi z drugiej strony bardziej do gustu przypada Planet Elder Scrolls. ;- ) Jakoś to wszystko czytelne i w odpowiednim miejscu, nie muszę skakać po zakładkach, aby przeczytać komentarze czy obejrzeć obrazki. Jedyne, co denerwuje, to system ściągania oparty portalu Fileplanet.

->Trollf
Ha, mam tego moda a nigdy nie myślałem o przebieraniu. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:58, DJ Szlafrok napisał:

Jedyne, co denerwuje, to system ściągania oparty portalu Fileplanet.


nie wiem jak u ciebie, ale z PES wieksze pliki znacznie szybciej mi sie sciagaja, Nexus ma limit ok. 100kB jesli nie wykupiles abonamentu, a z Fileplanet smiga szybciej - troche wiecej klikniec niz na Nexus, ale na koncu wychodzi na + ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 19:23, trollf napisał:

nie wiem jak u ciebie, ale z PES wieksze pliki znacznie szybciej mi sie sciagaja, Nexus ma limit ok. 100kB jesli nie wykupiles abonamentu, a z Fileplanet smiga szybciej - troche wiecej klikniec niz na Nexus, ale na koncu wychodzi na + ;]


Tak, wiem, po prostu denerwują mnie te kliknięcia. ;- ) Najpierw przekierowuje na Fileplanet, później wysyłą okienko, na którym - dla odmiany - należy kliknąć. ;- ) Można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje fakt, że na większości serwisów z plikami trzeba się logować, żeby cokolwiek pobrać. Nie chodzi mi wcale o (złudną przecież) prywatność w sieci, ale o sam fakt, że - jak to dla osoby, która ma nawyk kasowania cookie''sów 3 razy dziennie - jest to po prostu denerwujące. Myślę, że regularnie korzystam z ok. 10 różnych serwisów, które wymagają logowania i nawet przy tej liczbie cięzko mi zapamiętać wszystkie loginy i hasła (z hasłami co prawda nie mam problemów, bo wszędzie jest ono takie samo; z loginami już gorzej). W dodatku ta moja obsesja "czystego PC" i kasowanie cookies i temp - innymi słowy muszę za każdym razem wpisywać te dane ;-). Oczywiście, ktoś może napisać: "jak ci się nie podoba, to nie korzystaj". Oczywiście, jestem tego świadomy. Wiem, że niczego nie zmienię. Chciałem tylko wyrazić swoją opinię na ten temat. Modków przepraszam za lekki offtop. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie cierpiące zwłoki: dlaczego po otrzymaniu rekomendacji w Skingrad nie mam możliwości kupowania czarów u członków oddziału w tym mieście? Czy jest jakiś sposób, aby kupić te czary? Proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:12, DJ Szlafrok napisał:

Mam pytanie nie cierpiące zwłoki: dlaczego po otrzymaniu rekomendacji w Skingrad nie
mam możliwości kupowania czarów u członków oddziału w tym mieście? Czy jest jakiś sposób,
aby kupić te czary? Proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy.


Jeśli jest noc, to poczekaj do rana, albo południa. Niektórzy NPCe oferują usługi tylko w określonych porach i określonych miejscach (czyli jak się taki nieborak zaplącze na górnym pietrze, to nie pohandlujesz z nim, dopóki łaskawie nie zejdzie na niższe - choć i tutaj powinno wystarczyć poczekać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:27, VBone napisał:

Jeśli jest noc, to poczekaj do rana, albo południa. Niektórzy NPCe oferują usługi tylko w określonych porach i określonych miejscach (czyli jak się taki nieborak zaplącze na górnym pietrze, to nie pohandlujesz z nim, dopóki łaskawie nie zejdzie na niższe - choć i tutaj powinno wystarczyć poczekać).


Faktycznie, zapomniałem zupełnie o tym. Dzięki wielkie, podziało. Chociaż z drugiej strony wystarczyło, aby npc ruszył się o ~5 metrów, a opcja nagle się uaktywniła, co było mniej komiczne niż frustrujące. ;- )

->Gali
Problem rozwiązany, ale dla sprawiedliwości ;- ) podam, że był to Viggie the Caubious, niezależnie od tego, jak to Cenega przetłumaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 15:09, Adamzzz napisał:

U jakiego sprzedawcy najbardziej opłaca się sprzedawać towary?


Wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę:
- przede wszystkim sprzedawaj konkretne przedmioty handlarzom w specjalizacjach, czyli na przykład miecz płatnerzowi, a eliksir alchemikowi
- Twoja umiejętność handlu
- umiejętność handel u sprzedawcy
- to, jak bardzo dany kupiec darzy Cię sympatią
- targowanie się

Ostatecznie nie ma ''najlepszego'' miejsca do sprzedawania, bo wszystko jest zależne od powyższych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to ekonomia w Oblivionie jest na maksa skopana - pozniej to juz jest tyle tego sprzetu, ze wlasciwie komukolwiek mozna go sprzedawac, a z kasa nie ma co robic, oprocz bicia rekordow jej ilosci ;] Innymi slowy - zero kombinowania = nuda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:42, trollf napisał:

Z tego co pamiętam, to ekonomia w Oblivionie jest na maksa skopana - później to już jest
tyle tego sprzętu, ze właściwie komukolwiek można go sprzedawać, a z kasa nie ma co robić,
oprócz bicia rekordów jej ilości ;] Innymi słowy - zero kombinowania = nuda ;]


No w sumie prawdę głosisz :p
Najdroższy dom kosztuje 25 000, w ogóle na wszystkie posiadłości potrzebne jest około 80 000 + wyposażenie, ale powyżej 200 lvl dostajemy za większość questów po kilka tysięcy, a wystarczy wejść do jakiejś jaskini, jeśli szczęście dopisze to można wynieść z niej kilkanaście daedrycznych pancerzy xD

Przydała by się w Oblivionie możliwość kupowania ziemi, nie wiem po co ale zawsze było by ciekawiej mieć swój kawałek ziemi ;]

Ogólnie to na początku gry trzeba ściubać grosz do grosza, żeby coś kupić a później to nie ma co z kasą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:42, trollf napisał:

Z tego co pamietam, to ekonomia w Oblivionie jest na maksa skopana - pozniej to juz jest tyle tego sprzetu, ze wlasciwie komukolwiek mozna go sprzedawac, a z kasa nie ma co robic, oprocz bicia rekordow jej ilosci ;] Innymi slowy - zero kombinowania = nuda ;]


A ja z modem usuwającym level scalling (=raczej nie dostaję 20 000 septimów za zabicie szczura) i Living economy sobie kombinuję, i fajno. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować