Zaloguj się, aby obserwować  
sc

Apple - Safari

25 postów w tym temacie

Witam.
Wczoraj natknąłem się na newsa, że przeglądarka Apple - Safari wkracza do systemu M$.
Postanowiłem ja wypróbować i powiem szczerze, jestem pod wrażeniem!
Nie będę więcej pisał, w prawdzie to wersja Beta, ale warto wypróbować:
http://www.apple.com/safari/download/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam systemu Mac OS X i przeglądarka Safari jest wbudowana w system. Trzeba powiedzieć, że pierwsza beta dla Windows była niewypałem. Dopiero po 3 łatkach można ją było wypróbować. Pod Mac OS X chodzi bez problemu i jestem z niej bardzo zadowolony. Podejrzewam, że dla Windows (oczywiście po tych poprawkach) jest równie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w niej jest cacy, tylko szkoda że w tej chwili nie można sobie wstawić obok odświeżania, takie coś jak "nowa karta", trzeba uruchamiać ze skrótu, ale to pewnie w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie testowania Safari :)
Na razie jestem pod wrażeniem szybkości działania :)
Zobaczymy czy po miesiącu użytkowania dalej będzie tak szybko chodzić...

Ale są i wady...
Albo nie doszedłem jak to zrobić.
Mianowicie, chcę, żeby tak jak w ff można było jednym kliknięciem otworzyć kolejną zakładkę, a nie znalazłem takiego buttona :(
I jeszcze nie wiem skąd wziąć polski słownik do poprawy pisowni, bo ten co jest to angielski i wszystkie słowa mi podkreśla, co jest trochę irytujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 23:19, Deejay napisał:

Ja właśnie jestem na etapie testowania Safari :)
Na razie jestem pod wrażeniem szybkości działania :)
Zobaczymy czy po miesiącu użytkowania dalej będzie tak szybko chodzić...

Będzie!

Dnia 19.03.2008 o 23:19, Deejay napisał:

Ale są i wady...
Albo nie doszedłem jak to zrobić.
Mianowicie, chcę, żeby tak jak w ff można było jednym kliknięciem otworzyć kolejną zakładkę,
a nie znalazłem takiego buttona :(

Buttona nie ma, ja na Macintoshu otwieram to skrótem klawiaturowym, jabłko + T.
Nie wiem może poszukaj właśnie w skrótach. Może pod Windowsem też istnieje taka możliwość.

Dnia 19.03.2008 o 23:19, Deejay napisał:

I jeszcze nie wiem skąd wziąć polski słownik do poprawy pisowni, bo ten co jest to angielski
i wszystkie słowa mi podkreśla, co jest trochę irytujące...

A jak rozwiniesz informacje na temat Safari (jako program) to jest tam wykaz języków?
Chodzi mi o to, że pod Mac OS X otwieram informacje o programie (prawy przycisk myszy) i tam mi się rozwija zakładka z zainstalowanymi językami. Domyślnie jest włączony język polski pl, ale jak się go odhaczy to powinno być wszystko ok. przynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zainstalowałem Safari i zaraz po otworzeniu programu i wgraniu pierwszej strony niemiła niespodzianka - nie da się przewijać strony po wciśnięciu środkowego przycisku i ruchu myszki w dół. Brak eksportu zakładek oraz ustawień z innych przeglądarek. No i te reklamy pojawiające się na każdej stronie. Zna ktoś jakieś strony z wtyczkami do tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 00:35, Flagun napisał:

Przed chwilą zainstalowałem Safari i zaraz po otworzeniu programu i wgraniu pierwszej
strony niemiła niespodzianka - nie da się przewijać strony po wciśnięciu środkowego przycisku
i ruchu myszki w dół.

Jesteś pierwszą osobą jaką znam, która używa tej funkcji ;) Nie lepiej po prostu kręcić rolką myszy...? ;)

Dnia 20.03.2008 o 00:35, Flagun napisał:

Brak eksportu zakładek oraz ustawień z innych przeglądarek.

Menu PLIK ===> IMPORTUJ ZAKŁADKI... :)

Dnia 20.03.2008 o 00:35, Flagun napisał:

No i te reklamy pojawiające się na każdej stronie. Zna ktoś jakieś strony z wtyczkami do
tego programu?

No to też mnie wkurza :/ W ff jest wtyczka AD Block Plus, która skutecznie je blokuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna irytująca sprawa...
Safari nie zapamiętuje haseł i nicków przy logowaniu na stronach...
No np na gram od razu się loguje, ale np. allegro, gdzie przy każdym wejściu trzeba się logować, w safari za każdym razem muszę mozolnie wstukiwać login i hasło... :/

A zakładkę mogę otworzyć ctrl+t ale to nie jest dobre rozwiązanie, bo muszę odrywać rękę od myszy...
Już mi sybciej kliknąć dwa razy Plik ===> nowa zakładka, ale to też nie zbyt wygodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 11:59, Deejay napisał:

Kolejna irytująca sprawa...
Safari nie zapamiętuje haseł i nicków przy logowaniu na stronach...
No np na gram od razu się loguje, ale np. allegro, gdzie przy każdym wejściu trzeba się
logować, w safari za każdym razem muszę mozolnie wstukiwać login i hasło... :/

A zakładkę mogę otworzyć ctrl+t ale to nie jest dobre rozwiązanie, bo muszę odrywać rękę
od myszy...
Już mi sybciej kliknąć dwa razy Plik ===> nowa zakładka, ale to też nie zbyt wygodne...



Edycja --> Preferencje ---> Autoformularz ---> Wypełnij Nazwy użytkownika i hasła ---> zaznacz

a co do opcji przewijania po wciśnięciu ŚPM jest to najszybszy sposób na szybkie przemieszczenie się w dół dokumentu nie ruszając zbytnio myszki :) poza tym można ustawić sobie autoprzewijanie strony dzięki temu ;)
wspólnymi siłami sprawimy, że przeglądarka będzie całkiem funkcjonalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas update''u iTunes ściągnąłem sobie Safari no i... gdyby miał MACa to wtedy bym z niej korzystał, ale tak to już się przyzwyczaiłem do starego, dobrego Liska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 11:59, Deejay napisał:

A zakładkę mogę otworzyć ctrl+t ale to nie jest dobre rozwiązanie, bo muszę odrywać rękę
od myszy...
Już mi sybciej kliknąć dwa razy Plik ===> nowa zakładka, ale to też nie zbyt wygodne...

No też, przecież bardzo łatwo i wygodnie jest operować skrótami klawiaturowymi.
A te milisekundy jakie stracisz na oderwanie ręki od myszy chyba nie są aż tak cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 12:51, pretorianie napisał:


> A zakładkę mogę otworzyć ctrl+t ale to nie jest dobre rozwiązanie, bo muszę odrywać
rękę
> od myszy...
> Już mi sybciej kliknąć dwa razy Plik ===> nowa zakładka, ale to też nie zbyt
wygodne...
No też, przecież bardzo łatwo i wygodnie jest operować skrótami klawiaturowymi.
A te milisekundy jakie stracisz na oderwanie ręki od myszy chyba nie są aż tak cenne.

Nie chodzi o czas, tylko o wysiłek :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę ustawić, żeby safari było domyślną przeglądarką?
W fazie testowania jak mi wyskakiwało czy ustawić domyślnie safari, zaznaczyłem że nie i żeby więcej o to nie pytał, bo nie byłem jeszcze zdecydowany. Teraz chcę to zaznaczyć i nie wiem jak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 21:55, Deejay napisał:

Gdzie mogę ustawić, żeby safari było domyślną przeglądarką?
W fazie testowania jak mi wyskakiwało czy ustawić domyślnie safari, zaznaczyłem że nie
i żeby więcej o to nie pytał, bo nie byłem jeszcze zdecydowany. Teraz chcę to zaznaczyć
i nie wiem jak :/

No przecież jest w ustawieniach Safari czy ma być domyślną przeglądarką. "Standard-WebBrowser"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe Safari jest fajną przeglądarką zainstalowałem ją na komputerach w szkole znaczy się na tym na którym ja siedzie zawsze i jest nawet dobra jak zwykle Design jest cool :D osobiście to jestem zwolennikiem Firefoxa i z niecierpliwością czekam na wersję 3 ale na kompach w szkole używam Safari gdyż na moim nie wiem dlaczego FF nie chodzi a Opery nie chcę używać :d no a Internet Explorer to wiadomo że shit

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z Safari 4. Gdy wpisuje jakieś słowo w pole tekstowe, to prawie każde zostaje podkreślone na czerwono(nie zawsze w pełni). Dlaczego tak się dzieje? Czy można to jakoś usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować