Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft rozgryziony?

65 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Rob Fahey, publicysta portalu Gamesindustry.biz, na łamach tej strony przedstawił interesującą opinię dotyczącą, jak twierdzi, prawdziwej taktyki Microsoftu w wojnie next-genowych formatów – HD-DVD i Blu-ray. A mianowicie, firma ta nigdy nie chciała zwycięstwa żadnego z nich. Dla MS najważniejsza jest bowiem cyfrowa dystrybucja.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft rozgryziony?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo sie dowiemy że Xbox był tylko przykrywką dla rozruszenia rynku gier na peceta ! Aby konwersje z Xboxa okazywały sie lepsze na pc i producenci docenili peceta w całości zwłaszcza ci konsolowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli według tego PS3 i Blu-ray i tak miał wygrać wojnę nośników...a ze strony Microsoftu miała być to tylko i wyłącznie strategia opóźniania przegranej. Ciekawa ta teoria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, to może być prawdą. Sam Bill Gates wielokrotnie w swoich wywiadach podkreślał że nie widzi miejsca w przyszłości dla nośników fizycznych, które według niego miały zostać zastąpione internetem.

Cwane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałem to mówią coś takiego sieczcie ludzie przy DVD 4,7GB a olejcie płyty 50GB na co to komu taka pojemność. Hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cyfrowa dystrybucja"? To znaczy, że niedługo piraty od orginałów będą się różnić tylko ceną? Bo ja kupując orginała mam tę satysfakcję (między innymi), że nie muszę ściągać tych X GB... A tu ani instrukcji nie będzie, ani nic. Poza tym ja chyba podziękuję kiedy gry wchodzące na Blu-Ray (kilkadziesiąt GB) będę musiał ściągać z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 20:59, ko?nik napisał:

Czyli według tego PS3 i Blu-ray i tak miał wygrać wojnę nośników...a ze strony Microsoftu miała
być to tylko i wyłącznie strategia opóźniania przegranej. Ciekawa ta teoria ;)



Dokładnie tak. Tak myślę... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

digital distribution to przyszlosc i nie ma odwrotu - tak twierdze ja, wlasciciel wielu pudelek z grami, ktory ostatnio ma coraz bardziej dosyc szukania plyty kiedy chce sobie pograc w jedna z X gier zainstalowanych na kompie. odpalam sobie steama - hl2, dark messiash, prey, civ4, geometry wars itd - uruchamiam i gram. szkoda, ze w polsce zaden z wydawcow nie otworzyl jeszcze takiego naszego serwisu dd, tylko od czasu do czasu cenega wyda jakas gre, ktorej kody sa zgodne ze steamowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XO ma przecież dysk 20 GB. Zassanie z marketu trailera w HD zajmuję powiedzmy z 200 MB, a M$ chę gry tak dystrybuować ? Co z tym najnowszym projektem iD Software, którego textury zajmują 20 GB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale Elite ma juz 120 GB na dysku i ms proponuje by uzywac kilku dysków a swoj gamertag i save`y trzymac na memorce. To am rece i nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ta "przyszłość" umożliwi mi granie np w gry za które kupiłem w ten sposób dajmy na to 10 lat temu? bo taki np fallout 2 czy cała seria gier na infinty enigme do dzisiaj nie doczekały się godnych następców, więc ciągle do nich wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dystrybucja cyfrowa jest złym pomysłem. Za różne usługi znając Microsoft trzeba byłoby płacić spore pieniądze, co jest moim zdaniem niedorzeczne. Niech nadal królują fizyczne nośniki i cyfrowa dystrybucja za duże pieniądze ich nie wyprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie maja co się ludzić. Dopóki nie zostanie rozpowszechniony internet2, mogą co najwyżej pomarzyć o wirtualnej dystrybucji. Nawet mając łącze 6 M, ściągnięcie tych kilku filmów HD w miesiącu będzie istną katorgą. Poza tym ludzie lubią posiadać fizyczny nośnik, ponieważ jest on przede wszyskim mobilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować