HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2007 o 14:40, kolektor napisał:

Dźwięk nie wyszedł - to fakt. Ale ta polsko-włoska wersja jest dużo lepsza od amerykańskiej.
Tamta to poprostu skok na kasę.


A ten fim nie? Wiesz, zazwyczaj to chodzi o kase :D Myślisz, że czemu tyle filmów o JPII ([*]) powstaje? Bo wszyscy oglądają, nawet jeśli byłby to totalny gniot...Przez większość "Karola...." nudzili, że spać się chciało, ale i tak wszysyc oglądali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 14:42, Oskar24 napisał:

A ten fim nie? Wiesz, zazwyczaj to chodzi o kase :D Myślisz, że czemu tyle filmów o JPII ([*])
powstaje? Bo wszyscy oglądają, nawet jeśli byłby to totalny gniot...Przez większość "Karola...."
nudzili, że spać się chciało, ale i tak wszysyc oglądali :D


Tyle że zauważ pierwsza część filmu była zrobiona jeszcze za życia polskiego papieża. A tamta to poprostu bazowanie na popularności Polaka po jego śmierci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kinie na Taxi 4. Niezły, ale niczym nie zaskoczył. Było kilka śmiesznych momentów, ale były też żarty które wcale nie śmieszyły. Zakończenie również niezbyt mi się podobało no i jeszcze to że mało jazdy samą taksówką(nowy Peugeot 407)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 19:30, rafisport napisał:

Byłem dzisiaj w kinie na Taxi 4. Niezły, ale niczym nie zaskoczył. Było kilka śmiesznych momentów,
ale były też żarty które wcale nie śmieszyły. Zakończenie również niezbyt mi się podobało no
i jeszcze to że mało jazdy samą taksówką(nowy Peugeot 407)...


no ale napisz trochę więcej plz. Rodzaj humoru (wieśniacki/garniturowy/i to i to/) i takie inne rzeczy bo się bym na to z kumplami wybrał a ma być luzik na full. O i ważne jest jeszcze czy będzie na co popatrzeć (heh wiesz o co chodzi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, już za 10 minut na Dwójce "Milczenie Owiec". Polecam gorąco, takiego filmu jeszcze nie widziałem. Demoniczny Anthony Hopkins (scena ucieczki z więzienia mistrzostwo świata), wspaniała Jodie Foster, duszna gęsta atmosfery i dużo makabry. Dobrze robi na trawienie :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 20:49, vansatan napisał:

no ale napisz trochę więcej plz. Rodzaj humoru (wieśniacki/garniturowy/i to i to/) i takie
inne rzeczy bo się bym na to z kumplami wybrał a ma być luzik na full. O i ważne jest jeszcze
czy będzie na co popatrzeć (heh wiesz o co chodzi...)


Niekiedy wieśniacki, ale czasami fajny np, palenie trawki w gabinecie komisarza albo ustawianie radaru na super-czuły i ten śmiech z prędkości jaką przejechał Daniel. Czy jest na co popatrzeć? hmm w sumie jest jedna scena z Petrą, ale i tak trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 20:54, Ryan Kam napisał:

1/Jak zaczyna się i 2/konczy kompania braci ?3/ I czy ten serial można zamowic wylacznie
prze interent ?

ad 1/Zaczyna się poborem i rozpoczęciem szkolenia amerykańskich rekrutów w roku to tego już nie pamiętam musiałbym wrzucić płytkę

ad2/Kończy się na okupacji Niemiec dokładnie jakiegoś zamku hitlerowców i wyborem nowej drogi przez żółnierzy w maju-czerwcu 1945

ad 3/a skądże znowu możesz go spokojnie kupić w sklepie z płytami DVD typu Empik koszt coś ponad 200PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem po raz enty oglądać Milczenie Owiec. :) Mistrzostwo w wykonaniu mojego ulubionego aktora. :) Szkoda, że dziś nie robi się już takich filmów. Film niebanalny, oryginalny. Postać Hannibala świetnie stworzona przez autora książki i świetnie odtworzona przez sir Hopkinsa na ekranie.
Znalazłem niestety pewien błąd w tłumaczeniu, jak to zwykle bywa. Na początku filmu są 4 wywieszona na drzewie: "cierpienie", "agonia", "ból" i czwarta "love it". Nie jestem specem od angielskiego, ale to chyba powinno znaczyć "pokochaj to". Zostało przetłumaczone jako "rozkosz". Dziwne, jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 13:56, stiffyone napisał:

Zgadzam się elementy fantasy są dosyć mało rozszerzone, ale chodzi w nim głównie o to by oddać
jak najbardziej tamte realia, a fantastyka miała je co najwyżej upiększyć.

Bzdura, bzdura totalna. To jest całkowicie zakłamany obraz Hiszpanii czasów Franco. W czasie II wojny światowej Franco uratował 350 tysięcy Żydów, jest na liście Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ale tutaj frankiści są pokazani jako zło wcielone, zaś komuniści jako anioły. A warto poczytać choćby Orwella, który walczył po stronie komunistów w Hiszpanii i poznawszy ich, zamienił sie w jednego z najzacieklejszych antykomunistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:14, Ryan Kam napisał:

dziękuję :)

Ile cały serial trwa ? Około 10 godzin czy więcej ?

Dokładnie nie pamiętam,ale 10 odcinków-będzie raczej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Terminator 3: Bunt Maszyn"

Oto film, który calkowicie "wylecial" mi z glowy. Po obejrzeni w szkole (bodajze) podstawowej Terminatora 2 bylem zachwycony. Film na dulgo zapadl mi w pamiec, co zreszta nie powinno dziwic, bo byl to prawdziwy przebój. Trójka ... hmm, ktos kiedys, cos tam przebákiwal, tja ... ;-) i to by bylo na tyle ... tak w wielkim skrócie moge okreslic swój stosunek do tego filmu, gdy przystépowalem do jego obejrzenia (wczoraj - 4 lata po premierze ;-). Nie zawiodlem sie, ani tez nie rozczarowalem. Akcji pod dostatkiem, fabula znosna, kilka nowych elementów (Zgrabna Pani Terminatorka), a nawet pokazna dawka humoru. Wszystko, to sprawilo, ze kontynuacje tá ogládalo sie calkiem przyjemnie. Oczywiscie znajdzie sie tez kilka minusów - a moze nawet nieco wiecej - gdzie na pierwszy plan wysuwa sie t r a g i c z n a rola Nick''a Sthal''a (filmowego Johna Connor''a). Autorzy filmu nie popisali sie tu zbytnio, gdyz IMHO z bojownika o wolnosc i przetrwanie rasy ludzkiej uczynili jakiegos fajtlapowatego powsinoge ... no ale nie mozna miec wszystkiego. Wystarczy stary, dobry Arni z shotgun''em w prawicy, by nie brac tego zbyt powaznie. Bylo minelo chcialoby sie powiedziec ;-) ... i na tym poprzestane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scoop

Przede wszystkim jest to film "w starym stylu", taki film film, kadry są w całości kręcone z jednej kamery naraz, albo w ogóle nieruchome albo seminieruchome. Zaczyna się "standami" jak stare obrazy chociażby Charliego Chaplina. Znasz film "Wszystko Gra"? Jest to jakby jego takie... sparodiowanie? Trochę tak...

Woody. Nasz kochany Allen skreował chyba najlepszą rolę w życiu. Jak zobaczysz go wykonującegi trik z chustką z kropkami to aż się serce kraje jaki "biedny staruszek" - główna postać komiczna w filmie. Do tego dochodzi naprawdę świetnie odegrana Scarlett i ten koleś z "Kodu Dostępu" grający "twardo" ale według scenariusza. Z całą pewnością zajmie Ci parę minut odestawienie się od zwyczajowego trybu kręcenia filmów. "Scoop" jest typowo Allenowski - przegadany, śmieszny, statyczny, zaskakujący, śmieszny, "amatorsko zrobiony" co ma swój niesamowity urok, no i śmieszny :) Rozbrajająca jest wizja Styksu - taka... Teatralno zwyczajna :) Też Ci się spodoba.

Cóż, jak dla mnie jest to film na 10/10 bo autentycznie w nim wad nie widzę (nawet teraz po dniu od obejrzenia).

Serdecznie zapraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beerfest
Dzisiaj miałem okazję obejrzeć - całkiem niezła komedia o piwie :D czyli tym co mężczyźni lubią podobno najbardziej (ja niezbyt :P)...
film jest o hardcoreowej wersji Oktoberfestu - tajnej, sekretnej, ekskluzywnej - glowni bohaterowie biora w niej oczywiscie udzial
dużo śmiechu, hektolitry piwa, kilka gołych pań latających po ekranie, dosyć zabawne gagi - film mozna obejrzec przy okazji jakiejs malej imprezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TVP2 we wtorek, środę i czwartek po godz. 19 nada kolejne części jednej z najlepszych polskich komedii wojennych "Jak rozpętałem II wojnę światową". Pozycja, którą szanujący się kinomaniak powinien przynajmniej raz obejrzeć.
Jeśli są tu jeszcze tacy, którzy tego filmu nie widzieli, to nadarza się dobra (bo bez reklam) okazja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się