Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Tylko dla dorosłych" = ban?

69 postów w tym temacie

A swoja droga ciekawi mnie kwestia seksu w grach/telewizji/kioskach. Z jednej strony rzady walcza o wiekszy przyrost ludnosci, poprzez idiotyczne becikowe, ulgi podatkowe czy zakazy aborcji... A z drugiej chca zeby seks byl tematem tabu. Jak dla mnie to totalny nonsens:)
Propagowac seks w kazdej postaci(takze w grach) i nastapi przyrost populacji:) To wydaje sie oczywiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 12:06, MARTINEX napisał:

nawet gdy taki 14 latek nie kupi takiej gry to se zalatwi pirata proste sam tak zrobilem z manhuhnt 1;)


Eeee... przyznajesz się do piractwa? I to w serwisie o grach komputerowych sponsorowanych przed dystrybutora gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to powinno być tak: rodzice SAMI kupują dzieci grę, sprawdzają ją, czy jest odpowiednia dla dziecka, i pozwalają grać. A tak to 10 latek kupi sobie jakąś grę +18, odwali mu, i znowu wrzawa w TV, że "gry zabijają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 12:06, MARTINEX napisał:

nawet gdy taki 14 latek nie kupi takiej gry to se zalatwi pirata proste sam tak zrobilem z
manhuhnt 1;)


Piratów żegnamy.
Ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 12:06, MARTINEX napisał:

nawet gdy taki 14 latek nie kupi takiej gry to se zalatwi pirata proste sam tak zrobilem z manhuhnt 1;)


...i zostałeś wrogiem ludu. Ooops...

To jeszcze tylko przypomnę, że zgodnie z regulaminem za piractwo jest nieodwołalny BAN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakwalifikowanie gry do któregoś z przedziałów może być pomocne dla słabo zorientowanych rodziców, ale nie powinno się stać powodem do jej wydania lub nie. Poza tym jak zauważyło już kilka osób naklejka nie zwalnia rodziców z odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te ograniczenia powinny być ale w grach o treści seksualnej i niektórych "masakrach" gry typu GTA spokojnie dał bym od 16... Najbardziej idiotycznym pomysłem było przyznanie +18 dla Company of Heroes... Przecież to kretyństwo!!! ja bym dał +12 nawet na +16 to za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tych ograniczeń! Czy w sklepach jak "maluch" przychodzi i kieszonkowe wydaje na jakąś grę, która ma na pudełku 18 to gościu za kasą mu mówi, że nie dla niego jest ta gra?! Większa polityka informacyjna dla rodziców powinna być! Bo dla mnie przynajmniej oznaczenia w Polsce nie mają żadnego sensu! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźmy sobie do serca obecną sytuację, i pozytywem jest, że to właśnie My będziemy mogli doradzić naszym pociechom w kwestii doboru odpowiednich dla nich tytułów gier, a nie taki "Giertych" czy ktoś tam ze Stanów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm... teraz wiadomo jaka gra jest najbrutalniejsza :P
Chociaz dziwi mnie to, zeby juz wylaczac sprzedaz w USA :/
Chociaz w Europie pegi moglyby lagodniej potraktowac, wtedy to bysmy mieli super xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 11:58, neozeus napisał:

> To jest bzdura, jeżeli chodzi o USA. Przemoc "tak". Seks "nie". Widok rozmazanego na śianie

> mózgu jest ok, a goła, zdrowa kobieta już "fe"...

Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, co powoduje uprzedmiotowienie postaci kobiety
(traktowanie ich wyłącznie jako obiektu zaspokojenia potrzeb seksualnych, niechciane ciąże,
złe relacje między rodzicami, które źle wpływają na socjalizacje ich dzieci, i wiele innych).
Kobiety to nie zabawka do seksu, to też człowiek, który pragnie opieki i szacunku. Nie wiem,
czy jesteś świadomy tego, jak wiele (a jest to przerażająca ilość) mężczyzn/chłopców tego nie
rozumie.
I odnosząc się jeszcze stricte do Twojego komentarza - nikt nie mówi, że przemoc w grach jest
OK, problem polega na tym, że jeszcze nikt nie udowodnił, że to jest "fe". Goła, zdrowa kobieta
jest "fe" w zależności od tego, jak się ją przedstawia (a wcale nie musi to być "fe"), a niestety
bardzo rzadko się widzi, aby kobieta w takiej postaci była przedstawiania inaczej, niżeli jako
obiekt seksualny.

Wolałbym, żeby moje dziecko oglądało gołe kobiety w internecie (np. akty artystyczne) niż rozłupywało siekierą czaszki w Manhuncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 10:30, Mr.M napisał:


>
> P.S. - ja mam kolege co od 10 roku zycia gra w Diablo :D

Ja mam brata, co w Diablo 2 nagina od 8 roku życia ^^

;>


z tego co mi wiadomo to diablo jest 16+ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować